Stajnie: kujawsko-pomorskie

ja wiem tylko tyle, ze jak moj kon stal u niej. To przyjechała do niej Olga Kulesza nastawiala wszystkie co trzeba bylo a Danka zajmowała sie ich dalsza rehabilitacja. Nie wiem może to się zmieniło. Jak bede za tydzień w weekend w Nakle to się z nia umówie i pojade do niej i podpytam.
saganek polecam Alberta Klimshę, ale dopiero we wrześniu będzie u mnie ( okolice świecia- Tucholi)
smartini a tobie polecam Anię Jasińską z pomorza 😉 acu-wet, znajdziesz na FB 😉
saganek   shit happens
19 maja 2016 11:34
Blackstones, o fajnie chętnie się dowiem.
OBIBOK, obawiam się, że wrzesień to trochę za późno zwłaszcza, że kobył źrebny będzie, chociaż może, bo to 3/4 miesiąc..., chociaż jak nic nie wskóram. Ale dobrze wiedzieć. Dzięki
Macie jakiegos dobrego kowala do polecenia, który przyjedzie do Torunia? Może być z Bydgoszczy, najważniejsze żeby miał spokojne podejście do konia. Koń z problemami kopytowymi. Oprócz Kotkiewicza  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
08 czerwca 2016 23:59
Sławek Leśniak najlepszy  🏇
A mogę prosić jakiś kontakt, może byc na pw  :kwiatek: Skąd on dojeżdża?
aronka, Jacek Kułagowski? 😉
Właśnie Jacek robi nam teraz, i od roku kopyta pękaja, myślę zeby zobaczył je inny kowal, bo być może ma źle kątowane  🙄

edit. A co powiecie o Kałabunie?
Czy ktoś wie w jakich cenach mamy siano tegoroczne? Okolice Nakła.
edit. A co powiecie o Kałabunie?


Dla Nas nie znalazł czasu - nas robi Sławek. Ale numeru nie mam. Jest na Fejsie - może tam go zaczep?  😉
aronka, pan Kałabun świetny kowal, czasem jeździ do Torunia, ale to chyba trzeba dobrze trafić 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 czerwca 2016 18:37
u mnie Kałabun był raz i tylko raz... niestety chciał wszystko na szybko, w efekcie koń przez kilka miesięcy nie dawał sobie gwoździ wbijać bo panikował...  😵
Pan Kałabun miły człowiek, ale tylko tyle. Powtórzę za smartini, kopyta robione na szybko, bardzo mocno ścinane.
Ani Kałabun, ani Leśniak do jednego konia nie przyjadą a i do Torunia im na razie nie po drodze.. Ktoś coś jeszcze? Bo powoli tracę nadzieję...  😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 czerwca 2016 20:53
A tak właściwie czemu nie Kotkiewicz? (z czystej ciekawości). W Toruniu po stajniach jeździ więc raczej nie byłoby problemu się pod którąś podpiąć?
Mój koń ma paniczny strach przed Kotkiewiczem, pare razy spuścił mu z narzędzi po czym, po 3 latach stwierdził że ten koń jest niebezpieczny i on go robić nie bedzie. Długi czas upłynął zanim zaufał jakiemuś kowalowi, uczył sie na nowo ze narzędzia nie biją  🙄
IMO Kotkiewicz troche osiadł na laurach i ma że tak powiem troszkę wylane na klientów.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 czerwca 2016 21:23
No to Kałabun też odpada nawet gdyby dojeżdżał, to Kotkiewicz wyprowadzał mojego konia psychicznie na prostą po jego kuciu
No to może Przemek Wiśniewski? Nigdy mi nic nie kuł, bo nie było potrzeby, ale moje "pracowe" werkował. Zastrzeżeń nie miałam.
Jest gdzieś u nas fajny cross? Wystarczą podstawowe przeszkody, ale zależy mi na dobrym podłożu. Chciałam młodej trochę świata pokazać. 🙂
Dziewczyny a pan Wiesiu Sowa? Z okolic Nakła? Jak na razie nie mogę na niego narzekać i nie zdarzyło się , żeby nie przyjechał jak się umówił 🙂
Dziewczyny  rozglądam się po stajniach niedaleko Ostródy oraz  Nowego miasta Lubawskiego .
Nie znalazłam nic .
Pomożecie  ?
pomyliłam się przepraszam
angelika04, to jakby lekko nie to województwo 😉
ekhem to jakby lekko jednak te województwo 😉 oczywiście Ostróda to już war-maz, ale NML to kuj-pom.

angelika04 nie wiem ile dla Ciebie jest te "niedaleko", szału z wyborem to nie ma. Z Ostródy lecąc na Olsztyn (ok 30km) na pewno coś się znajdzie. Tylko może lepiej zapytaj się w wątku war-maz, albo na fb (https://www.facebook.com/groups/386366211397293/?fref=ts). Natomiast tak pomiędzy z tym że bardziej za Iławą w kierunku Susz ma stajnię Januszewo ( http://www.januszewo.eu/). Albo jadąc z NML w stronę Brodnicy też coś ok 30 km jest stajnia Głęboczek ( http://xn--stajniagboczek-24b96d.pl/ ). To tyle co mi wiadomo 🙂
Mój koń ma paniczny strach przed Kotkiewiczem, pare razy spuścił mu z narzędzi po czym, po 3 latach stwierdził że ten koń jest niebezpieczny i on go robić nie bedzie. Długi czas upłynął zanim zaufał jakiemuś kowalowi, uczył sie na nowo ze narzędzia nie biją  🙄
IMO Kotkiewicz troche osiadł na laurach i ma że tak powiem troszkę wylane na klientów.


No nie wierzę, to wygląda na pomówienie. Ani pan Kałabun, ani Kotkiewicz nie używają przemocy do koni. Prawda podejrzewam jest zupełnie inna  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 czerwca 2016 08:40
Titina, żadne pomówienie. Kotkiewicz jest moim kowalem od lat i jestem zachwycona jego pracą. 'Prawda' którą sugerujesz jest nieprawdą. Z moim koniem można zrobić naprawdę wiele, przy kuciu podkowiaki w sliderach wyrównujemy szlifierką (także iskry lecą wszędzie, huk staszny) i koń nic sobie z tego nie robi. A po jednej wizycie Pana Kałabuna koń przez kilka następnych kuć wpadał w panikę gdy przychodziło kucia i Kotkiewicz kilka miesięcy poświęcił na odkręcenie tego (np. pukając delikatnie w kopyto żeby do konia dotarło, że krzywda mu się nie stanie)
Jeśli ktoś jest zadowolony z jego pracy - świetnie, gratuluję i cieszę się, bo znaleźć sobie odpowiedniego kowala to nie taka łatwa sprawa. Jednak forum jest od tego, żeby wyrażać opinie i uprzedzać, jeśli z kimś miało się nieprzyjemne doświadczenia.
Ot i tyle
[quote author=Malina_M link=topic=722.msg2557663#msg2557663 date=1465936578]
ekhem to jakby lekko jednak te województwo 😉 oczywiście Ostróda to już war-maz, ale NML to kuj-pom.
[/quote]

Nowe Miasto Lubawskie – miasto w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba powiatu nowomiejskiego.

No chyba nie bardzo 😉
Czy któraś stajnia w  naszych okolicach ma na sprzedaż konie rekreacyjne? Chodzi mi o kupienie konia z takiej właśnie stajni dla towarzystwa do swojej kobyly. Miałby dożywotnią emeryturę na pastwiskach.
titina swoje widziałam i kłócić się nie będę  😉
Jacek Kułagowski jest jedynym kowalem któremu ufa i daje sie robic, bo podchodzi do niego ze spokojem.
Każdy który, zacznie go szarpac, nie ma szans. Ot taki panikarz.
A z Kotkiewiczem troche doczynienia miałam, dla spokojnych koni jak najbardziej, ale troche nerwowy jest, myślę że to dlatego że dużo zleceń ma i męczyć się nie musi jak nie chce 😉 Mój koń po 3 latach robienia przez Kotkiewicza, na sam jego widok siadał na tyłku i zwiewał. Do kazdego konia trzeba miec inne podejscie.  🙄


edit. dopisek
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 czerwca 2016 21:54
Czy któraś stajnia w  naszych okolicach ma na sprzedaż konie rekreacyjne? Chodzi mi o kupienie konia z takiej właśnie stajni dla towarzystwa do swojej kobyly. Miałby dożywotnią emeryturę na pastwiskach.

A nie myślałaś o wzięciu czyjegoś emeryta? Trochę takich osób jest, sama mam łąki i domową stajnię między Toruniem a Bydgoszczą i kilka osób się mnie pytało, czy nie brakuje mi konia d towarzystwa a oni mają po sporcie/kontuzjowanego/starszego którego chcieliby dać na wieczne pastwiska a nie ma na to warunków w naszych okolicach
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 czerwca 2016 22:12
Czy któraś stajnia w  naszych okolicach ma na sprzedaż konie rekreacyjne? Chodzi mi o kupienie konia z takiej właśnie stajni dla towarzystwa do swojej kobyly. Miałby dożywotnią emeryturę na pastwiskach.


Napisalam Ci pw🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się