M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dzionka, ogladalas moze inwestycje Bielany Residence marvipolu lub gdzies w okolicach z ulica na litere 'a'..? Znajomy uparl sie na mieszkanie na bielanach i sie niemal zdecydowal na te bielany residence..

Hiacynta, fajne mieszkanie! 😅

ash, gratuluje, mam nadzieje, ze nas zasypiesz fotkami!

sznurka, obledna lazienka, marze o takiej..... 😵

ascaia, jak postepy?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 października 2013 15:05
Dzionka, Zen jak tylko tam wejdziemy z ekipą to będę informować i zdawać fotorelację.
zen, mi się te wszystkie osiedla i okolice Sokratesa nie podobają... Daleko to już jednak i to mało bezpieczna okolica - mnóstwo bloczysk z wielkiej płyty i te sprawy. Wolałabym okolice mojej stacji metra, ewentualnie Stare Bielany najdalej, no ale jak tu coś jest, to kosztuje od 12 tys za metr :/ Nie wygląda nawet na to, żeby się miało budować coś bardziej dla ludzi, a nie bogaczy 🙂

Oglądałam za to ostatnio 19 Dzielnicę koło Kolejowej i muszę przyznać, że BARDZO nam się podobała. To właśnie tam jest to mieszkanie nad wjazdem do garażu. Poczekamy na drugi etap i zobaczymy 🙂
sumire zadzwoniłam dziś do Gdańska, wybierałam wszystkie numerki tak jak pan w słuchawce gadał, a na koniec usłyszałam 'aby sprawdzić dostępność towaru odwiedź naszą stronę internetową'  😵 Wkurzyłam się i rozłączyłam, niedługo i tak muszę tam pojechać więc dopytam się na miejscu...
ash   Sukces jest koloru blond....
28 października 2013 15:23
Dzionka, byliśmy z ciekawości, bo ta okolica zupełnie nas nie interesowała na 19 Dzielnicy w zeszłym roku i z tego co pamiętam to cena była 10 - 11 tyś za metr. Zmieniło się coś?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 października 2013 15:24
dzwonic do ikei? nie...to se ne da! tak jak lubie ikee za jej serwis tak telefon to jakas porazka  😵
ash, niewiele się zmieniło, ceny 9-10 za metr, w zależności od piątra. Ja Woli nie lubię strasznie, ale to osiedle i te mieszkania z giga oknami i balkonami naprawdę mają coś w sobie 🙂 Wiesz, to praktycznie samo centrum, ciężko się spodziewać niższych cen...
ash   Sukces jest koloru blond....
28 października 2013 15:28
Ja się cenom nie dziwie, pytam z ciekawości czy obniżyli cenę choć trochę  😉
A mi się udało kiedyś dodzwonić do Ikei  🏇 nie wiedziałam, że to takie trudne 🙂 Dowiedziałam się wtedy, że Ektorpa można kupić zupełnie bez pokrowca, co mi się bardzo przydało.
Widze, że rozmawialiście o sofach z Ikei :P Ja też chciałam Ektorp rozkładany 2os ale ostatecznie ze względu na cenę zdecydowałam się na Hagalund beżową. Nie jest tak wygodna jak Ektorp ale jest fajna. A z Ektorpu kupiłam fotel Jennylund 🙂 Mogłabym w nim siedzieć godzinami 🙂  chociaż na pokrycie jasnobrązowe czekałam trochę, w zeszły piątek szczęśliwie doszło 6 pokryć, pojechałam od razu po nie i jeszcze było 🙂 ponoć teraz jak te zejdą to nie będzie ich co najmniej miesiąc.

Hiacynta - no, no, ale zmiany! Super 🙂

sznurka - łazienka marzenie... 🙂


A u mnie są już wszystkie meble poza moim łóżkiem i jednym kredensem, ale mam gdzie spać, bo sofa rozkładana. Ale na razie przewiozłam małą ilość rzeczy z mieszkania od rodziców. Właśnie segreguje stare książki, magazyny itp. Wyjdzie z tego sporo makulatury i zastanawiam się co z tym zrobić - myslałam żeby do schroniska zawieźć, ale nie wiem czy potrzebują np kolorowe magazyny, czy tylko zwykłe gazety. Ktoś się orientuje? Ewentualnie wiem że sa skupy makulatury, tylko kurde nie wiem czy będę miała czym to zawieźć, mam teraz do dyspozycji tylko małe auto.
branka, książki do biblioteki, zwłaszcza małe na wsiach przyjmują z pocałowaniem ręki, magazyny niektóre też. Ja makulaturę zawoziłam do miejscowego (wiejskiego) przedszkola. Sprzedawali ją potem i kupowali za to potrzebne im rzeczy.
Hmm nie wiem czy u mnie w okolicznym przedszkolu by przyjęto makulature. Ale mogę spytać. Książki to wiem żeby gdzies oddać, nawet do swojej biblioteki, nieraz coś tam zanosze czego już nie czytam. Ale sporo z tych książek chce zostawić tyko nie wiem czy mi się pomieszczą :P
sumire zadzwoniłam dziś do Gdańska, wybierałam wszystkie numerki tak jak pan w słuchawce gadał, a na koniec usłyszałam 'aby sprawdzić dostępność towaru odwiedź naszą stronę internetową'  😵 Wkurzyłam się i rozłączyłam, niedługo i tak muszę tam pojechać więc dopytam się na miejscu...

omg, nie wiedziałam, że tam takie zasieki stawiają, zanim udzielą jakiejkolwiek informacji... 😲
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 października 2013 19:33
Robiłyście może łóżko z europalet? Nie podoba mi się nic w sklepach, a powoli muszę klarować wizję pokoju.

I jaka jest różnica w "użytkowaniu" między gładzią gipsową a tynkiem cementowo-gipsowym. Niby w domu mamy zrobione te drugie, ale tata u siebie w pokoju zrobił gładzie i mam dać mu znać czy też u mnie ma zrobić, a nie znam się na tym ani trochę  😵
Znacie jakiś program, w którym przygotuję rysunki techniczne? Tak, żeby można było pracować w skali? Chciałabym zrobić plan glazury i plan mebli dla stolarza w rzeczywistych proporcjach.
Mam straszną zagwozdkę z wysokością glazury. Nie mogę sobie tego zwizualizować. Siedziałam w piątek i mazałam markerem po ścianach w łazience, a i tak nie jestem pewna decyzji. Wkurza mnie to moje niezdecydowanie w tym względzie.  :bum:
Dzięki dziewczyny! 🙂

Ascaia - weź mi proszę jeszcze raz przypomnij, co Ty kupiłaś u swojego projektanta? Tylko wizualkę? Skoro wszystkie wyliczenia są na Twojej głowie?

Ash super!!! Wreszcie jest data 🙂 Czekam na Twoje foty 😀
Aaaa! Wiedziałam, że tak będzie, dlatego miałam mieć porządnego projektanta... żeby kontrolował... Jest katastrofa w sferze grzejnikowej.  🙁
Okazuje się, że piękny grzejnik, który kupiłam obsługuje ciśnienie do 4 barów, a w wieżowcu jest powyżej 5.  :emot4: Poza tym brakuje nóżek do montażu. Nie wiem co z tym fantem zrobić? Grzejnik mi się bardzo podoba, jest niesamowicie funkcjonalny, jest inny niż wszelkie drabinczaki w marketach. Poza tym wątpię, żeby przyjęto zwrot. Przyszła mi do głowy myśl, że może skoro będzie ogrzewanie podłogowe, skoro i tak podobno do ogrzania tych łazienek wystarczy sama rurka od CO, to może dokupić grzałkę elektryczną małej mocy do tego grzejnika? Zakup może wyjść nawet taniej niż kupowanie drugiego grzejnika i jego montaż do sieci (panowie z ciepłowni zaśpiewali 400zł). Jak w eksploatacji? Może prawie się go nie będzie używać, tylko do podsuszania ręczników i bielizny po praniu?
Dziewczyny potrzebuję burzy mózgów.

Hiacynta, kupiłam wizualkę i plan z wymiarami ścian (nieprawidłowymi na marginesie). 😉 Przy czym wizualka i tak się nie zgadza, bo zmieniłam płytki na tańsze, a projektant nie miał ich w programie, więc na podstawie wizualki nie rozliczę. Ale już sobie poradziłam - kartka, linijka i ołówek. Miejmy nadzieję, że będzie ok. Tylko nadal biję się z myślami jak będzie wyglądać wysoka, ale jednak niepełna zabudowa glazurą...

Ogólnie to jest do d... bo nadal nie jestem w stanie ogarniać nic więcej jak moja praca.
Ascaia, kup reduktor ciśnienia do grzejnika.
A to się montuje przy grzejniku czy jakoś głębiej w instalacji CO? Pytałam chłopaków, którzy mieli dziś montować o coś tego typu, to powiedzieli, że nie stosuje się, bo to nie jest bezpieczne.

edit. szukam w internecie - taki reduktor to chyba duży jest?
Ascaia, a ile zapłaciłaś za tą wizualke? bo bardzo mnie to ciekawi
sznurka, PW

Szukam artykułów i porad - chyba jednak nie można zamontować grzałki bez podłączania do CO. Wtedy to już musi być po prostu grzejnik elektryczny.  😵
Ascaia, ja mam zamontowany przed urządzeniami jak pralka czy zmywarka, bo własnie te urządzenia się psują często od nadmiernego ciśnienia. Ma kilka cm, ok 8 x 5.
W necie widzę jakieś drogie, nasz kosztował 80zł w ubiegłym roku.
bera7, w domku czy w mieszkaniu blokowym?
Ascaia, ja mam w domu, ale to nie ma znaczenia. Moi rodzice mieli i w bloku i mają w domu. 1 pralka psuła się od ciśnienia i teraz wszędzie montują.
Dzionka, fajnie że się 19 Dzielnica podoba 😉 co jak co, ale lokalizacja będzie super, szczególnie jak wywalą ten cały pieprznik dzielący osiedle od Towarowej 🙂

Quendi - mój australijczyk właśnie leży na białej (no, złamanej białej) kapie na sofie i powiem Ci szczerze, że mniej śladów na tym białym niż na ciemnym zostawia 😉 Więc wiesz 😉

A ja nadal mam niezamontowane lustro 😉
Anaa dobra kobieto lejesz miód na moje serce, bo coraz bardziej cierpię na tą białą kanapę  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 października 2013 06:40
Robiłyście może łóżko z europalet? Nie podoba mi się nic w sklepach, a powoli muszę klarować wizję pokoju.
Ja chcę stolik z palet, szukam inspiracji żeby pokazać Hubertowi i powiedzieć "taki ma być"  😁
A co do różnicy między tymi tynkami to mogę Ci napisać po pracy 😉
kujka   new better life mode: on
30 października 2013 06:47
JARA, co jakis czas sie przewijaja palety w tym watku. u mnie tez bedzie stolik z palety 🙂
wpisujesz w google i wyskakuje Ci mnostwo inspiracji:






u mnie bedzie mniej wiecej taki jak po prawej na tym zdjeciu:


Proszę trzymajcie kciuki, żeby przyjęto zwrot grzejnika.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 października 2013 08:25
Moja szwagierka bawi się w takie rzeczy i ostatnio zrobiła super stolik z palet. Taki właśnie na kółeczkach i ze szkłem jako blat. Wygląda mega!

U nas dziś ostateczne podsumowanie z projektantką i szefem ekipy. Ufff, liczę że od 12.11 wejdą i ruszą z robotą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się