M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lipca 2019 07:17
Hm aż sprawdziłam i  mam plastikowe gniazdka (białe) i tą część też mam błyszcząca.  👀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 lipca 2019 07:25
Chodzi Ci o coś takiego jak na buty,że się z gory otwiera?czy wyjezdzana szuflada?ikea ma takie "komody".Lenart-sprawdź sobie.

chodzi mi o takie zwykłe szuflady - koszyki. Coś jak Ikea, ale niestety, biorąc pod uwagę potrzebne gabaryty, to przekracza mój budżet. Chyba po prostu kupię szafkę i wkręcę do niej szuflady.
galopada_   małoPolskie ;)
25 lipca 2019 08:16
safie, ha,  no białe właśnie są w wersji błyszczącej w dużych ilosciach,  a czarne znalazłam wszędzie tylko matowe 😉
Moon   #kulistyzajebisty
29 lipca 2019 08:06
Dziewczyny, help.
Mamy nieosłonięty balkon (coś jak tu: - w sensie, że jest wysunięty, nie jest we wnęce ani nie ma powyżej żadnego dachu czy kolejnego balkonu. Markizę pewnie kupimy dopiero w przyszłym roku, podejrzewam...). No i jak łatwo się domyślić, jak pada, lub jak... leje :P to meble balkonowe dostają w kość - a mam drewniane krzesełka, stolik no i skrzynki malowane na biało - farbą do drewna i metalu, jednak po wczorajszych ulewach, dziś rano patrzę a farba mi poodpryskiwała z nich 😕 Czy jest teraz sens impregnacji tych krzeseł, stołu i skrzynek? Kurdę w poprzednim mieszkaniu przez 3 lata te skrzynki tak nie zmokły jak wczoraj podczas jednego wieczora :P
Ew. rzuciły się komuś w oczy jakieś plastikowe "ogrodowe" meble - w stylu: szafka, niewielka półka, żeby poupychać tam np. nieużywane doniczki czy ziemię do kwiatów? Tylko warunek: musi to być wąskie, bo balkon mikry  🤣 😵

edit. w końcu deko spokojniej u mnie, więc mogę wrzucić jakieś biedowe foty naszego M4  😅
Muszę ogarnąć jeszcze kilka szpargałów, wincyj i jeszcze wincyj wiszących kwiatów w makramach, ramek, zdjęć <3 i będzie git. Meble praktycznie wszystkie już mamy, stół i krzesła do wymiany z salonu 😉

z takiego uroczego bajzlu:





wyszło nawet-nawet 😉






Moon fajne mieszkanko ale PIES wymiata!jestem na etapie pakowania i życia z kartonami jako elementu dekoracji i nie mogę się doczekać urządzania
Moon   #kulistyzajebisty
30 lipca 2019 13:37
andzia1, wiadomo, pan pieseł najważniejszy element dekoracji...  🤣 😍
Moon, oooooo, już w nowym lokum!! Gratuluję, jak urządzanie się ?

Btw. czy ktoś z was ma w mieszkaniu duże przeszklenia wychodzące jednocześnie na 3 strony z jednego pomieszczenia ? Zastanawiam się czy jest to fajne, czy nie i czy nie tworzy się "domowa szklarnia" zamiast części salonu.
Klami, - mam przeszklenie całej jednej ściany i w zupełności wystarczy to do zrobienia w domu szklarni 😉 Mam okna na północny zachód, słońce po południu tylko, a jak wali to nie jest fajnie. W sypialni mam non-stop zaciągnięte zasłony, w salonie szklarenke w upały. Gdybym mogła zdecydowanie zamontowałabym rolety.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 sierpnia 2019 07:34
My mamy w domu przeszklenia z 3 stron na dole, mamy salon z kuchnią i jadalnią otwarte, w zasadzie prawie cały parter stanowi otwartą przestrzeń i sobie te okna wszędzie chwalę ( nie ma tylko od północy w tym pomieszczeniu) Nie mam szklarni, ale to też duży dom więc taka przestrzeń się tak łatwo nie przegrzewa. Latem na dole jest przyjemnie chłodno, bardziej się piętro nagrzewa od dachu.
Moon   #kulistyzajebisty
01 sierpnia 2019 08:00
Klami, dzięks, już powoli przechodzimy do tej ostatniej fazy, czyli w końcu mogę poszaleć z ozdobami, firanami, doniczkami innymi takimi 😅 😍
Generalnie da się już na to patrzeć, tydzień temu pozbyłam się ostatniego kartonu i obecnie już tylko czekam aż P. powiesi karnisz w sypialni 😁

Z kolei w poprzednim mieszkaniu mieliśmy balkon na praktycznie całą ścianę - i chociaż nie były to przeszklenia całkowite, to wystarczyło by po południem nagrzewać cały salon O.o
Nie mierzyłam, ale w największe upały to na samym balkonie miałam na bank lekko 45*, do tej pory nie wiem jak mi się udawało tam uhodować jakiekolwiek kwiaty  🤣
keirashara, hmm... zastanawiam się czy same rolety itd. dadzą radę. No i druga strona medalu. Nie po to fajne wielkie przeszklenia robiące "klimat" żeby ciągle mieć je szczelnie pozasłaniane.

zembria, macie te okna pozasłaniane ? Czy sama przestrzeń pomieszczeń chroni przed nagrzewaniem ?

Moon, hihi... czyli przeszłaś już do tego co najfajniejsze w tym całym kupowaniu mieszkania!!! Zazdroszczę, ja dopiero czegoś fajnego szukam. :/  Btw. Jakaś parapetówa będzie ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 sierpnia 2019 09:40
Nie, nie zasłaniamy ich. Dopiero niedawno, prawie 3 lata po wprowadzeniu powiesiliśmy karnisze i zasłony 😁 ale są tylko ozdobą, nie używamy ich. Chyba sama przestrzeń plus to, że zawsze świeci tylko z jednej strony jednak 😉
Klami, - nie ciągle, tylko jak jest upał 😉 Znaczy, ja mam w sypialni zasłonięte, bo mam widok na Lidla, technikum i dworzec, więc czuje lekki ekshibicjonizm 🤣 W salonie bym zasłaniała tylko w takie upały jak potrafią być, no bo ściana cała ze szkła niestety daje efekt szklarni wtedy i czuje różnicę, że w sypialni jest jednak bardziej znośnie.
Lato nie trwa 360 dni w roku, widoczek mam fajny i jednak małe mieszkanie zyskuje wizualnie przestrzeń, jest też jasno dzięki t? szybą.
Klami, ja mam przeszkloną jedną ścianę w salonie. Akurat okna mam od zachodu, więc w te największe upały okna mam cały czas zasłonięte, bo nagrzewa się strasznie.
Również mam wielkie okna na zachód i w upały cały dzień są zasłonięte jasnymi plisami (polecam!) a okna pozamykane. Lato i upały (szczególnie u nas) nie trwa wiecznie. Większą część roku jest chłodno, więc dla mnie takie wielki okna to tylko in plus. Jak są na kilka stron świata to też można przeciąg zrobić, co ułatwia wietrzenie zdecydowanie.
Klami, przy Twoim budżecie nie brałabym pod uwagę innej opcji jak klima.
zembria, keirashara, ewuś, dzięki za opinie dziewczyny.

magda, do klimy nie jestem przekonana. Jestem alergikiem a to wysusza powietrze plus trzeba non stop serwisować żeby żadnych pyłków itd. nie było. Poza tym klima ma zawsze elementy zewnętrzne wypuszczane na bryłę budynku, więc jeśli nie była założona od razu w ramach projektów, to trzeba temat uzgadniać i bywa problem.
Lato w Polsce niedługie, ale będzie z każdym rokiem coraz cieplejsze. Więc inwestycja w ochronę przed upałem to dobry pomysł na etapie urządzanie swoich czterech kątów. Klami, są dostępne klimatyzatory z opcją nawilżania. Te stojące (oczywiście zajmują miejsce) całkiem nieźle spełniają swoją rolę.
Jak rolety to koniecznie te lustrzane odbijające światło. U moich rodziców okna wystawione na południe, moje bardziej południowo-zachodnie. U nich są lustrzane rolety, ja powiesiłam wersję podstawową i jednak jest różnica w regulacji temperatury.
Martita   Martita & Orestes Company
01 sierpnia 2019 18:00
Klami Ja mam w domu okna od strony południowej i zachodniej. Odkąd mam rolety dzień-noc i podczas największych upałów ich nie podnoszę w mieszkaniu jest przyjemnie. Sama jestem alergikiem i niestety ale klimatyzator nawet ten stojący, z regularnie zmienianymi filtrami etc. nie sprawdził się przy alergii nad czym ubolewam. Jak mam zasłonięte rolety i odpalony nawilżacz powietrza jest w domu ok a nie jak w saunie.
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2019 07:47
Klami, taaak, w końcu!  😍
No wiadomka, że będzie jakiś parapet, muszę zgrać terminy weekendowe na imprezzzkę, bo u nas obecnie sporo rodzinnych się "wysypało" :P
... wpadasz?  😀 Masz blisko od Zuźki!  😎

A tymczasem... mamy stół! Oraz, bardzo profi krzesła, póki co...  🤣
Btw. rzuciły się komuś jakieś ładne krzesła (chętnie z pokrowcami) nie-ikeowe, które by pasowały?
Ikeowskie krzesła od tego stołu są przepaskudne, w dodatku ciężkie jak wuj :P



(plus łaciata doopka, sorry :P)



I w końcu coś wisi na ścianach!  😍
(docelowo będą inne foty i grafiki, muszę zdecydować i wydrukować :P)

Z pamiętnika pechowców: Transport numer jeden odwołany poprzednio przez salon z powodu wystawionej źle faktury (nadpłata z naszej strony plus zła szerokość okapu  -  zauważone przez nas  :emoty327🙂. W sumie to nam nie dali znać że go anulowali, więc na marne czekaliśmy na niego dwie godziny i dopiero jak zadzwonilismy, że czekamy to nam powiedzieli, że musimy się umówić od nowa. Jak już umówiliśmy się na inny dzień to transport był opóźniony o 3,5h,  więc kolejne czekanie na szanownych dostawców. Ostatecznie dojechali przed 19, ale zgubili jedną z paczek w windzie, ponieważ ,, taki mały niefart, wpadła nam do szybu windowego".  Godzina 20, zarządca budynku nie odbiera, także powiedzieliśmy że mają to załatwiać bez nas. Udało im się ściągnąć następnego dnia  pogotowie dźwigowe i paczkę wyciągnięto, ale zawartość została uszkodzona, więc czekamy na doróbkę. #kurtyna.  💘
Moon   #kulistyzajebisty
17 sierpnia 2019 09:49
galopada_, jak tam relacja z frontu? Udało się?  👀


U nas aktualizacja: Jest coraz bardziej po mojemu 😜 Brakuje dosłownie jeszcze kilku rzeczy - krzeseł do stołu 🤣 (będą jednak od kompletu ikeowskiego - dwa białe i dwa drewniane) czy szafki w łazience. Ale coraz więcej kwiatełków, biblelocików, które lubię, no i firany w sypialni i w końcu widać z zewnątrz że chałupa zamieszkana  😍



pro tymczasowe krzesła  😁




Sypialnia:





I jeszcze deko bezszałowy balkon:





😍

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 sierpnia 2019 12:10
Laski help!

Obecnie w sypialni mam brązowe meble oraz turkusowo-cynamonowe ściany. Będę wymieniać okna i chce przemalować ściany, ale kompletnie nie wiem na jaki kolor. Całych białych nie chce, bo mam psa i zaraz ściana przy łóżku i legowiska będzie brudna.  Szaro-niebieski albo szaro-rozowy w ogóle nie pasuje do ciemnych mebli.
Nie mam pomysłu.
Martita   Martita & Orestes Company
18 sierpnia 2019 12:16
JARA a jakaś zieleń?
Jara a beże, kawa z mlekiem, jakieś chłodne odcienie piasku?
Moon:fajne mieszkanko!skąd lampa nad łóżkiem? Jara-a kolory ziemi-piasek,kamień,ochra (czyli wszystkie beze w ciepłej tonacji,szarości itd.)ja mam mieszkanie w takich naturalnych odcieniach,drewno pięknie współgra🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 sierpnia 2019 06:24
Mialam wcześniej bezowe sciany, pozniej na nich pojawiły sie czarne pasy. A zielonych w ogóle sobie.nie wyobrazam.
JARA, może daj foto odcienia tych mebli? Bo "ciemny brąz" w sumie niewiele mówi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 sierpnia 2019 09:22
Meble sa kolorze "orzech". Nie mam lepszego na obecną chwilę, nie sa ciemnym brazem poza regalem, ktory również byl bejcowany na orzech 😉

A jakby jakiś granat, szaro-niebieski itp. na ścianę "z psem" (i ofc farba dająca się umyć :P), a reszta beżowa, kawa z mlekiem czy coś w ten deseń?
Czy któraś z was robiła lustrzaną ścianę, taką jak w sali tanecznej. Istnieje w ogóle możliwość zorganizowania naklejanej tapety lustrzanej czy zamawia się po prostu taką planszę jak fototapety?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się