Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

szemrana no cóż, dzięki
Hej dziewczyny, poczytałam sobie ten wątek i internet, zakupiłam żywokost, wrotycz, olejek citronella i eukaliptus, mam jeszcze ocet jabłkowy i czosnek - i nie wiem w jakiej kolejności (czy to w ogóle ma znaczenie?) i proporcjach to zmieszać  🤔

kilka lat temu robiłam różne antymeszkowe i antykomarowe specyfiki i całkiem działało, ale już nie pamiętam ani jak ani skąd miałam przepis :/. Na pewno był w nim czosnek, citronnella i dużo wrotyczu (ale swieżego - trzeba jeszcze poczekać).Do kwaśnego wszystko, co musi się "zamacerować" - oddać swój potencjał w ciecz - czyli czosnek, potem (po tygodniu - dwóch ) ziółka pojedynczo, potem woda (rozcieńczyć), potem olejki eteryczne.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 kwietnia 2017 15:08
Która absorbina będzie skuteczniejsza przeciw kleszczom? UltraShield Sport Insecticide & Repellent czy ULTRASHIELD EX- CZARNA?
julka177, na allegro masz Arpon G, skład ten sam co Ciper Pulvizoo. Gdzieniegdzie jest jeszcze dostępny Komarop out, też z cypermetryną - używam, działa (meszki, jusznice, jak regularnie pryskałam w zeszłym roku, to kleszczy też na koniu nie odnotowywałam, a przedtem owszem, na innych koniach cały czas), skończyć się nie chce... Tylko oba wg opisu są do oprysku pomieszczeń. 😉
sumire dziękuję Ci  :kwiatek:. Znajoma używała Ciper Pulvizoo, polecała mi już w zeszłym roku, chciałam kupić i wypróbować i nie ma 🙁. Ale jak jest zamiennik to super 😀
[quote author=azzawa link=topic=713.msg2670454#msg2670454 date=1491895345]
Hej dziewczyny, poczytałam sobie ten wątek i internet, zakupiłam żywokost, wrotycz, olejek citronella i eukaliptus, mam jeszcze ocet jabłkowy i czosnek - i nie wiem w jakiej kolejności (czy to w ogóle ma znaczenie?) i proporcjach to zmieszać  🤔

kilka lat temu robiłam różne antymeszkowe i antykomarowe specyfiki i całkiem działało, ale już nie pamiętam ani jak ani skąd miałam przepis :/. Na pewno był w nim czosnek, citronnella i dużo wrotyczu (ale świeżego - trzeba jeszcze poczekać).Do kwaśnego wszystko, co musi się "zmacerować" - oddać swój potencjał w ciecz - czyli czosnek, potem (po tygodniu - dwóch ) ziółka pojedynczo, potem woda (rozcieńczyć), potem olejki eteryczne.
[/quote]

kotbury - dzięki 🙂 co prawda, nie doczekałam do instrukcji - więc na chłopski rozum do octu dolałam olejki i przefiltormwany napar z ziół. Zostało mi wszystkiego jeszcze na drugą dawkę więc jak wypsikam to zrobię wg. Twoich instrukcji  :kwiatek:
Nie udało mi się jeszcze przetestować, bo na razie całe robactwo się pochowało.

Powiedz mi jeszcze - czy taki specyfik ma prawo sie zepsuć? Jak kiedyś robiłąm to nic takiego nie zauważyłam, ale wydawało mi sie ze to ocet "konserwuje, a tym razem ie dodałam go jakoś strasznie dużo. 🤔 
Niedawno zrobiłam napar z kocimiętki dla kota, wpakowałam w atomizer i miałam nadzieje ze taka niewielka ilosć starczy na kilka dni. Niestet po 2-3 dniach był do wywalenia - zrobił sie mętny (skisł czy spleśniał) 🙁
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
19 kwietnia 2017 14:10
[quote author=Na_biegunach link=topic=713.msg2672611#msg2672611 date=1492524512]
Która absorbina będzie skuteczniejsza przeciw kleszczom? UltraShield Sport Insecticide & Repellent czy ULTRASHIELD EX- CZARNA?
[/quote]

U mnie absorbiny działały na komary, a na kleszcze nie 🙁
ale teraz testuję Equi Nopick i się nie skarżę, codziennie rano przed pastwiskiem psikany i nie miał ani jednego kleszcza 🙂
na ile dni  BIO EQUI NOPICK zabezpiecza konia przed kleszczami ?
sumire, ale psikam tym konia?  Jak bardzo rozcienczasz? Na robale gigantyczne tez działa?
gacek 🙂 taką ulotkę znalazłam. http://biowet.pl/produkty/arpon-g/
a czy jest ekologiczny środek do opryskania chaszczy na pastwisku ?
Equi NOPICK działa przez dzień w zależności od pogody jak będzie padać albo koń się spoci to normalne że trzeba jeszcze raz spryskać konia.
Jednak jest bardzo skuteczny.
HEJ ma taki problem mam klacz wysokożrebna, padokowana 24 h jaki bezpieczny środek przeciw meszkom i komarom  mogę dla niej stosować ?
Dziewczyny, czym umyć miejsca pogryzione przez meszki? Jest coś, co złagodzi obrzęk?
Rumianek
anai,
Zimne okłady z wody z octem lub wody z sodą oczyszczoną. Po łyżce stołowej danego składnika na szklankę wody.
u mnie meszki 'poległy' na oleju kokosowym. Zwyczajnym rafinowanym z Biedronki . Kobyła w końcu nie jest pogryziona , nie ma spuchniętego podbrzusza. Porządne smarowanie wystarcza na dwa dni. Chodzi z wysmarowaną klatą , podbrzuszem - żadna chemia u mnie nie działała na meszki. Z olejków próbowałam tylko herbacianego . Ten krótko działał niestety.
Może u kogoś się sprawdzi bo ktoś tu kiedyś polecał. W sumie najtańsza opcja i wiele wariantów użycia 😉
Dzięki. U nas dziś pojawiły się dzikie chmury meszek i wszystko pogryzione. Młody ma pogryziony brzuch. NAwet ludzie uciekali.
potwierdzam działanie oleju kokosowego, a w celach eksperymentalnych ( ponoć działa odstraszająco na kleszcze ?)  przygotowałam wywar z czystka dodałam glicerynę i opryskuję klacze. mam wrażenie, że owady je omijają.
moja też wysmarowana olejem kokosowym- całe podbrzusze, klata i wnętrze uszu- dzisiaj drugi raz aplikowałam ale już widać poprawę.
coś mi się wydaje że w tym roku robactwo jeszcze bardziej zjadliwe niż rok temu :/
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 maja 2017 19:22
Wpadam pochwalić kleszczołapki. Mam talent do rozwalania kleszczy ręcznie i pęsetą a tym wykręcam 100% w całości
Kleszczy jest teraz dużo mniej albo pogoda albo absorbina działa.
Potwierdzam działanie oleju kokosowego - zabezpiecza przed meszkami i goi 🙂
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
07 maja 2017 21:24
Jeśli chodzi o kleszcze to mam taki stary sposób- kojarzycie takie spray'e do zamrażania, np. na stłuczenia itp? Otóż psikam tym na wacik, którym następnie dotykam kleszcza, momentalnie go zamraża, zanim zdąży się zorientować i w tedy bezpiecznie go wykręcam 😉
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
08 maja 2017 09:04
na ile dni  BIO EQUI NOPICK zabezpiecza konia przed kleszczami ?


U mnie stajenni spryskują konia co drugi/trzeci dzień rano przed puszczeniem na pastwisko -oczywiście jak pada, czy koń się wytapla w błocie trzeba zabieg powtórzyć.
są gotowe zamrażacze do kleszczy  Tic-off, ATIX 
|Poszukuję turboantymuchoderki dla konia który lubi tarzanie. Takiej która nie będzie utrudniała poruszania czy zjeżdżała i nie obcierała. Możecie mi coś polecić? Horseware czy Premier Equine? Podobnie poszukuję maski odpornej na tarzanie i takiej która nie utrudnia widzenia. Będę wdzięczna za sugestie.
uszatkowa   Insta: kingaielif
14 maja 2017 09:52
Cześć, co jest skuteczniejsze na meszki/komary/gzy? Farnam endure czy absorbina? Co wybrać?
potwierdzam działanie oleju kokosowego. Nic nie czepia się, smaruję podwozie i klatę, resztę psikam olejkami z naparem wrotyczu lub octem jabłkowym i jest Ok. Póki co - nie ma potrzeby zakładania derek siatkowych.
Grace polecam posmarowanie  ol. kokosowy również głowy, uszu, chrap i pomiędzy ganaszami, nasady grzywy i ogona
Czy ktoś z Was trzymał konia w derce siatkowej 24 godziny na dobę? Kuc jest od 8 do 20 na łące, na noc wraca do boksu. Nie ma możliwości zdejmowania i zakładania derki. Co robić w takim przypadku? Mogę zostawić ją cały czas w derce?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się