M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini   fb & insta: dokłaczone
29 grudnia 2017 09:26
Pandurska, o kurcze, to bardzo błyskotliwy facet ....... 😵 tu jest podejrzenie, że to nie sąsiad a deweloper ale cholera wie. Póki co jest sucho, mają mnie poinformować kiedy będą sprawdzać co się stało. Dobrze, że teraz a nie np. tuż przed świętami. Zostawiliby odkręconą tą ciepłą wodę i zastałabym podwieszony sufit na podłodze. Mam nadzieję, że to drobny bubel, bo jeśli faktycznie coś jest nie tak z instalacją kładzioną przez dewelopera, to lipa straszna. A jak mi moją ukochaną tapetę zniszczą to pozabijam
Znajomy miał po 2 czy 3 latach od obioru mieszkania wymianę wszystkich okien z racji fuszerki dewelopera. Syf nieziemski, całe mieszkanie tak naprawdę rozwalone... On miał gdzie się podziać, ale jak ktoś nie ma rodziny na miejscu to też problem gdzie mieszkać przez ten czas, bo przecież przy wymianie okien i kuciu to ciężko...
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 grudnia 2017 10:19
magda, eh :/
był u mnie właśnie właściciel mieszkania wyżej, jego hydraulik niby ma nowy pomysł co się mogło stać, raczej po ich stronie ale deweloper poinformowany, dzisiaj przyślą hydraulików i sprawdzą. Tu generalnie ekipa naprawdę porządna, budynek pod konserwatorem, robiony na tip top więc nie spodziewam się, że oni jakąś fuszerkę zrobili. Zobaczymy, póki co sąsiad wodę zakręcił, u mnie sucho
Dziewczyny z Trójmiasta, możecie polecić jakieś sensowne biuro nieruchomości /pośrednika? Chodzi o sprzedaz mieszkania i kupno innego w Gdyni.   :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 grudnia 2017 19:43
Sytuacja lazienki sąsiada chyba opanowana, ja przeorganizowalam dżunglę i... została mi doniczka na większą roślinke 😀iabeł:
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 grudnia 2017 20:01
Smartini mała dżungla coraz większa  🙂 ja ostatnio do domu wróciłam z jukką i szlumbergerą  😵 tak mi idzie nie kupowanie więcej roślin  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 grudnia 2017 20:08
Kastorkowa, hahahaha ;D to my ostatnio poszliśmy do carefoura przed kinem kupić sobie pepsi... wyszliśmy z marantą (pierwszy plan). Mamy ten problem, zer jak wzdycham na roślinke w sklepie a ona wlasnie kosztuje jakies smieszne 14 zł to P mówi 'kupię Ci' no i co... nie odmowie przecież :P przez chwile dostawalam sukulenty zamiast kwiatków 😁
Tak, siedziałam w  kinie na gwiezdnych wojnach z roslinka xD
ma ktoras z was dywan shaggy? potrzebuje chwilowo (do momentu zrobienia podlog...) zakryc chociaz czesc dech ktore poki co sa oblesne  😁 i zastanawiam sie jak z miekkoscia? mysle nad takim dywanem albo pluszowa wykladzina i nie wiem sama..
ner ja mam taki dywan z Leroya klik i jestem z niego bardzo zadowolona. Mam też taki z Ikea klik, też jest ok, chociaż ten z Leroy jest dużo przyjemniejszy w dotyku i dla mnie ładniejszy. 🙂
Nerechta-ja mam.jest mięciutki i przyjemny.Siostra też u siebie ma i często pogaduchy są na dywanie właśnie 🤣 Jedyny problem to odkurzanie-polecam trzepanie.
Edit-mój też z Leroya.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 stycznia 2018 21:13
Czy ktos z was ma salon badź pokoj w kolorze mietowym?
Zastanawiam sie czy nie strzelilam sobie w kolano dodajac do tego tapete czarno białą w brzozy na jednej czesci ściany.
Wg wytycznych mięta pokrywa sie z bezem, biela ( jestem wlasnie w trakcie przemalowywania mebli) oraz czernia  (akcent).
Po malu głupieję czy nie bedzie ,,za duzo,,

zabeczka17 jak dla mnie (ale ja na wystroju wnetrz to tak średnio się znam) mięta i brzoza jak najbardziej będzie ladna jeśli dasz brzozę delikatną/ w stonowanym kolorze) albo, jeśli w gre wchodzi gesty, ciemny las i/lub real foto, zrobić na niewielkiej powierzchni.

Przy delikatnym deseniu tapety np coś takiego albo takiego super jest wasnie dodac jakis mocniejszy zcarny akcent zeby nie było mdło i bezpłciowo
  a przy np [url=https://www.google.pl/search?q=birch-tree+wallpaper&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiGoYGL4rjYAhUpIJoKHVEPB6EQ_AUICigB&biw=1920&bih=950#imgrc=XWP1yPNAaAcy7M:] takiej tapecie [/url] dosć małą powierzchnę, żey nie zrobiło się za pstrokato/ponuro.

przy okazji wrzucam ku potomnosci resztę (wrzucałam już kiedyś kuchnię) mojego bardzo budżetowego remontu diy 🙂
przepraszam za bałagan ale zaczeliśmy remont 2 dni po wprowadzeniu, nie było sie po co rozpakowywać 🙂

przed
(szkoda, że na zdjeciach mało widac jakie brudne i zaniedbane było + w każdym pokoju masa wystających paskudnych rur 😉








po:
(zostało jeszcze sporo rzeczy dod opracowania, ale ogólny koncept już jest 🙂 )









i nie zmieścił się salnon - brakuje w nim stołu. Stół musi byc specjalistyczny do grania w planszówki i normalnego jedzenia więc mój K podjął się zrobienia takowego do końca stycznia.
Nie wiem też dlaczego zdjecia nie chcą się obracać 🙁



maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 stycznia 2018 08:26
Super metamorfoza, brawo!
azzawa, bardzo przyjemne wnętrza! 🙂 Ładne, a swojskie. I te planszówki, książki, filmy, poduszki... Jest klimat! I to pomimo dużej ilości niekoniecznie lubianej przeze mnie bieli. A ta morsko-turkusowa ściana w salonie - mraau! 🙂
Zdradzisz jakie tam masz metraże? 
tylko dlaczego drewniana podłogę przykryliscie panelami? mogliście wycyklinowac i zrobić biały odcień?
no dobra, jestem trochę uczulona na takie coś. ale to oczywiście wasze wnętrza i wam się ma podobać  🙂 Ściana w salonie rzeczywiście przepiękna,  co to za kolor? i mandale super!

dziewczyny z wysokimi mieszkaniami pokażcie proszę swoje relingi (?) i zasłony pls. Muszę coś na gwalt zamontować a nie mam pomysłu co..

my już przeniesieni, ale wszystko w totalnym proszku.. czuję się totalnie przytloczona ilością ogarniania i rzeczy do zrobienia...  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 stycznia 2018 12:29
nerechta, ooo. I jak się mieszka, no poza tym, że na placu budowy? Pokażesz jakąś zajawke?
troche strasznie, bo bardzo nie lubie chaosu i wszystkich gratow wywalonych wszedzie, niedokonczonych rzeczy itd, no ale wlasne to wlasne, bedac na miejscu tez zrobi sie wszystko szybciej bo i motywacja duuuuzo wieksza  😁
Jedno wiem na pewno - jak juz bedzie mniej wiecej ogarniete (przynajmniej te najwazniejsze sprawy) to bedzie pieeeeknieeeee  😜

Nie ma co pokazywac poki co... pozniej sprobuje wrzucic kawalek kuchni podczas skladania, teraz cos mi tel nie chce zalaczyc.

edit: Lazienka juz prawie prawie, jeszcze tylko (lol) szafka ze zlewem, lustro, lampy, kontakt i listwy przypodlogowe i bedzie finisz. Na ten moment jest tak, przed i po:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 stycznia 2018 14:04
azzawa też właśnie tak myślę że brzozy złamią ,, mdłe,, przesłanie bieli oraz mięty. Tym bardziej że planuję ją tylko na kawałku.
ps. Kawał świetnej roboty !! :kwiatek: 👍

No nic czas na remont i dla mnie , zamarzył mi się styl skandynawski.
Przez wiele lat nie miałam pomysłu co do salonu. Stara PRLowska meblościanka odsłużyła swoje, nadszedł czas na zmiany.
Powiem wam, że miałam nie małą rozminę co do praktyczności pomieszczenia. Nie posiadamy TV ( brak czasu), jednak spędzamy w salonie przy komputerze dużo czasu. Szczególnie przy filmach. No i też albo tam ćwiczę, albo maluję, albo coś tworzę, albo czytam.
Po świętach ruszyła lawina.
Obecnie: czekam na zamówione meble. Przemalowałam dębowy regał - pamiątka rodzinna.
Większość do wystroju póki co  mam, ale brakuje mam jeszcze odpoczynku ( szukamy prostej, taniej wersalki w kolorze szarości), poszewek ozdobnych na poduszki, ławy kawowej, dywanu, lampy sufitowej plus ramek na ścianę. Niby pierdoły ale jednak tworzą całość.

Natomiast obecnie skończyliśmy malowanie ścian.
Dzisiaj szorujemy podłogi, zacieramy miejsca przy futrynach. Można rzecz ująć wstępne ogarnięcie bałaganu, który doprowadza mnie do szału.
Czeka mnie malowanie wnętrza regału oraz drzwi do salonu.
Jutro walimy tapetę, składamy biurko, plus zawiesimy pułki pod głośniki. Dodatkowo dojdą cokoliki.

Na samym dole ścianka, na której będzie wspomniana tapeta z brzozami. Tam będzie stało też nowe biurko wraz z komputerem.
Z racji szafy jest to ,,teren" schowany i nie rzuca się w oczy. Dopiero jak się wejdzie głębiej pomieszczenia.
Strasznie chciałabym aby było już ,,po,, kiedy usiądę w nowym, świeżym pomieszczeniu i zajmę się robotą.
nerechta, pralkę masz w kuchni? Kurcze ja teraz tak żałuję, że nie wstawiłam pralki do kuchni 🙁 Mam też taką  niewielką łazienkę a kuchnie mam sporą...
azzawa, metamorfoza bardzo mi sie podoba. Zdradź proszę jeśli to nie tajemnica, skąd regał na książki??
dzięki dziewczyny! 🙂

Ascaia metrów tam jest 48 + 10 m balkonu do aranżacji na wiosnę  🏇
Niebieski to muślinowy turkus voice of color decorala. meble mamy białe bo są najłatwiej dostępne w budżetowych cenach + nie widać na nich kurzu + trochę optycznie powiększają metraż.

nerechta wszyscy ale to wszyscy pytają o to samo a propos podłogi :P. Klepka w tym mieszkaniu była stara, miejscami bardzo zniszczona (spęczona) i kiepskiej jakości . Właścicel pożałował jej pod niektórymi meblami i w efekcie po ich wywaleniu mieliśmy dziury, nie było jej też w kuchni a że w kafelkowaniu nie mamy żadnego doświadczenia to nie zaryzykowaliśmy kładzenia w kuchni podłogi i walneiliśmy jedne panele po całości w całym domu. Jeszcze nie mając gdzie mieszkać, logistycznie i czasowo ciężko byłoby tą doprowadzić do porządku (cyklinowanie, olejowanie, malowanie itp)

aszhar półki to algot z ikeii - polecam: tani i z dużą opcją modyfikacji a na kolorowych ścianach bardzo ładnie wygląda



Miał dziś dzwonić, umawiać montaż na czwartek... nie zadzwonił, nie odbiera 🙁
azzawa, to takie jak moje. 🙂 No naprawdę mi się Twoje aranżacje podobają. 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 stycznia 2018 19:24
azzawa, bardzo fajnie wyszło! Algot ma potencjał i świetnie go wpisałaś w mieszkanie a stare krzesełka są swietnie!!!
nerechta super ciemna łazienka <3

Ja w przyszłym tygodniu jadę po witrynę 😍

asds   Life goes on...
02 stycznia 2018 19:37
A ja czekam i czekam......  😵 😂 😁 😁 😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 stycznia 2018 08:31
Czy któraś ma maleńki przedpokój i pomysł, jak go funkcjonalnie zagospodarować? Chciałabym mieć  coś na buty, coś na kurtki i lustro, ale pomysłów brak.. Niestety koniecznie musi być zabudowane, tzn żadnego zostawiania butów na wierzchu.


Z wyjątkiem przedpokoju meble już mam chyba wszystkie (czyli mało). Pozostaje wystrój  💘 No i sofa do salonu, bo obecna jest tam tymczasowo, ale póki co ten temat odpuszczam  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 stycznia 2018 08:34
smarcik, a jakie wymiary tego przedpokoju? 😉 Ikea ma np. płytkie szafki na buty, wygodny system.
smarcik, - jakie wymiary i kształt? Ja mam tyci przedpokój, ale akurat zmieściła mi się płytsza szafa wnękowa. Mimo, że kosmicznie tam ciemno i wąziutko, to dzięki lustrom na całości wygląda to bardzo ok. A szerokość została tylko na drzwi wejściowe 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się