Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

SzalonaBibi, u mnie na kleszcze dobrze działa czarna absorbina
_Gaga,
Całe konie pryskasz czy nogi, podwozie i ogon? I jak często? Latem używałam i miałam wrażenie, że na nic nie działała, nawet chwilę po użyciu. Może na moim stepie takie cholery, że ich nic nie ruszy.

Na kleszcza wbitego permetryna... czyli czarna absorbina min.

A jesteś pewna, że to kleszcze a nie na dokłądkę jeleniówki?

kotbury,
Na dokładkę to może być wszystko. Ale kleszcze na pewno, bo zbieram je z kobył pracowicie i uśmiercam. I to po nich najgorsze odczyny są.
SzalonaBibi, to chyba ten muchex ma właśnie perpetryne/substancję działająca podobnie. Tak jak preparaty dla psów działa- smarujesz grzbiet i tkanka podskórna tłuszczowa się tym "nasącza", przy kontakcie (próbie wbicia się) poraża delikwenta.
Absorbina fajna... ale droga jakby nie było.
SzalonaBibi, pryskam całe konie, bo nie tylko na kleszcze. Na kleszcze działa idealnie. Na pozostałe owady - tak se, ale widzę różnicę bez i z. Psikam czasem codziennie, czasem raz w tygodniu - jak mi się przypomni 😉
W przypadku samych kleszczy i opcji ekonomicznej, jakimkolwiek preparatem z permetryną psikałabtm kilka dni z rzędu (tak z 5), po czym raz w tygodniu. Powinnaś mieć spokój, a preparatów na Alledrogo od groma.
SzalonaBibi, i czarna absorbina i muchex działają na kleszcze. Muchex zdecydowanie taniej wychodzi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 października 2022 07:53
SzalonaBibi, Ja też polecam czarną Absorbinę na kleszcze. U nas jest zatrzęsienie kleszczy :/ Pryskam w najgorszych okresach codziennie nogi pysk od spodu, no miejsca gdzie się kleszcze najczęściej wbijają i po których na konia wchodzą, całego tak raz w tygodniu. Działa do tego stopnia, ze widzę że ogólnie kleszczy mamy już mniej, wybiło część tej populacji, koty też pozabezpieczane i widzę, że nawet jak przestają działać te preparaty to mniej przynoszą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się