fundacje ratujace konie...

BUCK   buttermilk buckskin
16 sierpnia 2021 18:36
widziałam reportaż o tej fundacji, kobiety wypowiadały się tam sensownie i około połowy koni mają w adopcji, może to dobry trop: https://www.facebook.com/FundacjaKtos/
Fundacji Ktoś nie polecam, zainteresowałam się ta fundacja jakiś czas temu. Niestety zawiodłam się, działa jak wszystkie medialne fundacje. Napakowane historyjki kłamstwem, byle ciągnąć kasę. Przekłamane wiele informacji.
Polecam Lucky Horses 😉
blucha, sprawy nie znam... dziwi mnie jednak, że ktoś odkupuje stare, schorowane konie, aby je utrzymywać i leczyć... Chyba, że sam prowadzi fundację... (?)
Gaga, tak konie zostały odebrane fundacji 🙂 oni żrą sie już między sobą.
blucha, czyli jedna fundacja zabrała konie drugiej, tak? I ta co zabrała tej drugiej ( pod egidą Różala) już te konie 'rozchodowała" chgw gdzie i burmistrz przestał im dawać na te odebrane fundacji konie dawać siano bo nie mogli udowodnić, że je mają.

Złoty interes🙂
zgadza sie, złoty interes 🙂 a dobro koni tylko w tle
Mnie w tym artykule najbardziej boli, że jej odmówiono oddania tych koni, póki burmistrz nie zapłaci... WTF. Weszła na posesję z sądowym dowodem, że to są jej konie. Że już odebranie ich było niezgodne z prawem, a sorry, ale burmistrz własnoręcznie ich nie odebrał. I na to serio Policja śmie jej powiedzieć, że ona nie jest stroną w postępowaniu, co do ch... Przecież po wygraniu tej sprawy taka tfundacja powinna być z góry uznana przez wymiar sprawiedliwości za oszustów, jeśli udowodniono im zachowania z tych opisanych screenów. Jak to w ogóle jest możliwe, żeby jej tych koni w asyście Policji nie wydano...
Osobiście to nie wiem co sądzić, gdyż konie odebrane w samym momencie odbierania wyglądały tragicznie
w zasadzie nie jestem ani za jednym ani za drugim, ale pamiętam jak ta Malwina udostepniła na swoim fejsie , zaraz po tej aferze film jaki nagrała jakaś tv regionalna chwile , dosłownie może 2-3 tygodnie wczesniej przed tą aferą, film był o tym jej ośrodku , było widać konie i one wcale takie chude na tym filmie nie były, myślę ze to też było dowodem dla sądu.
ale to ze - konie oddamy jak wójt zapłaci, to w tym wszystkim jest najbardziej bulwersujace. pokazuje prawdziwe oblicze tych ,,ratujących,, konie
Zaraz poszukam jakichś zdjęć, ale kurde, mają wyrok. Nawet Indiance fundacja oddała psy, jak tak zarządził sąd, a znęcanie było tam o wiele bardziej ewidentne niż tutaj. Fundacje fundacjami, ale coraz częściej widzę, że one się czują wyjęte spod prawa, bo "pomagają".
Poza tym właśnie ta sytuacja z kasą. Jeśli sporządzili pismo, że oddadzą, jak wójt uiści zaległości, no to kurde, nie chodzi o te zwierzęta, tylko o kasę. Jeśli mają prawomocny wyrok, że interwencja była bezpodstawna, to dosłownie ukradli zwierzęta i je przetrzymują od dwóch lat. Ja wiem, że system prawny w Polsce jest mocno średni, ale takie sytuacje właśnie sprawiają, że nienawidzę wszelkich fundacji. Poczucie, że czyjaś subiektywna moralność jest ponad prawem.

PS. Podobno jest dowód na filmie z interwencji, że prezes Różalandu sam "zrzeka się" kasy od wójta, mówiąc, że to zbyt biedna gmina, żeby mieli od nich brać kasę. Wójt się upiera, że nie dostał faktur VAT, co nie jest dziwne, jeśli zwierzęta porozsyłano po całej Polsce, trochę ciężko to zorganizować tak, żeby było dobrze. Ale teraz chcą zapłaty za te dwa lata. No słabo to wygląda.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
06 września 2021 20:37
Osobiście to nie wiem co sądzić, gdyż konie odebrane w samym momencie odbierania wyglądały tragicznie
anyann, zależy czy tragicznie, bo np. chude, czy z np. poprzerastanymi kopytami, oblepione gnojem itp. Było napisane, że to konie spracowane, wzięte na dożywocie.
desire   Druhu nieoceniony...
06 września 2021 22:57
Sivrite, hola, hola!
Fundacja NIE ODDAŁA PSÓW INDIANCE!
Nie było żadnego takiego wyroku ani zarządzenia sądu!
Była to TYLKO I WYŁĄCZNIE OSOBISTA DECYZJA WÓJTA, nie poparta żadną decyzją administracyjną! Dodam, ze psy juz nie zyją.
Najlepiej..nie wiem, ale sie wypowiem. 🙄

blucha, Malwina K. nie prowadziła żadnej fundacji, to z pewnej niezalegalizowanej na tamten czas organizacji dostawała konie. Część koni była prywatna, zagłodzona kasztanka stała w ramach pensjonatu (sic!).

Muchozol2, ta, wzięte na dożywocie, a popylały w szkółce.. 😉
Desire, mea culpa, ale clue jest to samo. Ktoś uprawniony zarządził oddanie psów, psy wróciły do właściciela, mimo że wszyscy wiemy, że nie powinny. Prawo jest prawem. Można za to ciągnąć do odpowiedzialności, ale po zastosowaniu się do niego. Zarządził oddanie, jeśli miał do tego prawo, to psy wróciły.
Nie "nie wiem, ale się wypowiem", tylko nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Nie mam obowiązku pisać książki na dany temat przy każdym podanym przez siebie argumencie, żeby się nikt w Internecie nie przywalił.

Akurat mnie prowadzenie szkółki w Fundacji, żeby te zdrowsze konie mogły zarobić na utrzymanie tych mniej zdrowych kompletnie nie przeszkadza. Przeszkadza mi za to trzymanie po 300-400 koni i odmawianie nawet wydania ich do adopcji przez niektóre fundacje, bo "jeździectwo to znęcanie się" i ich koniki mają szczęśliwie się paść resztę swoich dni, czyli w wielu przypadkach całe życie, jak odratują źrebaka.
desire   Druhu nieoceniony...
06 września 2021 23:29
Nie, clue nie jest to samo.
Tu akurat wojt mial widzimisie nie poparte zadnym prawem, o czym wspomnialam już wyzej, ale albo czytasz wybiórczo albo nie z zrozumieniem. 🙄
W sprawie MK są niejasnosci ktorych nie moge tu przytoczyc.
W szkółce nie chodzily tylko zdrowe konie z tego, co wiem.

Nie masz obowiazku pisac ksiazki, ale swoimi wypowiedziami wprowadzasz w błąd! Jesli podajesz argument, ktory dotyczy jakiejs sprawy to niech to jest chociaz PRAWDA. 😤
Więc sory, nie wiesz, ale sie wypowiadasz, a odwracanie kota ogonem to widze Twoja specjalnośc tu na forum. 😑
Dla mnie eot, nie lubie sie kopać z koniem. 😉

Czyli dwie fundacje, których istnienie jest średnio legalne, kłócą się o zwierzęta nielegalnie zabrane, wykupione wcześniej za pomocą wątpliwych legalnie zbiórek...

desire, może i Sivrite, nie zna szczegółów sprawy, ale z Twoich wypowiedzi to już totalnie nic nie wynika. Ja sprawy nie znam totalnie, a dzięki Twoim postom wiem tylko, że Sivrite, nie ma racji 🤦

Za to dzięki takim sprawom nadal wspieram Tfundacje z taką samą siłą jak dotychczas 😉 (czyli nie przelewając im ani złotówki)
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
07 września 2021 08:32
desire ale u p. Malwiny w szkółce? Bo że u p. Różalskiego to było w artykule.
Desire, taaa, dla mnie nadal jest to samo. Nawet w obu przypadkach widać, że wójt ma stanowczo za dużo do czynienia z tymi sprawami. A Indianka też narzeka na zmowę fundacji z Policją. 🤣
Widzisz, Ty wiesz, ale nie powiesz, jak zwykle (nawet jeśli rozumiem, że nie możesz, to mnie to mierzi, bo jak nie możesz, to już nic byś nie pisała). Zawsze "mylicie się, ale nie powiem Wam gdzie, bo nie mogę". No to się będę domyślać.
A tego z tyłka wyciągniętego, personalnego argumentu nawet nie będę komentować, bo nie wiem, o co Ci chodzi i nie chce mi się domyślać. 😂 Bardzo fundacyjne takie argumenty, pasują do dyskusji.
desire   Druhu nieoceniony...
08 września 2021 13:06
<b>desire</b> ale u p. Malwiny w szkółce? Bo że u p. Różalskiego to było w artykule.
Muchozol2,
Tak u p.Malwiny

Gaga, no coz, niby nic nie wiesz z tego co jest napisane, ale wnioski o niby 2 fundacjach wyciągłas bez problemu (gdzie jest wyzej napisane, ze p.malwina nie ma i nie miała fundacji). 🤣

Jedynie prosze o nie sianie bzdur w sprawie indianicy jakby to miały być jakieś fakty - ja potem jestem atakowana na fb i pw i to ja po raz enty tłumacze...
A jak ktos jest baardzo ciekawy co sie stało w 2 sprawie i o co chodzi to wystarczy pw lub kontakt przez fb, tutaj nie bede juz podejmowac dyskusji, nie jestem w stanie zrównać sie z poziomem elity revolty... 🙄🤦


desire to ja bym miała pare pytań 🙂 jak mam cie znaleść na fb ? ale podstawowe pytanie czy brałaś udział w interwencji w Mirotkach ?
blucha, wnioski o 2 NIBY fundacjach (warto czytać ze zrozumieniem) wyciągnęłam na podstawie tej wypowiedzi:
Gaga, tak konie zostały odebrane fundacji 🙂 oni żrą sie już między sobą.
A sprawy pewnie dokładnie nie poznam, bo nie wiem jak się nazywasz = nie znajdę Cię na FB. Ponadto nie fascynują mnie tego typu afery. Jednak mega często irytuje Twoje "wiem ale nie powiem" pisane z pokdreśleniem "jesteście głupi i gadacie bzdury" :/
Przykre to zwyczajnie...
Gaga ale to do mnie ? czy desire ?
blucha, do disire
Słabo mi idzie w to nowe forum 🙁 i coś poszło nie tak przy cytowaniu
<br>
<b>Muchozol2,</b> <br>
Tak u p.Malwiny<br>
<br>
Gaga, no coz, niby nic nie wiesz z tego co jest napisane, ale wnioski o niby 2 fundacjach wyciągłas bez problemu (gdzie jest wyzej napisane, ze p.malwina nie ma i nie miała fundacji). 🤣<br>
<br>
Jedynie prosze o nie sianie bzdur w sprawie indianicy jakby to miały być jakieś fakty - ja potem jestem atakowana na fb i pw i to ja po raz enty tłumacze... <br>
A jak ktos jest baardzo ciekawy co sie stało w 2 sprawie i o co chodzi to wystarczy pw lub kontakt przez fb, tutaj nie bede juz podejmowac dyskusji, nie jestem w stanie zrównać sie z poziomem elity revolty... 🙄🤦 <br>
<br>
<br>

desire,
Mnie tam w cycki swędzi, że jakaś Pani Malwina nie miała fundacji. Jak będę sobie chciała zbudować emerytownię dla cudzych koni to sobie zbuduję bez zakładania fundacji. I kasę będę też zbierać bez zakładania fundacji. Fundacja jest potrzebna tylko po to aby od zebrnego hajsu móc sobie legalnie odebrać kasę ze jego zbieranie i inne działania.

Żenujące jest to, że fundacjaRóżala zabrała komuś konie i pomimo nakazu nie chce ich zwrócić inie potrafi udokumentować legalnych wydatków na ich utrzymanie ani wskazać gdzie są.
Czy mamy jakieś fundacje/stowarzyszenia/schroniska dla koni, na które warto zebrać jakieś środki materialne lub pieniężne? Dostałam takie zapytanie od jednej z mam dziecka które u mnie jeździ. No i w sumie nie umiałam jej odpowiedzieć, powiedziałam, że się zorientuję i dam odpowiedź.
Konie pod skrzydłami Magdaleny Szmigiery - uważam, że warto ich wspomóc.
Lucky horses również
klik ...
vanille, nie mam pytan...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 stycznia 2022 08:57
Kiedy fundacje zamiast pomóc, same znęcają się nad zwierzętami...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się