M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Urooooczoooo 😁
szemrana, jestem fanką takich metamorfoz 🙂
Wrzucaj fotki koniecznie. Jakie kafle będą?
Dzisiaj przyjechało właściwie wszystko.
Jest wanna, armatura, umywalka, glazura i terakota.
Jest oświetlenie nad lustro. Są oczka ledowe na sufit.
Będę Wam zdawała relacje fotograficzne z postępów.
Na razie mam tonę kurzu a myjemy się u mamy 🙂
To jest naprawdę remont generalny. Np. w łazience nie mam (i nigdy nie miałam)  ani jednego gniazdka elepstrycznego  😀iabeł:
Wszystko co łazienka zawierała  idzie won.

Ogłaszam konkurs - zwycięska osoba będzie miała możliwość wykąpania się w mojej nowej wannie.  😁
UWAGA !
Ile czasu zajmie wyremontowanie tej łazienki ???


Edit.
yegua - biel i drewno 🙂
O super!  😍 Też czekam na zdjęcia! 🙂 A co do pytania... Hmmm... Jeśli (nie) będą robić od rana do wieczora dzień w dzień (a tak się nie da bo coś musi wyschnąć [wylewka np.] coś poczekać, a to fachowcy mają inną robotę)... Obstawiam... 5 tygodni. 🙂
Lazienka kolo 2x3 max 2tyg. Od podstaw.
5 dni  😁
Łazienka jest mniejsza Rosek.
Ma 1,85m x 1,81m. Idealny kwadrat.
szemrana, tydzień, max. 1,5 tyg.
A drewno jest super, też mamy 🙂
No to daje tez tydzien😉
materac na stelażu z hydraulicznymi siłownikami jest super! można go wietrzyć, to raz, a dwa że można wykorzystać miejsce pod, robi się coś jak wersalka 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
17 stycznia 2015 21:13
szemrana, obstawiam 4-5 dni roboczych 🙂
Dla utrudnienia - przy remoncie pracują 2 osoby. Fachura oraz przynieśpodajwynieśpozamiataj.
O matkooooo 🙂 Ja chcę, żeby to było 5 dni. Bardzo chcę  😉
O, właśnie się chciałam dopytać, bo jednak we dwóch to inaczej się prace posuwają!  🏇

No i zależy od perfekcjonizmu pana fachowca. I czy do ułożenia ma miliard małych płytek czy mniej dużych  😜
Szykujecie się na podwieszany sufit? Jak chcesz gniazdka to i się trzeba bawić z elektryką jeszcze!

Ale ja z tych, co nie wierzą w nju łazienki w tydzień, za dużo remontów się w domu rodzinnym naoglądałam  😁
szemrana… = sorry - załamię Cię = TRZY TYGODNIE minimum (max 5)

dlaczego - tak robi łazienkę mój "dziad" - że na łazienkę MINIMUM 3 tygodnie,

jeżeli WSZYSTKO absolutnie już masz skompletowane i nie trzeba czekać…

dlaczego tak długo? wiele rzeczy musi schnąć (jakieś wylewki, poziomowanie itd) i to trwa,

5 dni byłoby podejrzane, że coś niedopatrzyli
A ja wierze. Moj chlopak robi takie lazienki w max poltora tyg , sam, z wyrownaniem plytami g-k , z projektu badz bez. Czesto zabudowa wanny w mozaice, geberit , przerobki hydrauliczne itp.
No właśnie dla mnie 4-5 dni na "od zera do bohatera"( i to krzywego z każdej strony) brzmi jak matrix.
Pamiętam jak u mnie w domu jedna z łazienek robiła się... ponad półtora miesiąca. Jak nie dłużej. Ale tam akurat pełno bajerów było do zrobienia.
Obstawiam 3 tygodnie do stanu rzeczywistego okrzyku "Koniec remontu!"
😉

materac na stelażu z hydraulicznymi siłownikami jest super! można go wietrzyć, to raz, a dwa że można wykorzystać miejsce pod, robi się coś jak wersalka 🙂

Dlatego czekam aż mój znajomy będzie miał czas przywieźć mi siłowniki i spojrzeć okiem fachowca na mój stelaż i zabieram się za montaż.

A mnie dzisiaj niestety zastopowało w robieniu półki. Będę montować tam lampki ledowe do czytania. Kupiłam takie na klipsie (ze względu na ich inne zalety), konsultowałam ze sprzedawcą czy klips jest demontowalny. No i niby jest, bo jest tam gwint, ale nakrętka jest zakręcona baaaardzo skutecznie. Próbowałam ja, mój ojciec, mój przyjaciel i g... lampki jak miały klips tak go mają dalej. Chyba będę musiała je porozcinać gumówką.
oj tam oj tam, a w "Nasz nowy dom" cala chate w 5 dni robia  😉  🤣
buyaka
sufit już wisi 🙂 Znaczy - stelaż już wisi 🙂

Dodofon
Do fachowca mam absolutne zaufanie. Robił mi remont w pokojach jakieś 6-7 lat temu.
Jest dokładny do przesady. Uważny i myśli przy pracy.
Nie robi niczego na odwal się.
Moje podłogi, drzwi, ścianki działowe, to mistrzostwo świata w precyzji oraz  trzymaniu pionów 🙂
Przy tamtym remoncie oczy mi się otwierały ze zdumienia ile można zrobić w ciągu 8 godzin.
Wylewki wylewał na koniec dnia pracy. Rano można było po nich chodzić. One dosychały a on w międzyczasie kończył robotę wykończeniową w poprzednim pokoju.
To były 3 pokoje z wymianą podłóg. Wymiana wszystkich drzwi w całym mieszkaniu. Elektryka - czyli kupa nowych gniazdek, bo było ich wszędzie zbyt mało. 
To wszystko zajęło mu 9 dni.
Nietrudno mi sobie wyobrazić ekipę, która przychodzi rano, robi wylewkę  i idzie fffffffffffp...........u no bo przecież musi wyschnąć.

Sama jestem ciekawa, ile czasu mu ten remont teraz zajmie.



 
chcę pomalować stare tapety na biało (ew. jakaś złamana biel). nie chce mi się ich zrywać, nie mam na to siły ani czasu. tapety są mniej więcej w kolorze skóry, może trochę jaśniejsze.
jaką białą farbę wziąć? śnieżka lateksowa będzie ok?
1,5 tyg. to realny czas. Tyle czasu robili nam łazienkę 4,5m2 z przeniesieniem
rur, podciągnięciem elektryki, wylewką, białym montażem, kaflami prawie pod sufit i
dopiero brak blatu ich zatrzymał. Przy czym pracują od 8 do 16.
A tu nasza cegła:
Co do mojego wykonawcy.
Odkopałam stary post z psiego forum.
To był luty 2008 roku.

Pisałam wtedy tak:

A teraz coś Wam powiem
Można w ciągu 8,5 godziny z przerwami na kawę, fajki, pośmianie się i obiad zrobić we dwóch :
- zerwać stare podłogi w 17m pokoju, zapakować w wory i wynieść do samochodu
- zerwać płyty spod klepki, połamać,zapakować w wory i wynieść do samochodu
- przynieść szlifierkę z odkurzaczem i zdrapać te czarne badziewie z podłóg.
- wyrwać stare drzwi (sztuk 3)
- skręcić nowe futryny (sztuk 3)
- podkuć, powiercić, urypać żeby dopasować owe futryny do otworów
- w jednych z drzwi dobudować kawałek brakującej ściany
- obsadzić futyny na kotwy
- opiankować
- wylać w pokoju samopoziom
- zjeść obiad
- założyć drzwi sztuk 3
- zamontować klamki też sztuk 3
- posprzątać z grubsza
- wynieść i zapakować do autka niepotrzebne już sprzęty
i pojechać w cholerę

w osiem i pół godziny !!!!!!!!! koniec świata.

Pisałam też tak.

tak wyglądała podłoga - brrr
jeszcze w piątek




tak było w sobotę






tak jest dzisiaj (poniedziałek.




Pisałam też tak.
Moja cuuuuudowna 48 letnia podłoga  😡
Szczelina szczelinę szczeliną pogania.
Kładziona na płytach i przyklejona jakimś asfalto-smoło-lepikiem, który się kruszy i wybija na wierzch w postaci czarnego pyłu.
Syna dywan nadaje się jedynie do wyrzucenia - jast od spodu czarny.



pobojowisko.
Drzwi nie domykają się od dawna. Lata zimna i wilgoci załatwiły je na amen.
To samo było z oknami


jedno z pięciu nowych gniazdek - aj law ju  😀


stan podłogi na chwilę obecną.
Koniec świata



Jedyne co mnie trzyma przy życiu to efekt po remoncie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 stycznia 2015 09:18
szemrana czarna podłoga jest ujmująca 🙂

Wpadam do Was z pytaniem, ponieważ koncepcja sypialni uległa zmianie. Otóż zrezygnowaliśmy z oliwki (raz, że ciężko było znaleźć odpowiedni kolor, to dwa nie pasował do pokoju). Stanęło więc na brązie i beżu. Skosy też nie zostaną białe, tylko będą beżowe/ kremowe/ jakieś takie jasne.
W skosach mamy mieć tego typu oświetlenie. I teraz jest moje pytanie: Bardziej będą pasować białe czy srebrne oprawy wg Was ?
yeguauwielbiam sciany z cegly. Ja mam jedna w kuchni, cala zbita do cegly, naszczescie cegla okazala sie w super stanie, bez ubytkow. To moja ulubiona czesc wykonczenia w domu . Dzisiaj zrobie foty.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
19 stycznia 2015 11:10
A ma ktoś pomysł jak oczyścić cegły z farby? Swego czasu pomalowaliśmy cegły farbą do ścian i teraz chciałabym przywrócić im pierwotny wygląd. Nie wiem jednak na ile to jest możliwe, bez armagedonu w domu.
Wydaje mi sie, ze druciana szczotka. Kupa roboty napewno.
szemrana, super metamorfozy, czekam na łazienkę 🙂

Bratowa zrobiła mi projekt idealny mojego mieszkania 🙂 Wreszcie wszystko mi pasuje i tym bardziej przebieram nogami żeby skończyć negocjowanie umowy deweloperskiej.
Dzionka, pokaż projekt.
Właśnie.
Jestem teraz w pracy, wrzucę projekt jak wrócę do domu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się