Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

4 marca?Ajjj.......Coś słyszałam o końcu marca.Czyli grupa sie uzbierała?
Wygląda na to, że tak. Koszt - 1500zł.
Witam, jeżeli ktoś z okolic Wrocławia byłby zainteresowany uczestnictwem w kursie na instruktora, to takowy organizowany jest w THK w Krzyżowicach (weekendowy).
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 lutego 2011 11:22
faraa kurs jest co roku?
Kurs jest teraz organizowany po raz drugi w historii szkoły (poprzedni był w listopadzie). Zaczyna się 19 marca, a do 19 lutego trzeba wpłacić zaliczkę. Nie wiem jak często będzie organizowany w przyszłości, zważywszy na ciągłe zmiany przepisów.
faraa możesz powiedzieć coś więcej na temat tego kursu może być na PW( koszt, czas trwania, gdzie szukać inf. jest jakaś taryfa ulgowa dla absolwentów THK-chodzi o zajęcia dydaktyczne)
Frans podaj maila, to Ci prześle materiały, które dostałam ze szkoły. Ja ten kurs robiłam w zeszłym roku, właśnie w Krzyżowicach. Było bardzo miło 🙂 koszt 1500 zł, 5 weekendów.
faraa prześlesz mi też materiały, jeżeli to coś innego niż mi już wysłałaś 🙂?? villemo87@wp.pl

Czy zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do udzialu w kursie wystawic może rodzinny czy sportowy?
Łał wczoraj przyszła pocztą moja legitymacja  😵
To tylko 5 mies czekania.
zaświdczenie ma wystawić lekarz medycyny pracy.

Vill, poszło 🙂

Frans , absolwenci byli zwolnieni tylko i wyłącznie z weterynarii. Na resztę zajęć musieli normalnie chodzić. Tłumaczono to tym, że kurs jest niezależny od szkoły, wiećnie mogą zwalniać.
tuch, byłaś chyba jedną z ostatnich z naszego rzutu, bo dziewczyny dostawały już w zeszłym tygodniu, wiem, że moja na mnie czeka już dwa tygodnie - to wina poczty. Tak czy siak 5 m-cy to i tak wynik lepszy niż średnie pół roku, z tego, co tu dziewczyny pisały ;-)
faraa dziękuję dostałam wiadomość javascript:void(0);

napisałam zapytanie pod podany adres mailowy i otrzymałam zwrotną informację ze szkoły- kurs jest droższy o 200zł niż podano na forum.

mam pytanie organizacyjne od czego zależy konieczność posiadania odznaki lub zdanie wstępnego "egzaminu" praktycznego?
( czy dobrze rozumuje że w zależności od organizacji patronującej nad kursem - PZJ a TKKW)
W Krzyżowicach odznaka nie zwalniała z egzaminu wstępnego.
majek   zwykle sobie żartuję
04 lutego 2011 13:14
warszawski tkkf odesłał mnie do Torunia jednak.
😉

czy z Warszawy wybiera się ktoś jeszcze?
Faraa, a czy na egzaminie wstępnym trzeba skakać?  😲

może zrobię w końcu ten kurs, wypadałoby go mieć.. A jeśli pójdzie vill i frans to będzie weselej  🏇
Trzeba skakać  😁 ale bardzo niskio...
a co trzeba zrobić żeby ominąć skakanie? Kurdeee, chyba przyjadę na wózku inwalidzkim w kołnierzu ortopedycznym i nogą w gipsie, może mnei zwolnią ze skoków.

Laaski, chodźcie, bo ja właśnie podjęłam męską decyzję 😀
Trzeba skakać  😁 ale bardzo niskio...


Jak nisko? 😉
Ritka Mnie w sumie czeka tylko jedna rozmowa i zapisuje się🙂 A co Ty sie skoków boisz?Przecież na Ritku skakałaś że wióry leciały 😎
faraa a jak tam konie na tym kursie?
ale to było wiele lat temu i kosztowało mnie bardzo dużo. Nie tylko wióry leciały  😂
przyjde na jazdy w kołnierzu ortopedycznym może się uda nie skakać hahah ;-)
Ja już mam zgodę męża.

Frans, bedziesz?
Skoro ja to przeskoczyłam, to było BARDZO mało. Mogę Was zapewnić  😁

Jeżeli chodzi o konie, to były to tamtejsze rekreanty. Wszystkie ok. Hitem kursu była perszeronka 🙂 nawet ja się nią załapałam. W sumie tylko raz jeździliśmy na zewnątrz, ponieważ kurs na którym ja byłam, trwał przez listopad/grudzień i było mega zimno. Jazdy i zajęcia z koni prowadzą Państwo Respond. Bardzo się do tego przykładają. Kurs miał dwie części - ogólnąi hipiczną, z czego każda zakończona była egzaminem. Mnie najbardziej zdziwiły zajęcia z wfu  🤔 dresik, trampki i wio na sale gimnastyczną. Momentami było zabawnie 🙂 zajęcia z gmnastyki prowadzi Pani, która jest jednym z niewielu instruktorów tańca fitness Zumba: 
Zajęcia praktyczne to były głównie jazdy, lonżowanie na pessoa, ćwiczenia na lonży i prowadzenie jazd. Ponieważ hala w Krzyżowicach jest mała, na raz mogły chodzć tylko dwa konie. Reszta w tym czasie miała teorie.
rtk na kurs chcę namówić narzeczonego on też dawno nie skakał (a ostatnie parę treningów miał na "grubym" a on skacze wszystko wystarczy się mocno trzymać uszu)
w sumie też się zastanawiam czy nie złożyć podania  ale nie wiem czy kasy starczy na dwa kursy no i weekendy mam przeważnie zajęte(nie chciało się uczyć za młodu to teraz w kozie trzeba siedzieć)

faraa a co do koników rekreacyjnych w krzyżowicach muszę powiedzieć że jak uczęszczałam tam do szkoły było parę zdolnych bestii (esterka, ewita,wiosna- była dopiero podjeżdżna , i oczywiście bej, był jeszcze gniady wałaszek ale miał coś z serduchem i nie znam jego dalszych losów, a moją ulubienicą była paskudna awangarda ze źrebicą azalią-ciekawe co z niej wyrosło?) każdy konik szkoleniowy był wytrenowany na min. poziomie L-skoki i P- ujeżdżenia(oraz lotne zmiany, łopatki, zwroty na przodzie, niektóre na zadzie-oczywiście w stępie) szkoła na początku miała ciekawe zaplecze hodowlane ale ...
kurechii   look at my horse, my horse is amazing!
05 lutego 2011 16:27
hej, przepraszam, jeśli się wcinam, ale czytajac ostatnie strony widzialam, ze mowa narazie o terminach marcowych
szukam kogoś kto wie cos o kursie w okolicach Leszna/Poznania (wielkopolska ogolnie) lub ewentualnie Wrocławia,
tylko ze termin KONIEC MAJA/CZERWIEC, bo w tym roku mam mature.


jeszcze lepiej jakby ktos tez chciał zrobic, bo samej to mi się nie usmiecha, a w 2 zawsze raźniej  :kwiatek:
anetakajper   Dolata i spółka
08 lutego 2011 11:34
Czy gdzieś można znaleźć wykaz wszystkich instruktorów ?
Jakby ktoś wiedział coś o jakimś terminie egzaminu na Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ między lipcem a wrześniem, to dajcie znać. W Toporzysku ma być w czerwcu, ale to dokładnie w sesji, więc raczej odpada, a powinnam podjeść najpóźniej we wrześniu.
Bronze   "Born to chase and flee.."
09 lutego 2011 18:06
A ja mam pytanie do re-voltowiczów  :kwiatek:
Czy biorąc pod uwagę zmiany w przepisach - można pracować jako instruktor rekreacji jeśli zrobiło się papiery x lat temu?
Myslę o okresie wakacyjnym - i nie jestem pewna czy w jakiejś podbramkowej sytuacji nie zostaną zanegowane uprawnienia wydawane wg. starych zasad,
Z góry dziękuję za odpowiedź
Bronze - można
czym się rożnią uprawnienia instruktora sportu od rekreacji ruchowej?
Hm, nie wiem czym sięróżni rr od sportu, ale wiem, czym się różni rr od szkolenia podstawowego: nie może przygotowywać podopiecznych do startu w zawodach. Nawet, gdyby to miały być LLki.
Cokolwiek to znaczy i o ile ktokolwiek to sprawdza, kto tam uczy dzieciaki do regionalek klasy L w uj  🙄
🏇 kurs instruktora rekr. z spec, jazda konna i turystyki konnej do zrobienia za darmo! dla osób z terenów powiatu kościerskiego i kartuskiego coś wzbudziło moje zainteresowanie dla osób z co najwyżej wykszt. średnim!!! czyli że po studiach już nie!

http://expresskaszubski.pl/zapowiedzi/2011/01/kul-organizuje-kursy-dla-rolnikow-turystyka-konna-rekodzielo-kuchnia-reginalna

ciekawi mnie to bardzo jak będzie wyglądał kurs ma trwać długo bodajże rok jeśli sie nie myle.. no ciekawe, ciekawe i osoby gospodarstw i ubezpieczeni w krus 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się