M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

gunia92, ja mam w kuchni kredowa ścianę. Nie cała, tylko taki pasek jak na płytki pomiędzy szafkami. To co mogę doradzić, to ściana pod kredowa farbę musi być idealnie gładka. Krede łatwo się ściera. Inne plamy np z tłuszczu już tak nie za koniecznie. Generalnie dość upierdliwe jak dla mnie, jest dbanie o kredowa ścianę.
majek   zwykle sobie żartuję
06 września 2019 09:46
ja kredowej sciany nie wspominam najlepiej, na podlodze bylo mnostwo kredowego pylu, ktory dzieci roznosily wszedzie. Przy myciu podlogi robily sie straszne smugi.

A u mnie wczoraj byl architekt! Wreszcie, po dwoch latach ruszamy, niestety nie z kopyta. Wiemy przynajmniej, co chcemy, teraz koles przygotowuje projekt, zeby go zlozyc w urzedzie. Potem bedziemy czekac na pozwolenia. Jak zaczniemy na wiosne, to bedzie swieto lasu.
A to tylko dopbudowka. Tyle, ze w centrum miasta.

I nigdy bym nie pomyslala, ze zazycze sobie siding 🙂
czlowiek to jednak zmienia sie z wiekiem.
Jeszcze robie lazienke w marmurowch plytkach, zupelnie nie jak ja.
ja mam duza "kredowa" niekredowa czarna, plus ta sama miedzy szafkami - jak dla mnie kazda farba ceramiczna czy z teflonem (ja akurat mam sniezke z teflonem) nadaje sie pod krede i nie kosztuje majatku jak dedykowana, dwa ze kazda jest kiepska jesli chodzi o mycie kredy, bo robia sie smugi i trzeba naprawde kilka razy dobrze wyplukana szmatka przecierac zeby byla calkiem czysta. Ale za to ta farba miedzy szafkami sprawdza sie zarabiscie, tluszcz i wszystko zmywa sie bardzo dobrze i nie zostaja zadne slady.
Dzięki dziewczyny,chodzę teraz codziennie na budowę i tak patrzę i patrzę na tą ścianę i jednak chyba rezygnuje z niej na czarno (Tylko teraz pomysły na nią brak  😵 Nie odpuszczę jednak kawałka czarnej ściany z ziołami bo mi się tak strasznie podoba że bym sobie nie wybaczyla jak bym jej nie zrobila ale chyba będzie trzeba znaleźć inne miejsce na  to. 
majek   zwykle sobie żartuję
09 września 2019 09:19
czarne sciany sa fajne i wcale niekoniecznie zmniejszaja optycznie przestrzen, ja bym sobie tylko darowala opcje mazania kreda
A my nareszcie mamy kolory na ścianach 😍 jaram się strasznie. W salonie wybraliśmy grafitowy antracyt Magnata. W korytarzu najpierw jedną z szarości Beckersa, ale nie podobał nam się odcień i pojechaliśmy po cieplejszy 🤣 W sypialni postwiliśmy na ciemną zieleń boho z dulxa, ale mnie rozczarowała, bo ma jednak za dużo zieleni w zieleni. Zaryzykowaliśmy i dokupiliśmy w sobotę bardzo ciemnozieloną farbę z mieszalnika Tikurilli. Dzisiaj będzie malowana, nie mogę się doczekać  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 września 2019 12:01
galopada_, oh, zielenie Tikurilli są cudowne, sama mam ;D pokaż foty!

A co do ciemnych ścian to sama mam w niewielkim mieszkaniu ciemnoszarą ścianę w salonie za tv i bardzo powiększyła optycznie wnętrze 😀
smartini, zrobię foty w tygodniu. Mam foty pierwszej (!) warstwy Magnata (krycie i wydajość - szok, szok, szok!). Żadna inna farba nie dała sobie tak dobrze rady z nowymi tynkami.





tutaj zieleń Boho Duluxa, też ciężko było mi złapać kolor 😉



a tu kawałek pierwszej łazienki (czekam na odklejenie tych zabezpieczeń z listew dekoracyjnych jak na gwiazdkę :hihi🙂 W sobotę dokupiliśmy czarny kaloryfer, też nie mogę się doczekać montażu  😵 😂


Od dzisiaj mamy podłogę w salonie i kuchni  💃 Powoli ale do celu  😁 osobiście jeszcze nie widziałam efektów dzisiejszych prac, ale nowa zieleń w sypialni podobno ekstra  💘
ja tez zakochalam sie w Magnacie i juz niczym innym nie chce malowac 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 września 2019 18:14
Ja w końcu ogarnęłam lepsze zdjęcia biblioteczki i dodatków w sypialni 😀





smartini, wszystko super, tylko co to za końcowa fota konia z innego wątku? Czy to też wystrój mieszkania? 😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 września 2019 20:12
Em... Nie wiem co się stało... XD już poprawiam :P
Macie jakieś pomysły gdzie szukać czarnej, matowej baterii prysznicowej natynkowej? Najchętniej w jakimś sklepie stacjonarnym, ale byliśmy już właściwie w każdej sieciówce i gucio  🙄
W internecie znalazłam taką, nawet by obleciała ale boję się kupować bez oglądania na żywo  😵 w internecie też nie widzę opinii ani o produkcie ani o tej firmie...

bateria

I jeszcze kawałek zieleni, właściwie zdjęcie prawie oddaje rzeczywisty kolor w dziennym świetle, wieczorem wydaje się ciemniejszy 😉 jest to jedna warstwa przedostatniej z najciemniejszych odcieni tikurilli położonej na zieleń boho duluxa. Czekamy jeszcze na drugą warstwę w piątek.  💃

galopada_, kupując przez net możesz zawsze zwrócić do 14 dni.
halo, wiem, ale mamy nóż na gardle w temacie wprowadzki i każdy dzień zwłoki powoduje że mi słabi 😁 jakby przyszła i była do zwrotu to kolejny tydzień w plecy. Prawie 3 miesiące mieszkamy u teściów, dojeżdżamy do pracy 70 km, po pracy walczymy w mieszkaniu i wracamy właściwie na spanie. Koszmar 😉

Edit. Ryzykuje -  zamówiona 😀 lampy do łazienki też. Wtorek-środa montaż kuchni  💃 🏇
Czy ktoś ma fotel uszak podobny do tego z IKEI ale z BlackRedWhite? Bo siadałam w sklepie i dla takiego krótkiego człowieka jak ja jest lepszy niż z IKEI, bo mi nogi nie wiszą w powietrzu jak wygodnie usiądę. Cenowo też drogi, ale czy wart ceny?
Jakby któraś z was zastanawiała się nad rzeczami firmy Veldman to polecam. Panel prysznicowy pierwsza klasa! Porządny, ładny i lekko bajerancki 😉 uf.  🏇
Jeeest kuchnia  💃 teraz zostało nam zamówić szkło na ścianę. Mamy tyle szafek, że nie wiem co gdzie schować  😁

smartini   fb & insta: dokłaczone
25 września 2019 11:40
galopada_, super!
Dużo szafek to dużo miejsca, dużo miejsca to małe hamulce w zakupach xD zaraz będziesz miała tyle sprzętów, pudełek, naczyń i blach że i tak będziesz upychać 😁 graty kuchenne to jak koty, są w ciekłym stanie skupienia i dostosowują się do dostepnej przestrzeni 🤣
smartini, wiem.... Wszystkie dotychczasowe mieszkania mnie ograniczały. Kocham szkło i mam już milion lampek do wina które czekały przez rok w domu w pudełkach 😂
Szafki też chciałam wyższe niż standardowe bo mimo że jestem średniego wzrostu to lepiej funkcjonować przy wyższych blatach. Och jak się cieszę  😍
galopada_, super!
Dużo szafek to dużo miejsca, dużo miejsca to małe hamulce w zakupach xD zaraz będziesz miała tyle sprzętów, pudełek, naczyń i blach że i tak będziesz upychać 😁 graty kuchenne to jak koty, są w ciekłym stanie skupienia i dostosowują się do dostepnej przestrzeni 🤣


Smartini, Dokładnie masz rację.

Podobnie odbieram blaty w kuchni - im więcej ich się ma (pod względem powierzchni), to człowiek myśli w końcu nie będę musiał tego zastawiać. A rzeczywistość swoje im więcej blatów- tym bardziej można je zagracić - zawsze mi się marzyły puste eleganckie blaty... Nie ma opcji.
marszylka, stąd decyzja o wyspie. A co do pustych blatów to ja zdecydowanie lubię i potrafię utrzymać minimalistyczne wnętrze nawet w kuchni 😉 wszystko chowam 😁 akceptuje tylko miskę z owocami i ekspres do kawy (chciałam mieć taki chowany w szafce ale to już w następnym mieszkani/domu)
Tak wyspa to dobry pomysł.
Jednak w trakcie gotowania, to ja mam armageddon, bo wszystko jest wszędzie 😀 Kiedyś miałam blatów, i to samo wszystko mieściło się na mniejszej przestrzeni 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 września 2019 11:57
mnie szlag trafia wyciąganie, jak mam wyjąć i schować to chora jestem 😁 dlatego na wierzchu są czajnik, opiekacz, deski, owoce i pieczywo, noże, moździerz, sól/pieprz, oleje i oliwy... jak w końcu się umówimy z elektrykiem i zamontujemy pochłaniacz to pod niego pójdzie reling do wieszania chochli, łopatek i i innych rzeczy. No i jeszcze mam pod szafkami półki, na jednej często używane szklanki i kubki, na drugiej herbaty i kawy :P

czy ktoś kupował listwy przypodłogowe od ręki w Krakowie? Nie chce mi się szarpać z kurierami a oferta obipodobnych sklepów mnie nie zadowala :< pragnę prostych , białych, z lakierowanego mdfu zapewne
smartini, my mamy proste, bez udziwnień,  białe z leroy. Chyba 8cm, były też wyższe. Są na zdjęciu wyżej z zieloną ścianą
smartini zamawialam przez allegro, nastepnego dnia byly u mnie, dobrze zapakowane, wniesione do domu. Mi by sie serio nie chcialo latac po sklepach i wozic jakby nie bylo dlugich listew, moim zdaniem latwiej i mniej czasu tracisz 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 września 2019 12:13
nerechta, ok ok, ale jednak mi by było wygodnie podskoczyć gdzieś w Krakowie, pomacać i zabrać prosto ze sklepu :P
Mnie się podobają te ciemne kolory na ścianach. Mam tylko wątpliwości co do kurzu i ogólnie widoczności "brudu" na takich kolorach.
emptyline   Big Milk Straciatella
17 października 2019 23:42
Czy ktoś próbował może przykleić naklejki na płytki z lekką strukturą? Nie mogę patrzeć na moją kuchnię, a potrzebuję opcji budżetowej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się