M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini Szkoda, ze zdjecia tylko komorkowe, bo na zywo te kolory napewno duzo lepiej "gadaja", ale i tak super pomysl na mieszkanie.

Zdecydowalismy sie na PAXa i wlasnie sprzedalam swoja szafe i zyje w workach  😂  Do zabudowania mamy 325cm wneki i bierzemy 2*100cm, 1*50 i 1*75. Czy macie jakies wskazowki do urzadzania wnetrza szafy. Moze nie macie czegos, co by sie przydalo lub na odwrot? Dodam, ze bedziemy mieli oprocz tego w garderobie extra komody na roznosci i szafki na buty. Musimy szybko ogarnac temat,a brak mi jakos pomyslu.
Aha, i jeszcze odnosnie korpusow, to czy jest jakas roznica miedzy tymi do drzwi, a otwartymi? 👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 08:14
Pandurska, jak skończymy podest i zmywarkę, to zrobię zdjęcia aparatem 😉) kolory będą zdecydowanie bardziej zgodne z rzeczywistością 🙂

W PAXie świetnie sprawdza się szuflada zabudowana na bieliznę (i wkłady materiałowe do dzielenia przestrzeni), bardzo dobrze mi się też żyje z koszami - dużo się mieści (a mamy 40tkę a nie 60tkę), do wszystkiego łatwo sięgnąć. Czytałam, za to, że wieszak na spodnie całkowicie się nie sprawdza, sporo osób w sieci pisało, że w sumie mało się ich mieści i wygodniej zwyczajnie w szufladzie, dlatego nie brałam ostatecznie i dobrze mi z tym.
Mam też wieszaczek na ściankę boczną, wysuwany z szafy a na nim wiszą naszyjniki, które zwykle mi się walały 'na leżąco' i się plątały.
A tak to istotne jest, czego masz więcej - rzeczy to wieszania na wieszakach czy raczej takich do składania, musisz przekalkulować której przestrzeni Ci potrzeba więcej.
My mamy tą wyższą wersję szafy więc nad wieszakami jest półka na rzadziej noszone rzeczy, bluzy polarowe, P ma tam sprzęt do biegania
Pandurska, nie mogę teraz zrobić swojego wnętrza szafy, ale fajne są te szuflady druciane. I koniecznie oświetlenie Led jak otwierasz szafę. A tak to zależy co chcesz trzymać, ja jeden słupek mam w półkach i szufladach drucianych, środkowa największą cześć mam na wiszące ubrania, niżej 2 szuflady na bieliznę i niżej 2 szuflady na buty a ostatni słupek na kurtki a niżej jeszcze nie zagospodarowałam i zrobił się skladzik... Na samej górze mam półkę na pościel, obrusy itp.
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi! Szafe bede dzielic z mezem ofkors i tak z polowe mam dla siebie.  Te kosze tez mi sie podobaja, a w sumie najwiecej mam sportowych rzeczy. Np. chcialabym bardzo oddzielic moje ciuchy na joge od "normalnych", bo nienawidze, jak sie mieszaja. Nigdy nie mialam specjalnie wielkiej szafy i nie wiem nawet, jak sie uzywa takich bajerow, jak polka na bizuterie lub  wystarczajaco duzo miejsca na drazkach, zeby nie trzeba bylo wieszac na wieszakach po 2-3 rzeczy naraz  😂  Ale takie 2 rzedy drazkow na ubrania to by byly raczej fajne..

smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 10:46
my mamy każdy po 100cm, 50tka jest na moje długie sukienki i jakieś pierdoły. Kosze są super, na rzeczy do jogi możesz sobie kupić wkładkę materiałową i mieć w jednym miejscu, nic tam nie 'wpadnie'. Ja mam jeden kosz na koszulki/bluzki, drugi na spodnie, jakieś legginsy i 'domowy dres' a trzeci na swetry, grube bluzy. szuflada na bieliznę, nad szufladą półka z przegródką na paski i takie pierdoły, pudełko z bransoletkami, naszyjniki jak pisałam na wieszaczku przykręconym do ścianki i to w sumie tyle 😀
Kurtki mamy w szafie w przedpokoju
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 11:51
Czy ktoś zna firmę, która zrobi szafę na wymiar do salonu w Warszawie? 🙂 Duża szafa, z drzwiami przesuwnymi i lustrem.

Albo ktoś robił coś takiego gdziekolwiek i może przynajmniej przybliżyć mi na jakie koszta powinnam się nastawić?  :kwiatek:
smartini mogę spytać ile płaciłaś za paxa 100cm z tym wyposażeniem?

Pomalowalam kuchnię 😀 jak tylko wyschnie, to zabieram się za skręcanie mebli! Jak się cieszę. Szkoda tylko, że blat bedzie za 2 tyg, więc ani zlewu ani płyty nie zainstaluję...
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 13:15
Ramires, nie pamiętam ;D tym bardziej, że cena była za 250 ;D za całość 1000 z kawałkiem ale nie pamiętam jakim
wrzuć sobie w kreator PAXa, 100x38x236cm, do tego 3 kosze-szuflady z dużymi oczkami, jedna szuflada, dwie półki i drążek do wieszaków 😉
no i w mojej ;setce' jest wieszak na ściankę boczną, on chyba 30zł kosztuje czy 40
Pandurska, ale fajny ta regał domek! Kto wie, czy go też nie weźmiemy  😀
My właśnie zaliczyliśmy podwójny fail przy kupowaniu dywanu przez internet - jeden beznadziejnej jakości, a drugi cudowny: kolor perfect, grubość fajna, mięciutki, ale śmierdzi masakrycznie, i to już po tygodniu spędzonym na balkonie  😵 Obydwa do zwrotu, a ja szukam dalej  🙄
jedziemy z koksem

ja napieram cegiełki gipsowe, bardzo prosto się układa tylko trzeba uważac bo to delikatne strasznie


mój super zdolny K. działa w łazience z płytkami


tylko lekko przeraża mnie, że całe układanie paneli spadnie na mnie - 47m2 ciągiem + moje ADHD i narwaństwo to nie jest dobry mix :p
Zakochałam się  😍
Kupujemy ten, jak to nasz kumpel mówi, rypak  😁

[url=https://www.kolorowychsnow.pl/produkt/baletto-box/?utm_source=homebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=homebook&utm_term=[hb_id:7f559eb0-b0a6-413d-8d80-ff422ea06286]]https://www.kolorowychsnow.pl/produkt/baletto-box/?utm_source=homebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=homebook&utm_term=[hb_id:7f559eb0-b0a6-413d-8d80-ff422ea06286][/url]

Mnie brakuje w szafie wieszaka na paski i miejsca do wieszania chust. Mam ich dużo i jakoś nie lubię jak leżą zwinięte. Ale w szafie miejsca już brak 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 16:30
abre, moje chusty wiszą zwyczajnie na jednym z wieszakow 😀
smartini, moje też by wisiały ale nie mam na to miejsca 😉 Chwilowo i tak większym problemem jest dziecko, które uparcie próbuje je ściągnąć na podłogę 😉 My mamy dwa poziomy wieszaków. Na górze wiszą koszule i marynarki męża, na dole moje. Mamy też osobną część na długie kiecki czy płaszcze. Choć teraz, gdybym mogła, całą szafę zaprojektowałabym inaczej. Mam bardzo głębokie półki. Spokojnie mieszczą się na nich dwie kupki ubrań a to generuje koszmarny bałagan bo ciągle czegoś szukam. Mam zamiar kupić pudła, żeby maksymalnie wykorzystać tę przestrzeń i opróżnić szuflady z rzeczy mało używanych.
abre ja mam taki specjalny wieszak na apaszki, chusty, paski- takie połączone ze sobą kułeczka, trzy obok siebie i w dół kilka rzędów- zajmuje miejsca tyle co nic, bo jest płaskie a pomieści baaaardzo dużo takich gadżetów ( mam kilkadziesiąt apaszek i wszystkie natym się mieszczą). A problem głebokich półek mam też u siebie i tak jak piszesz- też teraz zupełnie inaczej zaaranżowałabym tę moją szafę... Może kiedyś będę wymieniać, ale to za wiele lat raczej bo się cholera dobrze trzyma a jednak kosztowne to trochę.
mac, u mnie te chusty są grube, jakieś szale, pashminy itp. ale o podobnym rozwiązaniu myślałam. Też muszę przearanżować szafę. Mam jeszcze do dyspozycji komodę i pewnie w przypływie czasu i chęci się za to zabiorę.
Też mam takie grubsze, szale właśnie- duże i długie i spokojnie daje radę. Tylko jeden taki mega ciepły, jak pled składam normalnie w kostkę, bo faktycznie za gruby.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 października 2017 17:52
Gdzie dostanę ładne zasłony i firany, ale takie do powieszenia na "żabkach"  👀 w Ikea to co mi się podoba jest z oczkami, albo na szlufkach (chciałam uniknąć bawienia się w odcinanie 😉 )
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 20:10

Nie, w ogóle nie patrzyli na mnie jak na idiotke w leroy merlin jak brałam sobie jedną płytę chodnikowa pod pache :P

safie, z zaslonami jest lipa straszna 🙁((
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 października 2017 20:24
smartini, właśnie widzę  😕 w jysk jedne znalazłam w kategorii "nawet, nawet" i tyle
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2017 20:34
safie, dlatego ja chyba zamówię tkaninę i tam do uszycia :/ znalazłam już materiały na zasłonę szafy i zasłonę-ścianę, muszę tylko zamówić (aka mieć fundusze na zamówienie :P)
Meise wez zdjecia i idz do stolarza, moj kuzyn znalazl kiedys lozko bardzo podobne do tego, ktore w sklepie kosztowalo cos kolo 6 tys a on u stolarza zaplacil niecaly tysiac. No chyba ze cena nie gra roli 🙂

Pandurska a nie macie w Ikei doradcow? Tutaj masz projektantow, ktorzy "skladaja" Ci szafy wg potrzeb, moze by Ci cos pomogli 🙂

Co do azslon i firan to dekoria.pl ponoc robi wszystko i za konkurencyjna cene. No i jest tez dekoala, u ktorych na pewno bede kupowac zaslony do pokoju Igi 🙂
We wtorek kładziemy podłogę  👀
Orientuje się ktoś, gdzie mogę kupić taki kaloryfer? https://pin.it/-E85HHf    :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
widzialam podobny tylko z prostymi szczebelkami, ale wiesz ze bedzie Cie kosztowalo takie cos powyzej tysiaka?

Jeszcze jeden pomysl pod prysznic wygooglalam - beton dekoracyjny zabezpieczony zywica - spotkalyscie sie z czyms takim?
Nerechta jesteś pewna, że u stolarza taniej? Kurcze, z doświadczenia to mi zawsze wychodziło wprost przeciwnie. Nawet w mojej branży zawsze tak jest, że coś co jest robione na indywidualne zamówienie jedna jedyna sztuka nie chce wyjść taniej jak coś robionego seryjnie wypuszczane w tysiącach egzemplarzy. No chyba, że dana rzecz jest z mega ekskluzywnego sklepu z tkz. metką bo z tym też się spotkałam np. W max fliz.
W przyszłości chce zabudować dwie wnęki w mieszkaniu i sama już nie wiem czy uderzać do stolarza czy może w IKEA mi coś dopasują na wymiar tych wnęk. Ma ktoś porównanie cena/jakość?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 października 2017 11:20
falletta, kuchnia mojej mamy wyszła taniej robiona na zamówienie niż w IKEA, a jakość nieporównywalna + panowie przyjechali, złożyli i posprzątali po sobie. Z szafą też miałam podobnie - chyba 100 czy 200 zł drożej niż pax a na wymiar co do cm - przyjechali, zmontowali.
Safie dziękuję! Ja i tak fronty bym musiała zrobić u stolarza bo IKEA nie ma takich jakie mam w wizji ale jak chciałam meble na wymiar do pokoju dziecka (pokój mało ustawy) to cena stolarzy mnie zatkała a porównałam z cenami gotowego modelu, który i tak do najtańszych nie należy, stąd moje zdziwienie.
poszukaj jakichs mniejszych stolarzy poza miastem, moj kuzyn zlalazl jakiegos na wsi (ale niedaleko Poznania) i naprawde zrobil mu to lozko pieknie. To bylo co prawda lata temu ale jak mowie, cena kilkukrotnie mniejsza - tylko lozko w sklepie bylo potwornie drogie. 3,5 tys to tez dla mnie duzo i mysle ze stolarz spokojnie zrobi taniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się