M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Czy ktoras z was robila samodzielnie roletke z materialu? Albo cos podobnego o tych samych funkcjach?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 maja 2013 12:18
mi sie wydaje, ze sznurka sama szyla rolete do pokoju Lwa, ale nie dam se rak uciac  😁
wiecie moze cos o okapach bez podlaczenia do komina? Chcialabym zrobic w kuchni pokoj a kuchnie przeniesc do salonu a nie wiem czy to mozliwe, malo informacji jest w necie i skrajne. Macie moze jakies sensowne artykuly/publikacje na ten temat?
sienka, no to są po prostu pochłaniacze zapachów a nie typowe okapy. W większości starych bloków nie wolno podłączać okapu do komina, bo nie ma typowych kominów, tylko zbiorcze wentylacyjne i się zaburza wentylację, jak się okap podłączy.
Ja tak mam - włożone filtry siatkowe + węglowe i okap służy jako pochłaniacz - odciąga opary, filtruje i wypuszcza górą specjalnym otworem.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=7003.msg1783264#msg1783264 date=1369307881]
mi sie wydaje, ze sznurka sama szyla rolete do pokoju Lwa, ale nie dam se rak uciac  😁
[/quote]prawda, święta nawet
Pandurska, poszukasz w wątku czy ci poszukać?
sznurka pamietam! Czy mozesz powiedziec, czy dla laika szyciowego jest to karkolomne przedsiewziecie??

Chodzi o to, ze mam dziwaczne okna w kuchni szt 2. Jedno jest podwojne, prawie jak balkonowe i dalo sie nad nim zainstalowac karnisz i wisza na nim nowe zaslonki. Natomiast drugie okno jest w ksztalcie trapezu i raczej male i potrzebuje na nie cokolwiek, co by je zaslanialo (raptem 70-80 cm slugosci). Wymyslilam wiec, ze z pokaznych resztek, jakie mi zostaly z tych drugich zaslon wykombinowalabym wlasnie takie cus.
proste
w moim przypadku to prostokąt z tunelem na górze - na karnisz i na dole na obciążnik - może być kijek bambusowy, ja mam pustą rurkę metalową
no i cztery tasiemki - dwie lecą od strony okna, dwie od strony pokoju
żadna filozofia
Dziewczyny - jakiś pomysł na usunięcie starej, dwustronnej taśmy klejącej przyklejonej do podłogi? Poprzedni właściciele (starsi ludzie) mieli końce dywanów w ten sposób przyklejone.
I czy któraś sama cyklinowała? Czeka mnie walka szlifierką ręczną i nie za bardzo wiem na co się przygotować 😉
Od trzech dni szukam czegoś na okno do pokoików chłopców i znów koszmarek. Raz że nic mi się nie podoba 😎 a dwa że nie mam jakoś pomysłu co zrobić z tymi oknami.

Powiem Wam że jeśli jeszcze raz przyjdzie mi się przeprowadzać to nie zgodzę się na szybką przeprowadzkę na lekką prowizorkę. Mojemu mężowi chyba skrzydełka opadły i odkąd mieszkamy w nowym mieszkaniu to niewiele się zmienia, nadal sporo rzeczy nie zrobionych - no ok, mogę zgodzić się z tym że z dwójką dzieci w tym z jednym non stop wrzeszczącym jest ciężko ale kurcze...wkurza mnie to już.

sznurka jak u Was? Gotowe wszystko w domku?
sznurka Dziekuje!! W  takim razie raczej podejme sie wyzwania!  :kwiatek:
Pandurska, daj znać jak wyszło!
Muffinka, w zasadzie niby tak, zostało jednak troche niby drobiazgów jak obicie szaf tkaniną czy innych takich ale w zasadzie można powiedziec ze skończona góra
a na dole dzieje się oj dzieje!

zdjęcie mam nędzne, podczas tapetowania dzisiejszego siodlarni
abre   tulibudibu
25 maja 2013 17:49
PonPon, pocieszę Cię - cyklinowałam kiedyś papierem ściernym 😉

Co do taśmy - u mnie najlepiej sprawdził się zmywacz do paznokci Sally Hansen i otwieracz do piwa 😉 Próbowałam innym zmywaczem, również takim do naklejek i szło gorzej. Otwieracza używałam jako skrobaka, jest metalowy, o prostej krawędzi, odrobinę zaokrąglonej, pozbawionej zadziorów, trochę podobny do tego klucza.
Dzięki abre
Boję się, żeby nie zniszczyć tą szlifierką - pewnie bardzo drobnym papierem będziemy lecieć. Z drugiej strony metraż nieduży - 20m2, a mamy na to 2 tyg 😉
sznurka to zazdroszczę.
A tapeta super!
Aaa Sznurka świetna ta tapeta!!! Superowo🙂
Mi 10 czerwca wjeżdża ogrodnik i wreszcie będę mieć drzewa i trawę a nie widok jak na księżycu😉
Orientuje się ktoś może czy w sklepach typu Leroy Merlin dostanę farbę tablicową w różnych kolorach? Czy raczej zostaje zamawianie na allegro?  👀
dostaniesz do wyboru do koloru 🙂 tablicowe i te magnesowe tez🙂

jak się robi te rolety rzymskie? 🙄

I gdzie dziewczyny nie drogo kupie fajne niskie łóżko 140*200 i do tego dużą szafe 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
28 maja 2013 08:05
Dostałam dziś telefon od dewelopera, że budowa ukończona w 90%!
Robią elewację budynku i kładą już gres na klatkach schodowych.
Coraz bliżej 🙂
Karina7, dzięki! w takim razie muszę zajechać obadać co tam mają 😀
Sznurka, genialna tapeta  😍

to ja tak przy okazji jeszcze zapytam, mam w pokoju szafę przesuwną trzydrzwiową z lustrem na środku, z takiej płyty-coś w tym stylu:


niestety nie mogę się jej pozbyć, dlatego wpadłam na pomysł oklejenia jej czymś. Może ma ktoś pomysł, czy jakaś fototapeta, czy naklejka w dużym formacie będzie się na takiej powierzchni trzymać? Marzy mi się szafa w zebrę  🤣
wiecie moze cos o okapach bez podlaczenia do komina? Chcialabym zrobic w kuchni pokoj a kuchnie przeniesc do salonu a nie wiem czy to mozliwe, malo informacji jest w necie i skrajne. Macie moze jakies sensowne artykuly/publikacje na ten temat?


sienka- ja miałam takie okapy- no problem.
Ale moja koleżanka to robiła i są jakieś obostrzenia w kwestii kanałów wentylacyjnych, więc sprawę przenoszenia kuchni do pokoju trzeba odgórnie załatwiać.
jakiś czas temu pytałam o pomysły na pokój dla dziecka i ponieważ się uporaliśmy to wstawiam zdjęcia dla następnych niezdecydowanych 😉 brakuje nam jeszcze tylko jakiegoś dywaniku







no i będą jakieś śliczne firaneczki z Kubusiem Puchatkiem i Przyjaciółmi ale jeszcze nie uszyte 🙂 kanapa w sumie stała wcześniej i tak została ale pewnie kiedyś się ją wywali stamtąd. łóżeczko jest z opcją tapczanika, zobaczymy czy dotrwa 😉
ae, znalazłam takie naklejki  na drzwi, myślę, że naklejenie ich tyle, ze na drzwi szafy też powinno się udać.
http://oklejaj.pl/pol_m_Naklejki_Przeznaczenie_Naklejki-na-drzwi-259.html

i jest nawet zebra 🙂
Hop hop kto ma rolety drewniane?
Jak je się czyści 😉? Trudne to w utrzymaniu czystości?
Muffinka, ja mam. Są super ładne i często nie trzeba ich często czyścić, brudu nie widać 😉
piotrowska   Między grzywą a ogonem
31 maja 2013 21:26
Zna któraś z was skuteczny sposób na ściąganie tapet? Próbowałam zadziałać letnią wodą - w niektórych miejscach napuchło i po podważeniu szpachelką zeszło, ale ogólnie to nie działa 🤔 Zabieram się powoli za remont jednego z pokojów i kompletnie nie wiem, jak zerwać tą okropną tapetę.
No właśnie kombinuję co walnąć na okna w salonie (dwa balkonowe) i okno w kuchni (też balkonowe). Mąż nie da mi zrobić firanek/zasłonek - bo nie znosi a mi się już z nim walczyć nie chce. Więc pomyślałam o żaluzjach drewnianych bo mi się zawsze podobały.
Dzionka masz jakąś fotkę?
Rolety i żaluzje drewniane są świetne, są bardzo fajne w utrzymaniu i świetnie wyglądają jak dobrze się je dopasuje do wystroju. Ja kiedyś chorowałam też na te bambusowe roletki, jednak jeśli ktoś chce mieć porządnie zasłonięte okna to one się nie nadają bo mega wszystko prześwituje, więc dla wystroju - ok , dla prywatności nie za bardzo no chyba, że ktoś na ostatnim piętrze w wieżowcu mieszka i nikt mu w okna nie zagląda :P
Muf, jutro wieczorem lub w poniedziałek będę mogła wrzucić zdjęcie. Moi rodzice mają drewniane żaluzje w jadalni i sobie bardzo chwalą. Wizualnie jest szał  😜 Dobrali kolorystycznie do parkietu.
Bardzo eleganckie!
Muffinka, takie tylko mam:

buyaka dzięki, to czekam!
Dzionka super!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się