muzyka folkowa

Lubicie? Słuchacie?
Ktoś ma moze w swojej płytotece Czeremszynę? bo niestety niby lokalne ale nie koniecznie do kupienia 😕
cieciorka   kocioł bałkański
19 czerwca 2009 18:52
słucham- może nie namiętnie ale lubię. bardzo lubię w tle, rzadko się wsłuchuję.
z tych bliższych mi to standardowo Kapela ze wsi warszawa- bardziej skoczna i śpiewna, ale lubię też taką bardziej rzewną muzykę.
warszawiaków zapraszam na Herbatnik- jutro będzie także wspomniana przez sznurkę Czeremszyna 🙂
o ile KZWW lubię "aktywnie" to zazwyczaj jestem dosc biernym słuchaczem- jak juz napisałam- lubię ją w tle. klimaty ludowe bardzo mnie kręca, lubię kiedy leci w radiu podczas jazdy samoachodem, wybieram się na różne imprezy ale to tyle. może dlatego że za mało się w to zagłębiałam i może się to jeszcze kiedys zmieni.
z troche innych klimatów, ale zesto lubią to ci sami ludzie- bardzo lubie, bardziej aktywnie poezję spiewaną 🙂
rowniez aktywniej pociąga mnie folk bałkański, także wpleciony w popowe, rokowe i pankowe piosenki 🙂
Zależy jaki folk - ja jestem miłośniczka irlandzkiego, moim idolem absolutym jest niezyjący juz wiele lat Luke Kelly. W Irlandii na wyspie Achill gdzie pracowalam i znowu będę, wieczorami mieszkańcy zbierają sie w pubie i grają na przyniesionych przez siebie instrumentach, spiewają, tańczą - uwielbiam to, w lecie co prawda wygląda to trochę bardziej profesjoalnie, bo przyjeżdża jakaś kapela grać, ale poza sezonem robia to po prostu mieszkańcy 🙂

Polskich kapel też trochę lubie, ale raczej tych w żeglarskim klimacie - co roku chodzę na Festiwal folku i muzyki szantowej we Wrocławiu, często też chodze do klubu łykend, gdzie moza takiej muzyki posłuchać.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
19 czerwca 2009 20:26
Namiętnie to mało powiedziane  😉
Folk polski - niepodzielnie od 10 chyba lat Chudoba.
Folk skandynawski - równie niepodzielnie Hedningarna.

Neofolk - jak leci, czasem miło jest sobie powyć ku rozpaczy mego męża  😂
ja ostatnio byłam w Białowiezy na koncercie Ethno Lyrics, klimat rewelacyjny i gorąco polecam jakby ktos miał okazję
cieciorka   kocioł bałkański
19 czerwca 2009 20:40
no lecę do białowieży w najbliższym czasie, może mi się uda folka jakiegos przy okazji upolować 😀
kujka   new better life mode: on
19 czerwca 2009 22:57
lubie i slucham etno i folk 🙂 KZWW rowniez.

a slucha ktos etiopskiej muzyki moze?
Zabijcie mnie- ale ja nigdy polskiego folku chyba nie słyszałam, dajcie jakieś źródła, linki 🙂
kujka   new better life mode: on
19 czerwca 2009 23:28
Burza,
http://chomikuj.pl/kapares/Folkowo/Czeremszyna/
Burza polecam piosenkę  Czeremszyny z albumu Hulaj póki czas "Na wulicy mokra"
i jeszcze jedną z albumu Trzy kropki "Oj na hory dwa dubki"
sznurka, uwielbiam Cię!! Przecież oni śpiewają Czom ty ne pryszow, Ichaw kozak, moje wszystkie piosenki łemkowskie z obozów jeździeckich, aaa!!!  💘

Edit- a Kapela... mi nie podeszła 😉 ale dzięki Kujka 🙂
Burza, ciesze sie!
ale ty pewnie masz teksty co?
No jasne że mam 🙂 w śpiewniku szarżowskim 🙂 szkoda, że tylko te dwie są...
Może ktoś słyszał o mp3
Eh ta Helpa
Cyje su te kone ?

Edit- Sznurka tu np Teo wstawiła tekst Ichaw Kozak
http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?t=9990   🙂

Jeszcze jeden edit bo zainspirowana szukam nagrań- i znalazłam piękne i prawdzie łemkowskie, do których mam ogromny sentyment
http://www.ia.pw.edu.pl/~ttraczyk/lem/lem_mp3.html

I złoto dla tego kto wie jak się nazywa pierwsza piosenka z tego filmiku
Super linki dziewczyny wstawiłyscie!
ja mam coś- wprawdze nie polskie, ale warte posłuchania-
oraz

migocia, ty aby na pewno wiesz co wstawiłaś?
tak🙂 Basshunter i Morskie Opowieści🙂😉
Litości, to jest wątek o MUZYCE FOLKOWEJ. Czytaj ze zrozumieniem.
Litości! żartowałam! Nie mierz wszystkich swoją miarą! 🙄
kujka   new better life mode: on
20 czerwca 2009 23:06
migocia, wybacz ale ja tez nie zrozumialam Twojego zartu.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
20 czerwca 2009 23:25

Nie wiem czy się to nadaje do wątku ale ja akurat bardzo lubię ten zespół posłuchać od czasu do czasu.
Małe źródełko na jutubie 😉
http://www.youtube.com/profile?user=pivhucul&view=videos

Cały wieczór drąże teraz takie klimaty i dotarłam do cudeńka- Kubański Chór Kozacki- i teraz szaleję 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
20 czerwca 2009 23:44
Sznurka wielki szacun za ten wątek, właśnie przez link Burzy dotarłam do fajnej piosenki.  👍

A oto ona
ojaaa dzięki za tę Czeremszyne!  Ja to juz kiedys słyszałam, ale za cholerę nie mogłam sobie przypomnieć wykonawcy.

Jeszcze całkiem ciekawy jest Żywiołak, lokalny, irlandzki folk czyli Carrantuohill i Beltaine, ze Skandynawii Garmarna, bardzo polecam bo muzyka nieziemska -

No i taki folk - niefolk.... wiedźmowska muzyka 😉 czyli Hagalaz Runedance.
dragonnia, fajne 🙂
a ja męczę to

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
20 czerwca 2009 23:53
Jak jutro puszczę rodzicom to padną. Ich córka słucha muzyki, którą sami lubili i lubia słuchać.

Burza - rewelacja. Moje lista w Ulubionych znów się powiększa. Powiedz, czy my dziś pójdziemy spać? 😉
Hmm no u mnie się w czoło pukają jak takich rzeczy słucham 😉
Na pewno nie pójdę spać, grzebię ile się da, znalazłam mnóstwo nagrań łemkowskich, kozackich, szał, szał!

To już chyba nie folk hehe, ale aż mi się łezka w oku zakręciła, nasz szarżowski hymn..
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
21 czerwca 2009 00:01
Teraz to ja żałuję, żemoja babcia nie żyje. Zawsze miała nagrania takie, a ja ich nie chciałam. Teraz nie mam tych kaset, pojechały do wujka. 🙁 A tam były same perełki.

Burza, niech się w czoło nie pukają, bo ta muzyka czesto jest grana na weselach itp., a wiadomo, że przy takiej muzyce można się wyskakać. I pewnie nie raz bawili się przy podobnych utworach

Jakby co, to ja dalej grzebię 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
21 czerwca 2009 00:04
Sankarita, fajne te piosenki... takie wiedźmińskie 😉 Oczywiście są już w ulubionych
Może niekoniecznie folk ale posłuchajcie.

Nie mogłam się oprzeć.
Lubię te molodię. Ale nic nie rozumiem 😉 Po polsku Ryczące Dwudziestki spiewają do tej melodii pięknie (
).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się