M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ninevet ale bordo to jest stary kolor ścian, który strzyga chce przemalować 😉
oczywiście beż itp najlepiej by się nadawał do optycznego powiększenia pomieszczeń, ale pudrowy róż to też jest jasny kolor 😉
trzynastka   In love with the ordinary
30 sierpnia 2010 17:02
Masz racje, jest. Ale moja matka w przypływie szaleństwa prawie cały dom nam na różowo pomalowała i jakieś obrzydzenie mnie bierze jak o tym kolorze myślę 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 sierpnia 2010 17:05
wer po prostu widziałam te dwa zestawienia z różem - carne meble i białe meble - wyglądało to nie fajnie 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
30 sierpnia 2010 17:09
Żabeczka17 - na szybko z googli

Białe


czarne


żadną z tych opcji bym nie pogardziła chociaż do "cukiereczka" mi daleko  😉

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 sierpnia 2010 17:14
aaaaaaaaaaaaaaaaaa to o taki róż... jezu ja myślałam, że takie ostrzejsze... 🙂głupek ze mnie 🙂. 🙂 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2010 17:56
ninevet, nie cierpię beżu  na ścianach, z zółtym dostałabym apopleksji.

Ale dzięki za foty z goola. o tym nie pomyślałam. I widzę, że ten róż z czarnym wcale tak koszmarnie nie wygląda...

Właśnie po głowie mi chodzi kolor jak niewinny/spokojny róż z duluxu
trzynastka   In love with the ordinary
30 sierpnia 2010 18:02
Strzyga - jeszcze właśnie wyczytałam, że duuuuże lustro powiększy Ci optycznie pokój 🙂
klika fajnych rad

edit :

klik

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2010 18:13
ninevet, tylko, gdzie ja to lustro zmieszczę?  👀 😁

mnie osobiście denerwowałoby strasznie częste oglądanie siebie  😂

Strzyga co to za meble?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2010 18:21
wer, każdy z innej parafii, nie kupowałam wszystkiego razem. mam jeszcze czarną szafę, szafkę pod telewior i jeden pionowy rząd półek na książki.
ale są nowe? z tej perspektywy wyglądają całkiem spoko 😉

następnym sposobem na optyczne powiększenie, nadanie głębi, jest fototapeta - z różem fajnie by się komponowało czarno-białe zdjęcie 😉

efekt:


w jednym z odcinków dekoratorni był małe pomieszczenie w którym wykorzystano właśnie fototapete: http://www.dekoratornia.meble.pl/odcinki,z-widokiem-na-morze,10.html
Strzyga, ja bym dała ten niewinny róż :]
ladna ta fototapeta, ale to juz trzebaby caly pokoj dopasowac stylistycznie i kolorystycznie a u mnie to w gre nei wchodzi..
za to zastanawiam sie nad jakims znanym motywem - postac/kadr z filmu!/zdjecie - jako grafika na scianie
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2010 21:30
Anaa, właśnie to jest najbliższy mi wybór. Chcę delikatny kolor do tego kontrastowe dodatki, ale tak, żeby było mi przyjemnie. Bo żywiołowo miałam z bordo. Teraz chcę czegoś przeciwnego.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2010 21:42
Strzyga, lepiej powiedz jak wytrzymujesz z takim kolorem w pokoju? 😀 krew Cię nie zalewa? :>
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2010 21:46
JARA, a czemu miałaby mnie zalewać? Ja nie bardzo wierzę w te bujdy z kolorami, więc może dlatego nie mam agresora przez ten kolor. A może dlatego jestem ZŁEM?
Nie, kolor uważam za całkiem fajny, nie czuję się przytłoczona, ani zmęczona, jednak mam go na ścianie już parę lat i czuję potrzebę zmiany.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2010 21:51
Strzyga, pytam ponieważ moja koleżanka miała na ścianach... hmmm coś bliżej nieokreślonego. Nie była to czerwień, ale jakiś intensywny róż. Nie wiem jak tam było z jej wpływem na emocje, ale przy takim kolorze za nic w świecie wysiedzieć się nie dało. Okropnie oczy męczyło.


P.S. Jesteś niekwestionowanym złem. Ciemną stroną mocy na forum.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2010 22:00
Nie wiem czy się da wysiedzieć, ogólnie mój pokój zazwyczaj ściąga rodzinę, a i znajomi jakoś nie mają oporów przed siedzeniem w nim.
to ja sie wetne 🙂 ej soboty mieszkam w nowym mieszkaniu. póki co mam pomalowane ściany i założone oświetlenie. Ściany malowane farbą Beckersa w kolorze Royal purple. Ogólnie polecam te farby, bardzo dobrze kryją i są wydajne

lampki wiszą na równej wysokości jakieś pół metra od sufitu i dają bardzo fajne światełko 🙂 chciałam żyrandol coś a'la kryształowy albo taki jak na tej stronie: http://www.budnet.pl/Panel_prysznicowy_Moderno_Wenge_firmy_Deante,aktualnosci_budowlane,i=13280.html ale na mój niewielki pokój byłby on raczej zbyt masywny. ogólnie pokój z założenia miał być w stylu glamour ale chyba wyjdzie mi takie pomieszanie z poplątaniem, bo zamówiłam już czarne łóżko z metalowymi ramami (http://www.groty.net/opis.php?id=84&wymiar=120&kategoria=0) 😉
jedna ściana jest niepomalowana i będzie na niej koronkowa tapeta taka jak w załączniku, kolor koronki jest niemal identyczny jak kolor ścian, a od spodu jest z takim satynowym połyskiem, przy tej ścianie będzie właśnie stało łóżko. Reszta mebli również będzie w kolorze czarnym. coby nie było zbyt ciemno dorzucę jasne elementy takie jak np narzuta na łóżko, poduszki,świece, mam kremowe rolety i mieszkanie samo w sobie jest raczej słoneczne.
mam nadzieję, że efek będzie taki jak się spodziewam (czytaj: powalający na kolana 😁 ) jak już wszystko będzie gotowe to wrzucę zdjęcia 😀
Strzyga, ja mam ten niewinny róż na ścianach i jest całkiem fajny  😉

A co do białych mebli i różowych ścian, mnie się podoba  😎
magda na fototapecie możesz sobie dać zdjęcie jakiekolwiek ci się podoba, a pomieszczenie w cale nie musi być dopasowane do niej, może stanowić wyjątkową ozdobę pomieszczenia 😉

fruity_jelly pokój wydaje się będzie trochę przyciemnawy, ale grunt żebyś ty się w nim dobrze czuła - dla mnie np ciemne pomieszczenia są bardziej przytulne 😉 ciekawa jestem efektu końcowego 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 sierpnia 2010 14:05
ej, ej, jak sobie wyszukać więcej obrazków z różowymi ścianami i czarnymi meblami?
znalazłam jeszcze takie zdjęcia:



[img]http://3.bp.blogspot.com/_lk2BT4zNQow/SoJOEAziaOI/AAAAAAAADPE/GJ1XuHdIT1k/s400/pink+room.JPG[/img]







[img][[a]]http://thumbnail012.mylivepage.com/chunk12/148074/125/small_Lovely%20Pink%20Room[[a]]!.jpg.jpg[/img]

niektóre pokazują zupełną skrajność ale chodzi mi o samo zestawienie kolorów 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 sierpnia 2010 15:14
trójeczka i czwóreczka wyglądają mniamuśnie =)
Dzięki.
wer, ja właśnie też wole ciemniejsze pokoje 🙂 i szczerze to efektu końcowego sama jestem ciekawa, bo póki co to wielka niewiadoma 😉
Strzyga, jeśli jesteś zainteresowana to mam pokój w dwoch odcieniach. Spokojny róż i wrzosowe wzgórze właśnie. Do tego białe meble i czarne meble. Zdjęcia mogę zrobić jeśli chcesz.
Ja za to mam lekko różowe ściany (taki dość delikatny róż, ale widać, że róż) i białe meble. Jestem zadowolona. Po moim pokoju przewija się sporo mhrocznych ludzi i nikogo w oczy nie kuło 🙂
kupilam farbe pszeniczne lato z nobilesu, biala na sufit i bede dzialac 😉 mam nadzieje ze wiecej bieli wyladuje na suficie niz na mnie lub na meblach i podlodze 😉 folie do zakrycia mam, ale sufitu nie malowalam nigdy wiec nie wiem jak to sie skonczy 😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
02 września 2010 07:35
magda, a jak już nabierzesz wprawy - to zapraszam do mnie. W tym tygodniu kończę zrywanie tapet, potem szpachlowanie i szlifowanie dziur, a potem... farba w ruch! 🙂
jesli tylko nei bede musiala malowac sufitu to chetnie 🙂 sciany sie super maluje!
do sufitu na szczescie mam walek na kiju, wiec nie musze sie wdrapywac na stoly itp... ale i tak ciezko.. farba mi sie skonczyla w 2/3 malowania, wiec albo dokupie i bede klasc druga warstwe, albo zostawie tak jak jest bo nie rzuca sie w oczy az tak mocno gdzie nie odmalowane 😉
sciany dopiero zaczynam i nie wiem czy nie bede zalowac ze za mocny kolor 😉 ale cotam..

RADA DLA WYBIERAJACYCH FARBY 😉 :
w sklepie wszystko wyglada jakos jasniej niz pozniej jak sie w domu maluje  👀 juz drugi raz za ciemna farbe wybralam..

teraz musze kupic jeszcze cos czarnego, biel albo nie wiem co na reszte wzoru i cos kombinowac z grafika, bo jako trzecia warstwa to chyba nie najlepszy pomysl 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się