Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Ja nie wiem, od czego to zależy, ale "mam" dwa gniade. Na moim muszki siedzą i siedzą i siedzą, a na klaczce nie.
Czyli wychodzi na to, że to jednak składniki potu mają znaczenie w smakowitości danego dania 😀

Nie kolor.

Zresztą zauważcie, że u ludzi jest tak samo.
Jednego komary atakują bezustannie, a drugiego omijają , albo kąsają mniej.

Gdyby z końmi było tak samo jak z ludźmi, to  wszelkie psikania musiałby mieć  zapach substancji , których komary nie wyczuwają.
Tak niby  jest we wielu  środkach - substancją czynną jest perytryna i cypermetryna , o silnym zapachu.
Tylko owady krwiopijcze juz nie dają się oszukać 🤔
a ja tak jeszcze apropo masek i siatek to moja ma taką z Jacksona . Jestem zadowolona , aczkolwiiwk kobyłka wygłada w niej jak diabełek 😉


i w ogóle chyba kupie jednak jakąs derke siatkową , bo u nas na Dolnym Śląsku inwazja ko(sz)marów ..24h na dobę kąsają wszystkich ..brrrr

aa i zapomniałam zapytać
Stosujecie oprócz wszelkich psiakczy szampony ?? czy sam szampon może wystarczyć czy bedzie działać tylko z psikaczem ??
Miał ktoś z Was derke siatkową HKM?? jakie opinie 😉??
Miałam Endure w zeszłym roku i byłam zadowolona, działał nawet tydzień, teraz mam ultrashield i działa ok 3-4 dni, a nawet w upałach na drugi dzień gzy latały, w stajni teraz testują tri tec z farnamu i chyba najlepiej się sprawuje (wg producenta skuteczność do 14 dni).

Tak jak pisałam, stosuję ultrashield i dodatkowo żel na owady z hippiki, smaruję uszy, nochal, szyję i puzdro, no i siebie jak jadę do lasu  😁

Dodatkowo koń ma moskitierę jacsona na pastwisko i do lasu, z resztą już 2 rok męczył jedną ale w końcu dostała nóg i musiałam nabyć drugą  🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lipca 2009 08:27
Wczoraj jakaś totalna masakra komarowa była. Po wyjechaniu w teren na łąki i do lasu dosłownie chmury tych krwiożerczych bestyjek otuliło moją kobyłę pomimo posmarowania jej kremem Off. Mnie dziwnym trafem omijały i chyba z jeden się wpił tylko.

Wcześniej prawie w ogóle komarów nie było.

Chyba jednak musze nabyć bardziej profesjonalny środek przeciwowadowy.
Mi już ręce opadają...
Wczoraj popsikałam konia Ultrashieldem, dziś poprawiłam żelem z hippiki i po lonży pojechałam do lasu. Obsiadły nas te takie podłużne szare mucho-ćmy - czy co to tam jest. Zmykałam z lasu kłusem z powrotem na padok  😵
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 lipca 2009 11:15
Przeczytałam wszystkie 14 stron i bardzo ciężko zdecydować sie na coś konkretnego.
Zwrócułam uwagę na :
Officinalis 1000ml 78zł
Pollena Aroma Repelent 1800 g  58zł
Veredus Bio Repel  500ml 45zł
z tych trzech co wam się najbardziej sprawdzała do tej pory?
cenowo najlepiej wychodzi Pollena, pozostałe dwa podobnie.
czy w okolicach 70-80 zł za ok 1l. jest coś jeszcze godnego polecenia?

edit:
chyba bardzo zachwalany przez wszystkich Rokale Muckenfort Plus 1000ml niewiele droższy od Officinalis , a z tego co kojarzę uzyskał bardzo dużo pozytywnych komenaży w tym temacie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lipca 2009 11:36
podłużne szare mucho-ćmy

zwane popularnie ślepymi muchami zdaje się

ja jeszcze inne coś zauważyłam gryzącego: takie muchy o takich szerszych skrzydłach o pomarańczowo-ciapkowatym ubarwieniu.
dotarła moja derka
http://sklep.horses.pl/projector.php?product=4702&affiliate=linka
lezy na koniu super i żałuję ze dla plusza takiej tez nie mam🙁
dotarła moja derka
http://sklep.horses.pl/projector.php?product=4702&affiliate=linka
lezy na koniu super i żałuję ze dla plusza takiej tez nie mam🙁


ona mi się wydaje taka pancerna. Koń ma jakieś przepłyr powietrza??

Po dzisiejszym dniu też doszłam do wniosu że bez siatkowej derki ale koniecznie z pasami pod brzuchem nie damy rady :/ ehh te głupie gzy!!!!!!!!!
Proti   małymi kroczkami...
15 lipca 2009 14:26
już parę tygodni używam tej derki
http://allegro.pl/item687832952_equishop_n_k_2009_derka_siatkowa_mackay_roz_l.html
i nie jestem jakoś wyjątkowo zachwycona...
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 lipca 2009 15:16
LoveHorses, tak Rokale zdecydowanie świetnie działa ale to drugie czyli Bremsenfort.
Śmierdzi to niestety niesamowicie ale naprawdę działa.
A Muckenfort Plus też jest dobry tyle że jeżeli w twojej okolicy nie latają gzy i te mega wielkie końskie muchy.
Na takie zwykłe muchy to jak najbardzij ok ale na te mutanty to zdecydowanie lepiej kupić Bremsenfort.
xxagaxx, ma bo siatka ma dziurki
nie wiem skad wrazenie pancernosci
Oto moja derka amigo mio 🙂 ;



doszła w poniedziałek, została rozdziewiczona i na razie wygląda, że będę z niej zadowolona 🙂Brakuje mi tylko czegoś, żeby kaptur podpiąć do kantara, bo trochę zjeżdża.

Sznurka – puszczasz konia codziennie w tej derce nawet jak są upały? Moją jedyna obawą  jest, że koniowi będzie przy upałach w niej gorąco. Wiesz może jak z odprowadzaniem wilgoci w tej derce? Zastanawiam się, czy jak młody poszaleje na padoku i się spoci to czy wyschnie bez problemu.


PS. Stajenni i znajomi wysmiali mojego konia, że wygląda jak UFO :P
xxagaxx, ma bo siatka ma dziurki
nie wiem skad wrazenie pancernosci


Aga_Leming lepiej ujęła i co mi chodzi. Ja suzkam czegoś, ale chyba bez kaptura. Tylko koniecznie taką derke żeby na padok mógł w niej chodzić.
Trochę z innej beczki... czy Endure Farnamu jest wykrywany we krwi? Jedziemy w przyszłym tygodniu na zawody ogólnopolskie w rajdach długodystansowych i koń będzie miał robione badania antydopingowe. Może ktoś wie czy nie będziemy mieli problemów z tego powodu...
asds   Life goes on...
15 lipca 2009 20:57
a ja dzis w akcie desperacji dalam się wypsikac znajomej Absorbiny Ultra Shieldem i wielkie dla mnie rozczarowanie!!! Mialam moze z 15 minut spokoju , a zaraz potem znów mnie zaczeło różnego rodzaju cholerstwo obsiadywac i dziobac  👿. Jak na preparat za 150 zł mega rozczarowanie co do skutecznosci
Jak już wspominałam-u nas czarna Absorbina u nas działa! działa przez pierwsze 15 minut 😁

asds czekam na relacje dot polleny 😉
Ratunku!! Coś potrzebuje na komary!!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 lipca 2009 21:21
Rokale Muckenfort Plus nie warto kupowć? liczyłam, że wydam do 100zł /1l za preprat a ty ponad 120+ koszty wysyłki  😵 , wykończą mnie te komary i gzy  😵
mój koń jest cały pogryziony przez komary-cała klata,szyja i trochę brzuch a do tego przy gardle wielka gula  😲
i trzeba kupić derke... przecież ten koń się męczy, a nie zostawie jej na cały dzień w boksie ;(
tak więc szukam derki siatkowej z kapturem, MOCNEJ najlepiej do ok 170zł
koń będzie w niech chodził najprawdopodobniej cały dzień (zależy od pogody) więć szukam czegoś w mierę lekkiego
:kwiatek:
Aga_Leming, ja pusciłam wczoraj pierwszy raz, upał był
myslę ze jej kolor i materiał odbija słonce i koniowi w niej mimo wszystko wcale nie gorąco
Holda wczoraj polatała trochę ale nie była jakas zaklejona od potu pod nią
mi się bardzo podoba ta dera
[quote author=Aga_Leming link=topic=713.msg297891#msg297891 date=1247675437]
Oto moja derka amigo mio 🙂 ;



  Moją jedyna obawą  jest, że koniowi będzie przy upałach w niej gorąco. Wiesz może jak z odprowadzaniem wilgoci w tej derce? Zastanawiam się, czy jak młody poszaleje na padoku i się spoci to czy wyschnie bez problemu.

[/quote]

Super derka 😅

Przydałaby się moim koniom taka, tylko jeszcze maska , bo pyski mają też okropnie pogryzione.
Niestety nie mogę nic takiego kupić, bo kucor natychmiast drze na koniu, a potem gryzie swoją 🙄

Nie martwiłabym się o szalenie koni w takie upały 😉
Przeważnie jednak oszczędzają energię w takie temperatury i szukają cienia 🙂

Na komary w tym roku nie ma siły - od 5 rano już chmara i przez cały dzień- w nocy pewnie też.
Chyba jest następny wylęg od kilku dni nie idzie wytrzymać na ogrodzie,  a konie prawie nie jedzą trawy, bo im dalej w łąki, tym więcej robali: gzów, slepaków

I żaden środek ich nie rusza - niestety.

Szkoda tylko forsy 🙄
To wszystko może będzie skuteczne , jak będzie ich mniej.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 lipca 2009 08:10
czy Rokale Bremsenfort jest dużo lepszy od Rokale Muckenfort Plus ?
Ada   harder. better. faster. stronger.
16 lipca 2009 09:15
LoveHorses, tak ja sama opis mówi - ROKALE Bremsenfort - Płyn przeciw gzom i meszkom - odstraszacz na owady.
oraz - ROKALE Muckenfort Plus - Naturalna ochrona koni przed muchami i innymi insektami.

Po prostu Bremsenfotr ma większy zakres działania.
Jeżeli w twojej okolicy nie ma mega gigantycznych końskich much, meszków i nie latają gzy (w DUŻEJ ilości) to spokojnie Muckenfort Plus da radę.


Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 lipca 2009 09:27
W zasadzie ostatnio jeżdżę wieczorem bo ze względu na upały wcześniej nie ma szans, a wieczorem to najbardziej komary atakują.  Konie po padoku też tylko z rana i wieczorem więc chyba ROKALE Muckenfort Plus powinien wystarczyć?
Ada   harder. better. faster. stronger.
16 lipca 2009 09:33
LoveHorses, chyba powienien, co do komarów to nie wiem.
No to ja jednak zdecydowałam się poświęcić i wstawać codziennie o 6 żeby w " spokoju"  pojeździć , choć i tak są komary to mniej niż wieczorem a gzy i inne krwiopijne muchy pojawiają jak mocniej słońce przygrzeje . Gorzej tylko z wypuszczaniem konia . Narazie konio chodzi na raty , dopóki derki nie będzie . Byle do jesieni 😉
[quote author=ona_mala_mi link=topic=713.msg298280#msg298280 date=1247740016]
  Narazie konio chodzi na raty , dopóki derki nie będzie .
[/quote]

Przypomniało mi się w sprawie derek, choć może to znane sprawy 🙂

Sprawa tarzania- warto zwrócić uwage, czy koń nie zaplatuje się w pasy w czasie tej czynności.
Widziałam co prawda, jak konie tarzały się spokojnie w derkach, ale to było konie angielskie, więc derki to ich druga skóra 😉

Po drugie , z własnej autopsji.

Mam konia o szerokiej piersi.
Jak zapięłam derkę dosyć ciasno pod szyją, to przy schylaniu się do ziemi sprzączka wbijała mu się w ciało.
Rozluźniłam więc zapięcie i ku mojemu zdumieniu koń próbując ugryżć owada na piersi,  wsadził sobie brzeg wycięcia  derki między zęby , jak wędzidło 😲
Przeraził się, szarpnął głową, podarł derkę, ale nadal derka trzymała się między zębami.
Dobrze, że byłam obok niego, więc szybciutko ,uspakajając go  rozpięłam  zapięcie uwalniając przeganaszowaną głowę.

Warto więc być czujnym przy pierwszych zakładaniach, pilnować co się dzieje, a pasy pod brzuchem zapiąć dosyć ciasno, żeby nie włożył tam kopyta,  w odruchu odganiania się.
omg ..ale mni nastraszyłaś  😲 😲

a ja tu chciałam z pytaniem czy używał ktoś derek siatkowych HKM ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się