Stajnie: kujawsko-pomorskie

vissenna, a mnie sie cos kojarzy, ze w Kobylarni na hali tez jest zmieszane z fizelina 😉 była tM rozprężania na zawodach i jest bardzo dobre podłoże
vissenna   Turecki niewolnik
18 stycznia 2016 21:35
Libeerte ano widzisz, dlatego piszę, że mogę mieć już przestarzałą wiedzę  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 stycznia 2016 23:05
trochę nie w temacie stajni ale: 12-13 marca planuję warsztaty fotograficzne (k.Torunia, więcej info na priv lub jak wszystko bedzie oficjalne). Plan 'na finiszu' ale poszukuję:
# sztuczkujacego konia/tinkera/nietuzinkowego konia
# dobrze wyszkolonych psów ciekawych ras (border, weimar, dog, duzy pudel, hart), jakby byly sztuczkujace to juz w ogole czad
umowa ftp (maderatorzy, nikt tu nic nie zarobi wiec to nie reklama? nie mam gdzie indzej poszukac, zapytac...)
zdjecia ode mnie i uczestnikow na wlasnosc
ktos ma? zna?
Fajny event szuka czlowieka! 😀
vissenna kiedy byłaś ostatnio w Jarużynie? Podejrzewam, że dość dawno, bo zmieniło się trochę od tego co piszesz 🙂 Ania Rogalska też już nie stoi w Jarużynie, wydaje mi się, że aktualnie jest w Myślu.
vissenna   Turecki niewolnik
19 stycznia 2016 06:56
domcia no pewnie beda juz dwa lata  😀
Dobrze wiedziec ze Jaruzyn sie odradza 🙂

smartini jesli chodzi o piesy to probowalabym pogadac z fundacja Cannis pro humane z Bydgoszczy.
Ojej, to ciekawe rzeczy mi tu piszecie 🙂 Faktycznie, chciałabym, żeby podłoże nie było najgorsze, zwłaszcza, że teraz mój koń kontuzjowany i będę musiała w nowej stajni zwrócić dużą uwagę na podłoże. Ciężko znaleźć coś, gdzie koń będzie miał dużo ruchu i czasu na dworze, a żeby dało się też trenować  🙁 Na razie Cavallino mi się spodobało, zwłaszcza, że nie jest aż tak drogie (na super sportową stajnię mnie zwyczajnie nie stać). Oglądam stronę Stajni Szrejder i zdjęcia robią duże wrażenie, chociaż nigdzie nie mogę znaleźć cennika za boks? Generalnie planuję przenosiny konia dopiero po sezonie letnim, więc może coś w tematach podłoży w stajniach się zmieni do tego czasu 🙂 ale chciałabym już zrobić pewne rozeznanie, pojeździć po stajniach, obczaić itd. 😉 Dziękuję za pomoc  💘
Cavallino, na zimę ( listopad-marzec) masz konie na małych padoczkach.
Najlepiej jednak przejechać się do każdej i popytać jak jest 🙂 czasu masz aż nadto 🙂
Dokładnie 🙂 dlatego z chęcią pojeżdżę po stajniach, które mi podpowiedzieliście 🙂 Jeszcze mam takie pytanie - czy byłaby możliwość w tych stajniach lub innych w okolicy, żebym wzięła trening na nie swoim koniu? Tak jak wspominałam, koń kontuzjowany, a ja bym chciała wykorzystać dobrze ten czas i poświęcić najbliższe pół roku na rozwój jeździecki i znalezienie fajnej stajni dla koninki 🙂
trochę nie w temacie stajni ale: 12-13 marca planuję warsztaty fotograficzne (k.Torunia, więcej info na priv lub jak wszystko bedzie oficjalne). Plan 'na finiszu' ale poszukuję:
# sztuczkujacego konia/tinkera/nietuzinkowego konia
# dobrze wyszkolonych psów ciekawych ras (border, weimar, dog, duzy pudel, hart), jakby byly sztuczkujace to juz w ogole czad
umowa ftp (maderatorzy, nikt tu nic nie zarobi wiec to nie reklama? nie mam gdzie indzej poszukac, zapytac...)
zdjecia ode mnie i uczestnikow na wlasnosc
ktos ma? zna?
Fajny event szuka czlowieka! 😀



smartini, znam sztuczkującego fryza, napisz do mnie na pw w razie czego 🙂
Pisałam o padokach, bo mój koń zawsze był od tuptania sobie i najczęściej po lesie, więc patrzyłam na to, żeby miał dobre warunki i fajną łąkę. A w innych stajniach które oglądałam albo nie było fajnych warunków albo łąk. W kwestii podłoża kompletnie nie pomogę i nie doradzę 🙂.
A przepraszam bo od kiedy na swojego konia już w ogóle nie wsiadam używam słowa padok synonimicznie z łąką. Takie to życie z tym emerytem Chorałem 😁
Dziewczyny orientujecie się może jak wygląda sytuacja z przyjazdem z własnym koniem na jazdę (nie chcę nazywać tego treningiem bo jeździmy bardzo rekreacyjnie) np. do Cavallino w Brzozie, do Jarużyna albo Ciela? Jest w ogóle taka możliwość? Mogłabym zadzwonić i się konkretnie spytać ale to plany na dalszą część roku, wolałabym dzwonić jak będę już pewna wyjazdu. Teraz chciałabym się dowiedzieć czy w ogóle jest taka możliwość.
W Jarużynie raczej nie ma problemu 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 stycznia 2016 11:43
Ja miałam jeździć z moim do Jarużyna robić treningi zimowe (podłoże nawet nawet na reiningowe potrzeby, nie zabilibyśmy się z Budyniem), proszono mnie tylko o kontakt tel. i przyjechanie w miarę możliwości w 'pustych' godzinach coby się w tłok nie pakować. Dodatkowo pewnie spinując płoszylibyśmy resztę koni xD
także problemu nie ma
Do Jarużyna można na luzie przyjechać. 😉 Sama byłam teraz na 10 dni z noclegiem i było całkiem dobrze.
Jarużyn z tych wszystkich najdalej ale może warto podjechać. Kilka lat temu jeździłam tam w ramach w-fu na studiach. Ha! A nawet pierwszy raz galopowałam właśnie tam, po kilku latach od poważnego końskiego wypadku 😉
vissenna   Turecki niewolnik
27 stycznia 2016 21:42
Ech, a jeszcze nie tak dawno na treningi w zimie z koniem się jeździło do Gliszcza bo innej opcji nie było  😎

Ale ja to już tu weteran i dinozaur chyba jestem  🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 stycznia 2016 21:48
wybieram się w niedzielę z aparatem do Młyńskiej dogadać szczegóły warsztatów - kogoś spotkam? 😀
hejka. Czy jest ktoś kto w Bydgoszczy lub okolicach ma do wynajęcia przyczepę jedynkę?
vissenna   Turecki niewolnik
01 lutego 2016 06:27
saganek na pewno Danka Gwizdala z Janowo Mlyn ale to juz bardziej Naklo...
Popytalabym w Cielu albo Cavallino.
Nakło prawie jak Bydzia... Kurczę mam to E, ale aktualnie samochodu mi brak... Dzięki vissenna
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
07 lutego 2016 12:52
ja może nie o stajni, a o trenerach w okolicy Bydgoszczy
Poleca ktoś kogoś do skoków kto by dojeżdżał do stajni? i nie brał fortuny?
1-2x w tygodniu  :kwiatek:
nie znalazłam wątku więc myślę ,że mogę o to tutaj zapytać

Dubel, ale chyba nikt nie będzie zły :kwiatek:.
UWAGA UWAGA

KUJAWSKO-POMORSKIE

SĄ NOWE INFORMACJE W TEMACIE KAROLEWKA
SŁOMY JEST JUŻ DOŚĆ!
TERAZ NAJWAŻNIEJSZE SA:
LEKI NA POPARZENIA
WIADRA DO NAPOJENIA I KARMIENIA KONI
DERKI
KANTARY
!!!!!!!!
W NIEDZIELE WIECZOREM I WE WTOREK WIECZOREM ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNY WYJAZD Z POMOCĄ. JEDZIEMY Z SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO
JEŻELI KTOŚ CHCE COKOLWIEK DORZUCIĆ I JEST NA NASZEJ TRASIE, PROSZĘ PISAĆ I DZWONIĆ NA NUMER
669365114
661893017
OTO NASZA TRASA
Macie jakieś informacje o "Stajni pod aniołami" w Myślęcinku konkretnie jak tam jest z pensjonatem i czy jest tam jakiś fajny trener? 😉 Kusi mnie łatwy dojazd choć opinie nie zachęcają  😕

I jeszcze jedno pytanie: Jest gdzieś w Bydgoszczy lub okolicy przyczepa (2 konie) w jakiejś przystępnej cenie?  👀
Edit: Przyczepa do wypożyczenia dla jasności 🙂
Kochani, koleżanka szuka stajni (pensjonatu), obiecałam popytać..
W okolicach Bydgoszczy, wymagania: konie cały dzień na dworze (cały w sensie nie 8-14 😉), w sezonie pastwiska, STAŁY dostęp do paszy objętościowej i wody, codziennie sprzątane boksy, chętnie angielskie- jednym słowem podstawy, a okazuje się że nie jest tak łatwo. 😉 Dziewczyna bardzo miła i bezproblemowa, wzięłabym do siebie gdyby chodziło o 1 konia, ale szuka dla 2, nie pomieszczę.  🤣
Rozsądnie padokuja w podlaskach ( zielona polana), latem całodobowa,, jeść ze pytanie czy gdziekolwiek kolo Bydgoszczy czy jednak bliżej jakiegoś punktu.
🙂, dzięki! Przekażę, koleżanka zmotoryzowana, więc może dalsze okolice też dadzą radę. 🙂
A ja mam nietypowe pytanie. Szukam osoby prywatnej (prywatna stajnia lub koń/konie),  która interesuje się jazda naturalna i chciałaby kogoś uczyć jeździc i obcować z końmi.   😉Powrót do jazd po ok. roku przerwy.

Napisz skąd jesteś to będzie łatwiej 🙂
Podpowiedzcie mi czy na południe od Włocławka jest jakaś stajnia gdzie można by z końmi na wakacje przyjechać ? Mam działkę w Krzewencie http://tiny.pl/g7mjz i właśnie ta okolica mnie interesuje. Kowal, Skrzynki, Gostynińsko Włocławski Park Krajobrazowy 🙂 Będe wdzięczna za jakieś namiary 🙂  :kwiatek:
lenalena w ogłoszeniach jest moj pensjonat wolnowybiegowy, podeslij kolezance 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się