M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini   fb & insta: dokłaczone
30 sierpnia 2017 11:23
Dworcika, nie no, później to jak najbardziej, byle nie wcześniej 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
30 sierpnia 2017 12:04
smartini, mi Alex złożył półkę do łazienki - pomylił się 3 razy ^^ A taka prosta była przecież.
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 sierpnia 2017 12:06
emptyline, ja mam ten problem, że chcę teraz-zaraz-natychmiast i jak już raz zrobię, to potem myślę, że cwana jestem. No nie jestem, bo mi te pierdoły uciekają, bo zaczep prawie symetryczny, tylko raz ma śrubkę z przodu a raz z tyłu... i jak zamontować ją z tyłu, to nijak się nie da zaczepić zawiasu 😁 ale kto by tam patrzył na szczegóły :P
emptyline   Big Milk Straciatella
30 sierpnia 2017 12:09
smartini, wiem, znam to doskonale. Naklęłam się już przy tych zawiasach i innych ponad normę. 🤣

W naszej półeczce za to, z jednej strony otwory były profilowane, żeby główka śrubki weszła - serio niewielka różnica, więc też rozumiem. On też chciał już postawić i mieć (chyba dlatego, że mu się wreszcie wyprowadziłam z półki w łazience :lol🙂
Dziewczyny, ale produkujecie! Kiedy macie na to czas ??? Ja normalnie pracujac o  budujac dom (tzn firma buduje) nie mam kompletnie na nic innego czasu...

Pandurska budujemy z firma Brale i ogolnie jestesmy zadowoleni.
Pokaz te piekne drzwi machoniowe! Drzwi z jakiegokolwiek marketu nas nie intersuja, ogladalam w pl i w de i no niestety jakosc nam nie odpowiada. Zostaniemy narazie bez😀 Nie chcemy kupowac czegos na troche, bo znajac nas zostanie na wiecznosc 😉

Wymyslilismy sobie lazienke: szare plytki betonopodobne, ale matowe i do tego plytki drewnopodobne. Znalezlismy kilka, ktore nam sie podobaly, ale jedne mialy nie taki format, drugie byly gresem polerowanym, trzecie cos tam cos tam...

Wiec sie poddalismy i zmieniamy koncepcje. Oczywiscie Bauhaus, Hornbach itd zaliczone.

My tez planujemy przeprowadzke w pazdzierniku, ale budowa ruszyla o wiele wczesniej. Wy idziecie jak burza z tym domem z gotowych elementow, super!

Kominek wlasnie sie montuje. Dzis gruntowalam sciany w pomieszczeniu gospodarczym, a moj chlop malowal spod dachu. Takze dzialamy 🙂
Problemy z tego tygodnia:
- do kominka sa zle przyciete kamienie
- hydraulik nie moze uruchomic wygrzewania posadzki , bo cos nie dziala, od 3 dni...

Na pilnej liscie: wybor plytek do lazienki i poszukiwania drzwi wewnetrzych. Ciezko to widze
ferra Wlazlam sobie na strone twojej firmy. Jaki macie projekt? Ktorys standardowy (mozesz sobie zobaczyc na Danwood.de Point 150.20 to nasz, ale przerabialismy dosc mocno). Rozumiem kwestie z drzwiami. My zdecydowalismy sie narazie na taka opcje po rozmowie ze znajomym, ktory z zawodu jest pragmatycznym stolarzem i postail w zyciu 4 domy. Mamy we wsi super producenta drzwi, ale nie bylo nas na nie stac. Moooze kiedys. A tej polskiej firmy juz nie pamietam. Poszukaj sobie jakiegos sklepu specjalistycznego z kaflami. Wiem o co ci chodzi z odcieniem i faktura i widzialam takich mnostwo. Ofkors jak masz dobre 70 euro za mkw 😀 Nasza firma wysyla ludzi do sieciowki Keramundo na wybor kafli, jesli budujesz z nimi pod klucz.

Nasz dom zostal wlasnie oficjalnie wydymany (a uprzednio nadymany) powietrzem i zdalismy spiewajaco tesc szczelnosci dla naszej klasy energooszczednosci. Nie cofna nam wiec dofinansowania. Juhu!

W poniedzialek odbieramy klucze  😜 😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 sierpnia 2017 09:01
Pandurska, ale super! Czyli co, ruszacie z urządzaniem?
Skoro już o kaflach mowa - gdzie kupujecie? Istnieje szansa, że koszt mnie nie powali z nóg?
Wymarzyły mi się takie w kształcie plastra miodu w łazience.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2017 09:10
Poncioch, wszystko, co w innym kształcie niż prostokąt cenowo zwala z nóg 😉
malenstwo Niestety. Wiekszosc wykonczeniowki robimy sami (plus glazurnik), wiec jeszcze to potrwa. W nast. tygdoniu jedziemy zgarnac z Polski naszych remontotatusiow i bedziemy dzialac wspolnie. Do polozenia sa gladzie, malowanie, panele plus kafle. Kuchnie wymierzyli wczoraj i zloza za 6-7 tygodni. Wszystko na luzie i bez pospiechu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2017 10:16
Pandurska, ja podziwiam, mnie dobija 47m2 mieszkania :P Wczoraj przykręciliśmy wszystkie szyny w kuchni, pracie całą szafę w sypialni. JEZU ileż to śrubeczek do wkręcenia, oszaleć można 😁
Ale jest bliżej niż dalej, w piątek powinniśmy już przykręcić blaty, osadzić w dziurach płytę i zlew + zasilikonować, zamontować syfon zlewu/zmywarki i wyrównać fronty (to jest najgorsza robota ever, pojęcia nie mam jak tymi śrubeczkami kręcić, żeby było równo o_O póki co wszystko jako tako wisi ale jedne drzwiczki aż się nie domykają i nie mogę sobie z nimi poradzić xD
O jacie, współczuję kuchni z ikea (składania). Dlatego wzięliśmy na wymiar w firmie. Ja myślałam, że mój mężczyzna wyjdzie z siebie podczas skręcania mebli z ikea w 2 pokojach  😂
A trzeci jeszcze przed nim  😎

Nie potrafię doczekać się, aż wreszcie łazienka będzie gotowa, wg takiego projektu robimy  🙂

Zdjęcie gigant.
Oglądam te pokoje w stylu skandynawskim, mam już z milion pińcet zapisanych zdjęć, jednak brakuje mi czegoś w nich.... - mebli.
Nie ma szaf, jedynie jakieś małe szafeczki, ewentualnie mała półka na książki (obecnie mam 5 półek i brakuje jakiś 2 na moje książki, a ciągle dochodzą nowe!). Gdzie ci ludzie trzymają ciuchy. Mieszkam w mieszkaniu w bloku, więc w salonie muszę mieć szafę. Już wstępny zarys mam co i jak, jednak nie mam inspiracji na szafę do salonu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2017 12:58
olga96, generalnie jest lepiej niż się spodziewałam, ze będzie. Straszne rzeczy jakoś okazały się być stosunkowo proste i oczywiste. Dziury w blacie na sprzęty, to całe wiercenie, skręcania, poziomowanie. Nawet 'dziury' w szafach bo rura idzie po ścianie nie okazały się być jakąś wielką przeszkodą (prócz tego, że zjadło trochę cennego czasu). Trochę mnie stresuje piątkowy syfon, ale z drugiej strony... instrukcja jest równie prosta co do każdego innego mebla, tylko elementy trochę mniejsze. No nie może to być jakoś hiper skomplikowane 😁
Cierp1enie, bo oni to mają swój minimalizm, hygge i inne sprawy a rzeczy jako rzeczy jak najmniej 😁 ja też nie mam póki co pomysłu na regały/witryny/przechowywanie ogólnie. Jest szafa na ciuchy (powinna miejscem wystarczyć) jest szafka na buty i szafa 'na wszystko' w przedpokoju (odkurzacz, chemia, żarcie psa, szaliki i czapki itp) ale co zrobię z książkami, notesami i tym całym majdanem - nie mam pojęcia 🙄 tym bardziej, że jak doszły książki P to tego jest kilka pełnych po brzegi kartonów, a raczej będzie tylko przybywać o_O
Jak pisałem, książki wypakowaliśmy po nastu miesiącach na właśnie skandynawski regał. Całe szczęście mamy osobną "kotłownie" i tam jest duża szafa na ciuchy. Zdjęcie regału w trakcie wypakowywania.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 sierpnia 2017 13:16
Cierp1enie, a masz możliwość zrobienia szafy w zabudowie? Wg mnie to fajna sprawa, jest od razu poniekąd zamaskowana w pokoju.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2017 13:18
ogurek, o ja, świetny jest! U mnie problem jest taki, że brak mi takiej wielkiej ściany a przydałaby się 😁 pewnie pomysł zrodzi się po kilku tygodniach mieszkania, wyjdzie w praniu, gdzie nie będzie witryna/regał przeszkadzać, gdzie wolę mieć zdjęcia i obrazy (to jest kolejny problem, zrobiła się z tego pokaźna galeryjka i MUSI zawisnąć) a gdzie mogę ściany zagospodarować półkami.
Podoba mi się ten nowy ikeowski system regałów zawieszanych na ścianie, z bambusa.
ogurek regał super, ale u mnie niestety może być tylko mały, pokój średniej wielkości, muszę w nim zmieścić narożnik z małym stoliczkiem pomiędzy, na przeciwko podłużna szafka i tv 60', stół (rozkładany) z 4 krzesłami, regał na książki, szafę na ciuchy i biurko z komputerem stacjonarnym (miejsce pracy).

Maleństwo - w domu niee, mogę później jak będziemy robić przedpokój, na razie robię salon więc myślę jakby się pomieścić w tym wszystkim... w salonie też mam 1 szafkę na pościele i druga na ręczniki..
emptyline   Big Milk Straciatella
31 sierpnia 2017 17:29
smartini, jakbym była bliżej KRK to bym Ci je wszystkie wyrównała na tip-top, o ile nie zrobiiście żadnych byków przy montażu - bo jak się przesunie to niestety potem jest słabo. 🤣 Lata wprawy. 🤣 Dalej się dobrze bawicie przy tym Lego dla dorosłych? :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2017 17:57
emptyline, byków raczej żadnych nie ma, jedne drzwiczki w sumie są mocno 'kopniete' i to je rozkminiam - reszta to milimetrowe kwestie.
Ja nadal się względnie dobrze bawię, wkurza mnie raczej brak czasu i zmęczenie niż skręcanie samo w sobie. No i fakt, że co chwilę coś sobie robię 😁 a to przytrzasne skórę zawiasem 135', a to przywale kolanem czy rozetne rączki papierem 🙄
Mimo, że lubię skręcać meble, cała kuchnia byłaby chyba ponad moje siły. Tak więc smartini, podziwiam 😀

Szukam obecnie sofy, narożnika z szezlongiem. Nie za bardzo wiem, jakie w ogóle firmy rozważać (chodzi mi o jakość i wygodę). Może macie jakieś swoje typy dot. mebli tapicerowanych?
emptyline   Big Milk Straciatella
31 sierpnia 2017 18:51
smartini, to na luzie sobie ustawicie w takim razie. 🙂 O jezu, skąd ja to znam, też taka zdolna jestem. Zawsze mnie te nowe meble biją. Zresztą wszystko mnie bije, autobusy, stoły, telefony, zeszyty... Uwzięły się na mnie 🤣
smartini, sprawdźcie dokładnie piony i poziomy szafek. Nieraz jest tak, że po dwóch, trzech dniach szafki osiadają i się krzywią. Wtedy regulacja w zawiasach nie wystarcza.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2017 22:57
halo, drzwiczki są krzywo od samego momentu zalozenia, więc to na pewno kwestia zawiasów 😉 ot, nic nowego, trzeba je wyregulowac jak kazde inne ikeowskie mniej lub bardziej, te po prostu sie na tyle dziwnie skrzywily, ze idzie to mniej logicznie niz reszta 😉 jak pilniejsze sprawy beda skonczone, to sie bede w yo bawic 😀
Cierp1enie, to jest cały system, osobno kupujesz "drabinki", osobno to, co chcesz na nich powiesić. My mamy tylko półki, ale są podobno szafki i właśnie blat biurka.
smartini, ja sobie przyrzekłam, że już nic z Ikei składać nigdy nie będę...no to wczoraj kupiliśmy szafkę do łazienki. Ale kuchni sama robić nie będę za nic na świecie - dziękuję, 3 razy już składałam i płakać mi się chce na samą myśl. Ale mam najlepszego narzeczonego na ziemi, mamy poduszkę we flamingi. 😍



hah ja tez mam flaminga! Ja zobaczyłam ta poduszkę w sklepie to już nie chciałam ja puścić nigdzie  😍
Teraz szukam jakieś różowe do niej, i ciężko zadna nie jest tak fajna jak z flamingiem 🙂


emptyline   Big Milk Straciatella
01 września 2017 18:35
Arimona, o rany jaka fajna!
ogurek - ooo to muszę sobie to obejrzeć co i jak 🙂
Arimona, co to za model narożnika?
Brw savino miętowy. Jest mega wygodny i ma dziwny materiał, juz dwa razy ubrudzilam czymś tłustym i przetarłam mokra szmatka i nie ma śladu  🤔

Emptyline
Noo, najgorsze ze nawet nie miałam jak drugiej kupić bo to tkmaxx, Wiec mam jedna poduszkę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się