Zaklinacze koni - MGR

Hej kochani..

Ustaliłam właśnie z promotorem, iż moja praca magisterska będzie dotyczyła komunikacji człowieka za zwierzętami a w szczególności fenomenu zaklinaczy koni.
I tutaj moja prośba.

Piszcie proszę wszystkie źródła jakie znacie na ten temat (o zaklinaczach, ale także ogólnie o komunikacji ze zwierzętami, tresurze).
Chodzi zarówno o książki jak i filmy 🙂

Wszelkie cynki i rady mile widziane 🙂

Pozdrawiam
Mogę Ci podać namiary na fajnego francuza w Polsce mało znanego. Może Ci się do czegoś przyda. 🙂
A poza tym masz super temat i trzymam kciuki aby gładko poszło!
Dzięki dziewczyny.. Linki zapisałam..

Co do Francuza to w razie czego się zgłoszę 🙂

A jak z filmami tego typu?
ja kojarzę na pewno zaklinacza i Riding Tornado.. Macie jakies inne pomysly?
Film "Buck" 🙂
A ksiazki Montego Robertsa? Mozna podciagnac pod zaklinanie, a bardzo fajnie sie czyta i bardzo duzo jest tam zawartych madrosci "ludowych" m.in. Indian.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
20 października 2011 23:06
czytalam "Shy Boy" Monty Robertsa i naprawde polecam. super sie czyta i ma wszystko czego potrzebujesz 😉

i moze posrednio, bo to nie tylko historia o koniach ale "Seabiscuit the american legend" nie wiem czy jest w polskim wydaniu ale opisuje naprawde cos niezwyklego. z konia "przygniecionego zyciem" w fightera zdobywajacego triple crown.

jak chodzi o filmy no to klasycznie Zaklinacz koni ( z tym, ze jest tez ksiaka ); Seabiscuit; Secretariat (aczkolwiek ten moim zdaniem z zaklinaniem ma malo wspolnego, ale pokazuje na pewno wiez, serce do walki); wszelkie odcinki Zaklinacza Psow i tego co kotami sie zajmuje tylko nie pamietam jaki byl tytul kiedys pamietam na Discovery ogladalam program o szkole jazdy w Wiedniu tylko tego to trzeba by porzadnie poszukac bo tytulu na pewno sobie nie przypomne

powodzenia 🙂 super temat !
Livia   ...z innego świata
21 października 2011 07:53
Książki Monty'ego Robertsa, jego filmy, jest też Andrea Kutsch "Zaklinaczka koni".

Z osób, o których można powiedzieć, że zaklinają konie, jest jeszcze Lorenzo ( www.lorenzo.fr ) i ludzie z teatru Zingaro ( www.theatre-zingaro.com ).

edit: stylistyka
A.   master of sarcasm :]
21 października 2011 08:07
Mark Rashid i Pat Parelli.
Monty Roberts w swoich książkach (Shy Boy, Ode mnie dla Was- polecam tą pozycję, Człowiek, który słucha koni) pisze też o sarnach- to już drugi gatunek do pracy.
Z psiarstwa ciekawe teorie można wyciągnąć z Zaklinacza psów Cesar'a Milana
Dziękuję Wam baaaardzo.. Wszystko sobie zanotowałam, będe szukać, czytać i oglądać 🙂
zaatakuj Halinę Gronowską i Ona ci wytłumaczy dlaczego "konią ją czytają",w formie czystej i przejrzystej, bez tego całego parszywego ogłupiającego "westnatural" marketingu.
Super temat. Jak juz skonczyc pisac prace, to ja bardzo chetnie przeczytam 🙂
Ksiazka "Zaklinacz koni" to dla mnie jeden wielki chlam na bazie "Harlequina". Nie sciagniesz "prawdziwej wiedzy" z tej pozycji 🤔
Jest w czym wybierać.. 🙂
Pozostaje jeszcze rozdział pierwszy, bardziej teoretyczny i ogólny..  Troszkę książek udało mi się w bibliotekach wyszperać ale większość aktualnie powypożyczana.. :/
Za tydzień powinnam przedstawić choć wstępny plan a tu niestety jeszcze jestem w polu.. 😉
No nic.. Zbieram materiały a potem będę się głowić jak ten temat ugryźć 🙂




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się