M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 stycznia 2016 17:12
Zainspirowana trendami orientalnymi popelnilam zakup dywanu vintage. Jak to moj malz powiedzial babcinego-okropnego.

Jeszcze nie wiem czy zostanie. Mam nadzieje, ze nie zwariuje z odkurzaniem psich klakow. No i nie wiem , czy malz mi go przypadkiem nie spali hehe

W planach zmiana zaslon na czarne gladkie . No chyba, ze dywan za dlugo nie polezy.
Chcualabym tez industrialny stolik.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
Straszny masz tam miszmasz cranberry - industrialny stolik to już w ogóle według mnie będzie tam od czapki.
Może warto by było znacząć od uspójnienia stylu wnętrza?
Bez urazy ale dywan jak z rosyjskich filmików na YouTube 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 stycznia 2016 18:32
Bez urazy ale dywan jak z rosyjskich filmików na YouTube 😉


hehe, kto wie moze cos w tym jest. jest dywan jest fun

Hiacynta, mieszanie rożnych stylów jest trendy i ciekawe. Eksperymentuje.Na pewno  można coś dopracować. Pewnie jeszcze coś pokombinuje.
Najchętniej wywaliłabym tą szafkę w rogu, ale nie wiem  gdzie upchnę graty z niej. Moze dobrze by zmienić zdjecia na scianie. Zasłony też na wylocie. hehe okazuje się ze trzeba wiele pozmieniac, a przyszlosc dywanu  niepewna z racji praktycznych - pies-siersc=???dywan???
i po co mi to było, ale przynajmniej nie jest nudno

oto moje inspiracje:
http://www.sarmatiatrading.pl/dywan-w-kuchni/
http://polki.pl/jak-ciekawie-urzadzic-salon,we-dwoje-wnetrza-salon-artykul,10078224.html
http://www.sarmatiatrading.pl/kazak/
http://www.urzadzamy.pl/galeria/klasyczny-perski-dywan-w-surowym-wnetrzu/10175/68085/
cranberry, Powiem Ci szczerze, że na pierwszy rzut oka na Twoje zdjęcia pomyślałam "o fuuu"... 😁
Ale po obejrzeniu tych podlinkowanych zdjęć stwierdzam, że to może wyglądać fajnie i jest to jakaś myśl, jednak u Ciebie coś tu zdecydowanie nie gra. Chyba tak jak mówi Gienia, za duży miszmasz. 😉
Jednak widzę potencjał, tylko trzeba dopracować.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 stycznia 2016 18:42
jakies sugestie?

Wiem , ze lepiej to wygląda jak wnętrze albo bardziej modernistyczne, albo jaśniejsze - białe. Może gdzieś tu tkwi problem. Chciałam wprowadzić trochę ruchu, życia do pokoju , ale  najwyraźniej coś nie zgrało.
Chyba dokładnie tak jak mówisz. To lepiej wygląda we wnętrzu jasnym, przestronnym i takim w którym jest mało pierdółek nastawianych. 😉
cranberry, zauważ, że żaden z tych dywanów nie leży na jednostajnie brązowej, ciemnej podłodze. I ogólnie w tych wnętrzach są starannie "ustawione" jasne i ciemne plamy, nie tak, że cały dół ciemny a góra jasna.
Może wyglądałoby to lepiej, gdyby zasłony były jeszcze jaśniejsze, wręcz świecące, stolik biały czy kremowy, meble oprócz wypoczynkowych też.
Żeby był dobry efekt przy takim elemencie jak "stary" dywan, trzeba dobrze operować kontrastami. I źródłami światła.
Inaczej będzie efekt... nieco "stęchły".
ożesz, to ja może opchnę mój dywan, co to mi leży w garażu?! ten dywan to nowy niby stary, czy stary? Mój ma 100lat to już chyba serio vintage 🙂

Co ja mogę z tą moją łazienką? Jakieś pomysły? jakoś bez echa przeszła, to się nieśmiało upominam🙂
Ten dywan ma być akcentem a nie jednym z miliona dekorów i mebli; przynajmniej tak sugeruja twoje linki cranberry,. Najtaniej wyszłoby z jasnymi narzutami na te kanapy które masz (i ja bym przynajmniej jedną część tego zestawu wywaliła bo za dużo tego); pokombinować z oknem, bo zieje "czarną dziurą"; dodać oświetlenia; ja bym pewnie też przemalowała.
nika77, tobie trudno cokolwiek radzić. Łazienka malutka, potrzebny plan, i nie tylko samej łazienki, bo może piec powinien być gdzie indziej? A ważny jest każdy centymetr.
Jak macie rozwiązane ogrzewanie? Oddzielnie od podgrzewania wody? A co grzeje wodę w kuchni?
Bez przemyślenia instalacji nie sposób projektować tej łazienki. To jest jedyna łazienka? Czy ma robić za drugą?
Podaj chociaż wymiary łazienki i jakie plany ogrzewania wody. A ogrzewanie łazienki?
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 stycznia 2016 19:12
Halo coś w tym jest co piszesz.
Podłoga nie jest ciemna, to dość jasny panel. ściany szaro-bezowe http://beckers.pl/sites/default/files/styles/inspiracja_slider_986x491/public/inspiracje/dziecko-3m.jpg?itok=V6dczqXt

W głowie miałam koncepcje takiego dywanu , który stanie się akcentem dla nudnego pokoju.
Kupiłam , położyłam i co? Myślałam, ze będzie efekt wow a cos mi nie zgrało. Tylko sama nie wiedziałam co. Wy to potwierdziłyscie.

Małz chyba się ucieszy, bo raczej przy tym wystroju dywan nie polezy. No możne przez zimę bo fajnie w stopki grzeje hehe.
Za dużo zmian wymga jego obecnosć, a kaska potrzebna na inne wydatki.

szam,  z oknem można by pokombinować, wywalić szafkę z naroznika. koloru nie zmienię, bo malowaliśmy tego lata 🙁
W planach mam zmiane zestawu na naroznik, ale to dosć odlegle plany hehe. Może wtedy dywan się nada 😉

Tylko jak teraz oznajmić połowce, ze dywanu nie będzie? Od samego początku był mi wybijany z głowy, ale się uparłam i mam. Teraz będę musiała odrobić w polu to co na niego wydalam echhhh

edit: wiecie co jeszcze myślę, ze może tez być za duzy do tego pokoju.

tu ciekawie , takie z charakterem wnetrze z dywanem w kolorach jak mój:
nika77, tobie trudno cokolwiek radzić. Łazienka malutka, potrzebny plan, i nie tylko samej łazienki, bo może piec powinien być gdzie indziej? A ważny jest każdy centymetr.
Jak macie rozwiązane ogrzewanie? Oddzielnie od podgrzewania wody? A co grzeje wodę w kuchni?
Bez przemyślenia instalacji nie sposób projektować tej łazienki. To jest jedyna łazienka? Czy ma robić za drugą?
Podaj chociaż wymiary łazienki i jakie plany ogrzewania wody. A ogrzewanie łazienki?

wymiary są mikro, muszę  poszukać planów, ale stawiam na 1,6m na 1,9m.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to piec wysoko, albo w kuchni.
Łazienka jest między kuchnią a pokojem. Ogrzewanie jest elektryczne. Piecyk gazowy grzeje wodę w kuchni i łazience.Łazienka nie ma ogrzewania.
Łazienka jest jedyna i musi być zarazem WC.
Plany są takie, że ogrzewanie zostaje elektryczne, bo póki co nie mam wolnych środków na generalne wybebeszenie mieszkania. Lifting łazienki- odświeżenie i podniesienie funkcjonalności. Jestem skłonna zrezygnować z gazu zupełnie.
cranberry, To wszystko piękne wygląda tylko na zdjęciach do katalogu, jak jest nieskazitelny ład i porządek na potrzeby zdjęć. 😉
Szczerze? Myślę, że taki efekt można uzyskać wyłącznie przy dużym, jasnym wnętrzu, permanentnie posprzątanym, przy wszystkich światłach zapalonych i oknach odsłoniętych.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 stycznia 2016 19:51
Eee no wiadomo.
Dobra , to teraz kto mi podpowie jak sie z niego wykrecic, by malz nie wykrecil mi glowki hehehe bo tyle mu krecilam w brzuchu o ten dywan...
Rozlej barszcz
Tu by chyba coś innego niż barszcz musiało być 😁
ja nie wiem co innego, wszystko się malowniczo wtopi 🙂
może pies zeżre? 🙂
póki co skorzystałabym z rad halo 🙂
nika77, jeśli macie duże ciśnienie wody, to można zrezygnować z termy na rzecz elektrycznych przepływowych, może nawet byłoby taniej w eksploatacji, a jeśli macie "siłę" i duży przydział mocy to byłoby komfortowo. Podgrzewacze może dwa  - łazienka/kuchnia, a może 3 zlew/prysznic/umywalka.
A może zostawić termę niemal jak jest, a do umywalki podgrzewacz?

W wersji z termą kombinowałabym tak: kibelek w rogu po prawej, przodem do wejścia, stelaż odsunięty od ściany na tyle, żeby nad nim mieściła się terma. Na wprost kibelka, na ścianie przy drzwiach - płytka a szeroka umywalka. Na kibelek potrzeba 70 cm szerokości. Resztę ściany "wannowej" niech zajmie kabina prysznicowa, albo i "brodzik" (bez brodzika najlepiej). To byłby wymiar pewnie 90x80 cm. Kibelek można by oddzielić np. grubym matowym szkłem - i wszystko.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 stycznia 2016 05:07
nika77, przerabialam ten temat w to lato i wyszlo mi, ze tylko terma (taka zwykla elektryczna).
Cranberry patrząc na te inspiracje to jedno jest pewne, tutaj nie grają ciemne meble, ciemne kolory występują w akcentach lub jak przy tym granacie na ścianie -są mocno doświetlone. Myślę że wielkość pomieszczenia to nie problem. Ja bym zrobiła próbę choćby z jasnymi kocami na kanapach a zasłony np w czarno białe geometryczne wzory. Tyle że nie wiem czy warto robić taka rozwalke żeby wkomponowac dywan 😉 nie mają takich w wersji jasnej z mala ilością czerwieni?  To by dużo ułatwiło 😉
nika77, przerabialam ten temat w to lato i wyszlo mi, ze tylko terma (taka zwykla elektryczna).

Dziewczyny, ale terma tzn przepływowy ogrzewacz wody, czy bojler?
Halo dobrze rozumiem, że bez gazu?  No mnie też tak wychodzi, bo w tym miejscu piecyk to porażka. Myślałam o przesunięciu piecyka do kuchni, byłaby ciepła woda i kuchenka. Tylko żeby najbliżej było, to kabina musiałaby być w lewym rogu na granicy z kuchnią, bardziej na wprost drzwi. Ewntualnie piecyk tak jak jest, pod nim umywalka, kabina na wprost drzwi, ale to chyba musiałoby się przeskakiwac na muszlą do umywalki, ale za to w razie choroby komfort hłehłehłe. Raz tak miałam na wakacjach  przy salmonellozie- siedziałam na wc, a głowa zwisała do umywalki, tu można by jeszcze nogi umyć w brodziku 😵
To jest zakała kamienic, pycie łazienki. 😤
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 stycznia 2016 08:31
nika77, ja postawilam na bojler, najpierw czytajacnna ten temat i zapytujac fachowcow. Ogrzewacz przeplywowy, zeby byl na tyle wydolny, zeby obsluzyc prysznic, musi miec duzy zbiornik i duza moc - zre to pradu wiecej niz bojler i jest drozsze w zakupie.
nika77 ja sugeruję piec gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania do grzania wszystkiego do zamontowania w kuchni (schować do szafki). Grzania wody do kąpania na prąd jakoś nie lubię i wychodzi to drogo a jak masz gaz to bym poszła w gaz, bo najtaniej wychodzi. Nie za bardzo chyba możesz zastosować zwykły piec gazowy, bo musielibyście mieć wkład w kominie a to trochę droga inwestycja, chyba że więcej osób by na to się zdecydowało i byłaby zrzutka. Ja bym wywaliła piecyk z łazienki.
Przykład układu w malutkiej łazienki

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
30 stycznia 2016 13:53
Dywan zaliczy wylot. Moze kiedys dam mu jeszcze szanse. Teraz za duzo nie gra. Nie te meble, nie te kolory, nie te dodatki.
W kazdym razie dzieki za obiektywne opinie i podpowiedzi. Uswiadomily jakie bledy popelnilam.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 stycznia 2016 14:34
cranberry, wylej wybielacz  🤣 a tak serio to ewentualnie można się pokusić o mniejszy (czy ten obciąć i obszyć). Może też kwestia tego, że małe pomieszczenie, ciemne meble, a on jest dość pstrokaty  🤔
Też pomyślałam, że wymienić na mniejszy jak nowy. Albo obciąć i obszyć. Żeby był dodatkiem a nie odcinał cały dół.
adriena, to nie jest malutka łazienka 🙁, ma gdzieś ponad 2 m / 1,70. A piec dwufunkcyjny nie ma sensu, jeśli nie ogrzewa mieszkania, i wypadłby bardzo drogo, bo funkcja grzania wody potrzebuje dużej mocy albo wielkiego zbiornika.

szafirowa, dobry ogrzewacz przepływowy nie musi mieć w ogóle zbiornika (mowa o prysznicu, nie o wannie), i jest tani zarówno w instalacji jak i w eksploatacji, ale potrzebna jest "siła" (prąd trójfazowy) i duże, stabilne ciśnienie wody w sieci.

nika77, terma w kuchni byłaby ok (kabina wypadałaby właśnie tam gdzie mówisz), ale czy w kuchni jest komin??? Spalinowy, nie wentylacyjny.
Obawiam się, że ta twoja łazienka jest znacznie mniejsza niż myślisz, obstawiam 150/140 🙁. Zmierz ją! Wtedy można kombinować. Mam konkretny pomysł, ale muszą być dokładne wymiary.
Pytanie do kreatywnych: co mogę zmienić w tej łazience niewielkim nakładem finansowym, żeby nie była tak okrutnie nudna ? Myślę nad drewnianymi dodatkami typu dozownik do mydla, mata bambusowa zamiast dywanika przy prysznicu, a na półeczce nad WC i bidetem postawię kilka bamusów (ciekawostka- rosną i nie żółkną nawet w łazience bez okna-sprawdziłam). Macie może jakieś pomysły, może zdjęcia? 🙂
halo o jakim grzaniu wody piszesz? grzanie wody gazem na bieżące zużycie w łazience wychodzi na pewno taniej niż podgrzewacz na prąd. Jeśli nie dwufunkcyjny piec to można założyć dużo tańszy jednofunkcyjny na gaz do kuchni i tak samo obsługuje ciepłą wodę i w kuchni.

kasska możesz nałożyć ramę z obrazu na lustro i położyć kolorowe dywaniki, dobrane kolorystycznie ręczniki i gadżety o których pisałaś. Ja bym może jeszcze wymieniła lampkę na jakąś bardziej ekskluzywną.
Można by pokusić się o wymianę blatów (o ile te obecne to nie granity 😉)
A czemu te uchwyty na szafie po prawej żyją własnym życiem 😉? uchwyty też można by wymienić bo jakieś takie mocno rzucające się w oczy..
taki efekt ram miałam na myśli, tylko że u Ciebie myślałabym o 1 dużej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się