Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

http://www.sklepdaglezja.pl/k-othrine-2-5-flow-30ml-na-owady-latajace-i-biegajace.html

czyli że to jest to ? 🙂 przepraszam ale kilka taki znalazłam.znalazłam tez w płynie za 450 coś dlatego tak pytam
anetakajper   Dolata i spółka
30 lipca 2013 12:07
Ja dzisiaj zamówiłam tu : http://www.fungichem.pl/category/insektycydy-owadobojcze-dla-dzialkowcow/3
tym razem 5 szt po 30 ml i już wysłane 😉
a jak mam kobyle która liże czasem ścianę od tak,futryny też potrafi  nie jest to szkodliwe jak to zliże ?:P

U mnie szkodliwe nie było...
Gillian   four letter word
30 lipca 2013 13:56
czy to normalne, że psikadło NAF DEET nie ma zapachu? psikałam wczoraj konia, akurat na brzuchu siedziały mu meszki, prysnęłam centralnie w nie i poodpadały, wydaje mi się, że coś daje ten preparat ale wąchałam wąchałam i nic nie uwąchałam.
Moon   #kulistyzajebisty
30 lipca 2013 14:00
Gillian, bo to nie ty masz to wąchać i sprawdzać czy działa, tylko... całe to latające tałatajstwo - Quanta tu ładnie i składnie opisała: http://quantanamera.com/owady-ratunek-drugi-repelenty/ ;-)
Gillian   four letter word
30 lipca 2013 14:08
:kwiatek: jestem przyzwyczajona do zapachów, do tej pory używałam przeważnie Bio-Repel a on cuchnie na kilometr stąd moje zdziwienie 😉
Gaga ale ktory to ter k-otrine ten za 450zł czy za 20zł?
K-othrine Flow
Różne ceny to różne pojemności... nie wiem ile jest Tobie potrzebne, nie wiem ile terenu masz do spsikania...
czyli że ten w proszku jest dobry? 3 boksy i mały korytarz
Karina7 ja pierniczę... w jakim proszku??  😲
Może poczytaj trochę o tym preparacie na jakiejkowiek stronie korzystając z wujka google??!!

K-othrine Flow to ciecz - koncentrat do rozcieńczenia w wodzie
W proszku jest prawdopodobnie k-othrine WP, lub inny preparat z tej serii
Teraz widzisz różnicę??!!


Nie wiem ile metrów sześciennych mają "3 boksy i mały korytarz"
Nie mam pojęcia co, czym i w jaki sposób chcesz opryskiwać... czy masz sprzęt - jeśli tak to jaki...
Moze zapytaj taty jak się do tego zabrać, co?  😵
Gaga wyrzucały,proszek,koncentrat. Pytam grzecznie nie musisz od razu się unosić.Pierwszy raz będę używała takich rzeczy w stajni i dlatego z stąd tyle moich pytań.Pisałam kilka postów wyżej,że jestem głupia jeśli chodzi o te sprawy i dlatego tyle pytań.Myślałam,że do tego służy ten wątek.. wystarczy napisać,że nie masz ochoty mi tłumaczyć,może kto inny by wytłumaczył bez złości.
Karina7 irytuje mnie, kiedy ktoś w kółko pyta o to samo...
"Jakiego koloru jest ściana - biała
a ściana - no biała
Ok super, a jaki kolor ma ściana"  😵

Pisałam wielokrotnie pełną nazwę preparatu... bez skutku...

Co więcej zadajesz pytania, na które moze odpowiedzieć co najwyżej wróżka... Jak ja stosowałam preparat napisałam na poprzedniej stronie dołączajac nawet zdjęcie opryskiwacza...  Napisałam też ile zuzywałam preparatu w swojej stajni, oraz jak długo działał... moze po prostu na spokojnie poczytaj zamiast pytać wciąż o to samo?
To ja się podzielę moim sposobem 😉 ponieważ ostatnio długo myślałam jak ulżyć koniskom przy tej pladze dziadostwa wszelkiego.
Spray'e działają na chwilkę- bez sensu. Derki u mnie by się nie sprawdziły- sporo drzew o które się koniska regularnie wycierają, a jedna przynajmniej pare razy dziennie się ostro tarza- tak że moskitiera już ledwo żyje.
Więc wymyśliłam frędzelki na owady z pociętego materiału- u mnie stara poszwa na kołdrę, rozwieszone między drzewami w ulubionym zagajniku moich dziewczyn. Sprawdza się, jak tam sobie stoją to zawsze blisko tego, a zawiewający wiaterek porusza frędzelkami odganiając owady. Od czasu do czasu przechodzę też pomiędzy i zganiają z siebie to tałatajstwo 😀
Zdjęcia:





Szalona😉, rewelacja!  👍
Frędzle w rozmiarze XXL 😉
[img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQkz4BPiAORGP2iSDxlxVxYggRYZa_6d4lBrnOkQjdNA0hLF-UUbg[/img]
nasza broń 🙂😉

Owady ostatnimi czasy bardzo skutecznie zachęcają mi pod siodłem konia do ruchu naprzód ..
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
02 sierpnia 2013 21:36
Szalona😉😜 Gratuluje innowacyjnego pomysłu 👍
Livia   ...z innego świata
03 sierpnia 2013 09:40
Zachęcona przez forumową Louisę kupiłam środek Killitch - dla koni z alergią, łagodzący swędzenie i likwidujący je. Działa też ponoć profilaktycznie na letnie alergie, jeśli zaczyna być używany  jeszcze przed "głównym" sezonem.

Na razie używam go trzy dni (smaruję konia raz dziennie) i jestem bardzo zadowolona - koń nie drapał się ani razu, ranki od otarć ładnie się goją. Napiszę za jakiś czas czy dalej jest tak fajnie 🙂
dzisiaj jakby dużo mniej tego robactwa. Pojechałam w dluzy teren za rzekę (przejezdzalismy przez rzeczkę) i...o dziwo spoko. Pozniej zmieniłam konia pojechałam w samo południe i...też niewiele tego. Jakie jest fajne życie bez tego dziadowstwa.
Livia   ...z innego świata
04 sierpnia 2013 13:17
Faza, u nas bardzo podobnie - przez te upały wyschła większość bagienek, kałuż itp., więc komary nie mają gdzie się rozmnażać. Dzisiaj było zdecydowanie przyjemniej w lesie 🙂
mam pytanie.
przewertowałam wątek i widzę, że York Kayla jest zachwalana raczej bardziej niż busse. niestety nie znalazłam żadnej opinii o HKM Lyon.

Własciwie jestem zdecydowana na Yorka, ale martwi mnie krótki kaptur. niestety głównie u nas szyja jest atakowana, i właśnie ją chciałabym ochronić... czy może Lyon ma dłuższy kaptur? miał ktoś ją i mógłby się wypowiedziec?

jaki macie patent na kaptur z Yorka, żeby się nie zsuwał? skoro nie da się go przyczepić tak jak być powinien?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 sierpnia 2013 11:15
Polecam derkę Horze z miękkiego poliestru, jak na razie (6 dni) bez pocenia, obtarć i co najważniejsze bez owadów,w końcu
na UFO mucha się nie pokusi
Poważnie koń sie w niej nie poci? Miałam do czynienia z ta derka i wszystkie konie były pod nią spocone. Wg mnie ona kompletnie nie przepuszcza powietrza. Do tego ciężko sie zakłada, a jak muchy sie dostaną pod derke to jest rodeo na padoku. Ale może u Ciebie się sprawdza, zależy chyba od konia.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 sierpnia 2013 14:45
Nie poci się na pewno, fakt faktem nie stoi na słońcu 24h bo chowa się do stajni powyżej 30stopni. Ale jak na razie w 100% zadowolone😉
Jestem w połowie opakowania preparatu Endure i polecam, działa nawet po tarzaniu się konia, tylko dośc mało wydajny.. używam go od 3tyg i już zużyłam ponad połowę..
Czy ktoś z Was miał styczność z siatkowymi derkami eskadrona - zwykłe z pasami pod brzuchem bez kaptura ? Jak to się sprawdza ? Warto kupić żeby choć trochę konia od tych robali odpędzić ? 🙂

O taką mi chodzi :
Czy ktoś używał Horsefly? Podobno porównywalne z Rokale, a cena ponad 3 razy mniejsza: http://www.wetfarma.pl/produkty.php?produkt=343

A propo's derek Horze - u nas niby dużo koni w tym chodzi. Ale jak pomyślę że bym stała godziny w tym upale w taki poliestrze to mi się słabo robi.
Czy istnieją dobre derki siatkowe ale z bawełny?
http://pasi-konik.pl/pl/p/YORK-Derka-siatkowa-z-kapturem-Kayla/117

Ja kupiłam ostatnią tą derke. Ogólnie derka dobra- koń odrazu spokojniejszy, nie ucieka odrazu do stajni, widać różnice w zachowaniu no i przede wszystkim nie chodzi cała pogryziona...
Tylko wystąpił taki problem, że derka mi się zsuwa..Nie wiem czy to przez to, że jest za duża chociaż na taką nie wygląda.
Założe, pozapinam wszystko, dopasowana, wszystko na swoim miejscu jest, rzep za kantar zapne i mija jakieś 10 minut a klapa na ogon zsunięta do tyłu, rzep się odpina, a klamerki ją duszą pod szyją. No i tak być nie może. Nie wiem teraz czy potrzebujemy mniejszej, czy co... gorzej jak problem się ponowi a do tego derka za mała będzie.
Miał ktoś z nią doczynienia i może coś mi poradzić? 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
06 sierpnia 2013 19:56
toltek, moge Ci tylko powiedzieć, ze u nas klienci byli zadowoleni, ale na ile to wymierne, nie mam pojęcia. Możesz napisać do Burzy, ostatnio kupowała. Na pewno pachnie inaczej niż Rokale i cala reszta.
Emptyline dzięki, skusiłam się, wypróbuję i zdam relację. U mnie zawsze najlepiej spisywało się rokale, lepiej niż wszystko inne łącznie z czarną Absorbiną. W tym roku jestem zawiedziona - i działaniem i ceną, czas popróbować czegoś innego....
niestety większość środków przegrywa gdy koń się spoci 🙁

stosował ktoś może ten preparat i może powiedzieć coś na temat jego skuteczności???
Rapide Rap Weg PLUS


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się