Kurtka przeciwdeszczowa na jazdę?

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 czerwca 2009 16:23
Jaką byście polecali kurtkę przeciwdeszczową do jazdy - taką żeby nie przemiękała ale jednocześnie by człowiek się w niej nie zapacał i żeby miała 2-stronny suwak?
Też poszukuje. Decyduje się chyba na EQUI-THEME OXER
Kingsland za 105 zl przezroczysta,super na frak mozna zalozyc.Bardzo polecam!
Oj, bardzo dobry temat, szukam przeciwdeszczowej kurtki teraz, ale takiej troszkę cieplejszej. We wrocławskich sklepach wybór jest beznadziejny i nie ma takich naprawde przeciwdeszczowych kurtek - a mam dość jeżdżenia do Irlandii z kurtkami, które miały być przeciwdeszczowe, ale okazały się przemakające...

PS PRzecież Kingslandy są koszmarnie drogie. Ja szukam czegoś w przedziale 150-300zł...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 czerwca 2009 18:36
Ja mam Berghaus'a z Goretex'u z dwudzielnym zamkiem. Zupełnie nie jeździecka, ale sprawdza się w brytyjskiej pogodzie.
We wrocławskich sklepach wybór jest beznadziejny i nie ma takich naprawde przeciwdeszczowych kurtek


dokładnie też szukałam i nic nie ma....a pogoda fatalna i nie zapowiada się na lepszą.


Widziałam kurtkę przeciwdeszczową unisex Tattini za 209.00zł i tak nad nią rozmyślam

Myślałam też nad Pikeur lub Jacson
Polecam Pikeur'a.
mam Jacksona taki komplet przeciwdeszczowy. spodni nie uzywam, ale kurtka jest kapitalna. wg instrukcji nie przemaka przez...24 godziny. ale tego nie sprawdzalam  😁
jedynym minusem jest to ze wewnatrz rekawow (miedzy warstwami materialu) sa wszyte gumowe paski, ktore po praniu parcieja i sie rwa. ale tak czy siak, w niczym to nie przeszkadza. POLECAM !
A który dokładnie to jest, możesz podlinkować? Spodni mamy w pracy dużo, ale kurtka by się przydała... Ile ona kosztuje, dużo?
zaraz postaram sie poszukac linka. dawalam cos ok 200 zl za caly komplet, wiec cena przyjemna 🙂

edit:
znalazlam link: http://sklep.bergo.pl/komplet-przeciwdeszczowy-p-82.html
Czy ktoś wie czy kurtka JACSON model NOVA jest nieprzemakalna?
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lipca 2009 15:45
eee... a dlaczego ten watek żyje własnym zyciem - kiedy jest dublem tego: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,120 ?
Carolina "bryczesy" czy "oficerki" idąc Twoim tokiem myslenia tez sa dublem

wrzucmy wszystko do jednego wora - beda 3 wątki po 500 str - suuuper  🙄

Takie "siodła" "ogłowia" "ochraniacze" tez do "konskiej rewi mody" i juz...
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lipca 2009 16:01
no tak, tylko dlaczego uzytkownicy jednego i drugiego wątku w OBU zadają TO SAMO pytanie?
dla mnei to świadczy o dublowatości wątku.
poza tym o kurtkach w JRM ciągle ostatnio ktoś pisze, w tym sporo Dramka, dlaczego nagle wyskakuje drugi watek o tym samym?
Caroline troche ma racji, wiedziałam ze dostane po pazurach.. 🤬 ale pokusa była większa. Poza tym kurtka i tu i tu pasuje  😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lipca 2009 16:05
nie chodzi o dostanie po pazurach, tylko o jakiś porzadek - jest wątek gdzie napierniczamy juz sobie o kurtkach od jakiegoś czasu. po co drugi równolegle do napaierniczania o tym samym?
albo z JRM "wylatuja" kurtki, albo ten watek nie ma racji bytu. moim zdaniem 😉


edit
z resztą... nawet w tamtym wątku więcej Dramka o kurtkach napisała niz tutaj 😁
dubel i tyle :P
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 lipca 2009 15:49
Na prośbę autorki otwieram. Proszę się tylko trzymać kurtkowego tematu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 lipca 2009 16:40
Dziękuję Opolanko za ponowne otwarcie. Dziękuję też wszystkim za odpowiedzi w temacie.

Ostatnio będąc w sklepie jeździeckim poprzymierzałam trochę. Był jeden tani komplet (140 zł) firmy Equipage Scanhorse - ładny ale po paru chwilach w kurtce zlałam się potem. Wniosek: niska cena= efekt sauny. Co do deszczenieprzepuszczalności - nie wiem. Wydawała się być trochę lepszym ortalionem.

Inna kurtka zdaje się Mountain Horse. Cena wyższa bo gdzieś 400 zeta. W dotyku jak zwykły materiał. Z metki wynikało że przeciwsztawia się iluśtamtysiącom kropel deszczu czy jakoś tak na cm2. Efektu sauny nie było bo jej założeniu w dusznym sklepie.
a czy nie nadawalaby sie kurtka przeciwdeszczowa niekonska?Jakiejs porzadnej firmy z oddychajacego materialu?
trzynastka   In love with the ordinary
04 lipca 2009 20:23
a czy nie nadawalaby sie kurtka przeciwdeszczowa niekonska?Jakiejs porzadnej firmy z oddychajacego materialu?

a dlaczego by sie miala nie nadawać?
całe życie jeżdżę w niekońskich kurtkach tylko kupując pilnuję by była z tych dłuższych gdzieś do połowy pośladków lub nawet za.
Ja sęp i oszczędniś jestem więc jak widzę kurtkę nie końską za 200 zł a podobną końską za 400 zł to się nie zastanawiam  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 lipca 2009 20:27
Oczywiście że jakaś niekońska się nada. Byleby (jak dla mnie) miała ten suwak dwustronny.

W sklepie sportowym byłam też. Były jakieś kurtki oddychające z jakichś nowoczesnych materiałów (nie ortalionu) i w ogóle za - uwaga - 600 zeta i więcej nawet. Tak za bardzo nie chce mi się tyle kasy wydawać.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 lipca 2009 20:30
http://sklepkarina.pl/kurtka-tattini-szafir-p-3070.html
polecam! zarowno sama podszewka jak i gorna czesc sa nie przemakalne (w gornej sa specjalne nieprzemakalne zamki) w ogole cala kurtka jest boska
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 lipca 2009 20:33
no fajnie wygląda - ale cena też jakby lekko wysoka
Elape, Tak z ciekawości pytam dlaczego kurtka do jazdy musi mieć suwak dwustronny? Ja np za takimi suwakami nie przepadam, w czasie jazdy suwak się rozsuwa. Teraz nawet kupiłam kurtke do jazdy i ma zwykły. Ale Kurtki trekkingowe też mają suwaki dwustrone.

Może kurtka z Tchibo? Kosztuje ok 100zł w sklepie. Widziałam tez zielone.

http://www.allegro.pl/item677725609_kurtka_damska_trekkingowa_super_extra_teflon_tcm_m.html

http://www.allegro.pl/item622046936_super_damska_kurtka_trekkingowa_klejone_szwy_tcm_l.html

Ja się zastanawiam nad tą:

http://www.tchibo.pl/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/pl/-/PLN/TdPlDisplayProductInformation-Start;sid=ArhyiRboVN9yiVynvSp47RV3UhMQ5hwGggg=?ProductSKU=M13051&BackTo=preview&SSV=true

"Na prośbę autorki otwieram. Proszę się tylko trzymać kurtkowego tematu."

Opolanka, jak zamykałaś wątek rozmowa była na temat kurtki  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 lipca 2009 23:33
Dramka, za 38zl to jakby... nie ma sie nad czym zastanawiac 😉
szafirowa

Już zamówiłam 😉 Takiej właśnie szukałam. Nie różnie się niczym od jeździeckiej typu "BOMBER" i nie koszuje 150zł..

Jak jest okazja to sie nie zastanawiam. Aby rozmiar tylko pasował.

PS. Co Ty robisz odrywając się od ziemi?  😅
Też uwielbiam suwaki dwustronne w dłuższych ubraniach. Nie cierpię kiedy bluza/kurtka jest zbyt długa i z przodu nad siodłem podnosi się do góry, marszczy w okolicy brzucha. Wygląda to okropnie.
Albo krótszy ciuch, tak by się nie marszczył w siodle, albo dwustronny zamek, który można lekko rozsunąć, tak by ciuch się ładnie układał.
Mi się nigdy suwaki nie rozsuwały same z siebie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 lipca 2009 07:56
Dramka:

Dlaczego lubię dwustronne zamki? Podobnie jak Tunrida

Nie cierpię kiedy bluza/kurtka jest zbyt długa i z przodu nad siodłem podnosi się do góry, marszczy w okolicy brzucha. Wygląda to okropnie.

Mi też nigdy suwaki same z siebie się nie rozsuwały
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 lipca 2009 14:57
szafirowa
PS. Co Ty robisz odrywając się od ziemi?  😅


kurcze mysle mysle i ostatecznie poprosze o wytlumaczenie, bo nijak nie rozumiem tego pytania 😉
Szafirowa,

Poprostu nie wiedziałam że skaczesz 😉

ElaPe, Mi zawsze ten suwak się rozsuwał.. 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się