CSI*** parada jeździecka katowice 4-7 grudnia

Nawet westowcy pogolili swoje konie .
Króliczek jest niezły tylko  potem się troche "rozpuścił" ale pomysł fajny ,napisy troszkę gorszej jakości .
Ale czy w weście musicie mieć takie duże czapraki ? Nie wiem mi sie podobali Czesi , nie osądzajcie mnie o brak patriotyzmu ! Fajna też była blondynka ubrana na czerwono , nie ze względu na strój ale na zachowanie straciła beczke i pokazłą publicznosci "no trudno , z szerokim uśmiechem"  natomiast  "niebieska" miała focha na twarzy , być moze ma taki wyraz na codzień ,  ale brakowało uśmiechu . Skoro west to taka zabawa czemu taka zaciętość ?
Podobało mi się  aczkolwiek  brakuje mi  w tym wszsytkim "finezji"
Ja mam kobyłke która stoi w stajni gdzie jest hala i mogła bym ją przystrzyc ale nie bede tego robić bo stoi w angielskim boksie i codziennie wychodzi na padoki.
Faktycznie króliczek troszkę zlazł i może za dużo farbki walnęła ale przynajmniej było kolorowo;]
W weście czapraki tak jak w klasyce mogą być pełne i wyprofilowane ale większość woli te większe;]
Co do strąconej beczki to niektórzy "odpuszczają" przejazd i jadą na luźnych wodzach;]

czerwona-chodzi Tobie o  Iwone Loch?? Jeśli tak to nie miała swojego dnia a wielka szkoda bo na MP pojechała świetnie;]
a niebieska??
trzynastka   In love with the ordinary
10 grudnia 2009 19:29
Ja o tym nie golonym koniu piszę w kontekście konia startującego na takich zawodach.
Skoro już dobili do poziomu Barbórka Cup czy Finału dzieci to znaczy, ze trenują, startują do bólu.

Dlatego dla mnie uwagi w stylu "mam stajnie z halą ale nie gole" są bez sensu. Mówimy o końskim sportowcu a nie o jednym z naszych misi do kochania.
Dokładnie ! Ninevet trafiłaś w  9 !  😅
Ta która przypieła koniu habazie do głowy-niebieska , albo raczej landrynkowa  , nie wiem poprostu złe wrazenie dla mnie sprawiła , moze poprostu ma taki spsoób bycia  wole nie wiedzieć , są ładniesze zawodniczki -sorry jestem samcem to silniejsze odemnie - Czeszka  💘
Czerwona chyba tak chodziło mi o Iwone Loch , nie pamietam nazwisk , ale jej podejscie do sprawy bardzo fajne !
a która była na MP ?
ovca   Per aspera donikąd
10 grudnia 2009 19:58
Aldek - "czerwona" Iwona była pierwsza na MP w beczkach z czasem 16,86  😅
Fajny mi luz, koń wygląda jak źle ubrana choinka.
Czyli west ma polegać na "byle co, byle jak, byle by było?" To jest ten luz? Ciekawe co na to inni westernowcy.

Magdo Pawłowicz, wiadomość z ostatniej chwili - czy się to podoba, czy nie: tego typu foto-strzały można znaleźć wszędzie. Skoki, ujeżdżenie, WKKW, western, pony [to to chyba szczególnie], rajdy.... No, może przy woltyżerce rzadko.😁


No właśnie o to mi przecież chodziło-przeczytaj może ze dwie strony wcześniej-jacy to ci westernowcy niedobrzy bo tak szarpią swoje konie......
To właśnie chciałam pokazać-brutalny bywa człowiek -niezależnie od dyscypliny jaką uprawia.....
A co do stroju-kwestia gustu. Ale myślę że nikt z tych ludzi nie ubrał sie przecież celowo niechlujnie! Tylko moda jakby trochę inna!!!
A że nawet westowcy ostrzygli swoje konie-wiele ośrodków west, zwłaszcza tych specjalizujących się w reiningu ma hale i to takie z prawdziwego zdarzenia!
A jak ktos nie ma hali to mu nie wolno startować na zawodach wyższej rangi niż podwórkowe?
Znalażłem zdjecie "czerwonej"To dobrze , że wygrała !  Bardzo mi się podobała  , sprawiałą wrażenie wyluzowanej jako jedyna  uśmiechała się gdy jej cos nie poszło bez szarpania konia  i  skrzywionej twarzy !

http://fotokisza.com/show.php?file=jezdectvi/2009/csi_5_12_ac-091205_ac_034

"niebieska"
http://fotokisza.com/show.php?file=jezdectvi/2009/csi_6_12_ac-091206_ac_003
Czy te wodze są takie brudne , czy  to jakiś nowy kolor ?

Czeszka w 2 odsłonach !
http://fotokisza.com/show.php?file=jezdectvi/2009/csi_6_12_ac-091206_ac_005

http://fotokisza.com/show.php?file=jezdectvi/2009/csi_5_12_ac-091205_ac_006

Ale chyba najbardziej elegancki strój miał zawodnik na siwym arabku w stylu "zawsze black and white" piękno w prostocie bez udziwnień !

http://fotokisza.com/show.php?file=jezdectvi/2009/csi_6_12_ac-091206_ac_030



Tak "czerwona" to Iwona i wygrała beczki;] "niebieska" to Anula i wg mnie była świetnie ubrana, wodze są po prostu jasno różowe bo wcześniej jeździła na różowo. A to że miała taką minę to ona już tak ma:P
"zawsze black and white" to Przemek Walkosz i wcześniej jeździł "red and black" albo tylko red;] PS fajną minke ma na tym foto:P uwielbiam takie momenty 😀  😂
Czy ktoś posiada może zdjęcia z przejazdów dzieci?
interesują mnie szczególnie przejazdy zwycięzcy na obydwu koniach.

byłabym bardzo wdzięczna, bo nie mogłam się pojawić  :kwiatek:
Jak tak ma to wspólczuje  🤔 Nie chiałbym  tak mieć , 😂, nie mnie oceniać, a mówią że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny a tu taka ściema , , jak tak wyglądają nasze west amazonki to załadne nie są , wyjezdzam do czech 🙇 w pogoni za tą na łaciatku!! :kwiatek: 💘

Ninevet  👍wiem o którą dziewczyne Ci chodzi nareszcie zakminiłem , racja brak eststyki ! A FUJ !
nie tobie oceniać to nie oceniaj
witam,
cóż Ania (niebieska) w tym sezonie jest po wypadku - miała 3 miesiace drutowaną rękę i zerwane chyba ścięgna, trudno, żeby tydzień (albo coś takiego) po zdjęciu szyny stabilizacyjnej była radosna jak Iwona. Czeszka - blond - czyli Petra - jest dość widowiskowa i zawsze się łapie na fajne zdjęcia. Zamiast rozmawiać o modzie - może ktoś dałby opinię o tym czy tak naprawdę jest po co łączyć klimaty różnych dyscyplin? Szkoda że nie było imprezy iontegracyjnej, ale podobno w przyszłym roku jest planowana 🙂
Wracając do mody: dla mnie czy ktoś nosi Pikeura (to jedyna znana mi marka klasycznych ciuchów czy Cruel Girl - jedyna znana mi marka ciuchów do szybkościówek to jego sprawa. Puchar Adrenalina Cup zaczynał się od dowolnego rzędu i stroju - po to by przyciągnąć i tych jeżdżących rekreację, klasyków i tych włóczących się po polach. I tak okazało się, że impreza przerosłą oczekiwania wszystkich. W przyszłym roku jest zapowiedź - jak słyszałem w kuluarach - uczestnictwa zawodników z Włoch, Słowacji i Węgier. Więc chyba dobrze że coś się w Polsce rozwija. Może nagrody nie są na poziomie Masters (20 tys Euro) ale jak na west i to w wydaniu międzynarodowym to niezłe (4 tys za pierwsze miejsce, 2000 za drugie i 1000 za trzecie , poza tym wszyscy zawodnicy wygrali jakieś pieniądze http://www.adrenalinacup.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=140&Itemid=1 🏇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 grudnia 2009 22:40
Rumburak, ale to ie jest kwestia tego, że dziewczyna nie miała za co konia ładnie ubrać, bo sprzętu się nikt nie czepia, ale ciapać konia farbkami, żeby wyglądał jak debil, to już lekka przesada moim skromnym i osobistym zdaniem.
Mi nie chodziło o Wanessę, tylko o sformułowanie
"Fajny mi luz, koń wygląda jak źle ubrana choinka.
Czyli west ma polegać na "byle co, byle jak, byle by było?" To jest ten luz? Ciekawe co na to inni westernowcy." Tak naprawdę moda west przypomina trochę Abbę z lat 70 tych. Cekiny, brokat koszule z domieską sztucznych tworzyw (niemiłe czasami wręcz w dotyku, ale za to niemnące się. Co roku na zimowych szkoleniach sędziowie zwracają na to uwagę 🙂😉

NO i o uwagę Aldika dotyczącą wyrazu twarzy ANi (niebieskiej) na zdjęciach.
w sumie wisi mi to co sądzicie o mnie i moim koniu. to mojaq sprawa.mam to gdzieś,a kazdy szanujący sie klasyk powinien wiedziec do czego słuzy nachrapnik oraz jaki typ jest do czego. jesli ma sie problem z koniem to przeba szukac skutecznego rozwiązania. Jak sie zacie na klasyce to tego sie trzymajcie. A  jeśli chcemy kometowac inne style i wygadydac bo kat się nie powinno bo tak byc nie moze, popatrzcie na faceta który jechał wysoki konkurc wydaje mi sie że to był anglik i nie miał czapraka a pakujac konia wiezdzał na nic do przyczepy czy tak sie powinno pakowac konia???? nawet niechlujni westernowcy nie robia takich zeczy.wracając do stroju i rzędu jak wygląda klasyk w jasnobrazowym ogłowu Villa Horse i czarnym stubben'ie???.zreszta mam dosyc tego głupiego wonktu, zrobiłam jak uważała i zadnemu klasykowi nic do tego, Mój koń moja sprawa...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 grudnia 2009 23:16
magma03,  widać, że taką samą wagę przywiązujesz do ortografii...
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
10 grudnia 2009 23:23
ninevet
Wiesz ja byłam jedna z wolontariuszek poturbowanych.. i jakoś nie bardzo było to za miłe.. a pan którego poturbowały kuce też miał nogę rozwaloną.. więc przepraszam cię bardzo ale jak dla mnie taka zabawa nie była za miła i po mimo że nie miałam na szczeście żadnego uszczerbku na zdrowiu była nieźle obolała.. ;/ i skoro rodzice wysyłają dzieci na taki wyścig uważam że powinny to byc dzieci choc dobrze jeźdźace konno a nie tak jak zauważyłam - koń chce skrócic droge i zarazem poturbowac kolejna osobe a że dziewczynka odpuściła ( poprostu oddała wodze i koń poleciał gdzie chciał - w tym przypadku na skróty) potórbował tego Pana.. ;/ i tak też było w moim przypadku..

I może ktoś chętny na Polar z CSI również z konikiem na plecach rozmiar S 🙂 wiecej info w Ogłoszeniach bo nie chce robic niepotrzebnej "reklamy" 😉
trzynastka   In love with the ordinary
10 grudnia 2009 23:34
ninevet
Wiesz ja byłam jedna z wolontariuszek poturbowanych.. i jakoś nie bardzo było to za miłe.. a pan którego poturbowały kuce też miał nogę rozwaloną..


Wyście się wszyscy uparli czy czytanie sprawia problemy ?

Ja NIE mówie, że to miłe. Ja NIE mówie, że to bezpieczne. Ja NIE mówie, że to dobre.
Ja jedynie mam zastrzeżenia do kolorowania sytuacji których nie trzeba kolorować.
Po co dorabiać chwile mrożące krew w żyłach do historii która świetnie mrozi krew bez tych dopowiadanek.
Mnie się nie podobało jak któraś użytkowniczka (nie chce mi się cofać i sprawdzać) opisała to dużo gorzej niż wyglądało, przesadzała i kolorowała sytuacje.

No i współczuje.


I może ktoś chętny na Polar z CSI również z konikiem na plecach rozmiar S 🙂 wiecej info w Ogłoszeniach bo nie chce robic niepotrzebnej "reklamy" 😉


Hm.. a czym to jest jeśli nie ogłoszeniem i reklamą?  😵
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
11 grudnia 2009 08:56
magma03 oczywiście, że Twój koń, Twoja sprawa, róbta co chceta. Ok. Ale nie na Paradzie Jeździeckiej, na zawodach CSI. Bo to nie jest już tylko Twoja sprawa. Stajesz się niejako osobą publiczną, występujesz publicznie, jesteś niejako wizytówką tych zawodów razem z innymi jeźdźcami. Szacunek do organizatorów, publiczności i innych jeźdźców powinien też się przejawiać w schludnym i adekwatnym do rangi imprezy stroju.

Ta cała obrona uciśnionego westu robi się śmieszna, bo my gadamy o odpowiednim stroju na imprezę dużej rangi, a argumenty słyszymy, że wszyscy szarpią konie, a skoczkowie to nawet bardziej i że z braku argumentów "czepiamy się cornu".
Gdyby chociażby Slotak wystroił się w różowy rajtok w zielone króliczki playboya i w tym wątku stwierdzilibyśmy, że chyba miał poważny upadek z konia na głowę i obsmarowalibyśmy go za tak niedorzeczny strój, to też rozpętałaby się taka burza ❓ Nie ❗ Bo każdy byłby święcie oburzony, że taki jeździec, a nie potrafił uszanować imprezy tej rangi, pewnie dlatego, że w Polsce organizowana.

Ja rozumiem, że west to luz, że fajna zabawa. Ale to także sport, a nie arena namiotowa w cyrku objazdowym, czy przejazd cygańskiego taboru. SPORT ❗ Bo w Spodku odbyły się zawody Adrenalina Cup, a nie popisy domorosłych cyrkowców, czy konkurs na najbardziej absurdalny strój jeźdźca i konia.

Z luuuuuuuuuuuzem też nie można przesadzać, bo jak się człowiek za bardzo rozluźni, to mu może coś z tyłu wypaść, a to tylko koniowi wypada, by wypadało.
Ja po obejrzeniu wyścig dookoła beczek poczułam lekki nie smak..  🙄 i żal koni
Smak , czy tam nie smak , zachowujmy się jak dojrzali ludzie ! W westernie sa takie konkurencje a u nas w klasyce inne . Myślę  iż wszytko zalezy od przejazdu , sam czasem patrzac na  skoczków  mam ochote rzucić w jeżdźca kubkiem z colą , za wygląd , za  piłkę przed skokiem , nie oszukujmy się  skoki nie są zbyt naturalne dla konia , chociaż je uwielbiam i nadal będe sobie hopkał , ale nie chce być zapatrzonym tylko na swoje , Barrel Race bo chyba tak sie nazywają te beczki  były całkiem  ciekawą alternatywą  na tej imprezie .  Osobiście sądzę iż  nie było źle , ale za rok mam nadzieje bezie lepiej i moze przyłączę się do  gromkich okrzyków i sam stwierdze ze west jest the best , jak to krzyczał komentator .

Ja myślę że warto  łączyć  zawody western z  klasycznymi . Po co ? Aby wzajemnie się poznać i udoskonalać , klasycy moga napewno juz czegoś sie nauczyc od westernowców ,  wiekszego  tak bardzo obtowanego przez was "luzu" a klasycy mogą nauczyć westowców dobrego smaku oraz moze spokojniejszego zachowania. Co do niebieskiej , nie obchodzi mnie życie osobiste zawodników, na imprezach tego typu nalezy się jakos zachowywać  , nie chodzi mi o strój ale o sposób bycia nic nie poradze że nie wyglada na miłą , ładną , sympatyczną , czy chociaż przychylną , a wręcz  wszytko na odwrót,poprostu nie podobała mi się naoglądałem się róznych zdjęć z adrenaliny i kurde no jednak  już bardziej podobała mi sie dziewczyna na ślązaku  taka "równa babka". W Czechach west jest bardziej rozwiniety z tego co wiem , i to widać , własnie po nieprzebajerowanych strojach i ogólnej ogładzie .  Takie jest moje ostateczne zdanie i niemam zamiaru się więcej na ten temat rozwodzić . Pozdrawiam i żegnam .
Ja po obejrzeniu wyścig dookoła beczek poczułam lekki nie smak..  🙄 i żal koni

Ja poczulem lekki niesmak (pisze sie razem) jak widzialem skoczkow jadacych dalej konkurs, mimo ze kon stracal kolejne przeszkody lub je taranowal (jeden jezdziec po prostu wjechal w tripplebarre stracajac wszystkie drazki i jechal dalej, czyli pewnie sedziowie musieli zauwazyc jakies wybicie, skoro go nie zatrzymali)... przeciez za to powinien byc paragraf za znecaniem sie nad koniem + kara wiezienia... ale coz, skoro klasycy uwazaja barowanie za skuteczna i humanitarna metode szkolenia konia (tak samo jak targanie konia za wodze gdy ten odmowi skoku, tak ze widac mu bialka oczu, rozbiegany wzrok i jego wielki strach) to sie nie bede czepial, skoro sie na tym nie znam. W koncu w naturze konia jest przeskakiwanie wszystkich wysokich przeszkod, jakie natrafi na drodze.

Szacunek do organizatorów, publiczności i innych jeźdźców powinien też się przejawiać w schludnym i adekwatnym do rangi imprezy stroju.
Po klaskaniu i okrzykach w spodku wnioskuje, ze publicznosci bardzo sie podobala Adrenalina Cup: glosniejsza muzyka, szybsze przejazdy, dopingowanie kolejnych par. I zdecydowanie odpowiadal im oryginalny stroj, bardziej pasujacy do atmosfery szybkosciowek.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
11 grudnia 2009 11:44
A czy ja kwestionuję widowiskowość tych zawodów ❓ ❗

Czy ja twierdzę, że z puli "ozdobnego przesadyzmu" jednej z zawodniczek konkurs nie był interesujący ❓ ❗

Szybkościówki są widowiskowe, dobre przejazdy przyjemnie się ogląda, naprawdę można poczuć tą adrenalinę, do tego fantazyjnie ubrani kowboje (i kowgirl of course) fajnie się prezentują, ale pstrokacizna i brak gustu nie prezentowały się dobrze nawet w baroku, to i w westernie się nie prezentują. O ❗

A jak widać po zaprezentowanych zdjęciach zawodnicy potrafili ubrać się z fantazją, kolorowo, ale przy tym gustownie. Prezentowali się na tym już przysłowiowym luzie, ale z niewyszukaną i swobodną elegancją. O ❗
OT:
rad-cześć ,witaj!  😅 😅
Fajnie,że do nas dołączyłeś.
Bardzo się cieszę. 🏇
A w temacie:
podoba mi się wzajemne przenikanie west i klasyki .
Antagonizmy bywają już tylko na trybunach .
I Anky na zawodach w RR się już doczekać nie mogę.

A strój .... zależy ,że tak powiem od ogólnej kultury lub jej niedostatków.
Nie byłam na zawodach, ale po przeczytaniu wątku i obejrzeniu zdjęć mogę się wypowiedzieć. Wszyscy o tym weście, to ja też dorzucę moje 3 grosze  😉

Mi też nie spodobał się strój tej dziewczyny i konia z króliczkiem. Przesadziła albo z malunkami, albo z kolorami, z tą plecionką na grzywie... za dużo tego na jedną parę  🙄 i nie ma co się unosić i bronić, że "tak się wygląda" na tego typu zawodach, bo mamy wszyscy dostęp do internetu i możemy sobie zobaczyć zdjęcia z zawodów z każdego miejsca na świecie i raczej znajdziemy pary wyglądające jak pani z Czech, czy niebieska pani na arabku. Nie wiem też co robił tak indianin? Półnagi jeździec, który wyglądał jakby wyleciał z jakiejś inscenizacji dla dzieci. Nie fajne, bo west to nie jest niechlujna i komiczna wersja jeździectwa. Elegancja jest domeną jeździectwa, w każdym stylu i w każdej konkurencji.

jak już off topujemy o tych beczkach, to tak na szybko wygooglowane ładnie wyglądające pary:




można ładnie? MOŻNA  😎

wogole jestem pod wrazeniem tego pod jakim katem wchodza w zakrety zawodnicy barrel racing 😲, na zdjeciach to najlepiej widac.
"wygooglowane" fotki są głownie z USA;]

Ale foto z tych zawodów:

Chyba Mu sie podobało;]





Jeśli chodzi o Czechów - to szybkościówki u nich już prawie nie istnieją. Najlepsi jeżdżą w Polsce.

Pinesska, wiesz co - nie czytasz netu, nie słuchasz tego co sie mówi na zawodach. Regulamin nie dopuszcza tego stroju jak u Indianina, ale ponieważ wielu łączy go z naszą imprezą zarząd Stowarzyszenia dla niego zrobił wyjątek. Myślę że jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych osób, a dzięki niemu też jest zainteresowanie sponsorów, a jak chce tak jeździć to NA ZDROWIE! 🙂

2) ubiór zależy od zawodnika. Regulamin Adrenaliny odszedł od sztywnych formuł, by zwiększyć liczbę osób jeżdżąccyh ten sport, wiec zastanawianie sie nad końską rewią mody to przesada. A najważniejsze, że najwieksza Europejska impreza Westowa - Americana 2010 podobno uznała starty w pucharze  Adrenalina Cup za podstawę kwalifikacji do Americany w beczkach. To też o czymś świadczy.
tylko za mocno ściągał wodze, ale jak na pierwszy raz to rewelacja 🙂😉
Czy ktoś posiada może zdjęcia z przejazdów dzieci?


chodzi o Dominika i klacz Łakona K?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się