M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

działa  💃 💃
To ja sie pocbwale jeszcze raz, bo poprzednia strona coś nie teges
Mam blaty 💃


Zaczynamy nabierac kształtów
majek   zwykle sobie żartuję
02 grudnia 2017 12:23
Fajnie macie.

Ja melduje że się wczoraj wprowadziliśmy. Mamy tyle gratów, że nie wiem, w co ręce włożyc. Mój maz w pracy w weekend te. Dobrze, że jest gdzie spać. Za remont weźmiemy się chyba w nowym roku.
Ramires sliczne, jakie to?
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 grudnia 2017 14:05
Ramires, piękne 😀

Co to się podziało z poprzednią stroną? 🙁

U mnie kolejny przełom, umywalka podłączona! Okupiona irytacją i interwencją silikonu (korek przeciekal, uszczelka nie raczyła spełniać funkcji więc jej pomogliśmy...)
Teraz tylko ostatnia półka, lustra, lampy, metalowe półki przy wannie i dodatki 😍
Ramires, super, fajnie że tak dużo blatu w kuchni 🙂 Tez chciałam takie kafelki i widzę, że do moich mebli by w sumie pasowały 🙂
Ramirez mam takie same kafelki 🙂

Może miszczem remontu i dizajnu to ja nie jestem, robota jeszcze nie skończona, ale uwaga, chwalę się:

Takie kupiłam:




Takie mam:




😍

azzawa, bez porównania! super
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 grudnia 2017 19:15
azzawa, bohaterem w swoim domu! Zdecydowanie na plus! Brawo.
azzawa, meeeega! 🙂
Tylko zastanawia mnie, co kieruje ludźmi, którzy dają takie tapety jak ta sprzed kupna. 😜

A u nas zaczął się czas dopieszczania. "Zatrudniliśmy" projektantkę, która w przyszłym tygodniu ma nam dobrać zasłony i dywany (bo ten w sypialni chyba wyleci). Dzieje się! 🏇
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 grudnia 2017 21:01
mundialowa, zapewne tapety kładzione w latach 90,wtedy to uchodziło za fajne :p
nerechta dzięki 🙂 w kuchni jesion, a w łazience bambus - oba olejowane
smartini :kwiatek:
Cricetidae ta kuchnia jest w sumie mała, bo ma 9m,  w tym 2 duże otwory na drzwi, ale dla mnie miejsce robocze jest najważniejsze, więc pociągnęłam blat na całych 2 ścianach. On się tam ciągnie jeszcze kawałek za oknem. Mogę gotować jak szalona  😍
azzawa no właśnie tego się obawiałam, że każdy, kto teraz urządzał mieszkanie ma takie same płytki 🤣 ale trudno - podobały mi się, a to ważniejsze niż wyjątkowy design. Super odnowiliscie te kuchnie, bardzo zazdroszczę palników 🍴
Weźcie nic nie mówcie o tej szkaradnej tapecinie, dodatkowo pasującej jak pięść do oka do reszty. A zrywanie jej to był koszmar  🙄

Ramires mialam te same obawy, tzn że 95% kuchni ma teraz takie, ale co zrobić, podobały mi się + da się je dopasować do każdego designu więc jak mi sie kuchnia odwidzi to nie trzeba bedzie zrywać.
Ale tak szczerze to nawet nie było w czym wybierać: małych, prostych, uniwersalnych, ładnych i jasnych kafli jak na lekarstwo 🙂
Najlepiej mieć na innych wywalone 😉

azzawa, pięknie! Metamorfoza jak ta lala 😉

Szukam inspiracji do sypialni... Za biało tam, za zimno, za duży miszmasz... Ostatni pokój, który został nam do jako-takiej aranżacji. Kiepskie jest to, że przez najbliższy rok będzie tu z nami mieszkać dziecko, więc nie da się jeszcze ustalić wersji ostatecznej, no ale jednak coś bym zrobiła. Macie jakieś inspiracje do dużych białych sypialni? Coś na ściany? Jakieś dodatki kolorystyczne? Nie mam jakoś pomysłu...
ta jest super, mimo ze stonowana to bardzo przytulna


a to jest moj hicior bedroomowej metamorfozy i gdyby nie to ze bede miala mikro sypialnie to bym w to szla
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 grudnia 2017 12:07
nerechta, cudo ta pierwsza!
A ja Wy, bo chyba już mieszkacie?
a gdzie tam! Mielismy, ale na szczescie lokatorzy na nasze miejsce sie wykruszyli i chwala bogu, bo byloby zle 🙂 Niby skonczyli lazienke i kuchnie (robia do gladzi, my gruntujemy i malujemy), ale rogi i laczenia niewykonczone, sciany niezeszlifowane, sciana pod zabudowe miala byc igielka a wcale nie jest (a tak sie nasz budowlaniec nagadal ze tu musi byc 100% prosto...) Mialam w planie w weekend pomalowac lazienke a zastalam niezeszliwowane sciany, na czesci dowalili tynk nie wiem po jaka cholere bo teraz musza cala sciane z regipsu pewnie przykryc tynkiem i tak wlasnie jest skonczone...
Ale na szczescie mamy jeszcze 2 tygodnie, na jutro czeka na budowlancow lista co musza zrobic i nie wyjda poki tego nie zrobia 😉
Gdyby czlowiek byl madrzejszy z tymi remontami...  🙄
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 grudnia 2017 12:35
No to uf, że się tak ułożyło. Choć wiem jak frustruje "mieliśmy już mieszkać, a tu d..."
nerechta, no piękna ta pierwsza, fakt! Chyba kupię dywan, chociaż W mocno protestuje przed zakrywanie podłogi znów, ale dywan sporo zmieni. Na ściany jakieś zdjęcia z podróży wywołamy i chyba szarą narzutę na łóżko zamienię na jakąś kolorową puchatą. Coś zadziałam na pewno. A dla was respect, że sami ogarniacie. My mieliśmy cudowną ekipę i naprawdę to doceniam, bo inaczej skończylibyśmy chyba w psychiatryku. Powodzenia!
Frustruje, i to bardzo. Ale tez dzieki temu nabralismy wiedzy i doswiadczenia w tym, jak rzeczy ogarniac i nastepnym razem bedziemy madrzejsi (mam nadzieje  😁 ).
Jest ciezko, nie powiem, tym bardziej mamy stres bo przeciez pracujemy, mamy dziecko a to tez nas bardzo ogranicza bo z nia nie ma szans zrobic cos glosnego chociazby czy brudnego. No i jest naprawde bardzo, bardzo duzo pracy z calym drewnem w domu a czasu zwyczajnie brakuje...

Gdybym cofnela czas to wszystko zrobilabym inaczej, no ale tak zawsze sie mowi, teraz to juz i tak po ptokach 🙂 I tak jak na nas to jestesmy wyjatkowo spokojni i malo sie klocimy mimo ogromnego stresu  😁
Ramires Przepiekne te blaty! Odrazu wyglada bardzo domowo.


azzawa Metamorfoza woow. Olej plytki i trendy. Mi sie np. od wiekow podobaly cegly, industrialne lampy itd. i nagle zrobil sie na nie szal. Jakos mnie to nie rusza i brniemy troszke w ta strone z wystrojem.

Dzionka Jak zrobisz sobie podobnie do pierwszej fotki nerechty, to bedziemy mialy prawie tak samo  😂 Poluje na takie grubo tkane koce-narzuty, a dywan juz chyba upolowalam. I to jaki! Z naturalnej welny, mieciuski i delikatny, tkany jakby w kulki i za super cene. Moj maz jest tez niedywanowy, ale kurcze, dywanik w sypialni to jest super rzecz!

nerechta Pierwsza fota super, a ostatnia jak z hotelu troche. Malo dla mnie "domowosci" w tym wystroju i trudno utrafic z takim stylem amerykanskim, zeby nie wyszedl kicz.
Mi sie mega podoba, ale to tez pewnie dlatego, ze jestem fanka amerykanskiego stylu i dobrze zaprojektowanych wnetrz. Ogolnie rzecz biorac bardzo trudno jest samodzielnie urzadzic fajne wnetrze i nietrudno o wnetrza bez wyrazu czy kiczowate - jak w prawie kazdym polskim domu. Jakby bylo mnie stac, to wzielabym Candice Olson do projektowania  😜
Dla mnie ta ostatnia sypialnia jest przede wszystkim przytłaczająco ciemna! Zdjęcie jest dobrze zrobione, więc może tego nie widać, ale wyobraźcie sobie szary, ponury dzień w takim wnętrzu...
nerechta - to ja jestem odwrotnością, nienawidzę amerykańskiego wystroju. Jak dla mnie to właśnie brak gustu, pomysłowości. Tyle lat a u nich wystrój ciągle ten sam. brrr. Ale ja tam lubię Polski design, stylistykę z lat 60 (no, nie zawsze te kolory ale), minimalizm, industrializm czyli kompletne przeciwieństwo tego co tam. Ale dla każdego coś innego, inaczej by było nudno.

smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 09:06
magda, ciemne sypialnie są świetne i potrafią być bardzo przytulne, no tylko nie w amerykańskim stylu raczej ;D a na pewno nie dla mnie, bo też go nie lubię. Jest dla mnie taki bezpłciowy. Ale wierzę, że może się podobać 😉
Ja mam ciemną, zieloną sypialnię, przyjaciółka ma ciemną granatową - w obu świetnie się wstaje, nawet w bury dzień 😉 ale ciepło i przytulność robi drewno, tkaniny, naturalne materiały
Do tego, jeśli dobrze wszystko dograć, to ciemne ściany potrafią powiększyć powieszczenie. Ale to trzeba być bardzo dobrym w kolory i dodatki 3🙂


[img]https://pl.pinterest.com/pin/AUxcm8uzxXby8LZUuoYPXJY_r6xHfzlPf-r6ju5CMbBJ6hpf9A7cxBc/[/img]


maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 grudnia 2017 09:10
falabana, wow, od kogo, jak od kogo, ale od ciebie te słowa? Nie spodziewałam się.
Ja też mam problem ze stylem amerykańskim, oglądam sporo programów na HGTV, oglądałam Extreme Makeover, i dla mnie masakra, domy z papieru, wszędzie wykładziny, łącznie ze schodami, puste ściany, puste pokoje, albo w drugą stronę, ciężkie, barokowe niemal drewniane i skórzane meble... No nie. Ale ja w ogóle niezbyt lubię wszytsko, co amerykańskie, z paroma wyjątkami 😉 Ja z kolei od zawsze jestem fanką stylu skandynawskiego.
Tak jak piszesz - każdemu według potrzeb 🙂
smartini Wow, piekne wnetrza mimo, ze ciemne. Ja tam nie mam z tym problemu i jakby mi ktos zrobil, to bym pewnie zamieszkala  😉 Masz pomysl, gdzie znalezc taka duza narzute na lozko (180*200) jakby "swetrowa" podobna jak na twoich fotach?

Z aranzacja naszej sypialni, to chyba polegne, albo bede myslec przez x lat. Na dodatek wczoraj wymierzylismy dokladnie salon pod ewentualny naroznik, ktory tutaj wstawialam i przez kominek sie nie zmiescimyyyyyyy..... Bede plakaaac!!! Wychodzi nam raptem 20cm odstepu od brzegu kominka i kanapy. No way ze wzgledow p.poz 🙁((
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 09:42
Pandurska, ja uwielbiam takie wnętrza i będę dążyć do takiego efektu w sypialni. Jeszcze sporo czasu i mamony do tego, ale będzie tak 😀iabeł:
Takie narzuty widywałam w h&m home, zara home, niestety odpowiednio drogie 🙁 te, które mi się podobają lecą od 400-500zł wzwyż.
Dla mnie za ciemne, ale co kto lubi! 🙂 przecież jakby każdy to samo lubił to by było nudno 😀
smartini woooow, piekne sypialnie, totalnie w moim stylu!  😜

malenstwo tylko ze to co wymienilas to nie jest styl amerykanski tylko zaszlosci i brak designu, czyli tak jak np w Polsce mebloscianki i podlogi pcv. Moim zdaniem amerykanski design jest troche skandynawski bo wnetrza maja byc przytulne, z dodatkiem "glamour". Zaprojektowane wnetrza sa swietne, dla mnie oczywiscie 🙂
A co do ciemnosci i ogolnie wnetrz to wydaje mi sie, ze problem polega glownie na tym ze nie docenia sie roli oswietlenia, ktore moze sprawic ze to samo wnetrze bedzie wygladalo zupelnie inaczej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się