M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Oba są równie wygodne, łatwo się rozkładają. Ikea (czyli druga sofa) kojarzy mi się z taką ciepłą, rodzinną atmosferą, ale boję się, że te poduchy będą się zniekształcać i zsuwać.
O tej z Agata Meble nie wiem nic, nie wiem jaka będzie jakość... no i jest większa. 245 cm...  ale mam zagwozdkę..
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 września 2018 15:29
Ikeowe ektorpy wyglądają szybko na zniszczone. Mam 3,2 i 1 czerwone. Pare razy prane, nie chcecie wiedzieć jak wyglądają 😉 ale je uwielbiam. To nie sa kanapy dla perfekcjonistów, minimalistow i kochających piękność i porządek  😁
emptyline skąd masz szafkę na buty i jaka to głębokość? Szukam i szukam szafki o głębokości max 15 cm....
Ma ktoś fototapetę w kuchni nad blatem? Da się to czyścić, wytrzyma kilka lat? Jakieś uwagi?
magda, pewnie są tapety z przeznaczeniem do kuchni (tak jak smartini ma tę łazienkową).
Ale osobiście wolałabym zainwestować w panel szklany - jakoś lepiej wyobrażam sobie to w połączeniu z typowymi dla kuchni zabrudzeniami.
emptyline   Big Milk Straciatella
07 września 2018 20:46
Kaarina, Z Ikei, ale nasza ma ponad 30, bo jest na dwa rzędy butów, ale są tam też różne wąskie.
Ascaia, tapety jak najbardziej się nadają, muszę być przeznaczone do kuchni, ba, właśnie nawet smartini taką ma. W tej chwili są też i farby nawet. W zasadzie wszystko się nada, jeśli będzie dobrze zaimpregnowane.

Mnie bardzo zastanawia, czy jestem w stanie zakonserwować sklejkę tak, żeby mi wytrzymała jako panel nad kuchenką i zlewem. Nie boję się nawet grubej błyszczącej warstwy lakieru.
emptyline, i tak wolałabym panel szklany. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2018 21:10
magda, jak dziewczyny pisały, mam wprawdzie nie foto ale tapetę i sprawdza mi się wyśmienicie 😉 czyści się zacnie (chyba nawet lepiej niż płytki bo fug brak (a ja nienawidzilam ich czyscic). Na panele szklane trzeba uwazac, niektore wygladaja dobrze tylko z daleka na probkach (montowalismy w kuchniach 'hotelowych' i bodajrze lutromat wygladalo bosko jako panel ale zamontowany i dotkniety... koszmarne mazy, skonczylo sie na wymianie na inny 🙁 )
Takze jak masz jakieś pytania o tapete to smialo 😉 (mam i w kuchni i w lazience)

Emptyline, przed wilgocia pewnie tak, gorzej może byc z temperatura przy kuchence... chyba bym sie nie odwarzyla - moze plyta metalowa w to miejsce jak u mnie?

emptyline   Big Milk Straciatella
07 września 2018 21:27
smartini, właśnie trochę się obawiam, ale myślałam, żeby nad kuchenką machnąć ewentualnie na tej sklejce szklany, przezroczysty panel. Z metalowym będzie chyba słabo, bo mamy takie debilne combo: zlew+kuchenka+lodówka, wiecie, jak w domkach kempingowych, więc blat jest metalowy. No i niestety jak zwykle wymiar z d...y więc musiałabym robić na zamówienie, a to oznacza pieniążki, pieniążki, pieniążki... Znowu staram się osiągnąć maximum efektu przy minimum kosztów. 🤣 Co innego meble jako takie, ale mamy nadzieję, że będziemy tu mieszkać max 2 lata więc nie za bardzo chcę władować w to niewiadomo ile, żeby potem komuś zostawić. Z drugiej strony tak mnie irytuje stan obecny, że muszę wprowadzić ulepszenia. 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2018 21:40
emptyline, z tego co wiem, to tą ikeowska blache normalnie sie przycina ;D ja akurat kleilam caly panel ale w instrukcji bylo rozrysowane przycinanie na wymiar 🙂 to chyba najbardziej budzetowe rozwiazanie jakie mi przychodzi do glowy (do scianytego kleilam ja silikonem :P)
emptyline   Big Milk Straciatella
07 września 2018 22:10
smartini, ona jest cienka? Taka, że ją sobie sama w domu profesjonalnym nożykiem bym dała radę?
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2018 22:26
emptyline, cienka (normalnie sie wygina) ale na nożyk to nie bardzo, coś do metalu by sie przydało... w instrukcji jest chyba wyzynarka i ostrze do metalu, moze jakis znajomy ma albo w jakims budowlanym wam dotna? 🙂 nam np dziure w metalowym zlewie zrobili w castoramie za dyszke 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
08 września 2018 00:59
smartini, w Polsce bym nie miała problemu, ba zerwałabym kafle i zaczęła od nowa, łącznie z szafką na wymiar i całym agd. Tu za dyszkę nic nie zrobią niestety. 🤣 W budowlanych metalu nie tną, ale zobaczę w metalurgicznych. 🙂
smartini, dzięki z opinię. Gdzie w łazience masz tapetę?

Panele szklane mnie nie przekonują zupełnie, nie podobają mi się. Szukałam w googlach płytek z motywem ludowym, wyskoczyły mi tapety, więc zaczęłam się nad nimi zastanawiać. Ale to jeszcze do przemyślenia, bo chciałabym delikatny akcent ludowy, a taka tapeta może być za mocna że tak powiem. Chyba, że tylko kawałek będzie z motywem a reszta w miarę gładka.
Na szkło można przyklejać naklejki i folie- zmieniać jak się znudzi bez robienia remontu 😉

https://www.bonami.pl/p/zestaw-24-naklejek-ambiance-light?gclid=EAIaIQobChMIyNus3o6r3QIVEE8YCh1SWQJWEAQYASABEgKOcfD_BwE
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 września 2018 11:45
magda, w łazience na ścianie z wanną, w kuchni ma ścianie ze zlewem 😉


Z kuchni tylko jakieś prehistoryczne zdjęcie z wprowadzania się ale dobrze tapetę widać 😉 (jeszcze bez przyklejonej blachy przy kuchence
Moon   #kulistyzajebisty
08 września 2018 12:07
Wyrwę się jak Filip z konopii, ale Libella, Twoje M4 to takie 100%mojego stylu i klimatu jaki uwielbiam! <3
Urzekły mnie makramy, nawet nie wiedziałam, że to się da zrobić ot tak handmade - naoglądałam się tutoriali, dziś jadę po sznurki i będę pleść na moje wisielce  😜 (mój P. już się cieszy na samą myśl wiercenia haczyków xD)

emptyline, małe, ale bardzo przytulne mieszkanko 🙂

smartini, w swym docelowym przyszłym mieszkaniu spapugowię tapetę w łazience na pewno! 8-)

bawarka polecam nie sugerować się wyglądem jeśli chodzi o kanapy z Agaty. Jak szukałam dla siebie to jedna na chyba ze 100 na jakiej siadam była wygodna, nie żartuję  🙂 Tyle że ja szukałam naprawdę miękkiej, że tylek nie boli.

emptyline super przemiana!
Moon dzięki :kwiatek: Jakbyś się wkręciła w plecenie to dawaj znać, mam namiary na fajne sznurki  😁
bawarka polecam nie sugerować się wyglądem jeśli chodzi o kanapy z Agaty. Jak szukałam dla siebie to jedna na chyba ze 100 na jakiej siadam była wygodna, nie żartuję  🙂


Popieram! Naszą kanapę z Agaty mam ochotę wystawić na śmietnik i gdyby nie to, że jest ładna, ma niecały rok, a my w tej chwili nie mamy kasy na taki wydatek, to dawno by tam wylądowała.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 września 2018 07:20
Smartini wspominała, a dziś mój dzień. Rok temu kupiliśmy chatę. Teraz sobie myślę, że to była najlepsza decyzja. Nie ma tygodnia, abyśmy nie wzdychali, jak nam tu dobrze i jakie mamy zarąbiste mieszkanie. Jesteśmy w 100% u siebie, a doskonała komunikacja i bliskość wszystkiego  bardzo ułatwia codzienne życie.
No i chyba to był ostatni moment na kupno, teraz ceny tak poszybowały w górę, że za te 200-parę tysięcy byśmy sobie mogli kupić ruinę, dwa pokoje albo trzy na 45 metrach...
I też małe porównanie


Na moim osiedlu cena za metr poszła o ok 500 zł w górę  🤔 A ja zaczęłam szukać ekipy i pierwsi chyba sami się na starcie skreślili, bo żadnej wyceny nie zrobili, nawet przedziału nie podali... poza tym 'termin wykonania prac również jest niestety odległy (z uwagi na już zarezerwowane terminy). - ktoś mi może przetłumaczyć czy termin jest odległy więc mam później napisać czy mają już porezerwowane więc nie będą mieli ekipy czy wtf?  😵
magda, w łazience na ścianie z wanną, w kuchni ma ścianie ze zlewem 😉

Genialny pomysł  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 września 2018 07:59
magda, poinformowali Cię, że mają tak odległe terminy, że będziesz baaardzo długo czekać, więc zacznij szukać kogoś innego 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
11 września 2018 08:52
Airam, o boże nie, tylko nie fototapeta z fotkami, nawet najpiękniejszymi. 😁 Sorki :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2018 08:55
Airam, bardzo nie lubię fototapet 😉 jak dla mnie to najgorsze, co można dać na ścianę 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
11 września 2018 09:02
smartini, piona! 😁

Moon, nerechta, bardzo dziękuję.  💘
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2018 09:49
emptyline,  👀
Miejsce zdjęć jest w ramkach, ewentualnie na płótnie (acz też fanką nie jestem) lub na sznureczku z klamerkami :P
Ja powoli zbieram folder ze zdjęciami i grafikami, które chciałabym w mieszkaniu. Jak wjedzie biblioteczka do sypialni to będę mogła wieszać ramki <3

do łazienki obok lustra pójdzie jakiś plakat Ryszadra Kaji (jaram się!) tylko nie wiem czy Tatry czy Hel 😀
[img]https://www.galeriaplakatu.com.pl/media/products/ea89e93c22b5a91a55fbac7ab19ea1d5/images/thumbnail/big_5160.jpg?lm=1470939163[/img]
[img]https://www.galeriaplakatu.com.pl/media/products/0845a473fb4a8ce47ef857e572739b0b/images/thumbnail/big_5159.jpg?lm=1471380830[/img]
Averis   Czarny charakter
11 września 2018 09:58
TATRY! Przecież to oczywiste 😀!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się