M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smarcik Mój facet jest na "nie" na narożniki. Muszę zmieścić sporo - biurko musi być bo służy do pracy, mamy małą kuchnię w której nie zmieści się stół więc wypada do gościnnego (co mnie bardzo boli, ale nie ma wyjścia), a w dodatku planujemy sporo gości. Ostatecznie wymyślilismy coś w tym stylu:


TV na przeciw większej kanapy.

Ciężko mi sie zmieścić w mieszkaniu 59 m bo całe życie mieszkałam w dużym domu, ale zdaję sobie sprawę, że ogólnie to jest spore mieszkanie jak na 2 osoby więc damy radę 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 listopada 2017 10:16
Aga_leming Fajnie to wszystko wygląda! Z lewej jest tylko okno? Nie ma balkonu?
Tak - samo okno 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 listopada 2017 11:49
Moim zdaniem super  🙂 Ewentualnie zastanawiałabym się nad dosunięciem stołu do ściany i zostawieniem tylko 2 krzeseł, skoro na co dzień jesteście we 2, żeby nie zajmować całej przestrzeni pokoju  🙂
Musze, bo sie udusze 🙂  Oto moje wymarzone, wyczekane drzwi DYI, ktore dopiero w nastepnych dniach doczekaja sie ostatecznych szlifow (szczotkowania, bejcowania itd.). Wieszac bedziemy chyba jeszcze dzisiaj dla przymiarki. Oczywiscie dojdzie jeszcze drugie skrzydlo i generalnie decyzje o mozliwosci zamkniecia jadalnio-kuchnio-salonu na reszte domu uwazam za strzal w 10. Jednak wieczorem halasy niosa sie do gornych pokoi i np. nie mozna ciut glosniej wlaczyc muzyki, bo dziecko chce spac. Takze ten..tadaaam:



I jeszcze kuchnia ofkors juz troche ogarnieta i tez ofkors jeszcze bez cegiel:



Widok z okna:



Jeszcze nasz PAX stanowiacy moze 1/3 calej garderoby  😜 Oczywiscie nie bylo wszystkich elementow i jak jestem w IKEI, to za kazdym razem pykam po jednym koszu lub szufladzie. Troche jest to denerwujace, ale coz zrobic.



Edit: Cos nie wyswietla wszystkich zdjec :/
Pandurska, o kurcze, jak pięknie u was!! Normalnie wpraszam się ;P Naprawdę nietuzinkowo i z klasą to wygląda, ach!!
Pandurska kuchnia fajowa 😀. Nie całkiem klasycznie, ale w tym kierunku i mi to się baardzo podoba 😀.
A jak Wam się mieszka w domu szkieletowym?
Muchozol Mieszka sie baaaardzo dobrze. Wlasciwie to zupelnie normalnie, bo nie ma dla mnie zadnej roznicy w stosunku do normalnego domu. Na gorze sa normalne wylewki, wiec nie slychac, jak ktos chodzi. Poza tym jest cieplo, pompa ciepla sobie troche szumi na zewnatrz i tyle. Co do stylu kuchni, to dokladnie o to nam chodzilo. Dojda jeszcze ultra industrialne lampki nad "polwysep" i bedzie git.

Dzionka Dziex 🙂 Zapraszamy oczywiscie na kawke.
Dla mnie jak odwiedzałam takie domy, to różnica była na plus - ale ja mam astmę i w tym głównie jest problem w budynkach murowanych.
Też myśleliśmy o pompie ciepła, ale w końcu stanęło na pellecie 🙂. Z bardzo głupiej przyczyny 😁.
Alvika O!! Dolaczam sie do pytania. Ja zdecydowanie chce filtr na caly dom i kompletnie nie wiem, co wybrac. Wiem tylko tyle, ze mam twarda wode i nie chce spedzac pol zycia na czyszczeniu urzadzen lub wymieniac co rusz pralki.


oprócz filtrów mamy również stację zmiękczania wody. Zamontowaliśmy ją kiedy po nie całym roku siadła nam grzałka w bojlerze i Pan serwisant powiedział,że za drugim razem nie uzna gwarancji bo mamy za twardą wodę. Kiedy wyciagał grzałkę poprosił o miske. To co zobaczyłam to mnie przeraziło. W misce na wysokości 2-3 cm był sam kamień- to było to co serwisant zlał częściowo  z bojlera.
Kupiliśmy tą stację i nie żałujemy. Woda miękka. Na kranach, umywalkach, kibelkach mamy tylko taki delikatny- biały osad- taki jakby pyłek. To wszystko jest do szybkiego umycia. Nie musicie czyścic kamienia, nie ma brunatnych nalotów. Jest ok 🙂 minus taki,że ta woda nie smakuje, nasz pies jej nie pije. Kupujemy do picia wodę mineralną. Jeszcze nie zamontowaliśmy mineralizatora do wody pitnej. To tylko i wyłącznie z braku czasu.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
21 listopada 2017 20:52
Bogdan, podlinkujesz tą stację?  :kwiatek:
Szył ktoś kiedyś pokrowiec na narożnik? Niezbyt podoba mi się obecne obicie, a nie ma opcji całkowitej wymiany tapicerki i pomyślałam, żeby uszyć coś na wierzch. Problem w tym, że narożnik ma niezbyt "foremny" kształt, tzn. nie jest kanciaty, a podłokietnik jest zaokrąglony i taki wygięty... Coś w ten deseń (chodzi mi o sam podłotkietnik):

I tak się zastanawiam... Jak to potem założyć? 😜 Planowałam zrobić osobny pokrowiec na każdy element, ale przez to, że ten podłokietnik taki nieforemny, nie wiem, jak to rozwiązać technicznie, żeby go potem ubrać, skoro góra szersza niż dół... Elastyczna tkanina? Rozporek z suwakiem? Pomocy, bo już nie mogę patrzeć na ten beż we wzorki... No i podoba mi się szary dywan z graficznym jelonkiem, a on do tego beżu i staromodnych wzorków ni dudu 😁 A innego dywanu, który by pasował do obecnego koloru narożnika i się nie gryzł z tymi wzorami nie namierzyłam... A jednak ten dywam by się przydał. I metamorfoza narożnika też. :/
Bogdan, podlinkujesz tą stację?  :kwiatek:

ktos już wcześniej podlinkował
duże tego na rynku, sprawdź sama co tam będzie dla Ciebie dobre 🙂
Pandurska, bardzo fajna kuchnia 🙂 mam tylko inny kolor, ale też chciałam tak jak u was, bez wysokiego połysku i z uchwytami 🙂 u mnie akurat zieleń jest, ale jak się kiedyś znudzi to się przemaluje 🙂 fronty macie drewniane? I okno nad zalewem też super! Tak klasycznie macie, za 20 lat też bedzie się podobać 😉
Pandurska, kuchnia bardzo fajna (duża!) choć ja bym na pewno inaczej zrobiła, ale wiadomo - każdy w swoim guśie robi 😀 Dla mnie ta szara część się gryzie - fajnie że nie jest wszystko białe, ale jakoś ten kolor nie do końca. Ale okno, przestrzenie, ilość szafek... ah! Dobrze widzę że masz wysuwane półki w PAXie? zastanawiam się czy to nie dobre rozwiązanie zamiast standardwych. Co na nich trzymasz? Drzwi piękne!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 listopada 2017 08:14
Pandurska  😍 Cudnie urządzone!


Czy ktoś tu ma ogrzewanie gazowe i mógłby podzielić się opinią na temat wyboru termostatu?  🙂
Pandurska fajnie! Ładna kuchnia, chociaż razi mnie to, że masz niskie szafki wiszące - bardzo to 'obniża' optycznie przestrzeń. Taka przysadzista się robi - ale to kwestia gustu. Wczoraj chciałam się tu pochwalic moim wyczekanym 2m paxem, ale jak zobaczyłam Twoją szafę, to mi podcięło skrzydełka  😂 zazdroszczę mocno!

Muszę wymyślić coś, żeby z pomieszczenia, w którym zaplanowana była toaleta (niecałe 2m kwadratowe) zrobić spiżarnię/garderobę na takie rzeczy jak zimowe ciuchy, odkurzacz, narzędzia, czapraki itp. Niby pokoik jest mikro, ale myślę, że może da się jakoś wykorzystać te przestrzeń w całości...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 listopada 2017 09:28
Pandurska, świetne "drzwi od stodoły", mieliśmy takie zakładać w tym mieszkaniu z ogródkiem niedoszłym... Fajną macie przestrzeń, jest czym oddychać. Choć mam trochę wrażenie jak Ramires, ze te szafki tak trochę optycznie "spłaszczają" kuchnię. Ale. Najważniejsze, ze jest tak, jak sobie wymarzyliście 🙂

Ramires, ja w starym mieszkaniu miałam kibelek przerobiony na garderobę, na pewno mniejszy niż 2m2, a weszła spora szafa i jeszcze był korytarzyk.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 listopada 2017 09:33
Ramires, a ikeowski system ALGOT? Szyny na ścianie + multum opcji. Kosze, pudła, półki, wieszaki.
Zerkam sobie na te szafki wiszace i cholerka w ogole na zywo tego tak nie odbieram 😀 Moze to kwestia zdjecia? Ale niewazne, nam sie mega podoba i jest mega funkcjonalne.

magda Kocham kontrasty i nawiazywanie do tych kontrastow w przestrzeni i rozumiesz na te szarosci jest pewien plan, zreszta czesciowo zrealizowany w jadalni krzeslami. W salonie bedzie jeszcze za milion lat (i 500euro  :wysmiewa🙂 zajefajny fotel w niemalze tym samym odcieniu. Wyobraz sobie, ze szafki wszysciutkie juz pozajmowalam i mi MALO!!!?? Serio malo i gdyby nie spizarka zaraz obok, to bym polegla w balaganie.
Co do PAXa, to chodzi cie o te waskie wysuwane polki? Te sa na bizuterie i G. ma tam paski. Tzn. jeszcze nie rozpakowalismy do konca rzeczy z kartonow i one tam sobie kiedys zalegna 🙂

Cricetidae Si, drewniane w lakierze matowym z frezem (a jakie sa cudnie satynowe w dotyku!!).

Ramires Wstawiaj! 2 metry PAXA, to baaaardzo duzo PAXA. Jestem zachwycona rozwiazaniami i gabarytami, ale jakosc to taka lipa, ze ciesze sie, ze np. nie wzielam kuchni  z IKEI. Te wszystkie plyty wiorowe sa takie liche, ze troszke zle naceluje sie wkretem i wszystko peka. Mam nadzieje, ze bedzie sie trzymac ladne pare lat, no bo co i sie w takiej szafie robi poza trzymaniem ciuchow. Co do twojego pomieszczenia- mielismy w starym mieszkaniu spizarko-skladzik 1,5 mkw zabudowane zwyklymi deskami i ciagle nie moge sie nadziwic, jakie to ustrojstwo bylo pojemne. Mielismy tam szafe na buty i wlasnie zimowe rzeczy dla dziecka plus odkurzac i mopy,a z drugiej strony zarcie. Chyba tez bym poszla w opcje tego systemu z Ikei.
Pandurska, ma się Tobie podobać, więc git że tak jest 🙂  ale że mało miejsca  😂 ja będę mieć 1/4(?) tego i będę się musiała pomieścić  😂 😵 Co do PAXa to tak, o te wąskie mi chodzi. Zastanawiam się czy to nie jest wygodne rozwiązanie zamiast zwykłych półek. Wtedy można z tyłu też mieć poukładane ciuchy i mieć łatwiejszy dostęp. Pojadę kiedyś do IKEI to obadam. Generalnie to już kombinuję gdzie rozplanować szafy żeby mieć duuużo przestrzeni do przechowywania, nie zagracić mieszkania i wszystko pomieścić...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 listopada 2017 10:52
Pandurska - niezbyt często się tu udzielam, ale teraz po prostu muszę 😉 PIĘKNA kuchnia! Bardzo przypadła mi do gustu  😍 Tyle szafek, miejsca, to okienko i spiżarnia... Cudnie!
Pandurska, to dokładnie jak u mnie, też mam drewniane fronty w macie i z frezem 😀 Nowoczesne kuchnie (bez uchwytów, w połysku itp) są fajne, ale zupełnie nie do mojego mieszkania. I zgadzam się co do PAXa!  Na rynku jeśli chodzi o tego typu szafy nie ma za bardzo konkurencji. Ja mam dość dużą szafę (ale nie jak Twoja :P) i się świetnie sprawdzają te wszystkie koszyki, szuflady, można sobie pokombinować. Ale jakościowo lipa, mieliśmy kilka wpadek przy montowaniu (mamy też łóżko z IKEI i komody) i stwierdziliśmy, że całe szczęście, że kuchnię mamy od stolarza. Zresztą naszej skośnej kuchni nie da się raczej zrobić w IKEI.
A szary kontrast właśnie jest fajny, myślałam o tym u nas, ale zabrakło mi odwagi, a tez mam tak trochę oddzielone wysokie szafy od reszty.
smartini no własnie myślałam o tym algocie, ale muszę obczaić czy da się zrobić takie głębokie półki/kosze jak bym chciała. Chyba nikt nie ma bardziej sprytnego rozwiązania od Ikei...

Pandurska ja mam kuchnię z Ikei  😁 Ale to przede wszystkim dlatego, że potrzebowałam czegoś na teraz i tanio. Pewnie i by się znalazł jakiś stolarz, który by zrobił ją dużo ładniej, ale to trwa, a ja się wprowadziłam w dniu zakupu mieszkania w stanie deweloperskim. Co do jakości - Ikea i tak nie wypada tak źle, bo meble kuchenne muszą spełniać dużo wyższe wymagania niż szafy itp. Ale to też zależy od konkretnych szafek/frontów, bo przecież Ikea skupuje meble z fabryk na całym świecie.  Ja na PAXa nie narzekam, bo niedawno skręcałam szafę tego typu z Bodzia i jest tak genialnej jakości, że trzeba uważać, żeby się nie wyginała przy otwieraniu drzwi  🤔wirek:

Dzisiaj skręcamy drugie skrzydło (lustrzane). To które już jest to białe szkło - białej płyty nie mogłam przełknąć. Wyposażenie mam baaardzo podstawowe - drążek, półki i koszyki (jak kiedys dojadą), bo uznałam, że wyjdzie w praniu czego faktycznie potrzebuję. Nie da się zrobić normalnego zdjęcia małej sypialni, wygląda jakby składała się tylko z szafy;p

Kuchnię wrzuce jak dojdzie blat, bo bez niego jest cała biała i wygląda jak laboratorium.

smartini   fb & insta: dokłaczone
22 listopada 2017 12:09
Ramires, algot ma najgłębsze elementy 60cm
magda Pamietaj, ze nas jest trojka (no plus zarloczny kot  😂 ) i tym samym mamy troche wiecej sprzetow. Fakt faktem ja nie mam pojecia, gdzie wczesniej miescilam te wszystkie graty?! Mielismy jakas szajsowata kuchnie z Black Red White, zupelnie niebajerancka, ale tak pakowna, ze respect! Chetnie zrobilabym jeszcze kilka wyjezdzanych szuflad, bo sa oblednie praktyczne. Co do PAXa, to poszlam za rada dziewczyn tutaj i postawilam na kosze w mojej polowce. Sa naprawde mega praktyczne i pojemne. Nie zaluje ani jednego!

Ramires Jasne, rozumiem kwestie kuchni  :kwiatek: Ja sie po prostu zmartwilam jakoscia juz przy samym skrecaniu szafy, bo stojac w sklepie przy skreconej bylo wielkie woooow! A wiesz, ze my pooddawalismy kilka elementow wyposazenia juz montujac szafe? Ja sobie pozamienialam na co innego, a maz napchal za duzo w konfiguratorze i mu sie nie zmiescilo.  😵 Moooze kiedys kupimy sobie drzwi, ale to teraz w ogole nie jest priorytet. Narazie zbieramy na taka sofe:

KLIK


martva Dziekuje  :kwiatek: Pani architekt sie postarala 🙂

Za duże zdjęcie!
faaajnaaa  😜 siedzialas na niej?

Dziewczyny, jakiej firmy macie kabiny prysznicowe? Lazienka powoli mi sie konczy (dzisiaj ostatnia wylewka na podloge, jutro kafle) wiec musze na gwalt kupic kabine, szafke z umywalka, miske wc, podloge... aaaa  😜  Patrze na te kabiny i sama nie wiem. Pamietam ze niektore z was maja cos z Castoramy - jak z jakoscia?
Moja mama ma fajna z Leroy, ale kupowala ja tyle lat temu ze juz nie pamieta co to...

W czym są kosze praktyczniejsze od szuflad?
magda Sa glebsze i zdecydowanie bardziej pakowne.

nerechta Pewnie, ze siedzialam. Wyhaczylam ja z pol roku temu w naszym bajeranckim sklepie i chodzi za mna od tej pory. Tylko sie nie rozklada. Material jest taki troche filcowaty, ale mieciutki. No bomba dla mnie!  Kabiny mamy z Polski ze sklepu internetowego tania lazienka albo lazienka 123. Jedna jest Rea, a druga niestety nie pamietam, bo gorna lazienka sie jeszcze robi. Kible mamy Massi i sa po prostu piekne.
emptyline   Big Milk Straciatella
22 listopada 2017 13:47
Ha, a ja moich koszy nie znoszę, wcześniej miałam szuflady i bardzo za nimi tęsknię. W koszach wszystko wygląda jak bałagan i jeszcze czasem cos wystaje i się haczy. 🙂 Także, co kto lubi. 🙂

Pandurska, sofa, to Muuto jest?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się