CSI*** parada jeździecka katowice 4-7 grudnia

Kamizelka, bo jest juniorką (fakt, powinna być zapięta  🤬 ).
Dżizas, oni naprawdę sobie tak jeżdżą i dla nich to BYŁA duża impreza- tak mają i już. Wzorki i brokacik na koniach to tam standard.
trochę zaprzęgów







kucyki wymiatały









z westowców jedynie ta para mi się podobała, reszty nie będę komentować




[quote author=izkadul link=topic=7.msg399463#msg399463 date=1260381382]
[quote author=goha link=topic=7.msg399186#msg399186 date=1260355856]





Mnie tam nie było, na weście się nie znam, ale przebranie tego konia mi się podoba. Tylko amazonkę ubrałabym inaczej.
To jest impreza, zabawa. Ma być kolorowo, atrakcyjnie, widowiskowo. I jest. Patrzę sobie na tę parę z lekkim przymrużeniem oka i jestem jak najbardziej na tak. Czy wszyscy muszą być tak bardzo poważnie poważni?
Zwłaszcza, że moda westowa różni się bardzo od klasycznej.
Trochę luzu, trochę więcej przychylności i zrozumienia. Skoro to jest wieśniackie, to ja mam wieśniacki gust. 
Osobiście nie pojechałabym tak ostro z tym przybraniem, ale .. podoba mi się.  😉
Nieeee no, bez przesady.
Ja generalnie nie zaglądam ludziom w komplety kolorystyczne, ochraniacze i owijki i generalnie nie obchodzi mnie, jak sobie człowiek konia maluje i stroi, nie moja sprawa, ale.... to jest przesada. West, nie west, klasyk nie klasyk, ma być przecież elegancko. To nie są zawody podwórkowe czy takie dla zabawy, jakie się robi np. na końcu obozów jeździeckich, to przecież duża impreza, w której uczestniczy chcąc, nie chcąc - wystawiają się na opinię publiczną i dają [ a raczej powinni dawać ] jakiś przykład. Tak wysmarowany koń jest dla mnie nie do przyjęcia, toż to jest obrzydliwe.
Gdyby konik był ustrojony tylko i wyłącznie na pomarańczowo, to jeszcze nie byłoby źle. Ba, mogłoby być nawet ładnie, gdyby dziewczyna miała np. bluzkę pod kolor, ale jakieś farbki, brokat i króliczek playboya to jest mocna przesada. Ten koń wygląda jak wyjątkowo źle ubrana choinka. Pomysłodawca zgubił dobry smak. W tym wypadku nawet siateczka z grzywki przeszkadza.
Popatrzcie, "westernówka" ze zdjęć Polonez też przecież jest kolorystyczne ubrana -> czaprak czy pad, nie wiem jak to się zwie  na niebiesko, koszula - niebieska, dżinsy niebieskie, w ogłowiu jakiś akcent w tymże kolorze... Nóg nie widać, może tam nawet ochraniacze czy owijki niebieskie były, ale całość generalnie przedstawia umiar i dobry smak. Nic, tylko pogratulować!
Tak jej się podobało i tak zrobiła...sama brokatowałam i "malowałam" konia tylko że w inne wzorki! Na samym początku kiedy  ludzie nie byli do tego przyzwyczajeni faktycznie nie podobało im się to ale z czasem coraz lepiej na to patrzyli!
Dla klasyków każde nawet podwórkowe zawody są bardzo ważne!! Zawody west oczywiście są dla nas ważne, każdy start przezywamy i to bardzo! Ale jak nam coś nie pójdzie to nie okładamy konia batem tylko podnosimy głowe do góry i mówimy sobie:" to nic, to nie są pierwsze i nie ostatnie zawody, jeszcze w kilku wystartuje, może mi się powiedzie może nie, trzeba sie przyłożyć do treningów i dawać z siebie wszystko. " Magma, kobyłka Wanessy, dała z siebie wszystko!! Pokazała jak kocha swoją właścicielkę całym sercem i zrobi dla niej wszystko!!Wanessa , jak każdy, kocha swojego konia i chce dla niego jak najlepiej!  Czy teraz wszyscy będziemy się nad nią znęcać??  🤦
PS: Ta kamizelka mogła się rozpiąć w czasie przejazdu...też tak raz czy dwa miałam;]
gracja7, nie wsadzaj wszystkich klasyków do jednego worka. Mi też się pare razy nie udały starty, a uwierz mi, nie okładałam konia batem. Tak samo widzialam zawodnikow westowych którzy potrafili galopować w ta i spowrotem po betonie, kręcąc coś a'la spiny. Co nie znaczy, że uważam wszystkich westowców, za barbarzyńców.
Dziewczyna na obrazku jest niechlujna. Po prostu. Gdyby miała ładną koszulę i zapięta kamizelke, skasowane króliczki playboya, zdjęty meksykaniec wg mnie byłoby ok 🙂 Te napisy mnie nie rażą.
To trochę tak jakbym wyjechała na ujeżdżenie, a mój koń szedłby w ujeżdżeniowym siodle i westowej tranzelce, ja bym miała rozpięty fraczek, i różową koszulke w kropki bordo.
gracja7, a gdyby mi się "podobało" wysmarować konia na zielono, przefarbować mu grzywę i ogon na różowo oraz wystartować w różowym rzędzie i jadowicie zielonym stroju? Nikt nie miałby nic do powiedzenia bo "tak mi się podobało i tak zrobiłam"? No, halo, ponoć jeździectwo ma być eleganckie.
Nie wierzę, że ludzie lepiej na to patrzyli.
Poza tym - ekhm, mnie chodzi tylko o wygląd. Nie czepiałam się umiejętności jeździeckich, westu czy sposobu przeżywania zawodów. Zdjęcia świadczą wiele, ale nie o wszystkim, nie było mnie na CSI i tym samym nie mam prawa dziewczyny oceniać, ale.... wygląd konia błaga o litość. -.-'
Nic mnie nie obchodzi ile dała z siebie klacz, ile dała z siebie dziewczyna - faktem jest, że, powtórzę za Karym_Szczęściem - przedstawiają obrazek niechlujny.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
10 grudnia 2009 07:56
Przecież nawet brokatu mozna uzyć sensownie - można wyciąć lub zrobić na mokro jeden ładny wzorek na zadzie - szachownicę choćby - i ten wzorek lekko brokatem podkreślić. I myślę, że byłoby wtedy ładnie i schludnie. A w tej chwili zgadzam się z przedmówcami - co za dużo, to niezdrowo.

Ja się cieszę z można powiedzieć całkiem udanego występu naszej ekipy  🏇 Szkoda, że nie mogłam być na żywo, oglądałam relację na Świecie Koni. Czy ktoś ma zdjęcia z Barbórki?  :kwiatek:
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
10 grudnia 2009 07:59
No i w kontekście sprajowania na kolorowo konia wszyscy klasycy dowiedzieli się, że:
przesadnie podchodzą do startu w zawodach,
gdy im coś pójdzie nie tak okładają konia batem,
własne konie ich nie kochają i nie dają z siebie wszystkiego,
nie kochają swoich koni i nie chcą dla nich jak najlepiej.
😵

gracja7, my tu cały czas wyrażamy swoje opinie na temat stroju i wystrojenia konia na imprezę międzynarodową, było nie było. Wygląda na to, że inni "poczuli blusa", wiedzieli o co kaman i nie porobili z siebie choinek. Podoba mi się ta dziewczyna w ultramarynie wstawiona przez polonez. Ba mnie się nawet bardzo podoba Magma w pomarańczowym. Gdyby nie te sprajowe wzorki ni w pięć ni w dziesięć i króliczki playboya to i siatka z grzywy by do całości pasowała. A tu jeszcze na dodatek zawodniczka kolorowa, ale nie pod kolor. Normalnie bezguście totalne, zero wyczucia smaku i strój godny balu przebierańców w przedszkolu, a nie Parady jeździeckiej.

Powtórzę za dziewczynami - wygląda to niechlujnie.

PS: Ta kamizelka mogła się rozpiąć w czasie przejazdu...też tak raz czy dwa miałam;]


trochę mnie to nie przekonuje zwłaszcza ze ta pani wyjechala w tak powiewajacym sprzęcie...

to troche tak jakby jechac konkurs w kasku przywiązanym do pleców

pomijam juz ogólny wygląd ale jak juniorka ma jechac w kamizelce to niech używa jej tak jek trzeba

a reszty nie skomentuje bo jak tak ma wygladać młode pokolenie polskiego westu to ja juz nie mam pytań  😵
wstawię jeszcze jedno zdjęcie innych zawodników west - można ubrać się pod kolor nie robiąc "wiochy" 😉

Szczególnie ten pan to dobry przykład, niby pstro, ale bardzo ładnie i wszystko pasuje.

Niektórzy nie mają wyczucia, ta dziewczyna nieźle by się prezentowała, gdyby zrezygnowała z tym "mazów" na koniu, zapięła kamizelkę (właśnie mnie naszło, ze może kamizelka była za mała i się nie miała prawa dopiąć) i może założyła coś pomarańczowego, i/lub inny odcień jeansu.

Inną drogą osoby odpowiedzialne za start tych osób powinny dbać o ogólne wrażenie, bo to jest wizytówką stajni, klubu, stylu west.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
10 grudnia 2009 11:08
Dziewczyny, jak to dziewczyny więcej dbałości o strój i szczegóły, ale facetowi nawet żółte rękawiczki nie psują wizerunku, za to dodają trochę takiego westowego folkloru. Tak, obrazek tych trzech jeźdźców bardzo przyjemny. W przeciwieństwie do "pstrokatej ze skrzydełkami" podoba mi się.
ovca   Per aspera donikąd
10 grudnia 2009 12:17
W przeciwieństwie do "pstrokatej ze skrzydełkami"

😂 😂 😂

przepraszam, umarłam, jak to przeczytałam  😂
może mały off top- ale na targach poznańskich też będzie pokaz, tym razem reiningu  🏇

jeśli chodzi o malowane wzorki-to też może być ładne (ów arabek startował w westernie ,gwoli ścisłości):
Ludzie, to już żółte rekawiczki też są złe  😵 ?  Akurat niemal każde westowe rękawiczki są ze skóry w tym kolorze..
Taki jeszcze mały  🚫- ci szybkościowcy, co to się tak nieby źle w siodłach trzymają, źle technicznie jeżdżą i niewiadomo co na konie zakładają, oprócz może zaprzęgowców są jedynymi odnoszącymi sukcesy międzynarodowe zawodnikami w sportach konnych 😉 Taka refleksja mała..
ovca   Per aspera donikąd
10 grudnia 2009 12:55
Bombal -niestety, 90% klasyków nie wie, że mamy medalistów i mistrzów Europy Środkowej...Mistrzostw Europy Arabów czy oficjalnych Mistrzostw Europy  w konkurencjach westernowych technicznych i szybkościowych.

No dobrze, że mamy. Ale tu mówimy o prezencji. Rękawiczki żółte akurat mi się podobają  💃

ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
10 grudnia 2009 13:13
ovca te wzorki co wstawiłaś  😜 💘 a ten qń  😍 😜

Bombal a kto niby stwierdził, że żółte rękawiczki są złe ❓ Są cool, bo są jak najbardziej w westernowym klimacie. Że tak to ujmę, są "na miejscu" w przypadku pokazów/zawodów westowych i świetnie wyglądają i fajnie komponują się ze strojem kowboja.

Ja jadę na sylwestra do westowej stajni, ciekawe co na tą okazję kowboje przygotują za niespodzianki. Ale to taki mały  🚫
ovca   Per aspera donikąd
10 grudnia 2009 14:02
Ludzie, to już żółte rekawiczki też są złe  😵 ?  Akurat niemal każde westowe rękawiczki są ze skóry w tym kolorze..

przepisy pozwalają tylko na beżowe lub żółte rękawiczki.
Co do stroju  😲 w weście , przeszperałem  troszkę w sieci  i poszukałem zawodników z adrenaliny , wielu z nich miało dobre pomysły i takie troszkę gorsze 🙂 Oto kilka przykładów :

Dobre pomysły :


http://www.wiadomosci24.pl/artykul/w_klodzku_odbyly_sie_zawody_jezdzieckie_adrenalina_cup_107312.html#4

I te gorsze :
http://lh4.ggpht.com/_zZtqZxe9Gso/SYtnEwI5MjI/AAAAAAAAAKA/UGC8-QjBZFs/Adrenalina+(29).jpg


W klasyce zdarza się tak samo 🙂
Te  lepsze :


i gorsze:

trzynastka   In love with the ordinary
10 grudnia 2009 15:16
Skoro już mówimy o walorach estetycznych jeźdźców bardzo nie podobały mi się rozpuszczone włosy u Pań wystające spod kasku.
Wygląda to obrzydliwie szczególnie jeśli włosy są blond i są długie, bo bardzo rzucają się w oczy na tle ciemnego fraka.  🤔
Naprawdę, jakby nie można ich było spiąć, zawinąć w jakiś zgrabny koczek. Od razu by to lepiej wyglądało  🤔

Nie wiem jak się nazywała ta zawodniczka ale startowała w Barbórka Cup i finał dzieci jechała. Gniady koń z szeroką łysiną na pysku. Bardzo mocno burzyła moje odczucia estetyki. Koń nie ogolony, zarośnięty i obrzydliwie spocony, tak aż na biało prawie, i ona te włosy pozwijane w jakieś strąki wyłażące spod kasku.
Zależy jak kto ogoli swojego konia , jest zima jeśli koń stoi w stajni pół otwartej będzie miał dłuższe włosy , i zgadzam sie pod kask powinno się jakoś schludnie włoski upiąć i to tyczy sie nie tylko klasyczek ale także i dziewczyn jeżdżących western.
Wole śmiesznie ogolonego konia niż takiego ubranego na różowo z wpiętym chłamem na grzywie , wygląda to ironicznie i komicznie, syndrom księżnej pony ? .  Podobała mi sie Czeszka na łaciatym koniu wszytko pod kolor czerwony , ładna fryzurka , ciekawy szeroki napierśnik    , dziewczyna ubrana na niebiesko no ujdzie w tłumie  ale  pad był zdecydowanie zawielgachny na tego konia  , albo siodło przymaławe , nie wiem .  Nie znam się na westernie  ale podoba mi się własnie to ze jeźdźcy mogą ubierać się na wiele kolorów , u nas w klasyce przeważa , czerń , biel  i granat , czasem czerwony i zielony , było troszke nadużyć w pomocach , gdy jeźdźcy  robili ostre akręty przy pierwszej i ostatniej tyczce , mała klacz arabska aż sie zatrzymywała , podobnie jak siwa klacz  ubrana na zielono , łaciaty paint  jechał na przedziwnym bezwędzidłowym ogłowiu  troszke mnie to zszokowało  , ale moze jest delikatniejsze  niż zwykłe ogłowia  nie wiem . Czy zawody adrenalina były na wysokim poziomie ? Przegladajac  filmy amerykańskie  raczej nie sczególnie , ale czekam  z niecierpliwością na przyszły rok  aby powtórnie zobaczyć częsc zawodników  z tego sezonu , oraz zmiany jakie dokonały się w nich i ich wierzchowcach .
Ovca dzieki za wstawienie foto Deca:* pięknie tam wyglądał;]
Jeszcze co do koszuli Wanessy to wyjątkowo miała właśnie tą. Zwykle jeździła w pomarańczowej albo białej.


"I te gorsze :
http://lh4.ggpht.com/_zZtqZxe9Gso/SYtnEwI5MjI/AAAAAAAAAKA/UGC8-QjBZFs/Adrenalina+(29).jpg  "

To jest ta sama zawodniczka której zdjęcie dodał polonez Tek kwiatki były doczepione juz w czasie zawodów przez naszych kolegów;] a czy ktoś zauważył że ma paznokcie pod kolor pomalowane?? Dbamy o wszystkie szczegóły;]

A co powiecie o tym stroju??


Albo o tym??


Od razu powiem: na tym zdjęciu jestem ja i możecie sobie mówić ze ten pomarańcz w ogóle nie pasuje ale tą koszulke założyłam żeby pomóc tej dziewczynce: http://irmaaisha.republika.pl/inde.html

Jeszcze dopowiem do Ovcy że w zeszłym roku Polska reprezentacja była 3 na Mistrzostwach Świata w Barrel Racing w Weronie!!

Wydaje mi się że jak na takie warunki treningowe i nasze konie to mamy dosyć wysoki poziom!
Zapraszam na zawody westernowe w przyszłym sezonie. Jeszcze nie ma kalendarza ale jak tylko sie pojawi to dam znać. Możecie przyjechać, popatrzeć, dowiedzieć się czegoś;]
No to chyba zawodniczka prezentowała sie godnie jedynie na zawodach CSI .Paznokcie pod kolor 🤔 ? Troche to już zabawne , ale to tylko dziecko.
trzynastka   In love with the ordinary
10 grudnia 2009 16:12
Zależy jak kto ogoli swojego konia , jest zima jeśli koń stoi w stajni pół otwartej będzie miał dłuższe włosy


To wiadomo ale on miał tak długą sierść jakby nie był derkowany w ogóle. Taki typowy obrzydliwy spocony mamut, razem z tymi typowymi dla "mamutów" kędziorkami i zawijasami z sierści. Bleh. Jak właścicielka jeździ ten rangi zawody powinna jednak mieć konia przynajmniej krótko zarośniętego jesli nie ogolonego.
Ninevet mogłabyś wstawic jakieś zdjecie bądź link ? Niebardzo kojarzę , a chciałbym sobie przypomniec 👀 .
No taki jak to ujęłaś "mamut"  racja powinien chociaz być przystżyrzony  🏇
Gracjo , brawa dla Ciebie za udzielenie pomocy bliźnim , ale  powinnaś zachować to dla siebie ,a nie sie tym wręcz chwalić .  Zaciekawiły mnie te mistrzostwa świata i  faktycznie w zeszłym roku "nasi" zawodnicy byli 3 ale nie na  MŚ tylko na PŚ w Weronie to duża róznica  rangi zawodów.
trzynastka   In love with the ordinary
10 grudnia 2009 16:46
Jak mi ktoś znajdzie galerie zdjeć z  finału dzieci lub barbórka cup to poszukam. Narazie nie moge nawet galerii zlokalizować nie mówiąc o ten dziewczynce :P
Ludzie bez przesady!!! Co z tego że koń nieogolony? Ja też koni nie strzygę bo nie mam hali a konie są cały dzień na dworze-znecam się nad końmi prawda......
I doprawdy przyczepiliście się do zawodników z szybkościówek...... Ja rozumiem że nalezy piętnować brutalność w stosunku do koni ale dlaczego nikt nie widzi tej brutalności u skoczków????? Proszę bardzo pierwsze z brzegu:
http://picasaweb.google.com/darekrogal002/WybraneZCSI#5413516250854187522
http://picasaweb.google.com/darekrogal002/WybraneZCSI#5413516271591281922
To jak skoczek konia szarpie to go mniej boli??????
A już czepianie się króliczków...... Właśnie tym między innymi odróżnia się west od klasyki-luzackim stylem, podejściem do zawodów na zasadzie "fajnie się razem bawimy" (na arenie i nie tylko). Klasycy w tej chwili zrobili się tak "zadęci" że czasem aż przykro....
Żeby nie było wątpliwości-jeżdżę ujeżdżenie!
I czasem jak sobie pomyslę że znów mam się ubierać w te rajtuzki........
trzynastka   In love with the ordinary
10 grudnia 2009 18:58
Ludzie bez przesady!!! Co z tego że koń nieogolony


To, że się bardziej/szybciej męczy dodatkowo nie estetycznie przy tym wyglądając.
Jeździectwo to ELEGANCKI sport. Jeśli tego nie rozumiesz to tylko mogę szczerze współczuć.

Ja też koni nie strzygę bo nie mam hali a konie są cały dzień na dworze-znecam się nad końmi prawda......

A jeździsz zawody rangi Csi?
Bo to jest ta subtelna różnica  😜
Fajny mi luz, koń wygląda jak źle ubrana choinka.
Czyli west ma polegać na "byle co, byle jak, byle by było?" To jest ten luz? Ciekawe co na to inni westernowcy.

Magdo Pawłowicz, wiadomość z ostatniej chwili - czy się to podoba, czy nie: tego typu foto-strzały można znaleźć wszędzie. Skoki, ujeżdżenie, WKKW, western, pony [to to chyba szczególnie], rajdy.... No, może przy woltyżerce rzadko.😁 Wystarczy, że człowiek z aparatem będzie w dobrym miejscu, o dobrym czasie. Czy w związku z tym jakaś konkretna dyscyplina jest brutalniejsza? Nie sądzę. Brutalni to mogą być ludzie.
Wałkowany jest w zasadzie strój kowbojki na klaczy w pomarańczowym, a tu nagle wychodzi spod ziemi obrończyni uciśnionych koni.

Fakt, popieram dezaprobatę do rozpuszczonych, długich włosów wystających spod kasku. To jest be. Jeszcze jak taka panna później ściąga ten kask, głowa spocona jakby na nią wiadro wody wylał, a ta paraduje z rozpuszczonymi włosami i czeka, aż jej wiatr wysuszy.... A fuj.
Ale generalnie taka panna może coś z włosami zrobić i to w sekundę - spiąć gumką, spinką, warkocz zapleść....
Koń to trochę inna inność. Mnie widok zarośniętego spoconego konia też się generalnie nie podoba, ale generalnie to jest jeszcze w kategorii "ujdzie w tłoku"". Dlaczego? Bo nie znam sytuacji.
Sportowcy trenujący w halach w zimie zazwyczaj mają konie golone, sezon na zimę zamyka się tak na dobrą sprawę tylko dla wkkwistów [ale i oni przecież często nie zostawiają konia w boksie na kilka miesięcy i nie wyciągają na sezon, tylko sobie dłubią ujeżdżeniowo czy skokowo na halach], ale nie wszyscy są wyposażeni w hale. Można koniowi sierść skrócić, posiłkować się treningówkami, ale, niestety, uzależnienie treningu od warunków atmosferycznych nie jest rzeczą łatwą. Nikt rozsądny nie będzie skakał w deszczu czy piafował po grudzie.
Możliwe więc, że właścicielka "mamuta" trzyma konia w stajni bez hali, stajni nieogrzewanej i konik zdążył się do zimy sam przygotować, właścicielka nie planuje regularnych startów, pokazów, czegokolwiek w zimie, ale na CSI wpadła...
Z drugiej jednak strony - mogła przynajmniej te futro skrócić po prostu.... Choć nie wiem czy na jedną imprezę by się to opłacało.
Nieogolony koń to jeszcze nie jest katastrofa moim zdaniem. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się