Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Świeża informacja z pierwszej ręki, od pana Pruchniewicza.

Od przyszłego roku legitymacje instruktorów rekreacji będzie wystawiał TKKF.

Pierwszym tytułem uznawanym przez PZJ jest certyfikat instruktora szkolenia podstawowego.
Osoby, posiadające papiery instruktora rekreacji wydane przez ministerstwo sportu, będą mogły zdawać sam egzamin końcowy. Pozostali będą musieli wziąć udział w kursie. Kwalifikacją na kurs będzie srebrna odznaka jeździecka. 


Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem.
Trzeba mieć srebrną, żeby się dostać na kurs. Ale to dotyczy osób posiadających IRR,  "pozostałych", czy wszystkich?
Jak się ma IRR to trzeba być na kursie, żeby zdać sam końcowy na instr.szk.podst.?
Proszę mi tak łopatologicznie wyjaśnić  😀
Mając IRR wystarczy podejść do samego egzaminu, nie trzeba robić kursu.
Kto chce uczestniczyć w kursie musi mieć srebrną.
Nie jestem pewna co wtedy, jeśli w kursie będzie chciał uczestniczyć instruktor rekreacji nie posiadający srebrnej. Podejrzewam, że chyba jednak bez odznaki się nie dostanie na kurs.
Puk puk

Robił ktoś może kurs w Drzonkowie?
Może ktoś sie wybiera na najbliższy (koniec marca?)?
wreszcie zglosilam sie na kurs, zobaczymy jak mi pojdzie, bo juz sie stresuje, ze mnie wywala po egzaminie wstepnym 😁
chociaz z tego co widze wymagania nie sa zbyt wygorowane: step, klus, galop, cavaletti 😎

sluchajcie, kiedy dostaje sie uprawnienia? tzn jak kurs skoncze w czerwcu to dam rade zalapac sie do pracy w wakacje? ile trzeba czekac?
w dniu zdania egzaminu dostajesz automatycznie uprawnienia, namacalnie jest to zaświadczenie o ukończeniu kursy i pozytywnym zdaniu egzaminu 🙂 no a potem czeka się (..i czeka) na legitymacje z ministerstwa ...



edit:

czy ktoś się może orientuje ile czasu jest na poprawę egzaminu instr szkolenia podstawowego jeśli ma się zaliczone już jakieś części ?
ciri gdzie bedziesz robić?ja mam problem decyzja 🤔
Raxa-super, dzieki 🙂

Vill-u siebie w Szczecinie, zastanawialam sie nad Drzonkowem, Zbroslawicami i Toporzyskiem, ale studiuje i niezbyt na reke mi bylo jechac gdzies na 2 tygodnie, a u mnie jest to kurs weekendowy, wiec (mam nadzieje) dam rade pogodzic z nauka. A Ty gdzie chcesz jechac?
No mi pasuje tylko weekendowo i najbliżej mam do Drzonkowa (chyba, niech mnie ktoś z błedu wyprowadzi 😉) i własnie ze wzgledu ze to kawałek to nie moge sie zdecydowac.Ile weekendów bedziesz robic?
mi tez, i duzym plusem jest jeszcze to, ze wychodzi o wiele taniej w porownaniu z kursem wyjazdowym, bedzie 9 zjazdow 2dniowych, jeszcze nie wiem ile godz zajec dziennie, ale i tak bardzo podoba mi sie ta opcja
a we Wroclawiu nie organizuja kursow? do Drzonkowa jednak jest kawalek
No właśnie nie 😫 No kawałek, ze 150 km w jedna stronę, troche mnie przeraża bo kierowca ze mnie średni
majek   zwykle sobie żartuję
25 stycznia 2011 09:07
mnie by się przydał jakiś kurs w okolicy Warszawy. Ktoś coś wie?
w Toporzysku jest kurs z początkiem marca, wybiera się ktoś? 😎
ja 😎
mnie by się przydał jakiś kurs w okolicy Warszawy. Ktoś coś wie?



Będę się dowiadywać. Z tego co wiem, to do tej pory organizował Patataj i Szarża, ale nie wiem czy planują w tym roku. Jak  się dowiem to napiszę 🙂
Vill do Drzonkowa ja sie wybieram o ile bedzoe, bo poprzedni odwolali.
Znalazłam w internecie, że organizuja w marcu kurs IRR? jak to możliwe skoro tych kursów juz nie ma? hmm...

http://www.szkolenia-gw.pl/page17.php
Niektóre ośrodki mają jeszcze ważne pozwolenie na organizację kursów IRR (najdłużej chyba do jesieni) więc to nic podejrzanego. Uczestnicy tych kursów dostaną legitymacje z ministerstwa. W Toporzysku też jest IRR na wiosnę.
Dziękuje za wyjaśnienie 🙂
a ja dalej czekam na legitymację, a kurs robiłam we wrześniu.... 🙄
Magdzior, ja juz mam tak jak i większosc osób od nas. Nie przegapiłas jakiegos awizo albo cos?
a ja dalej czekam na legitymację, a kurs robiłam we wrześniu.... 🙄


nie masz sie co przejmowac, ja egzamin zdalam w maju, a legitymacje dostalam ... 3 tyg temu ;]
Moja już doszła - też wrześniowy kurs. Rekord szybkości?
ash   Sukces jest koloru blond....
29 stycznia 2011 11:37
Również wrześniowy kurs a legitymacji jak nie było tak nie ma!
vill_18, jedziesz do Drzonkowa? Bo ja się zastanawiam, a że z okolic Wrocławia jestem, to mogłybyśmy razem się tułać 😀
Chiquita jeżeli zdecyduje się to tak, na Drzonków. W grupie raźniej i weselej się jeździ🙂 Tylko muszę jeszcze opogadać z przyszłym pracodawcą czy aby na pewno robić.Zapisałaś się już?
Co do Drzonkowa - babka napisała, że na pewno się odbędzie i pierwszy zjazd 4 marca.
mam i ja ! - kurs wrześniowy (dzisiaj dostałam  :lol🙂
Błagam rozwiejcie moje wątpliwości 🙂 czy jak mam IRR to musze go zdawać jeszcze raz na jakiś innych zasadach? Bo ja już totalnie nic nie wiem 🙁
Z tego wszystkiego wynika tylko jedno... Kursy się mnożą , trzeba zdac kilka różnych egzaminów na różnych kursach żeby zdobyc konkretny papierek!
A jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o jedno Pieniądze!!! A w naszym uroczym kraju to nic tylko płacic i płacic a potem i tak sie okazuje że nasz papierek może służyc tylko do jednego...Bo znów wymyślają cos innego a po co? Zeby płacic... i tak w kółko! Kursy których miało juz nie byc i które w zasadzie są mało wazne - dla PZJ ( a bez tego ani rusz) odbywają sie nadal
Bądzmy optymistami może kiedys bedzie lepiej i logiczniej!!! 🏇
Gacek - nie, masz normalne uprawnienia państwowe. Tylko opcjonalnie, jeżeli chcesz robić dodatkowy stopień Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ, to masz zrobić dodatkowy egzamin.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się