M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Zainspirowalam sie wasza potrzeba zmian i przyszedl mi do glowy pomysl na urzadzenie salonu🙂 Wreszcie!! Zaraz jade po farbe i zakasuje rekawy.

Niestety na meble musze jeszcze miesiac poczekac az do nastepnej wizyty w PL, bo mam juz wybrane 🙂

Tak jest przed metamorfoza (mam nadzieje, ze bedzie widac zdjecia tym razem, jak nei to daje linki..🙁 ). Sorry za poprzeprowadzkowy balagan





Pozdr
korsik taka sama tapeta jak moja, tylko brązowa (w jasne retro wzory) również jest w Leroy Merlin 😀

a na allegro znalazłam coś takiego:


tu link do aukcji http://allegro.pl/item1115673134_22_wzory_tapety_winylowe_tapeta_na_flizelinie.html
mam pytanie- ściany w pokoju mam podobne do korsikowych- kremowo-zółte, do tego chciałlabym na jedej ścianie tepetę- granatową we wzorki, czy do tego będą pasowały dodatki ganatowo-białe czy dobierać granatowo- zółte? mam na myśli pościel, poduszki i itp,
okna mam od zachodu i wschodu więc pokój dosyć ciemny, boję się, ze jak machnę ciemną tapetę na największą ścianę, to będę miała jak w norze..ale teraz jest dosyć mdło
takie coś też wpadło mi w oko:


znalazłam jedną przepiękną, ale jest czarna...
korsik, pokaż tę czarną 🙂
Alez znalazlam sklep z fototapetami. Niektore genialne w swym pomysle:


http://styl-sklep.pl/zdjeciaProduktu.php?img=1241004315.6945.jpg
dodaję małą zmianę jaka zaszła w mojej kuchni ( remont będzie z rok)
1 fotka zrobiona kilka dni po wprowadzeniu się na nowe mieszkanie
2 fotka zrobiona dziś

( kuchnia po zakupieniu była cała biała, miała starą lodówkę, zlew, baterię itd)


kilka rzeczy zniknie ( np na mikrofali pudełko, z chlebaka rzeczy, no i sterylizator obok chlebaka)
Pomocy  😵
za pare dni ma się zacząć malowanie w moim pokoju, a ja nie mam pojęcia jakie kolory wybrać... Mam dość zdecydowane meble, zmieniać ich nie będę bo za rok ide na studia i jeżeli będę miała mieszkanko, to wtedy kupię inne..
są podobne do tych:


marzy mi się połączenie ciemnego fioletu z niebieskim w odcieniu hmm... 'iceblue' no ale...  🙄

chiałabym do pokoju użyć dwa, max 3 kolory.
Wklejam jeszcze tutaj, proszę o doradzenie 🙂

Chcemy kupić sobie materac do sypialni - taki co najmniej 160 albo i 180 x 200 cm. Polecacie jakieś fajne, zdrowe, oddychające, bo materac ma leżeć na ziemi, nie na stelażu/ramie..?  Ja totalnie zielona w temacie, nie wiem czy mam kupić gąbczasty najtańszy, czy wywalać kupę kasy na jakieś cudo..  👀
ja mam materac z allegro,nie jakis super drogi,model Dakota ze sprezynami kieszeniowymi,kokosem i owcza wełna,
spi sie naprawde super ma 2 strony letnia i zimowa , przez pol roku lezal na ziemi(bo nie milalm jeszcze lozka), i nie mialam zastrzezen, teraz moja siostra kupila sobie identyczny tylko wiekszy.
Firma na allegro nazywa sie chyba 'Wygoda snu' albo cos takiego.
A masz jakiegoś linka do tego twojego?  :kwiatek:

Ta owcza wełna w środku czy na wierzchu?
Czym się różni strona zimowa od letniej, używasz tych opcji? 😉
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
25 sierpnia 2010 17:29
Ja sobie sprawiłam materac Hilding Master Medicott. Co prawda mam go dopiero tydzień ale jak na razie jestem zachwycona. Bo jest bardzo wygodny. Do wszystkiego  😎.

I pochwalę się swoim mieszkankiem:
sypialnia


salon:




Jak na razie ściany jeszcze puste. Muszę do dużego pokoju wrzucić jeszcze jakiś regał na tą brązową ścianę ale nie mogę się zdecydować jaki 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
25 sierpnia 2010 17:38
poszukuje łóżka o długości min. 220 cm, ostatnie było robione u stolarza na zamówienie ale chciałabym coś ładniejszego 😉

może natknęłyście się gdzieś w sieci na sklep z takimi łóżkami ?

Cenciakos, fajoskie.Zwłaszcza sypialnia! Sliwka na ścianach? Masz połaczenie sypialni z salonem?

Ruda_H, my tez szukamy duzego łózka i niestety równiez chyba bez zamówienia sie nie obejdzie :/ W ogole jestem w szoku jak przecietny wysoki facet moze sie wysypiac w standardowych łóżkach.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
25 sierpnia 2010 19:08
udało mi się znaleźć w meblach vox i mazzivo  180x220 o dłuzszym pewnie nie ma co marzyć bo znowu bedzie problem z materacem

koszmarnie jest urzadzać niestandardowe mieszkanie
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
25 sierpnia 2010 19:32
Nie, nie, dwa osobne pokoje. Ale sypialnia jest tak mała, że praktycznie tylko łóżko się w niej mieści 😉. Na ścianie "tajemniczy ogród" z duluxa.
Cenciakos prawda ze tajemniczy ogród jest boski??, ale płowieje pół roku i kupowałam farbe bo byl taki jasny fiolecik.
Gwash owcza wełna,jest na jednej stronie materaca, druga strona to strona letnia, tam jest przyklejona zwykła gabka, i faktycznie te strony dzialaj zimowa grzeje, letnia nie grzeje.

Plusem w materacu jest pokrowiec,zdejmowany,dosc gruby i porzadny, uprałam go nic mu sie nie stalo i zalozylam bez wiekszych problemow.Jedynie co mnie denerwuje ze jak zdejmie sie pokrowiec to jednak ten amterac widac jak jest zrobiony, wolalabym jesli by mial jeszce jedna nawet cienka 'koszulke' na sobie, taka nie zdejmowana.

Używam go mniej wiecej rok, i jest moim fotelem do śleńczenia na kompie, i nie zauwazyłam,zeby robily sie wgłebienia własnie w tych newralgicznych miejscach
http://allegro.pl/listing.php/search?string=materac+dakota&from_showcat=1&category=0&sg=0&change_view=1
podaje linka do materaców Dakota, my kupowalismy od firmy 'Wygoda snu' szybko wysyłaja, i materace naprawde porzadnie zapakowane.
poszukuje łóżka.. ma byc tanie 😉 najlepiej składane - sofa. podoba mi sie beddinge z ikei ale obawiam sie ze zagraci mi pokoj
natomiast nieikeowe meble wydaja mi sie wstretne albo przemasakrycznie drogie albo i to i to..

beddinge:


bralabym sama rame i materac, bez pokrycia, co miesci sie w cenie 450zl. do tego pozniej mozna dokupic pokrycia, poduszki, pojemnik na posciel...

ma ktos pomysl gdzie jeszcze sie rozejrzec?



druga sprawa to malowanie. chce odmalowac pokoj na jakis lekki kolor - jakas marka farby jest lepsza?
magda jak się kupi porządny materac (no ale wtedy kosztuje jakieś co najmniej 700 zł - sam materac) to to łóżko jest rewelacyjnie wygodne. I do siedzenia i do spania. Choć do siedzenia trzeba się przyzwyczaić bo jest dość głębokie i nie każdy lubi tak siedzieć.
Ale jest duże, na prawdę duże. Mieliśmy takie wyrko. Ale w nowym mieszkaniu wyglądało źle, za potężnie i poszło do nowych właścicieli 😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
30 sierpnia 2010 09:04
magda, jako użytkownik beddinge przez ca. 5 lat lojalnie ostrzegam:
- w opcji "kanapa": materac bez dedykowanego pokrycia ma tendencję do zjeżdżania ze stelażu w ciągu kilkunastu minut
- w opcji "łóżko": zamek scalający obie części materaca nie jest hitem trwałości, niestety. Denerwujące jest powstawanie przedziałka w połowie nocy
- w opcji "łóżko wykorzystywane jako podwyższenie pomagające ściągnąć drącego się na szafie kota": bardzo niestabilne
- pojemnik na pościel nie jest zamykany, powiedzmy, że to taka większa kuwetka wstawiana pod ramę. Jeżeli Twój kot nie ma jeszcze stałego legowiska wymoszczonego miękką kołderką - to już je nabędzie 😉

Wygoda spania mnie nie powaliła, ale ja wymagająca jestem, a miałam zwykłego sułtana na tym stelażu.

poszukuje łóżka.. ma byc tanie 😉 najlepiej składane - sofa. podoba mi sie beddinge z ikei ale obawiam sie ze zagraci mi pokoj
natomiast nieikeowe meble wydaja mi sie wstretne albo przemasakrycznie drogie albo i to i to..
beddinge:
bralabym sama rame i materac, bez pokrycia, co miesci sie w cenie 450zl. do tego pozniej mozna dokupic pokrycia, poduszki, pojemnik na posciel...
ma ktos pomysl gdzie jeszcze sie rozejrzec?
druga sprawa to malowanie. chce odmalowac pokoj na jakis lekki kolor - jakas marka farby jest lepsza?


Zdecydowanie odradzam...  😵 o ile jako sofa ma jako takie zastosowanie, to jako łóżko, to kompletna porażka - nie dość, że się rozjeżdża to jeszcze sam środek bardzo szybko się ubił - w konsekwencji śpiąc, człowiek cały czas roluje się w miejsce łączenia dwóch połówek materaca (do dziury).
Teraz zdecydowanie wolałabym kupić porządny materac i kłaść go na ziemi niż się w tym męczyć - po prostu bolą plecy  🤔wirek:
gorzej tylko ze niebardzo widze alternatywe a jedyne co mi przyszlo do glowy to EXARBY ze wzgledu na mniejszy rozmiar. kolezanka ma i chyba jej sluzy bo kilka lat juz spi na tym i nie narzeka
skladac lozka pewnie mi sie nie bedzie chcialo ale jednak chce miec taka mozliwosc - bo jak przyjda goscie to co wtedy..


co do pojemnikow na posciel - moze jakis zakrywany by byl?

no i powtorze: jak nie ikea, to co innego w podobnej cenie?? bo raz ze widze wszystko od 1000 w gore a dwa ze wstretne jakby kilkadziesiat lat temu produkowane.. molochy jakies poudziwniane albo tapicerka taka ze patrzec nie moge..


zastanawiam sie znowu jeszcze nad antresola, bo to miejsce w pokoju daje, ale w zwyklym bloku to malo miejsca na lozku do sufitu 🙁 no i w cenie odpowiedniej to raczej uzywane - waskie antresole widze


noz gdyby to bylo szersze to kto wie.. ale 90cm szerokosci to ja sie nie zmieszcze.
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/meble/lozko-pietrowe-na-antresoli-z-materacem-ogl2933816.html
Zdziwiona jestem tymi opiniami o łóżku. Nie wiem może u nas to była kwestia materaca (ale jak uprzedzałam kosztował dobre 800 zł) ale łóżko do spania było super. Lepsze niż do siedzenia. Nic się nie rozjeżdżało, nic nie ubijało, nie było czuć w ogóle łączenia dwóch połówek materaca, a do naszego pojemnika na pościel kot nie dałby rady wejść 😉Po rozłożeniu/złożeniu wyrka był szczelnie zamknięty. No, może mysz by weszła 😉
Nie wiem, wygląda na to że miałam inne łózko - tylko nazywało się tak samo i tak samo wyglądało 😎

Było na tyle wygodne i fajne że zastanawialiśmy się czy go po prostu w wersji wciąż rozłożonej nie wykorzystać do sypialni 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2010 12:29
Słuchajcie, mam malutki pokoik (~4,5 x 2,25), ciemny. Obecnie mam bordową farbę, ale zamierzam go przemalować. Myślałam o pudrowym różu i śliwkowych dodatkach. Czy czarne meble będą do tego grały?
Strzyga czarny jest uniwersalnym kolorem i do wszystkiego pasuje, aczkolwiek mi się wydaje że białe meble by fajniej wyglądały

a propos białych mebli to mi się właśnie marzy pokój w stylu skandynawskim 😍 😵
np: http://loppisliv.blogspot.com/
http://maritsvitaskrin.blogspot.com/
http://belle-blanc.blogspot.com/

(i kto by pomyślał że ja na codzień jestem "pani czerni" 😁 )
majek   zwykle sobie żartuję
30 sierpnia 2010 14:55

(i kto by pomyślał że ja na codzień jestem "pani czerni" 😁 )


może podświadomie chcesz, żeby Cię było lepiej widać  🤣
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 sierpnia 2010 15:13
wer podziwiam osoby które  urządzają dom na biało i potrafią utrzymać to wszystko w czystości.... Ja niestety jestem bardziej praktyczna.. ale bardzo lubię patrzeć na takie cudne wnętrza 😍

Strzyga
  mi osobiście czarne albo białe meble nie uzupełniają się z różowym..... Wolałabym odcienie złotego, lekkiego pomarańczu  lub fioletu ( zależy do tonacji ścian). Czarny przytłoczy różowe ściany i  doda ostrości , efekt może wyjść  nieciekawy. Biel natomiast rozwali efekt końcowy wnętrza. Czarne meble bardziej do soczystej czerwieni.
Białe do  np. liliowego zestawu ścian.  Ale gust jest jak d...a  każdy ma swoją 🙂 😍

co do norweskich klimatów to ja nie byłabym aż tak wierna temu stylowi i przełamałabym biel mebli szarościami/granatem/oliwką na ścianach 😉

zabeczka17 ten styl czerpie dużo natchnienia ze wsi i natury, więc nie musi tam być wszystko "sterylne" - znakiem rozpoznawczym są poobdzierane i zniszczone meble oraz inne dodatki 😉

jeśli chodzi o strzygowy pokój to troche mnie dziwi że połączenie pudrowy/fiolet+czerń uważasz za zbyt ostry a czarny+soczysta czerwień już nie...  😉
co mialaś na myśli pisząc "Biel natomiast rozwali efekt końcowy wnętrza"?
jesli ktoś przesadzi i połączy wściekły różowy + biały to mogłoby dać strasznie słodki efekt, ale w przypadku strzygi raczej bym się o to nie bała 😉 zaproponowałam biel żeby nadać wnętrzu lekkości skoro pokój jest malutki

no i przepraszam jesli Cię urażę, ale różowy+ złoty/pomarańczowy kojarzy mi się z kiczem...  🙄
trzynastka   In love with the ordinary
30 sierpnia 2010 16:45
A mnie dziwi, że Strzyga mając mały i ciemny pokoik myśli o bordowej farbie 😉

Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze.

Moja propozycja dla Ciebie jasne proste meble, może być to jasne drewno a może być biel. Najlepiej by wszystko było proste ale oryginalne. Bez udziwnianych meblościanek czy zabudowanych pod sufit szaf.
Na ścianach złamana biel, lekki beż, delikatny żółty.
By tej szpitalnej dosyć wizji dodać kolorów możesz - powiesić zdjęcia w np. bordowej ramie, na łóżko rzucić bordowe poduszki, na parapecie postawić jakaś ładną bordową figurkę albo w innym wyrazistym kolorze [bordo mi się rzuciło, bo o tej farbie była mowa ] 😉



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się