Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

ja muchex stosuje w takim schemacie: 1 dawka 30ml na raz, potem co tydzień dolewam 10ml do osiągnięcia dawki na wagę konia. Nie miałam nigdy odczynu czy innej reakcji alergicznej. Trzeba pamiętać żeby polać wieczorem kiedy koń już zostaje w boksie.
Słychajcie wczorja mojemu koniowi w sumie pierwszy raz założyłam maskę na padok (jasna) i on się zachowywał jakby nie widział, kumple z pastwiska też mega dziwnie na niego reagowały to możliwe w ogóle?
Lepsze może w takim razie czarne maski?

Co do muchexa to stosuje od 2 sezonów i faktycznie działa, zero kleszczy i owadów też jakby mniej. Daje już od ponad miesiąca czystek turecki do paszy i psikam czarną absorbiną. Efekty zadowalające 🙂
Bajahorses, moja w jasnej też tragicznie chodziła. Sama jak ja przymierzyłam to się przestałam dziwić bo strasznie odbijała światło i dawała takie okropne oślepiające pobłyski
anetakajper   Dolata i spółka
11 maja 2023 19:49
Bajahorses, przyzwyczai się do maski i konie też. Ja ostatnio założyłam kantar na chwilę i koń z kantarem został wygoniony że stada 🤣
Bajahorses w czarnej siatce widzi sie lepiej niz w białej/jasnej. A konie sie przezwyczają do widoku UFO ;-)
Serio ? Ja specjalnie rok temu kupilam mojej Bucasa, bo jeszcze odbija UV, siatka jest jasna.
anetakajper, No moje przez dobre 15 minut zaczęły go ganiać jak jakiegoś swierzaka a chodzą za sobą dobry rok 😅
Zmienię wtedy na ciemną, bo przeraził mnie widok mojego konia który ze mną nie chce iść do przodu i nie ogarnia rzeczywistości 😀
Zobaczymy czy na czarna maskę koledzy z pastwiska będą bardziej wyrozumiali 😅😂
xxagaxx no ja w to odbijanie światła wierzę średnio :P a to z czarną siatką gdzieś usłyszałam i sprawdziłam na sobie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2023 08:17
Nasz Łaciaty i w ciemnej ma problemy, nie widzi dobrze i nie lubi żeby mu maskę zakładać. Najbardziej to widać jak z jasnego w cień wchodzi np. w lesie, że nagle jakby niedowidział.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 maja 2023 09:25
Ja robiłam testy z ciemną i z jasną. Różnicy w potencjalnym ograniczeniu widoczności nie widziałam, za to w temperaturze skóry konia pod siatką - różnica była spora na korzyść białej siatki.
Jak ma się konia padokowanego cały dzień, to tylko białą siatkę.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 maja 2023 10:19
zembria, to akurat nie jest dziwne, zwłaszcza w takiej sytuacji, o której piszesz. Końskie oczy potrzebują dużo więcej czasu na to żeby źrenice się adaptowały do nagłego zacienienia, niż ludzkie. Maska i tak dodatkowo zmienia postrzeganie i odbiór otoczenia bez względu na to w jakim jest kolorze.

Ja akurat od lat mam czarne absorbiny. Nie miałam jakiś problemów z przyzwyczajeniem czy nie widzeniem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2023 10:24
Aleks, Niby tak, ale to jedyny koń którego widziałam, żeby aż tak reagował. Albo inaczej, tak mocno reagował.
BUCK   buttermilk buckskin
12 maja 2023 10:29
zembria mój tak ma i bez maski, dlatego maski nie używam. ma wrodzony lekki niedorozwój oka, dr.M.Warzęcha zdiagnozowała fakt, iż oko nie dorosło po okresie źrebięcym 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2023 10:35
BUCK, Nam ten koń tak wzrokowo też od zawsze podpada. W takim ogólnym badaniu oczu jest niby ok, ale przypuszczam, że jakby tam zajrzał specjalista to pewnie jakiś defekt by znalazł.
Nikt nic? Muszę wymienić naszą derkę z Premier Equine bo lezy na dziewczynach fatalnie. Może jest ciut za długa, ale rozmiar dobry (6.6) a tragicznie ciągnie za klatę i zjeżdża do tyłu... A trochę nie mam pomysłu w co pójść...

ma ktoś którąś z tych?

https://wsiodle24.pl/pl/p/HE-HORSENJOY-Derka-siatkowa-przeciwko-owadom-z-kapturem-Davina-145cm/29994

[[a]]https://wsiodle24.pl/pl/p/Waldhausen-Derka-przeciwowadowa-Zebra-Fly-Rug%2C-145-cm/35271[[a]]

https://wsiodle24.pl/pl/p/YORK-Derka-siatkowa-z-kapturem-ZEBRA-145/23966
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 maja 2023 13:35
xxagaxx, tą Felixa kupowała rok temu mama Misi i bardzo była zadowolona, bo im się siwy obcierał od każdej derki na łopatkach
xxagaxx, - ja mam "krówkową" z HKM i jest zaskakująco fajna, nic nie obciera, ładnie leży na moim - a on szerszy niż dłuższy i problem ściągania się do tyłu niestety dobrze znam 🙄 bo często muszę brać większe, żeby w klacie wszedł. Krówkę mam 155 i leży super, trochę wisi z tyłu, ale przód się mimo wszystko nie ciągnie.
Ta dokładnie:
klik

Tak leży na moim, chodzi w niej też do karuzeli.
20220812_185747.jpg 20220812_185747.jpg
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
Jeszcze mi się rzuciła w oczy reklama sklepu i takie coś wyskoczyło

https://equirex.pl/pl/p/Derka-HORSEWARE-Rambo-Protector/3191

cena już inna, ale jednak Horseware to jedna z moich ulubionych marek. Jest sens wydawać tyle kasy na derkę siatkowa? Podoba mi się zapięcie z przodu, imo lepiej to się układa niż standardowe.
xxagaxx, - miałam horseware pożyczoną na jeden sezon i ona jest top. To gruba, gęsta siatka, ale faktycznie odbijająca UV (na karym widać było różnicę koloru). Bardzo obszerna i dobrze układająca się. Miałam ciut inną wersję, tj taką zielonkawą i zakładaną na uszy, bez zapięcia do kantara, ale reszta podobna. Koń przyjaciółki wcześniej w niej chodził 24h po dworze, nabawiła się jednej dziurki łatwiej do zszycia, nic się dalej nie siepało. Generalnie jeśli masz konie zabawowe, albo stojące 24h na dworze to imo warto przemyśleć, jeśli nie, to nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią. Sama poszłam w tańszą rok temu głównie ze względu na portfel obolały po kontuzji, ale w sumie spełnia swoje zadanie 🙂
keirashara, dzięki, czyli jednak marka to marka. TA moja jedna to niszczyciel, więc może przemyśle
xxagaxx ta podlinkowana przez Ciebie derka horseware jest naprawdę jak wręcz pancerna w porównaniu z innymi siatkowymi z którymi miałam do czynienia. Jej siateczka jest totalnie inna, taka sztywniejsza, mocniejsza, moim zdaniem naprawdę fajnie się to sprawdza szczególnie jeśli koń to niszczyciel 😄
Poszliśmy w horseware. Jeszcze nie ma u nas much, pewnie w połowie czerwca pojdzie w ruch. Wrażenie robi naprawdę dobre
20230525_154113.jpg 20230525_154113.jpg
Czy ma ktoś z Was alternatywę dla muchexu (to jest permetryna)? Posmarowałam porządnie klacze hodowlane i źrebaki niecałe 3 tygodnie temu, pod ganaszami, brzuchem, po grzywie itd. Niby ma działać do 6 tygodni, dziś wyciaganelam z nich stado kleszczy. Oszaleć idzie, bo z jednej strony permetryna w nadmiarze jest toksyczna, z drugiej odkleszczowka źrebaka załatwi.
BUCK   buttermilk buckskin
26 maja 2023 09:07
karolina_ bo muchex nie odstrasza, Muchex truje kontaktowo, musi wniknąć w krwioobieg i roznieść się po ciele, wtedy naprawde działa, moj kon jest czysty zawsze jak wchłonie Muchex, natomiast znajome używaja sputop spot-on (deltametryna) aczkolwiek dla źrebaka ... no to nie wiem
xxagaxx, trzeba tylko uważać przy praniu, ja tak sobie załatwiłam moją Rambo Protect, niestety skurczyła się. Z pomocą krawcowej próbowałam poszerzać, wymieniłam paski na dłuższe, ale to już nie jest to samo.
gawesia, ooo, dobrze że mówisz, czyli trzeba się trzymać tego 30 stopni z metki 😅
karolina_ ja używam endure farnamu i daje to radę a jak był wysyp kleszczy kiedyś to psimi kroplami z deltametryna się ratowałam jeśli chodzi o dół nóg (tam było najgorzej) i pod ganaszami. Plus poszedł w ruch spot on po linii grzbietu. Sama permetryna u nas na kleszcze nie działała w ogóle.
Usagi   Unikalne ciasteczko
26 maja 2023 12:52
xxagaxx, a udało ci się kupić z jakąś promką? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się