M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

liatorp podoba mi się półka wisząca, ale ciężko dopasować do tego wąski regał wolnostojący.

billy ma drzwiczki w regałach, które odpadają, bo nie mogę mieć drzwiczek.

z besty podoba mi się kombinacja z biurkiem, wtedy darowałabym sobie wiszącą szafkę.

hemnes jest ciut drogi, liczyłam, że nie wydam aż tyle, bo to spontaniczny pomysl, na który wpadłam wczoraj w nocy 😉
Isabelle, hehe jeden już byś miała :P A gdyby na półki powstawiać koszyczki np białe wiklinowe? Porobić takie półki-szufladki. Strasznie mi się ta seria RÖNNSKÄR podoba, ale nie mam gdzie upchnąć w domu..
Isabelle, kup prosty regał, tylną ściankę pomaluj na ciemniejszy kolor albo przyklej tapetę, dołóż koszyczki, malowane puszki (rozumiem że to kącik do pracy krawieckiej więc się pojemniki przydadzą), wieszaczki na narzędzia, naklej etykietki jak np. tu. Diabeł tkwi w szczegółach 😉
A może przyda się tablica korkowa na drobiazgi, notatki czy szpilki? Łatwo się ją robi 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
27 listopada 2013 15:51
Hiacynta, Tulipan jak się mieszka???

Ascaia jak u Ciebie?

ja już nie mogę wytrzymać, drażni mnie przychodzenie do mieszkania żeby tylko popatrzeć na postępy robót.
Wykładzina zamówiona, parkiet będzie układany za tydzień 🙂
Czy ktoś zna tę firmę? Zamawiał ktoś coś? http://www.karinameble.pl/

Interesują mnie stoliki rtv, stoliki kawowe.
rybka   Różowe okulary..
27 listopada 2013 19:23
Czy ktoś zna tę firmę? Zamawiał ktoś coś? http://www.karinameble.pl/

Interesują mnie stoliki rtv, stoliki kawowe.

znam,polecam serdecznie,mam od nich stol.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 listopada 2013 19:34
Sluchajcie- taka sytuacja 😉 - mam w wiekszej czesci mieszkania (salon z aneksem, przedpokoj, lazienka) plytki - potwornie zimna, no i twarda opcja 😉 Mam tez brzdaca, ktory lada chwila zacznie smigac-pelzac. Czy sa jakies wykladziny, ktore nie zrujnuja mi estetycznie sporego kuchnio-salonu, a dla dziecka beda nieco milszym podlozem do przemieszczania sie? 
szafirowa, owiń Jaśka folią bąbelkową i amerykańską taśmą

a tak na poważnie to prócz chaty możesz poszukać rajstop z absami na kolanach też
Bo przecież nie kupisz mega dywanu
post pod postem bo podbijam celowo
moze ktos szuka inspiracji na zagłówek w łózku, znalazłam przypadkiem
http://housemaniaczka.blogspot.com/2012/07/kilka-porad-i-inspiracji-jak-zrobic.html
Dziewczyny, polecicie jakieś fajne fora, blogi czy inne strony o urządzaniu?

I jeszcze - gdzie trzymacie suszarki do ubrań, takie na prąd w sensie 🙂? Dzisiaj mi znajoma powiedziała, że ma szafę wnękową na wymiar i w niej właśnie trzyma suszarę, bo nie musi mieć odpływu wody. Fajny pomysł. U moich rodziców stoi w pralni obok pralki, ale to taka wielka kobyła, że do żadnej blokowej łazienki by chyba nie weszła...
ash   Sukces jest koloru blond....
28 listopada 2013 12:05
Dzionka, u nas będzie właśnie w szafie wnękowej nad pralką.
ash, ale w łazience? Zmieści ci się jedno i drugie?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 listopada 2013 12:40
Dzionka, ja mam WC i łazienkę. W WC zmieści mi się szafa na pralkę i suszarkę, kibelek, umywalka z szafką i kosz na pranie. W łazience tylko wanna, umywalka z szafką i szafka do zabudowy.
W poprzednim mieszkaniu suszarka stała na pralce w 'komórce'.

ash - a dziękuję, mieszka się przegenialnie 🙂 właśnie uskuteczniam work from home z mojego 'gabinetu' 🙂 Jest bosko. Dawaj nam zdjęcia z wykańczania! Lubię patrzeć na ten progres 🙂
A ja właśnie zamówiłam szafę do sypialni i się cieszę jak głupia, że udało mi się przekonać narzeczonego, że tam nic innego pasować nie będzie 🙂
http://www.zrobionezdrewna.pl/kolekcja-goralska/3szafa-goralska-3d
wow, piekne zdobienia! 🙂
Hiacynta Ty tez sie mialas pochwalic jak sie juz troche zadomowicie i co?? 🙂
bera7, piękna jest!
nerechta, sznurka, dzięki. Gdybym miała więcej luzu to bym dokupiła jeszcze komody od nich. Ale jedna kosztuje tyle, co komplet z MDF i chwilowo musimy sobie odmówić. Ale za jakiś czas chcę od nich komodę narożną na wymiar.

A tak zaczyna wyglądać sypialnia, drzwi i futryny jeszcze do przeszlifowania.
bera7,  kompletnie nie mój styl, ale widać, że do wnętrza będzie Ci super pasować 🙂

a ja w końcu maluję ściany 🙂 chciałam tylko sobie meble kupić, ale ... no tak spontanicznie wyszło.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 listopada 2013 19:37
dzionka moja suszara stoi na pralce w lazience.
Isabelle, na szczęście ludzie mają różne gusta, bo świat byłby nudny 😉, a w starej wiejskiej chałupie nijak nie widzę mebli nowoczesnych.
ja w ogole nie lubie innych mebli niz prawdziwie drewnianych 🙂 Mega ciekawie ta sciana drewniana zrobiona - ta imitacja sznura jest wstawiana miedzy deski czy jak to jest zrobione?
bera7,  ja też nie 🙂 jestem strasznie ciekawa efektu końcowego! bardzo podobają mi się takie prawdziwie "wiejskie" domy, takie z bali, z drewnianym stropem, belkami i wielkimi meblami z grubego drewna. ale nie mam pojęcia jaki np wypoczynek by do tego pasował 🙂
Niejasno zastanawiam się nad wymianą mebli do składowania w pokoju dziennym. Cóż, ze swoją meblościanką (która przeszła x modyfikacji) znamy się już... ze 37 lat 🙂
Niejasno dlatego, że nie unikniemy w przyszłości generalnego remontu/przebudowy domu i niekoniecznie chciałabym dużo mebli przenosić ze starego do nowego (pleśń i inne takie). Ale korci.
Rzecz w tym, że szukam średniej wysokości mebli białych/kremowych, opartych na sześciennym module i... koniecznie o głębokości 50/60 cm. Na razie jedno znalazłam, ale jeden kubik (60x60x60) kosztuje ok. 400 pln 🙁, a potrzebowałabym kilkunastu. Może ktoś gdzieś napotkał coś takiego? Czy byłabym raczej skazana na modyfikacje szafek kuchennych?
nerechta, ja też zdecydowanie wolę meble drewniane. Mam w tej chwili głównie taką zbieraninę z różnych okresów, a docelowo chciałabym mieć w miarę jeden styl. Trochę wody jeszcze upłynie 😉
Te nacinanie nazywają "nakładką". Miała być inna technologia: szlifowane bale komu, upychany sznur. O ile w łazience to się udało, bo ściany zewnętrzne będą w płytkach a wewnętrzne z bala o tyle sypialnie i pokój postanowiliśmy docieplić wełną, jedna ściana kominowa jest murowana i wyszłoby bardzo łaciato. Więc poszliśmy w deskę.  Z bliska wygląda to tak
Muszę się wreszcie pochwalić🙂 W niedzielę przeprowadzam się do pierwszego samodzielnie przez mnie wynajmowanego mieszkania 😅  Wprawdzie nie mogę sobie od razu pozwolić na całkowite umeblowanie ale z czasem wszystko będzie🙂 Nie mogę się już soczekać 😜
Dzionka, a jaki styl Cię interesuje?

bera7, fajne te dechy 🙂 Oczami wyobraźni widzę już kolorowe dodatki, trochę na ludowo, trochę współcześnie 🙂
abre, oczywistym jest, że będą zasłonki w kwiatki😉
ash   Sukces jest koloru blond....
29 listopada 2013 10:09
Hiacynta, w weekend postaram się coś cyknąć. Wczoraj układali kamień na ścianie w salonie i się mega kurzyło przy cięciu.

Mam problem z oświetleniem...tzn. nie mam pomysłu na oświetlenie w salonie.
Kamień będzie oświetlony reflektorkami ale co nad kanapą?

ash, my chcieliśmy kamień w kuchni, ale stwierdziłam że to będzie trudne do czyszczenia. Miałaś z tym do czynienia w praktyce?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się