Małopolski Piknik Lotniczy - wypadek

Kami   kasztan z gwiazdką
28 czerwca 2009 18:14
http://wiadomosci.onet.pl/1998540,449,krakow_wypadek_awionetki_podczas_pikniku_lotniczego,item.html

Byłam przez dwa dni za znajomymi. Bawiliśmy się super, pokazy przeszły nasze oczekiwania, wyszłam zaraz przed wypadkiem bo samoloty już odlatywały do domów... Taka udana impreza zakończona tragicznie  😕

[ * ]
A ja już w zeszłym roku miałam taką mysl,że trzeba być nieodpowiedzialnym,
żeby air show robić w środku miasta. Same blokowiska i samoloty nad tym. 🤔wirek:
Jest Pobiednik -za miastem -można sobie latać do woli a widzów dowozić.
ale oczywiście poza wszystkim-szkoda załogi z wypadku - bardzo.

ushia   It's a kind o'magic
28 czerwca 2009 18:31
Taniu - ja tam mieszkam, z lotnictwem jestem niezle obeznana i mysli o tym, ze nie maja gdzie awaryjnie wyladowac krazyly mi po glowie od pierwszego pikniku
nie wiem czy wiecie, ale pilotow uczula sie na wybor miejsca rozbicia sie - nawet jak wiadomo ze sie rozbija i tak staraja sie celowac w miejsce gdzie najmniej szkody narobia - dlatego tez trafilo na park, bo alternatywa byl zatloczony teren pikniku, bloki albo ruchliwa Bora-Komorowskiego
mam nadzieje, ze na jednej ofierze smiertelnej sie skonczy i ranni sie wyliza
Ja też mieszkam blisko. I obie wiemy jakie były korki - na AWF chyba też wystawa psów była?
A w parku też mogli być ludzie i pewnie byli.
Cud,że się tak skończyło. Cud.
ushia   It's a kind o'magic
28 czerwca 2009 18:38
Pewnie ze byli, ale nie w takim zageszczeniu.
Powiem Ci ze strasznie mnie "tknelo" jak moja mama dzwonila zeby sie upewnic ze nie bylam z dzieciakami w parku
A wypogodziło się i mogłaś być jak nic.
Mam nadzieję,że zabronią już tych pokazów.
My byliśmy tylko wczoraj, bo 2x wydać kasę na bilety to niestety nie na nasz budżet.

I tak to strasznie niesprawiedliwe, wczoraj była straszna pogoda, więc wypadek nie byłby w sumie jakoś... hm... może 'przypadkowy', tzn można by go wytłumaczyć pogodą. (mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi)

A dziś, tak pięknie i bum  😲
Kami   kasztan z gwiazdką
28 czerwca 2009 21:23
No dzisiaj rozmawialiśmy ze znajomymi, kiedy w końcu zdecydują się przenieść imprezę do Pobiednika. A zaczęło się od tego, że jeden z samolotów zaczął latać nad publicznością, a nie nad tą strefą bezpieczeństwa...
Ale mnie najbardziej tknęło to, że wychodziliśmy z pikniku z przeświadczeniem że wszyscy już się rozchodzą i rozlatują do domów. Ci ludzie w cessnie też pewnie startowali już z myślą, że wracają do domów, pokażą zdjęcia, zobaczą się z rodziną. To nie ich wina, że piknik odbywa się w środku miasta. Oni zapewne chcieli tu przylecieć, żeby się pokazać, dobrze pobawić w weekend, podzielić swoją pasją  🙁
Sama mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już jechać na piknik do Pobiednika... ale pewnie dla organizatorów większe znaczenie od bezpieczeństwa będzie miała kasa - nie każdemu będzie się chciało jechać za miasto... dużo ludzi dotarło na imprezę na piechotę, albo komunikacją miejską. W Pobiedniku musieliby zorganizować dodatkowy transport, a to wiadomo - kasa i dużo załatwiania.
... i tylko ludzi żal...
Ale takich zdjęć mogliby na onet nie publikować...

Drastyczne!

Whisper_777   .: Born To Be Wild :.
29 czerwca 2009 07:23
wistra, matko.... aż mi dreszcze przeszły jak się dopatrzyłam... 🙁

Ten filmik pokazuje osobom mniej znającym Kraków -w jakim gęsto zamieszkałym terenie odbywał się ten piknik.
zmarł drugi uczestnik katastrofy.
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 czerwca 2009 17:03
Ale takich zdjęć mogliby na onet nie publikować...

Drastyczne!




Straszne to zdjęcie...

Zdecydowanie to nie jest dobre miejsce na tego typu festyn.
Ciekawa jestem czy prezydent miasta w jakiś sposób to skomentuje.
I tylko tych biednych ludzi szkoda 🙁 Powinni zakazać robienia takich imprez w centrum miast
ushia   It's a kind o'magic
29 czerwca 2009 21:16
Ale akurat miejsce organizacji nie wplynelo na to ze sie rozbil - tak samo byloby ich zal gdyby spadli na Pobiedniku
cieciorka   kocioł bałkański
29 czerwca 2009 23:21
niemniej ryzyko wiekszej ilosci ofiar jest w miescie a nie pod miastem


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się