M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Odmelduję się z tego wątku - zapadła decyzja, że mieszkanie kupimy przy okazji powiększania rodziny - a więc nie w najbliższym czasie na pewno 😉 Jeszcze tu wrócę 😁

I pewnie właśnie teraz znajdziesz coś fajnego i znów będziesz miała dylemat. 😀
Niee, nie wchodzę od ponad tygodnia na żadne portale z ogłoszeniami i rozwalam powoli kasę zebraną na remont na przyjemności oraz planuję wypasione wakacje ;P Więc decyzja definitywna 😉
Dworcika   Fantasmagoria
09 maja 2014 13:52
Nie, nie... kredyt u analityków. Czekamy.
U nas zasadniczo wszystko ok, poza drzwiami na balkon. Coś tam ze szczelnością od dołu nie halo i podmokło przy większej ulewie. Muszą poprawić. A tak poza tym wszystko gra.
Rodzice widzieli te mieszkanie po raz pierwszy 🙂
A ja jestem mega zadowolona, bo przyjechały dziś płytki do kuchni i sieni. Jak wszystko pójdzie po dobrej myśli to za 2 tygodnie nie będziemy już szurać po betonie.  💃
ash   Sukces jest koloru blond....
09 maja 2014 14:46
Dworcika, ALE JAK TO? robiliście odbiór techniczny mieszkania bez aktu notarialnego?
Dworcika, ALE JAK TO? robiliście odbiór techniczny mieszkania bez aktu notarialnego?


u deweloperów z rynku pierwotnego to norma, nie widziałam nigdy żeby oddawali mieszkania i akty były gotowe do podpisu w tym samym czasie...
Dworcika, ALE JAK TO? robiliście odbiór techniczny mieszkania bez aktu notarialnego?


My akt pierwszego mieszkania podpisaliśmy po roku od kupna. (znaczy po roku mieszkania tam)

edit: zresztą z obecnym mieszkaniem było podobnie. Podpisaliśmy akt po 7 miesiącach od odbioru technicznego. Dla nas to standard 😉
Dworcika   Fantasmagoria
09 maja 2014 18:42
No tak to. Obecnie mamy umowę przedwstępną. Robiliśmy odbiór, żeby w ostatecznej umowie spokojnie móc podpisać słowa o tym, że stan mieszkania jest nam znany itd. Do tego czasu muszą poprawić te drzwi na balkon.
bera fajnie wygląda!
sprawdz tylko czy paluchy się nie odbijają, przy dziecku to wkurza;]
Nie, nie... kredyt u analityków. Czekamy.
U nas zasadniczo wszystko ok, poza drzwiami na balkon. Coś tam ze szczelnością od dołu nie halo i podmokło przy większej ulewie. Muszą poprawić. A tak poza tym wszystko gra.
Rodzice widzieli te mieszkanie po raz pierwszy 🙂


Piona! 😀 Ja bardzo nalegałam na odbiór przed aktem, ale nie udało się. Całe szczęście nie robią teraz problemów i są chętni do współpracy. 😉
sznurka, pewnie odbijają, ale trudno. To samo będzie na zmywarce i kuchence. Na szczęście dzieci nie są wiecznie dziećmi 😉
Tylko że wyciskarka do czosnku nie kosztuje 500zł , i faktycznie może przydać się do innych rzeczy  😎

koniec tematu

Mam pytanie, czy ktoś z was spotkał się z lampkami do kuchni podszafkowymi które działają na baterie ?
Dworcika   Fantasmagoria
10 maja 2014 07:28
sandrita, może taki słaby punkt? 😁
U nas sami nalegali, żeby zrobić to wcześniej.

Presja, do czego może się jeszcze przydać wyciskarka? Jestem mało kreatywna...


Presja, do czego może się jeszcze przydać wyciskarka?


Skoro Cie to aż tak intryguje to Ci odpowiem że np. ja wycikałam przez nią ciasto solne żeby zrobić włosy figurkom, jakieś jeszcze przykłady chcesz czy to tyle? 🙄


Jestem mało kreatywna...



Najwyraźniej
Presja to ze Tobie sie cos nie podoba nie znaczy, ze innym tez ma sie nie podobac. Nie musisz byc chamska w stosunku do kogos kto sie z Toba nie zgadza.
Presja to ze Tobie sie cos nie podoba nie znaczy, ze innym tez ma sie nie podobac. Nie musisz byc chamska w stosunku do kogos kto sie z Toba nie zgadza.


Ja nigdzie nie widzę chamstwa, pisałam normalnie a że dworcika enty raz ma jakiś problem do mnie to jej odpowiedziałam dokładnie w taki sam sposób w jaki ona zawsze pisze do mnie

edit:

I nie rozumiem dlaczego uparłaś się akurat na mnie że mnie się tylko coś nie podoba, nikomu nie napisałam "Nie kupuj lodówki z kostkarką bo to gó** i mi się nie podoba" po prostu zapytałam normalnie bez podtekstu czy ta kostkarka ma jeszcze jakieś funkcje. Macie pms w tym wątku czy co..

Dla mnie to nie jest normalny ton z jakim sie odzywa do innych, chyba ze dla Ciebie jest to juz o nic nie pytam - swiadczy to tylko o Tobie.
Wiele rzeczy w domu ma tylko jedna funkcje i jakos nikt ich nie neguje.

Pms.. no, moze, ale chyba obustronny 🤣
Dworcika   Fantasmagoria
10 maja 2014 14:00
Presja, jaki ton? 🤔 Zapytałam normalni, bo żadne inne zastosowanie wyciskarki do czosnku nie przyszło mi do głowy. Ale figurek nie lepię, to i włosów dla nich nie potrzebuję i na to zwyczajnie mogłam nie wpaść. Gdybym musiała coś takiego zrobić, bardzo możliwe, że po wyciskarkę bym sięgnęła.
Swoją drogą, szukałam zastosowania wśród standardowych czynności, które dotyczą każdego. Nadal innego zastosowania niż czosnek nie widzę... i włosy dla figurek.
Zapytałam normalnie o to czy kostkarka w lodówce ma jeszcze jakieś inne zastosowanie, nie wiem może np. filtruje wodę etc i było to pytanie czysto teoretyczne, kompletnie nie złośliwe. Dostaję linijkę pod odpowiedź od nerechty w tonie uszczypliwym, na którą odpowiadam w sposób żartobliwy po czym ktoś dalej ciągnie temat czyt. dworcika. Najśmieszniejsze że mnie się dostają baty za to że ktoś ma jakiś problem ze sobą i swoim czasem, i pier** głupoty o wyciskarce do czosnku przez pięć stron. Dla mnie temat zamknięty. Nie kreatywnych zapraszam na priv.
Coby zmienić trochę temat wrzucę fotki naszej sypialni, bo porobiłam w celach wrzucenia na portal o wymianie domów na wakacje 🙂 Może się komuś taki oldschool spodoba 🙂







robakt   Liczy się jutro.
10 maja 2014 15:29
Dzionka mogę u Ciebie zamieszkać?
robakt, haha, podoba ci się 🙂? Bo trochę odeszliśmy od popularnych nowoczesnych wnętrz, jakoś nie pasowały do całokształtu budynku w jakim mieszkamy 😁
Dworcika   Fantasmagoria
10 maja 2014 15:56
Piękne meble! Szafa i jeden z moich ulubionych modeli krzeseł 😉

Nie wiedziałam, że zwyczajne, nie złośliwe, pytanie może tak kogoś urazić... Zabawne, że takie pytanie z ust urażonej użytkowniczki jest już całkiem OK. Presja, wszystko dobrze?
Dzionka- Fajnie wymieszane style, spójnie  🙂 Ja też mam stare zabytkowe biurko i chciałam go tak wkomponować w białe meble.

edit:
Dworcika - Proszę skończ już tą bezcelową dyskusję, nie mam ochoty w moim ulubionym wątku i w zasadzie jedynym w którym się wypowiadam na tym forum psuć sobie nerwy.

P.S U mnie dobrze, lepiej nie było nigdy  🙂
Presja, mój układ serwuje schłodzoną filtrowaną wodę (lód też z filtrowanej). Lubię sobie parę kropel dolać do kawy czy herbaty gdy za gorąca - tak mniej konwencjonalnie.
robakt   Liczy się jutro.
10 maja 2014 20:48
Dzionka jest idealnie! Przytulnie, ciepło, jednocześnie świeżo, aż chce się tam poleżeć w łóżku!
Dzionka Ale fajnie! Taki sielsko-wiejski klimat! Aż pojechałabym odpocząć do takiej sypialni. 🙂

Właśnie wróciliśmy z mieszkania. Pomiary dokonane, zaraz zabieram się za projektowanie kuchni.


Widok od okna przy którym stoję na zdjęciu wyżej, w stronę wnęki kuchennej i łazienki.


Widok od wejścia mieszkania. Po prawej stanie ścianka wydzielając sypialnię z garderobą (tam gdzie okno balkonowe) o łącznej powierzchni 14m2.


NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ PRZEPROWADZKI!  🏇
sandrita, super. Teraz najfajniejsze zadanie 🙂
sandrita, poszukałam rozkładu, który kiedyś wstawiałaś. Naprawdę fajne mieszkanko, daje dużo możliwości i na pewno świetnie się w nim odnajdziesz.
bera nooooo! 😀

ascaia Dzięki Kochana!  :kwiatek: Marzeń o małym domku pod lasem jednak nie porzuciliśmy... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się