Granilli(Grannus old-Celeste old)

patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
23 czerwca 2009 17:15
Poszukuje wszelkich informacji na temat tego ogiera, potomstwa po nim. Głównie interesuje mnie ruch u tego ogiera. Mile widziane będą zdjęcia potosmtwa oraz samego Granniliego
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 czerwca 2009 18:25
Widziałam dwa źrebaki po nim i mówiąc szczerze bardzo ładne i poprawne. Był "premium stallion" w Oldenburgu w 1994r

Granilli ruch ma bardzo dobry, ale ze względu na nogi juz teraz nie może się zaprezentować jak przed laty. Ma bardzo fajny charakter. Kilka lat temu uczyłam na nim jeździć 12-letnią dziewczynkę i nawet skakała na nim male krzyżaczki 🙂
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
23 czerwca 2009 20:27
a masz może jakieś zdjęcia jego??i jak z ruchem u zrebaków
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 czerwca 2009 20:39
Niestety nie mam jego zdjęć, a obecny właściciel niestaty nie zrobił mu najlepszych. Jednego źrebaka widziałam na łące to naprawdę chwytał za oko, tak właściwie to chwytała bo klaczka, a drugiego tylko w stajni.
Gallien   Un poco di zucchero
23 czerwca 2009 21:24
Granilli




i jakieś jego dziecko:

Znam jeszcze klaczke po nim, nie posiadam zdjęc, ale jest piękna, malowana i bardzo podobna do tatusia  😉
gdzie on stoi? i moze cos wiecej o pochodzeniu? no i co robil?
Gallien   Un poco di zucchero
23 czerwca 2009 23:08
Nie chce wprowadzić w bląd ale bodajze jest po karierze skokowej w Niemczech. Stoi w pomorskim
daleko  🤔
Ja też nie chcę wprowadzić w błąd ale mi się wydaje, że stoi w Łodzi czy okolicach. Ale może mam jakieś stare informacje  🙄
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
24 czerwca 2009 13:22
Gallien on stoi teraz w łodzi bo jest nim oferta stanówki w Końskim targu i dlatego się zastanawiam bo jak bede mieć więcej kasy to chyba juz nim zażrebie bo on chwyta za oko jest poprostu piękny . A ode mnie do łodzi daleko nie jest.
Gallien   Un poco di zucchero
24 czerwca 2009 19:37
no to swietnie ze w łodzi  😅 bedzie blizej jak by co do pokrycia mojej kobyly.
ode mnie dosc daleko, blizej to jednak niz pomorze  😉 a czy mozecie mi podac cene za stanowke??
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
24 czerwca 2009 20:42
Cena to 1000 zł.
gdzie on stoi? i moze cos wiecej o pochodzeniu? no i co robil?

http://www.allbreedpedigree.com/granilli
Nie podoba mi się budowa tego konia. Macie jakieś lepsze jego zdjęcia, bo na podstawie tych wklejonych nie kryłabym nim klaczy.

I ktoś wie co mu się stało w lewy przód?
jak dla mnie ladny kon (uwielbiam takie szyjki  😀 ), ale nogi ma fatalne... pewnie troche kwestia przeszlosci, ale budowa tez pozostawia wiele do zyczenia
Gallien   Un poco di zucchero
27 czerwca 2009 16:07
Ten koń jest po zerwanym(ych) ścięgnach, z tego co wiem przeszłość miał nie za ciekawą, dzieci daje ładne i poprawne.
Granilli chodził w Niemczech konkursy 130 i 140 w skokach, ujeżdżeniowo zrobiony do klasy "C" z elementami "CC".
Niestety odniósł kontuzję, którą nie było zerwanie ścięgien a naderwanie więzadła obrączkowego.
Grani był operowany laparoskopowo - "obrączka" została przecięta. Później został sprzedany.
Do Polski sprowadził go Agrosad.
Kilka lat temu był w całkiem niezłej kondycji i wyglądał znacznie lepiej (przynajmniej niż na tych fotkach..).
Wyjątkowo sympatyczny jak na takiego wielkiego ogra  😀
Można było prowadzać go na kantarku między dowolnymi końmi, to samo pod siodłem!! Zero prób dominacji co niestety często zdarza się ze strony "mocno" kryjących ogierów.
Jedynym jego mankamentem był fakt iż (właśnie ze względu na ten stary uraz) był permanentnie nieregularny w kłusie wyciągniętym (lewy przód).
Do tego po 2,3 tygodniach intensywniejszej pracy zaczynał kuleć więc wszelkie próby przygotowania go do jakichkolwiek konkursów kończyły się porażką  😡

Jeśli chodzi o jego potomstwo to Grani jest uznanym w Niemczech ogierem i doczekał się wielu doskonałych potomków.
Moim zdaniem najfajniejsze pochodzą od klaczy po folblutach gdyż Granielli to Oldenburg w dość starym, ciężkim typie, który wymaga uszlachetnienia.
Zresztą na dzień dzisiejszy naprawdę bardzo ciężko jest znaleźć reproduktora bezpośrednio po Grannusie i to czyni Granielliego atrakcyjnym przyszłym tatusiem  😉

Odgrzebuję ten wątek , bo bardzo bardzo zależy mi na obejrzeniu tego konia... Ktoś wcześniej napisał , że stoi w łódzkim - a gdzie dokładnie ??? ( moze byc na priv )

Dzięki z góry !
Ja znam bardzo dobrze linie matki, z niej pochodza np. wszystkie Welt Hity. Bardzo jezdne potomstwo, z dobrym zdrowiem i poprawna budowa.
Ale gdzie on jest teraz ... ????
W internecie jest tylko pare jego zdjec
wg PZHK (zestawienie ogierów kryjących) ogier stoi w Pomorskim w Gminie Bobowo, w Grabowie.
Ogier ma 33 szt. opisanego potomstwa z czego 1 córka ma wpis do księgi.
Jak na 20-letniego ogiera, to słaby wynik.
Dzięki wielkie, Megane.. zajrzałam na stronę PZHK , ale nie znalazłam tam tej informacji, jak szukać takich rzeczy ?  Wcześniej w tym wątku ktoś napisał, że ogier ten stoi w łódzkim, więc miałam nadzieję , że zobaczę go na żywo ... co za rozczarowanie....
wg PZHK (zestawienie ogierów kryjących) ogier stoi w Pomorskim w Gminie Bobowo, w Grabowie.
Ogier ma 33 szt. opisanego potomstwa z czego 1 córka ma wpis do księgi.
Jak na 20-letniego ogiera, to słaby wynik.


taaa, szukałam ogiera wg katalogu ogierów kryjacych, ŻADEN nie miał aktualnego własciciela ani miejsca pobytu z 7 które mnie mogły zainteresowac, wiec dałam sobie spokój :/ z nim moze byc podobnie. najlepiej zadzwonic do osoby tam podanej w katalogu, moze wiedziec wiecej niz ów katalog🙂
[quote author=Megane link=topic=7087.msg1169330#msg1169330 date=1319799975]
wg PZHK (zestawienie ogierów kryjących) ogier stoi w Pomorskim w Gminie Bobowo, w Grabowie.
Ogier ma 33 szt. opisanego potomstwa z czego 1 córka ma wpis do księgi.
Jak na 20-letniego ogiera, to słaby wynik.


taaa, szukałam ogiera wg katalogu ogierów kryjacych, ŻADEN nie miał aktualnego własciciela ani miejsca pobytu z 7 które mnie mogły zainteresowac, wiec dałam sobie spokój :/ z nim moze byc podobnie. najlepiej zadzwonic do osoby tam podanej w katalogu, moze wiedziec wiecej niz ów katalog🙂
[/quote]

Na stronie są podane numery telefonu, zawsze można zadzwonić i sie dowiedzieć, gdzie ogier stoi 🙂
numer do pzhk też nie jest owiany tajemnicą 🙂 jeśli net zawodzi, trzeba spróbować w inny sposób uzyskać informacje... powyższa informacja była odszukana na szybko... 🙂
Odkopuję 😉

Zna ktoś albo ma zdjęcia jakieś (oprócz tego z bazykoni) ogiera po Granlli- Design ? w tym  roku w ZT był.  :kwiatek:
Granilli...
mam po nim kobyłkę,strasznie temperamentna , bez zdolności skokowych.. nic specjalnego . ruch jedynie ma dosyć fajny 🙂
nasicc a jakieś zdjęcie można prosić? :kwiatek:
temperamentna? kurczę to już się boje co to u nas wyjdzie  🙄
lubi rządzić,jest dosyć żywiołowa,jeżeli ktoś nie ma podejścia do koni to ona to wykorzystuje,wspina się,baranki daje,chociaż do mnie jest już ok,pracuje z nią na lonży nadal,a ma już ponad 3 lata,to jest ciężko z jej zajeżdżaniem niestety.Taki wredny,rudy charakter ma.





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się