Nawilżacz powietrza

Idzie zima... kaloryfery grzeją a w mieszkaniu mimo ciągłego wietrzenia, powietrze bardzo suche.
Czy możecie polecić jakiś nie kosmicznie drogi nawilżacz powietrza - potrzebuję do małego pokoju.
Ja mam taki do jednego pokoju http://allegro.pl/nawilzacz-ultradzwiekowy-climatic-450-nowy-i1880998413.html sprawdza się i był bardzo tani  😉
tez mam ten model, tylko z kwiatkami 😉 sprawdza sie super i do tego jest bardzo ladny 😉 sluzy jako lampka nocna tez hehe
A jest on głośny? słychać jak pracuje czy w nocy nie daje spać? hehe
Co roku sobie obiecuję sobie, że w końcu kupię nawilżacz... ale z racji tego, że przy suchym powietrzu w nocy mam zatkany nos i się tylko męczę, to chyba nadszedł czas i dojrzałam do zakupu  😵
słychac, ja spie przy nim spokojnie. tylko trzeba dobre miejsce znalezc, bo para opada wokol nawilzacza w znacznej ilosci i bywa mokro
Coś ty nie słychać go, ja mam go przy łóżku i prawie, że w nos mi dmucha 😁
A czy zwierzak typu kot może jakoś się poparzyć... to pytanie w ramach bhp hehe
Nie ma takiej opcji, może być jedynie mokry  😉
ta para nie jest gorąca 🙂

wprawdzie nawilzacz wtedy sie troche niszczy, ale ja lubie dodac krople jakiegos zapachu do wody - aromat na pare dni zostaje 🙂
A ma ktoś doświadczenia z oczyszczaczami powietrza lub też jonizatorami? Zalecane w przypadku alergików...
pomocy! na ile procent nastawic nawilzacz ? ile procent to optymalna wartosc?
Złota to sprawa indywidualna... ja lubię wilgotność rzędu 70%, ale optimum to chyba coś koło 60...
Dzień dobry, odkopuję, bo rozpadło mi się stare "fukadełko" 🙂 Macie coś do polecenia?

Zastanawiam się nad Xiaomi Smartmi Pure Evaporative, większość opinii w sieci jest dość pozytywna (z wyjątkiem czujki od wilgotności, która daje wyniki przesunięte o jakieś 10%, ale przynajmniej stałe). Widziałam też uwagi, że przy otwartym pomieszczeniu może sobie nie dawać rady (a ja nie mam wstawionych drzwi między sypialnią a pokojo-kuchnią). Tylko to pewnie dotyczy każdego nawilżacza... A zdania o tej skuteczności były podzielone.

Na telefon od Xiaomi szczerze mówiąc nie narzekam (a mam już ze dwa lata), za to słuchaweczki padły po tygodniu. Więc nastawienie do firmy takie o tyle, o ile.
Mam dwa takie nawilżacze (te tańsze, bez wyświetlacza żadnego). Jeden mam dłużej, z aliexpres i przecieka, drugi mam krócej, z polskiego sklepu i póki co nie przecieka. Widziałam nieraz właśnie narzekanie że potrafią przeciekać, poza tym są ok.
I już mi oba ciekną od dołu 🤦
Dzięki za info, magda! Ciekawe, jak się u mnie toto sprawdzi, wczoraj zamówiłam. Przedłużyłam gwarancję do 5 lat, bo a nuż właśnie jakieś przeciekanie czy inne hocki klocki.
Ten nowszy ma jakiś miesiac czy dwa...


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się