M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

W czym umieściłam? Możesz rozwinąć?

PS. Ale nie dorabiać pleców do półki DVD? Niech pozostanie ażurowa, prawda?
halo ale chodzi o wysokość? Czy w jakim sensie nie zgranie?
Ascaia, umieściłaś (wobec wysokości mebli) w proporcji złotego podziału (a to już google 🙂😉
Muffinka, Wysokość i symetrycznie umieszczony obraz a zegar asymetrycznie.
Zegara jest na środku ściany, wysoko bo jest ogromny.
Ale właśnie się zepsuł więc... 🙂
halo, sprawdzić w googlach mogę i sprawdzę skoro tak. Myślałam, że mi wyjaśnisz w trzech słowach. 😉\
Tzn. co złoty podział ogólnie wiem, tylko nie wiem co w moim projekcie miałaś na myśli... Wysokość półek?
Tak czy siak jest w końcu konkretny plan!
Półki zamówione.
Kupiłam tapety.
Do,sypialni na 1 sciane - biała wytłaczana w biały wzór.
Na korytarz na dół pod schody - mam tam wejście do spizarńi. Chce całą sciane i drzwi zrobić w tapecie by drzwi nie było widac (widziałam takie rozwiązanie) - kolor jasny szary beton, taki popękany jak beton budowlany. Tez ma fakturę ta tapeta niejadnolitą - jest taka porowata.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
22 marca 2015 19:32
Dodofon właśnie takiej tapety "betonowej" szukam, możesz napisać  jakiej firmy, ewentualnie nazwę/nr wzoru?
Kupiłam w liroyu.

BTW - właśnie oglądam cos takiego jak fornir kamienny - chce tym obłożyć kominek. Zobacz sobie w google - to własńie taki "beton" ale cienki - albo kamień w rożnych wzorach.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
22 marca 2015 19:45
Ja umarzyłam sobie jedną ścianę w sypialni betonową i rozkminiam różne opcje. Płyty wychodzą b. drogo, szukałam więc farb imitujących a wczoraj pomyślałam o tapetach i szukam po internetach ale jak mówisz że w liroju to podjadę. Spojrzę jeszcze na ten fornir. Dzięki :kwiatek:
Kika poczytaj sobie o micro cemencie, micro betonie jest to alternatywa 🙂 mój kolega tym się zajmuje https://www.facebook.com/antek.beton.architektoniczny?ref=ts&fref=ts zadzwoń do nich, zapytaj 🙂 oni chętnie opowiadają, może znajdziesz wykonawców blisko siebie.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
23 marca 2015 09:43
Bogdan dziękuję bardzo za pomysł. Najtrudniej to właśnie fachowca do tego znaleźć, już nawet kombinujemy czy sami nie damy rady - wtedy najprostsza opcja to albo tapeta albo tynk strukturalny imitujący beton. Ale wolałabym oryginał... uwielbam betonowe ściany, do tego drewno na podłodze, szafa z drzwiami z lustra grafitowgo przyciemnianego na przeciwległej ścianie ech mniodzio będzie.... Idę rozkręcać tę co mam🙂
a zwykly tynk nie da rady? Jesli bylby za jasny po wyschnieciu moze da sie do niego dodac barwnika szarego? Wymyslam 🤣
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
23 marca 2015 14:08
Też biorę pod uwagę. Najbardziej podobają mi się płyty ale ceny są kosmiczne, oglądałam w internetach jak zrobić takie płyty udawane właśnie z tynku, to dość proste i kusi mnie żeby samemu zrobić ale kurczę.... boję się, że coś nie wyjdzie i spartaczę.
Mamy szafki w przedpokoju 🙂


Bardzo zgrabnie 🙂
yegua, czaaad 🙂
yegua, świetnie! super się wtopiły w otoczenie, bardzo subtelnie wyglądają 🙂
Hiacynta, epk, Dzionka, nawet nie wiecie, jak miło to słyszeć. Dziękuję 🙂
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
24 marca 2015 07:03
yegua szafy świetne lubię takie laminaty na połysk ale przy dwójce dzieci i brytanie w domu biały laminat mogę mieć tylko na zdjęciu.
Podłogę masz obłędną w tym korytarzu - to panele czy drewno? Rewelacyjnie powiększają optycznie pomieszczenie i świetnie wyglądają.
Kika, to panele Egger Dąb Arlington king size, drewno niestety mocno wyskoczyło nam z budżetu, bo podobało nam się takie za ponad 200zł za m2, a całe panele kosztowały relatywnie mało.

Mówisz, że biały laminat do dzieci nie bardzo? Ja słyszałam, że właśnie jest w miarę ok, bo łatwo wszystko zmyć.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
24 marca 2015 08:10
Sprawa aktualna, może ktoś przerabiał temat? Jakieś wskazówki?

na jednej ze ścian planuję umieścić wydruk/malowidło podświetlane od dołu. Światło, niestety, będzie dość blisko ściany (odejście na ok. 4cm max). Wieszać obraz pod kątem? Płasko? Szukać czegoś na cienkim nośniku - o ile jest jakiś taki "uniwersalny", który po czasie nie uwypukli się itp - czy malować bezpośrednio na ścianie?
Ascaia, a coś w tym stylu? Wysokie szafki ustawione po bokach, symetrycznie, na kształt "głośników kina domowego" 😉? Wybacz jakość przeróbki, wszystkie elementy szafek zgadzają się wysokościami i szerokościami, mam do dyspozycji tylko Paint na tym kompie 😉 Kwiatki powinny być zwisające w dół 🙂
O, całkiem fajnie to wygląda. Co Ty na to Ascaia?
A czy poradzicie mi jak "uprzytulnić" mój kącik 😡?
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
24 marca 2015 11:32
yegua jasne że łatwo zmyć tylko wszystko widać. Dzieci jak mają okazję po czymś przejechać ręką to na pewno to zrobią, jeszcze dobrze jak w tej ręce nie ma kawałka kurczaka albo kredki🙂. Po prostu będziesz chodziła ze ścierą i polerowała. Ja mam wszędzie farbę białą ale półmat zmywalny i codziennie jadę ze ścierą więc przy takich pięknych meblach musiałabym dzieci do internatu oddać a psa do schroniska.
A panele świetne.... trochę mi namieszała w koncepcji podłogi w sypialni 😀

Też bym wybrała taką koncepcję na miejscu Ascai, ale pisała wam, że układu mebli nie zmieni i kwiatków wysoko nie postawi.

yegua, fantastycznie to wygląda, dałabym się pokroić za tyle szafek w przedpokoju, do tego takich stajlisz 😉
kenna, dzięki za pomysł, ale niestety kompletnie mi nie odpowiada. Wchodziłoby się prosto z drzwi na wysoką ściankę mebla. Poza tym "za grzecznie". 😉 Poza tym trzeba by porżnąć na kawałki porządny mebel - witrynka i jej dół to całość. Z resztą ekspozycje na poziomie ziemi? yyy... 😉
Ascaia, no jak trzeba by porżnąć, to faktycznie odpada 😉 Sądziłam, że to szklane to nadstawka nad szafką 😉

Ascaia jak tak czytam, to mam wrażenie, że nie oczekujesz porady, a poklasku :kwiatek:


ja mam pytania...mam mieszkanie w kamienicy, rudera kompletna, prawdopodobnie nie zostanie nic, od podłogi po sufit.
Jakie okna warto montować? Jakie są parametry kluczowe?
Dodo? Demon?
Czy warto robić piece elektryczne, czy szarpać się na piec gazowy dwuobiegowy i kaloryfery? W mieszkaniu mam gaz. I piec na węgiel  😵 i okna skrzynkowe...
No grubo będzie. Zrobię zdjęcia i może coś podpowiecie ?
Muszę tanio okazja wyremontować i szybko wynająć🙁
Najchętniej to bym wynajęła za remont w uzgodnionym zakresie..... 🤔
nika77 - jeśli to kamienica stara (zabytek) to może być jakieś obwarowanie montażu okien - to znaczy możesz mieć narzucone jakie okna mają być.
Jeśli nie - też trzeba spojrzeć na elewacje co będzie pasować. Jeśli to kamienica przy ruchliwej ulicy - ja bym robiła okna dzwiękoszczelne, moze 3 szybowe itd.
Musiałabyś to zdiagnozować.

Co do gazu - zależy od wielu czynników - jeśli na wynajem - czy ktoś udźwignie prąd? Czy kiedyś będziesz tam mieszkać? Czy mieszkanie wysokie? Prąd może nie dogrzać.
Jak masz kasę od razu ja bym walnęła gaz i kaloryfery.
A piec to super sprawa - można przerobić na kominek (jeśli czynny i można palić w mieście)

Jedno Ci powiem… nie da się "tanio okazją wyremontować"… same okna to duży koszt - zależy jakie - jeśli to w kamienicy i są wielkie to już masakra
nie zabytek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się