Stajnie: kujawsko-pomorskie

Ettma, no ;( niesprawiedliwe ;( ech...
Ercik zapraszam do mnie 😉 , wpisz w wyszukiwarkę w ogłoszeniach PENSJONAT WOLNOWYBIEGOWY 😉
Mam ogromną prośbę do osób z Torunia lub orientujących się w temacie: polećcie mi proszę klinikę/gabinet weterynaryjny w Toruniu.
Potrzebuję zdiagnozować psa, bardzo zależy mi na profesjonalnej opiece, osobach godnych zaufania z bardzo dobrym podejściem do zwierząt. Dotychczas chodziliśmy tylko i wyłącznie na szczepienia, obecnie mam większy kłopot i chciałabym aby mój pies trafił w odpowiednie ręce.
Lecznica Mikołajczaka na wyszyńskiego polecam od lat leczy moje zwierzaki.
Ettma serdecznie Ci dziękuję 🙂
patrycjasz, mojego pieska szkoły uratowali od śmierci w gabinecie przy bumarze 😉 mały gabinet, ale bardzo fajni lekarze z podejściem. U mojego psa od razu wpadli na pomysł co jest i z czystym sumieniem ich polecam 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 stycznia 2016 22:50
nie Siałkowski, Daria Jeziórska albo jakoś tak, jeśli pomyliłem nazwisko to przepraszam

Stajnia Darii Jeziorskiej to Młyńska Struga. Jest wspomniany Agrofood* Trojana i stajnia Siałkowskiego (piszę jedno, myślę drugie, dzięki Dworcika za czuność 😉 )

co d weta w Toruniu polecam doktora Macieja Kunkla
[url=https://m.facebook.com/Całodobowa-Przychodnia-Weterynaryjna-Max-Vet-513122095419148/]https://m.facebook.com/Całodobowa-Przychodnia-Weterynaryjna-Max-Vet-513122095419148/[/url]
wprowadził mojego 6miesiecznego wtedy mastifa zciezkiego zatrucia z niewydolnością  nerek i szpiku kostnego... Sympatyczny człowiek do tego 😉
patrycjasz, jak o weta chodzi, to ja się od kilku lat trzymam kliniki na Kościuszki. Osobiście wybrałam dla moich futer dr.Przystalskiego - fantastyczne podejście i do zwierza i do właściciela 😁 Na Kościuszki postawili mi kociaka na nogi, kiedy próbował się "przekręcić" (i wtedy finalnie właśnie dr Przystalski go leczył). Nawet kotka wariatka nie ma nic przeciwko 😉

smartini, Trojan to Agrofood.
Libeerte , smartini , Dworcika baaaardzo dziękuję 😉

Dworcika prawdopodobnie wybierzemy się na Kościuszki. Jesteś kolejną osobą, która mi poleca tę klinikę i plusem jest to, że mieszkam w pobliżu (a jestem obecnie niezmotoryzowana) więc dla nas to 15 minut spacerem 😉
patrycjasz, uuu, hej sąsiadko 😀
Dziewczyny, jakie stacjonarne sklepy jeździeckie są w Toruniu? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 stycznia 2016 21:59
konik.com.pl na kościuszki 😀 znowu powiększyli lokal ^ ^

A tak w ogóle, poważnie zastanawiam się nad małymi plenero-warsztatami fotograficznymi w okolicach Torunia, ciekawa jestem ile osób byłoby zainteresowanym wspólnymi zdjęciami i garstką wiedzy  🙄
wraz z konfiturą z warzyw jesteśmy w w trakcie organizacji warsztatów juliadny na południu za to w naszych okolicach brakuje takich eventów 😀
jakby ktoś chciał poczytać o koniach i zdjęciach to zapraszamy https://konfiturazwarzyw.wordpress.com/
smartini, ja bardzo! Jakbyście miały za mało koni do pozowania to mogę wam podrzucić kilka  😀


smartini, no i ja standardowo czekam na Twoich "starych śmieciach" 😉 ale i w Toruniu coś się znajdzie! 😀
W jakich godzinach w Jarużynie jest największy tłok?
Kurde... niby tyle ludzi w CT a ja mam ciągle wrażenie, że dwie O.o
Dramtuta, z luźnych obserwacji wynika, że od południa do 18-19 bywa ciężko. Najlepiej jest z samego rana (takiego... w okolicach 7-8 😉 )
Dzięki. 🙂
Słyszałam ploteczki, że w Jarużynie coś się nie tak dzieje. Mógłby ktoś, kto się dobrze orientuje, napisać pw? 👀
A ja bym chciała się dowiedzieć wszystkiego o tej stajni Jarużyn - zawsze jak tam przejeżdżam samochodem to zapuszczam żurawia 🙂 Bardzo mi się podoba ta stajnia. Do tej pory mój koń stał zawsze w miejscach, gdzie są duże łąki i pastwiska, czy tutaj też są jakieś duże wybiegi? Czy to, ile czasu konie spędzają na dworze to kwestia indywidualna, czy też są jakieś godziny wypuszczania? Czy stajnia jest bezpieczna (w takim sensie, że koń sobie krzywdy nie zrobi o jakieś wystające elementy i konia mi nie ukradną 😉 ) i czy wypuszczanie przebiega w bezpieczny sposób (nie na "hurra wszystkie konie biegną-biegną-biegną"😉? 🙂 I tak z innej beczki, czy na miejscu lub w okolicy jest ktoś, z kim można by trenować kilka razy w miesiącu (ujeżdżenie, P-N)? Za wszelkie informacje byłabym wdzięczna  :kwiatek: Okolica mnie oczarowała  💘
fanelia, w Bydgoszczy jest trochę trenerów, wiec na pewno trener sie znajdzie 🙂 ja tam bywam tylko na zawodach, ale stajnia i boksy wyglądają ładnie 🙂
Gdzie zaopatrujecie się w wysłodki i susz z lucerny w okolicy Bydgoszczy? Mój dostawca zrezygnował.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 stycznia 2016 21:52
Ja mam wysłodki wysyłkowo z 'daleka' ale Dengie kupuję w firmie w Bydgoszczy (sprowadzają hurtowo ale domawiają też dla indywidualnych klientów)
Dzięki, już znalazłam kogoś na miejscu. 🙂
Co prawda w Jarużynie byłam z 6 lat temu ale wtedy padoki nie powalały. Może przez te lata dokupili ziemi. 🙂 Szukając wtedy nowego pensjonatu dla Chorała padoki były dla mnie jednym z najważniejszych wyznaczników i trafiłam dobrze bo w Cielu ma własną łąkę  😁. A ogólnie w okolicach Bydgoszczy z łąkami jest ciężko...
A czy właśnie gdziekolwiek w okolicy Bydgoszczy (do ok. 30 min samochodem) znajdę coś z łąkami, ale bezpiecznego dla konia? 🙂 Nie pochodzę z tej okolicy, więc nie orientuję się za bardzo w miejscowościach.
vissenna   Turecki niewolnik
18 stycznia 2016 10:52
fanelia
Na pewno Ciele, Podlaski, Cavallino.

Nie wiem czy jeszcze coś, bo od jakichś 3 lat w Bydgoszczy jestem może 3-4 tygodnie w roku, a tak cały czas za granicą.

No i jednak omijałabym Jarużyn, sporo historii słyszałam. Co do pytania o tamtejszego trenera ujeżdżenia. Wiem, że Anka Rogalska nadal jest na miejscu.
Wow, Cavallino super. Jak będę w okolicy to pozwiedzam wszystkie trzy stajnie 🙂 Dziękuję!  :kwiatek:  A o Myślęcinku coś możecie powiedzieć? Chciałam obejrzeć, ale byłam przejazdem i tylko pobieżnie rzuciłam okiem na stajnię i wybiegi, które były raczej niewielkie (ale może nie widziałam wszystkiego?).
Na Myślęcinek... szkoda Twojego czasu- padoków nie ma praktycznie, łąki to piach.
Zapraszam do Ciela 😀!
Naturalsi, bardzo chętnie! 🙂 Z przyjemnością odwiedzę 🙂 Pewnie w ten weekend będę w okolicy, jakby pogoda była to wybiorę się na spacerek 🙂
Naturalsi, tylko, że w Cielu plac do jazdy jest "lekko" marny , jeśli dziewczyna trenuje na poziome P,N to już wymaga trochę lepszego podłoża.
A w cielu nie ma hali? 😉 byłam tam na zawodach, wyglądało całkiem spoko 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
18 stycznia 2016 21:18
[quote author=gacek 🙂 link=topic=722.msg2483150#msg2483150 date=1453150741]
Naturalsi, tylko, że w Cielu plac do jazdy jest "lekko" marny , jeśli dziewczyna trenuje na poziome P,N to już wymaga trochę lepszego podłoża.
[/quote]

Ha, to zmienia postać rzeczy!
W CIelu nie ma dobrego podłoża niestety - i na hali i placu zewnętrznym, w Cavallino jest dobre podłoże na hali (jak nie zapomną nawodnić a potem zamknąć zraszaczy, bo różnie bywało) ale tragiczne na placach zewnętrznych. Podlaski nie mają hali a plac to zwykła ziemia też. Jarużyn i hala i plac zewnętrzny - tragedia. Kobylarnia plac zewnętrzny - super, hala (namiotowa) piasek.
Chyba tylko Szrejder w Morzewcu ma odpowiednią infrastrukturę (i kompetentnych trenerów) dla kogoś, kto jeździ na takim poziomie. Tylko tam konie wychodzą osobno na padoki a na większe wybiegi można wypuszczać konie samemu. Ale jak dla mnie to jest jedyne miejsce, gdzie postawiłabym konia w bliskich granicach miasta. Znam właścicieli i ich dbałość o konie - polecam! http://www.stajniaszrejder.pl/  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się