M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

I dorzucam trochę inspiracji do wglądu (nad tymi bielonymi też się zastanawiam) 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
08 stycznia 2015 10:56
Mnie  zastanawia, czy z takiego łóżka paletowego nie będzie się zsuwać materac?
Thymos bielone palety bardziej mi się podobają chociaż jeśli belki miałyby być w naturalnym drewnie to i palety naturalne raczej. Zazdroszczę etapu urządzania mieszkania. Mój domek już powstał, wczoraj go skończyli składać, teraz czekamy na blachę na dach.

Wymarzyłam sobie by podłoga na górze wraz z antresolą była olejowana na biało. Ale kiedy to będzie....  eehhh teraz dach, później okna, instalacje, piec....
abre
Dzięki  :kwiatek:
Aa właśnie. Czytałam opinie, że szyba się bardzo brudzi przy płaszczu i właściwie kominek nie pełni wtedy też funkcji dekoracyjnej. Jest podobno tak czarna, że nie widać ognia. Czy to prawda? Czy wystarczy ją codziennie wyczyścić?

My chcieliśmy połączyć solary, kominek z płaszczem i piec CO w jeden obieg. Ale z tego co się już dowiedziałam w gminie nie ma już dofinansowania na solary a bez niego nie wiem czy to dalej będzie jakkolwiek opłacalne. Kominek miałby nas dogrzewać w miesiącach kiedy jeszcze nie jest dostatecznie zimno na włączenie CO. Chyba się zdecydujemy jednak na tego z płaszczem.
U nas w planach jest piec w piwnicy (węgiel/drewno, w obecnych czasach nie ufam stałym dostawom prądu, gazu nie mamy) i kominek z płaszczem wodnym oraz solary. Koleżanka ma wkład kominkowy za ok 6-7 tys. zł, który nie wymaga usuwania popiołu czyli tym samym w domku czysto i pachnąco.

Zobaczymy czy życie zweryfikuje plany.
cranberry, materac z palet się nie przesuwa 🙂
miałam takie łóżko 2 czy 3 lata (pisałam już kiedyś o  tym). Wygląda super, dobrze się śpi. Jedynie strasznie się kurzy i dużo roboty jest z przesuwaniem, podnoszeniem, czyszczeniem palet. Teraz jak już mam mieszkanie docelowe to na pewno bym się nie zdecydowała jednak na palety, zwłaszcza na taką ilość jak na zdjęciach Thymos. Jednak one trochę ważą, a każdą trzeba podnieść, odkurzyć pod, okurzyć między plus przenoszenie materaca.
Zdanie diametralnie różne od tego jak mieszkałam w mieszkaniu studenckim. Teraz jednak praca, mniej wolnego czasu i już nie chciałoby mi się tracić czasu na takie zabawy 😉 Aczkolwiek, gdybym miała pokój gościnny, mało używany to pewnie stanęły by tam palety 😉 Jak narazie z palet będę mieć tylko balkonowy ogródek 🙂
Ava, temperatura spalania w kominku z płaszczem jest niższa (bo mniej się do niego ładuje). W normalnym kominku wyższa. Dlatego w tym z płaszczem sadza łatwiej się osadza na szybie. Ale nie licz na to, że ze zwykłym jest jak na zdjęciach w katalogach. W obu wariantach szyba się brudzi. Aktualnie mam kominek po myciu przedświątecznym (23 grudnia) i wygląda to tak jak na zdjęciu. W międzyczasie szyba zdążyła zabrudzić się w centrum a potem ta sadza się wypaliła. Jak widać pozostała po bokach (jakieś 10 cm z każdej strony). Mycie to jakieś pół godziny pracy.
Pół godziny? To jakoś długo...
Kominek w moim domu rodzinnym, bez płaszcza myje się kilka minut. Najpierw psikamy specjalnym płynem a po chwili wycieramy ręcznikiem papierowym. I tyle roboty.
Muffinka, rzeczywiście strasznie długo 🙂 napisałam orientacyjnie  🙄 czyszczę go raz na miesiąc, jak myłam cześciej to czyściłam szybciej. Powinnam sprawdzić ze stoperem ile czasu zajmuje mi rozłożenie folii pod kominkiem, znalezienie gąbki i nalanie wody do miski (tak, moja pianka ma w instrukcji zapis o przemyciu szyby czystą wodą)?
Ma ktoś rolety dzień-noc, w kasetkach?
Jak się sprawują, jakie są plusy i minusy?
Takie mam na myśli:
Mam wrażenie, że zabierają dużo światła.
Pomijając walory estetycznie, mnie się to w ogóle nie podoba  🙄
Zgadzam się, jest z nimi dość ciemno.
Poza tym w moim poprzednim mieszkaniu taka roleta najnormalniej w świecie... spadła. W sklepie byli pod wrażeniem, podobno jestem pierwszym takim przypadkiem.
Scottie   Cicha obserwatorka
10 stycznia 2015 06:37
yegua, ja mam takie w mieszkaniu i BARDZO sobie chwalę. Z tym, że ja mam jasne mieszkanie. Nie mam firanek w oknach (ale pełnią ich funkcję, bo w pozycji "dzień" nie widać z zewnątrz, że ktoś się po domu kręci), więc nie zabierają tak dużo światła. Poza tym, tak jak w przypadku wszystkich rolet, jest możliwość podciągnięcia ich na maxa do góry. W sypialni mam ciemny fiolet i w pozycji "noc" nie przepuszczają w ogóle światła! Mój mózg się oszukuje, że jest noc i potrafię uciąć drzemkę w ciągu dnia czy spać przez 14-15h non stop 😉 Nie wyobrażam sobie teraz innych rolet w mieszkaniu.

Przy kupnie trzeba sprawdzić, czy jest możliwość zmiany strony, z której są koraliki podciągające rolety, bo w dużym pokoju mam takie, które te koraliki mają tylko po prawej stronie. No i na 3 skrzydłowym oknie mam te koraliki na środku ramy...
Ja też mam taką roletę w jednym oknie, sypialnianym. Rzeczywiście są 3 możliwości: "dzień", "noc" i do góry max, czyli odsłonięcie. Mam ramy okna w ciemnym brązie, kaseta rolety w tym samym kolorze - dzięki temu nie odznacza się. Montaż łatwy, szybki i przyjemny. Dla mnie same zalety.
chciałam się pochwalić, dostałam ładne zdjęcia z dołu od swoich klientów (zdj. Paweł Karwowski)



Super fotki, podziwiałam jużna fb 😅

abre ale czemu się irytujesz? Myślałam poprostu że szybka kominka z płaszczem brudzi się aż tak dużo bardziej niż tego bez.  Wątek chyba służy wymianie poglądów i informacji. Z mojej strony było to zwykłe pytanie/spostrzeżenie.
sznurka, też widziałam foty na fb i jest pięknie, tylko te łóżka a'la szpitalne mi się nie podobają 🙁 Nie chciałabym spać w takim pokoju w agroturystyce! One zostają czy są tymczasowe? To pomieszczenie wspólne za to świetne.
Muffinka, bo uważam, że nie brudzi się "aż tak dużo bardziej". To jak szybko czyści sie szyba zależy tez od środka do czyszczenia, to przecież jasne. Kominek z płaszczem wybiera sie nie ze względu na jego "łatwe czyszczenie". To kwestia jego właściwości użytkowych. A Twój post odebrałam w taki sposób, jakby ktoś zadał pytanie o to czy dla rodziny z dziećmi i psami lepsze kombi czy sedan i dostał odpowiedź, że lepiej czarny bo biały szybciej brudny 😉
sznurka, można gdzieś jeszcze obejrzeć program domo z Waszym domem? Link, który jest na Twoim blogu nie działa, a tak chciałam obejrzeć.
Dzięki!
Dzionka, to nie są łóżka szpitalne, tylko wiejskie metalowe łóżka. Mi się bardzo podobają, te białe jest moim łóżkiem panieńskim jeszcze. Więc są totalnie w moim guście. I są jak najbardziej na stałe.
abre, mój kominek z PW brudzi sie koszmarnie i głównie mamy czarną szybę, po godzinie już od czyszczenia, a czyszczenie to koszmar, te pianki są żrące, drapią w gardło i nieźle syfi się wokół więc znam ten ból;/
Mia, napisz do mnie na maila holdziak@gmail.com udostępnię na dysku google bo na youtubie mi zablokowano, bo nie mam praw autorskich
kosmos taki ehh
sznurka Skąd macie kanapę? jest przepiękna ! 💘
exploited, zabrałam w posagu z rodzinnego domu;] mam jeszcze fotel bujany na górze, a moi rodzice mają dwa fotele od tej kanapy których nie chcą oddać;]
kojarzysz może co wpisywać w szukajkę, żeby znaleźć podobną kanapę? wiosną ruszamy z urządzaniem naszego domu z bala, i nie widzę  w nim innej kanapy!  🍴
przegladaj tu http://allegro.pl/meble-kanapy-i-sofy-26236?order=d
czasami piszą że to w stylu ludwik, czasami barok, czasami rokoko, pomysłów na opisy ludzie mają wiele;]
sznurka, pięknie 💘, mieliśmy w planach odwiedziny w wakacje ale podróżujemy z naszą czarno-białą sforą, więc chyba nie będziemy mile widziani :-(
emptyline   Big Milk Straciatella
10 stycznia 2015 18:21
sznurka, strasznie mi się podoba klimat Twojego domu, łóżka też, ale mam jedno "ale", a mianowicie to, że to łóżka są za blisko siebie - strasznie niefunkcjonalnie.
sznurka, poszło 🙂
emptyline, takie ustawienie niestety jest konieczne;/ inaczej się nie da, ale goscie tylko tam spią - nie narzekali, na czas pobytu dziennego mają cały salon
dziewczynka, niestety z psami nie da się, mam swoje 3 więc tak to
sznurka, my po prostu czasem kładziemy brykiet blisko szyby i wypalamy sadzę 🙂 A pianki dla mnie to najgorsza chemia. Dlatego zawsze kładę do czyszczenia folię (wżerają się kamień i mogą uszkodzić), zakładam rękawiczki gumowe i zmywam po czyszczeniu szybę wodą. To chyba najmocniejszy środek chemiczny w domu i ja czuję przed nim respekt 😉
Sąsiadka mająca zwykły kominek też narzeka na czyszczenie swojego.
Duże znaczenie ma to, czym się pali. My mamy brykiet czyli sprasowane, wysuszone trociny dębowe i jest nieźle. Jak paliliśmy prawie rocznym drewnem bukowym to po pół godzinie szyba czarna. 1,5 roczny buk palił się pięknie i prawie bez sadzy. Dwuletni dąb dymił bardzo... Efekt w sumie mało przewidywalny. Sąsiadka pali roczną brzozą i bukiem.
abre, my mamy roczny klon aktualnie i jest miazga
ale przy sezonowanej kilka lat brzezinie było jeszcze gorzej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się