Co dajecie swoim koniom w nagrode ? czyli wszystko o smakołykach dla koni :)

Ja swojemu pulpetowi jako nagrode  w czasie jazdy daje cukierki ziolowe Sukces i bardzo sobie chwale. Nie krusza sie w kieszenie i nie lepia a kon je uwielbia. A po jezdzie jablka, marchewki, suchy chleb. Cukru nie daje wcale.
asds   Life goes on...
02 kwietnia 2009 23:21
A ja dzis zakupiłam na spróbowanie 250g pudełko ciasteczke Eskadrona miodowych i jakis tam jeszcze (mix). Zobacyzmy czy warte były tych 5 zł  😁  Jakby co pudełko ładne. Będzie na gumki od bidy  😁
KuCuNiO   Dressurponyreiter
03 kwietnia 2009 20:57
Też je miałam:-D
Dostałam kiedyś gratis na Targach w Poznaniu, ale już dawno poszły:-)
Miał ktoś może smaczki z firmy VITAKRAFT ? Ta firma produkuje też jedzenie dla gryzoni. (mam świnki morskie i chwalą sobie to jedzonko 😉 ) Ciekawi mnie czy smazcki dla koni też będą dobre...
KuCuNiO   Dressurponyreiter
04 kwietnia 2009 07:53
Ja miałam:-)
Kupione w Decathlonie, były całkiem fajne:-)
A ja ostatnio upiekłam kopytnemu ciastka i cholernik nie zjadł ani jednego... nie smakowało szanownemu panu.
Za to cała reszta w stajni wcinała az sie uszy trzęsły (lącznie z nami.... dwunożnymi :hihi🙂

A te eskadronowe ciastka tez kiedys dostałam na targach... konie jadły alemi nie smakowały 🙄

Teraz jako smakołyki podaje tradycyjnie cukier w kostkach i cukierki sukcesu. Są tanie, jest ich dużo i konina wcina wiec wszystko pasuje 😉
asds   Life goes on...
06 kwietnia 2009 16:38
a ja miło zaskoczona ciasteczkami z eskadrona. Konik szamie ze az miło 🙂
moj najbardziej na swiecie kocha cukierki st.hippolyt'a  😍 😍
slicznie pachna, sa dosc twarde i nie krusza sie noszone po kieszeniach 🙂 po prostu cudo!  😍
pies tez na nie nie narzeka  😉



Ada   harder. better. faster. stronger.
11 maja 2009 01:22
Dostaliśmy ELIOTT krekersy jabłkowe.
Na początku myślałam że nie będą smakować jako tak dziwnie wyglądały jednak ogonowi bardzo przypadły do gustu.
Pachną dość intensywnie, są w miarę miękkie a koń po skosztowaniu dwóch domagał się więcej 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 maja 2009 21:38
A ja mam takie głupie pytanie, czy te płatki kwiatów, które są w smakołykach Officinalis też się podaje?
asds   Life goes on...
18 maja 2009 21:57
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=718.msg255986#msg255986 date=1242679132]
A ja mam takie głupie pytanie, czy te płatki kwiatów, które są w smakołykach Officinalis też się podaje?
[/quote]

Tak
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 maja 2009 22:15
Dzięki za odpowiedź! Niby była oczywista, ale wolałam się upewnić. 🙂 Jutro będziemy testować na koniach, na razie przetestował mąż i "mogłyby być bardziej słodkie". A kotu smakują.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 maja 2009 23:09
Lanka_Cathar, Tleniony wyzera konskie cukierki? nie karmisz go,czy jak? 😁  a powaznie, ktore smakolyki bedziecie testowac? 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 maja 2009 21:37
On wyżera wszystko, jakkolwiek bym go nie karmiła. 😀 A testujemy te:http://animalia.pl/produkt,14837,510,Officinalis_Biscuits_Melissine_e_Mentoline__0.9kg.html (i nawet mnie smakują) i te: http://animalia.pl/produkt,14841,510,Officinalis_Przysmaki_Dolcetti_Anise,_Mallow__0.9kg.html (te testował Tleniony). Koniom też smakują. 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 maja 2009 21:43
http://animalia.pl/produkt,6504,510,Happy_Day_Ciasteczka.html
czy ktoś miał? cena nie jest super ciekawa, ale opakowanie duże i wyglądają nieźle 🙂
Ja dostałam niedawno cukierki Leoveta (prezent urodzinowy 😀) o smaku banan-ananas-papaja. I powiem ze pachną tak apetycznie ze sama bym zjadła. Chyba będe je teraz kupować dla mojego koniowatego😀


taak! taaak! też mam takie, ślicznie pachną, tak samo jabłkowo-żurawinowe(?) 😀 a mój koń... dla cukierków zrobiwszystko - otwiera sobie torbe z miomi rzeczami, szuka cukierkow, wyciaga opakowanie i nie chce oddawać!  🤬
U mnie Ruda dostaje przede wszystkim jabłka i marchweki  😉
Ale zdaża mi sie czasem dawać cukierki. Ostatnio robiłam większe zamówienie w Starym młynie ,to dostałam gratis opakowanie cukierków Pffifa ,w którym sa wymieszane 3 smaki... Fajne nawet ,ale nie chce chyba wiedziec co jest w środku.
Najlepsze wrażenie robiły na mnie ciasteczka chlebowe firmy ETNA ,ale chyba już ich nie sprzedają 🙁
Były smaczne zarówno dla mnie jak i dla paszteta
Norquina   Life is too important to be taken seriously
22 maja 2009 19:38
Nora uwielbia marchewy jako nagrody,co do jabłek to je tylko świeże nie tknie kilkudniowych(musze je wtedy drobno kroic i mieszac z owsem). 🤔 A smakolyki uwielbia zarowno Leoveta (miałysmy owoce tropikale i jabłkowo żurawinowe) jak i znalezione przeze mnie i kupione na probe jabłkowe-2kg-30zl.
Buraczki wsuwa jako nagrody tylko w sezonie gdy sa swiezutkie,przechowywanych nie chce. 😉
asds   Life goes on...
02 czerwca 2009 19:08
A ja kupiła swoje pierwsze ciacha/cuksy Officinalis Miodowo-yoghurtowe :P


Jutro degustacja końska, cho mnie juz sam zapach powala, a slinka cieknie ze hej  😵
Ja mojego koniusza rozpieszczam raczej w kierunku jabłek xD ... Przed każdą jazdą dostaje jedno lub pół i po...
Co do smakołyków to jakieś się walają po szafce, ale moj konik nie przepada za nimi, dostaje je tylko wtedy jak z jakiejsc przyczyny zapomne jabłka xD ... A cukru staram się nie dawać ale czasem zdazy mi się kupić kartonik jeden, bo Czub mój go uwielbia 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
04 czerwca 2009 12:58
Czy ktoś miał może serduszka z Makany ❓

O te mi chodzi:
http://www.equiversum.pl/product_info.php?cPath=166_170&products_id=820
lub inne smaki.


Zastanawiam się nad nimi, ale paczka 2,5 kg, jak nie trafię w gust koniutego, to będzie lipa.
Do tej pory wcinał lidlowskie - wszystkie smaki szły dobrze, a ziołowe najlepiej. Niestety od dłuższego czasu w katowickich Lidlach qńskich spraw brak.

Zastanawiam się też nad tym chlebem świętojańskim:
http://www.equiversum.pl/product_info.php?cPath=166_170&products_id=659

Naturalny przysmak dla koniutego - dla mnie bomba, ale czy wypali i czy koniuty podzieli mój entuzjazm ❓ 👀
Mój koń uwielbia cukierki Sukces-innymi pluje dookoła. Po jeździe  musli + witaminy, marchewki i jabłka.
czy z tych rzeczy ; /niepotrzebne skreslic/
mąka
oteby
cukier
kawałki herbatników
starta marchewka
można  stworzyc ciasteczka nie szkodzace kopytnym ?
patataj   tyle smaku - we fraku
13 czerwca 2009 13:33
kiwii, ja bym wykreśliła cukier na rzecz miodu. Z kawałkami herbatników nie próbowałam, ale miałam zamiar zrobić takie marchewkowe ciasteczka ze startą marchwią, ale ostatnio za późno się zabrałam za robienie ciastek i już czasu by mi nie wystarczyło na takie eksperymenty. 🤔

Ja niedawno znów zrobiłam ciastka. Koń wprost je uwielbia, a taki ''wszystkożerny" nie jest, bo jabłek tylko niektóre odmiany je, a sklepowe ciasteczka jadł, ale bez większej pasji. Za kilka moich ciastek zrobi wszystko!
Klasyczny smak, cięte w paski a'la psie kupy jak to rodzina nazwała  😁 , posypane mąką-nienabłyszczane

a lepiej dodac wode czy mleko? słyszaam że ktos dodawał mleko zamiast wody to jak dodam  make otreby i marchewke bo miodu nie posiadam w tej chwili to będą trzymac sie kupy ??🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 czerwca 2009 16:21
W UK konie wcinają dropsy Polo  😉 Miętówki dla ludzi które można kupić w każdym sklepie stały się niemal smakołykami narodowymi dla koni  🤣 Łatwo je schować do kieszeni, są tanie jak barszcz, a koniom na ich widok aż się uszy trzęsą  😎
patataj   tyle smaku - we fraku
13 czerwca 2009 18:58
kiwii, robiłaś już kiedyś takie ciastka?
Nie wiem, czy to się będzie kupy trzymać, ale wątpię. Ja robię z mąki, otrębów pszennych,  płatków owsianych, siemienia lnianego, owsa gniecionego (tego co je mój koń), słonecznika lekko zmielonego w maszynce do mielenia kawy, a jako "spoiwo" stosuje sok jabłkowy wymieszany z miodem.
Wszystkie konie jakie tymi ciastkami częstowałam rzucały się na nie wręcz. Widać było, że pyszne.
nie jeszcze nie robiłam a tylko to w dniu dzisiejszym mam w domu wiec trzeba bedzie ruszyc tyłek do miasta w końcu 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 lipca 2009 14:31
Które smakołyki firmy OFFICINALIS polecacie ?
trzynastka   In love with the ordinary
11 lipca 2009 16:57
W UK konie wcinają dropsy Polo  😉 Miętówki dla ludzi które można kupić w każdym sklepie stały się niemal smakołykami narodowymi dla koni  🤣 Łatwo je schować do kieszeni, są tanie jak barszcz, a koniom na ich widok aż się uszy trzęsą  😎



za te cukierki to JA zrobiłabym wszystko  😜

Ile mogą leżeć takie smakołyki eskadrona bananowe ? Nie mogę doszukać się daty ważności na opakowaniu.  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się