M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Help ratunku. 🙂

Taka plytka do kuchni biała (ta taka 3d).
Pasuje? Szara matowa kuchnia, bardzo jasno cieply drewniany blat.

ash   Sukces jest koloru blond....
05 października 2016 20:08
Arimona, a nie zleje się z szarości mebli?
Ja lubie kontrast, kuchnie mam biało czarna
No wlasnie miala kontrastowac bo bedzie dosc ciemnoszara ta kuchnia. Bardziej mam watpliwosci czy nie za bardzo lazienkowa plytka🙁
Wg mnie będzie ok,  zwłaszcza z podświetleniem, jedyna nie fajna rzecz przy tych płytkach to że kładąc je trzeba mocno wziąć pod uwagę gdzie będą kontakty bo jeśli wyjdą w złym miejscu faktury to będą krzywo i nie szczelnie przylegające do ściany co w kuchni nie powinno mieć miejsca. Można też ciąć je i kłaść na już zamontowane kontakty wtedy nie ma tego problemu ale cięcie trzeba robić mega dokładnie bo będzie na widoku.  Potem szczeliny wokół kontaktu silikonem.
Arimona, nie mam pojęcia, ale całkiem ładne te kafle 🙂

U nas negocjacje garażowe wznowione, może uda nam się za 50 tys 😵

Kupiliśmy podłogę 😍 Będzie dąb olejowany, deski. I zostało pytanie o parapety. Jakie by tu pasowały? Drewniane takie jak podłoga czy iść w coś innego, typu konglomerat/kamień?



Pochwalę się jutro projektem kuchni, bo widzimy się ze stolarze i ustalamy ostateczną wersję kuchni, łazienki i szaf wnękowych.

ash   Sukces jest koloru blond....
06 października 2016 13:17
Dzionka, moj stolarz?
My mieliśmy parapety juz od dewelopera, mamy jasny konglomerat.
ash, tak, Twój! A masz takie niskie okna bez wyjścia na balkon? Pokażesz jak to wygląda?
ash   Sukces jest koloru blond....
06 października 2016 14:06
Dzionka, Darek mistrz! Bedzie pięknie!
Nie mam takich okien niestety.
Dzionka, ale piękny masz ten widok... czad <3
Help.

Mieszkam w wynajętej po znajomości kawalerce. Podłogi są mocno kiepskie - w łazience, przedpokoju i kuchni wylewka betonowa poprzykrywana czym się da (mata łazienkowa, dywanik, gumolit), w pokoju stary parkiet, przykryty równie starym i brzydkim dywanem. Właściciel chce w przyszłości ten parkiet odrestaurować, więc jest nie do ruszenia.

Chciałabym te podłogi jakoś tanim kosztem "uzdatnić" do życia, wymyśliłam wykładzinę elastyczną (gumolit) imitującą drewniane panele w całym mieszkaniu. Da się takie coś położyć bez klejenia, żeby wytrzymało z dwa lata bez falowania, odginania i innych tego typu historii?

Może macie pomysł na jakieś inne rozwiązanie? Nie chce inwestować kroci w nieswoje mieszkanie, ale widok tych podłóg i odkurzanie starego dywanu doprowadzają mnie do szału.
majek   zwykle sobie żartuję
06 października 2016 14:41
ekhem u mnie (tez wynajmuje) jest takie gumoleum (czy jak zwal) po prostu lezy sobei na podlodze. Tez ma wzor `drewniany`.
Bardzo polecam, nie ciagnie jak po kafelkach, latwo utrzymac w czystosci ( i nie widac brudu).
Psu sie lapki nie slizgaja.
Tez nie jest przyklejone ani nic. Mam to m.in w kuchni z jadalnia.

majek, o, o taką opinię własnie mi chodziło. Dzięki bardzo 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
06 października 2016 15:03
odebraliśmy dzisiaj rano klucze  😍 Teraz trzeba się zabrać do roboty  🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 października 2016 21:36
OMG taki koszmarek powstaje w Katowicach  😲
Chociaż lokalizacja dobra na mieszkania pod wynajem - dużo uczelni osiągalnych "z buta", ale całość mnie przeraziła


Z jakim kolorem połączyć jasną szarość? Nie mam zupełnie koncepcji w jakie dodatki iść. Dorzucam zdjęcie z kolorem i szafą. Łóżko jest w kolorze tego "drewna" na szafie, a reszta mebli będzie biała.
granat?
pudrowy róż + miedziane dodatki?
błękit?
siedze na pintereście i nie umiem zdecydować  😵
kolor chciałam wprowadzić właśnie przez dodatki w stylu: narzuta na łóżko, poduszki, dywan, zasłony. I np. mieć wersję letnią (soczystą) i zimową (przytulną)

na tą ścianę z oknem, pod skosem mam ochotę wrzucić taką tapetę, ale nie chcę żeby pokój zrobił się ciemny
Safie mi się podoba :P ale ja ogólnie jestem fanką modernistycznej architektury, Corbusiera i betonu 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 października 2016 22:20
Hiacynta, ja byłam fanką katowickiego spodka (brutalizm), ale to jest jakaś taka bryłka bez historii. I te dziwnie wystające balkony, jakoś do mnie nie przemawiają. Jak się wybuduje to sobie podjadę obejrzeć  😀

PS czekam, aż wytną te drzewa dookoła, bo będą zacieniać mieszkania 🙁
safie, ten pudrowy róż mi się bardzo podoba o dziwo, granat niby fajny, ale smutny - a ten róż i miedź ożywiają pokój, ale tak stonowanie. Bardzo ładne zestawienie 😀
Anaa, noo, jest naprawdę świetnie 🙂 Teraz jeszcze sprzątnęli pole budowy, na który mieliśmy widok, więc w którą stronę się nie popatrzy to zielono 🙂

Nasturcja-Renata, gratulacje! Pokazuj proszę na bieżąco postępy, może mnie natchniesz 🙂

Nikt nie robił parapetów na takich oknach do podłogi? Pokażcie co macie!
Wg mnie będzie ok,  zwłaszcza z podświetleniem, jedyna nie fajna rzecz przy tych płytkach to że kładąc je trzeba mocno wziąć pod uwagę gdzie będą kontakty bo jeśli wyjdą w złym miejscu faktury to będą krzywo i nie szczelnie przylegające do ściany co w kuchni nie powinno mieć miejsca. Można też ciąć je i kłaść na już zamontowane kontakty wtedy nie ma tego problemu ale cięcie trzeba robić mega dokładnie bo będzie na widoku.  Potem szczeliny wokół kontaktu silikonem.


Dzięki! Spróbuję ja jeszcze rozmierzyf jakoś,sie okazało że ma 25 cm, a nie 20 i teraz rozkminiam jak to się zmieści.


Dzionka
A po co ci parapety? Ja mam takie okna do podłogi, ale parterowe, wiec zupełnie nie ma jak zrobić i po co. 

Ekhem,
wykładzina zwykla? Można kupić za grosze, montaż też tanio, dwa lata wytrzyma.
Szanowne Panie z Warszawy.... zostało mi trochę płytek i umywalka Volleroy'a. Styl wiejsko-klasyczny. Jeśli ktos zainteresowany to zapraszam na pw. Niestety zaufałam mojej archtekt i zdecydowanie przestrzeliłam z zakupami  🙁 Więc uczulam. Warto posłuchać intuicji. Ja tego nie zrobiłam i mam magazyn z glazurą.
Dzionka, my mamy zrobione z tej samej deski co podłogi, dąb robiony chyba olejowoskiem, lekko wybielający, preparaty Saicos. Tym samym preparatem stolarz od mebli traktował jedyny normalny parapet jaki mamy w domu. Więcej nie wiem, bo to nie było na mojej głowie. Zdjęcia podłogi widziałaś, gdzieś w wątku o ogródkach balkonowych są zdjęcia naszych okien.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 października 2016 12:55
Majowa, nam zostało dachówek na ok. połowę dachu  😎

budyń , właśnie to zestawienie jakoś najbardziej mnie chwyta za serce, ale nie wiem czy to nie za słodko dla starej baby  😁
Dzionka w mieszkaniu, w którym teraz mieszkam, są takie "parapety" z płytek chyba. Są dobrane tak, żeby były podobne do zwykłych parapetów w reszcie mieszkania  -wrzucam fotę.
Tylko tu one są jakoś tam uzasadnione, bo to jest bardzo szerokie i można na tym stanąć - wyjście na balkon. A ja aż musiałam przejrzeć foty mojego przyszłego mieszkania i sprawdzić, czy też mam takie "parapety" - na szczęście nie, jedna decyzja do podjęcia mniej 😁


No i dzisiaj pierwsza wtopa zaliczona!
Wideodomofon mam zamontowany w takim miejscu ze muszę przytulić sie do drzwi wejściowych żeby zobaczyć kto jest na ekraniku. 😀
Dzionka Super okna! Powiedz, a dechy na ogrzewanie podlogowe kladziecie, prawda? Ktos wam doradzal?

Pochwale sie projektem kuchni! Odebralismy wczoraj i jestem zachwycona. Mialam najpierw pokazac dom, ale niech bedzie i kuchnia. Do kosmetycznych poprawek+ niektore rozwiazania sa do obgadania z architektem, ale bedzie wygladalo to u nas o tak:

madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 października 2016 22:52
OMG taki koszmarek powstaje w Katowicach  😲
Chociaż lokalizacja dobra na mieszkania pod wynajem - dużo uczelni osiągalnych "z buta", ale całość mnie przeraziła


e, to się wpisuje w katowicką modernę dość dobrze. znajdziesz przecież podobne kamienice. dla mnie koszmarkiem jest tylko siedziba Zordona, vel Biblioteka Śląska.
ostatnio przeglądałam mieszkania na sprzedaż, pewnie bym wybierała między tymi w familokach a takim właśnie blokiem 😉
dajmy szanse współczesnym projektantom 🙂 przeciez w Katowicach stoją też takie budynki:
(mój ulubiony)


czy kolby, w których ponoć bardzo dobrze się mieszka

czy też:


ale uciekam stąd bo robię OT
Pandurska, genialnie ta kuchnia wygląda. Już nie mogę się doczekać Twojego urządzania! My nie kładziemy podłogówki pod dechami, tylko w łazience będzie.

Arimona, upss z tym wideofonem 😀 Nam deweloper zamontował, ale brzydkie jak kupa. Co do parapetów, to chciałabym ochronić podłogę w razie deszczu. W ogóle już mam schizę co do tej podłogi i widzę, że stanę się osobą, których sama nie znoszę - ojej, zdejmijcie buty, mamy drogi parkiet! Kochanie nie uderzaj zabawką o podłogę, mamy delikatną podłogę! Żadnych psów, żadnych szpilek! Brrr.
Mhm, Dzionka, przez pierwszy miesiąc 😉 potem zluzujesz

Pandurska, pięknie! A nie obawiasz sie braku okapu?
[quote author=safie link=topic=7003.msg2602007#msg2602007 date=1475841327]
Majowa, nam zostało dachówek na ok. połowę dachu  😎


może zrobimy re-voltową zrzute materiałów po budowie i na nowy dom wystarczy ?  😉

Dzionka parapety zrób bo jak będziesz ścierać kurze to zaraz mazy się porobią . Jeśli masz okna drewniane to bym zrobiła parapety takie jak okna, jeśli inne to może takie jak podłoga.
sienka Jest okap!! Najnowszej generacji z najnowszej kolekcji jakies tam firmy wbudowany w gorne szafki. Taka mam genialna pania od kuchni  😍 😍

Oczywiscie jak podejrzewalam cenowo wyjdziemy tak ok 1/3 w stosunku do cen niemieckich. A tu jeszcze taka przemila ekipa! Jak zostanie nam kasa, to zamowimy u nich takze meble do garderoby.

Dzionka Oki, my jesze baaaardzo dumamy nad opcja kafli drewnopodobnych, bo moj maz wyczytal, ze malo ludzi umie je polozyc dobre i bezfugowo, tzn. zeby wygladaly jak dechy. I sie przestraszyl troche! Nienawidze szczerze mowiac kaflowego looku na dole domu ;/ No nic to, narazie skupiamy sie na projektowaniu lazienek, a podlogi pojda na ostatni ogien.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się