Stajnie: kujawsko-pomorskie

vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2011 20:55
Niestety, Rafał J. z tego co słyszałam wycofał się z oferty dzierżawy Myślęcinka.
Jak tak dalej pójdzie to obiekt zostanie zamknięty na klucz i umrze śmiercią naturalną...
Co do Włocławka i stajni w Michelinie. Luksusów tam nie ma ale też nie jest źle. Obiecnie jest kilka stajni . Karuzela , hala , myjka zewnętrzna , plac do jazdy na dworzu , i kilka padoków . Jeśli chodzi o wybieranie z boksów to kwestia ta uległa znacznej poprawie. Zatrudniono nowych pracowników którzy odpowiedzialnie podchodza do tego co robią.Obecnie funkcjonuje tam tez zakład treningowy klaczy. Jest również osobna stajnia dla tzw koni hodowlanych oraz źrebaczków. W związku z tą lekką ,,powodzią'' chwilowo odpadł z użytkowania jeden padok trawiasty(przy stajni hodowlanej znajdują sie 3 ogromne padoki jeden ze stawem). Stajni poważnie nie zalało a nawet jesli doszło do zalania boksów to tylko z takich przyczyn jak oberwanie sie rynny itp. z reszta gdy tak sie działo konie zostawały przniesione do innych czystych boksów i były to jednorazowe przypadki. Piękne tereny do jazdy łąki lasy. Miła otmosfera i możliwośc trenowania na miejscu z takimi trenerami jak pan Jacek Kulpa , Ola Padaprigorova a w czasie trwania zakładu treningowego również z panem Pacyński . 


Od niedawna również koło Włocławka w Smólniku funkcjonuje tez nowa stajnia. Planowana jest budowa hali. Narazie jest tam 17 boksów z siodlarnią placami do jazdy padokami i ogromnym krytym lonżownikiem . Bardzo miła rodzinna atmosfera 🙂 Koniom krzywda tam sie napewno nie stanie 🙂
Uwaga Uwaga! ;D
w dzisiejszej Gazecie Wyborczej bydgoskiej jest artykuł na temat kto przejmuję Myślęcinek..
p.Kraszewski musi wynieść się do czwartku
do czasu przetargu, czyli maja, tymczasowym dzierżawcą został Caritas 🤔
będzie darmowa hipoterapia, będzie też możliwość jazdy rekreacyjnej oraz wynajęcia bryczek
chcą mieć 20 koni rasy fryz i tinkery..
no i tamtym ludziom ten pomysł się bardzo podoba..
dodam jeszcze że Caritas również startuje do tego przetargu
a kierowniczką zostanie Karolina Guścior

dla mnie Caritas + stajnia = porażka..
a jakie są Wasze opinie? :kwiatek:
Tak, w Michelinie moze i nie jest jeszcze najgorzej  pomijając fakt bardzo częstego występowania schorzeń dróg oddechowych u koni, wiecznie wypełnionej po brzegi hali, braku miejsca na padokach - często niebezpiecznych dla koni ( Gośść Ty chyba nie widziałeś/aś ogromnych padoków ) . Jednak atmosfera takze ma bardzo duze znaczenie. A tam niestety od lat jest z tym problem. Wieczne obgadywania, plotkarstwo, wyśmiewanie, intrygi itp. Co do treningów, oddawania tam koni w trening czy rekreacji się nei wypowiem, bo nie ma tak naprawdę o czym.

Ale jeżeli ktoś tak lubi.....
Czy jest ktoś z Grudziądza bądź okolic ? szukam pensjonatu w poblizu 
Z tego co widziałam to Kraszewski już przeniósł konie do Fordonu. Ostatnio pojechałam sobie w teren koło tej stajni.
Beladonna to mnie zaskoczyłaś 🙂

Karolinę znam, pracowała tam już kilka lat jako instruktor.
Caritas jako dzierżawca? Nieskromnie powiem, że znam bardzo dużo koniarzy z Bydgoszczy i okolic, ze względu na stacjonowanie z koniem w Myślęcinku, jak i pracę w sklepie jeździeckim i mogę powiedziec, że nie znam nikogo, kto w Caritasie by działał i miał powiązania z końmi.

Do tego 20 koni dwóch dośc drogich ras, z których konie użytkowane w rekreacji, które byłyby na sprzedaż, można wyliczyc na palcach jednej ręki.
Jeszcze darmowa hipoterapia - fajnie, jeśli im to wyjdzie - chwała za to, ale na moje, koszta ich zjedzą już na początku za sam prąd i wodę, a co tu mówic o utrzymaniu koni i pracowników.
Pinesska
ja też się baardzo baardzo zdziwiłam
przez pierwsze 10 min byłam w wielkim szoku  😲  😀
Karoline też znam, co prawda raz się widziałyśmy ale orientuję się która to 🙂

tak, w Caritasie chyba nie ma nikogo kto by był powiązany z końmi..
Fryzy i Tinkery..było napisane że to bardzo spokojne konie i się nadają do hipoterapii..
wybaczcie ale chyba nie mają co z kasą robić..taka jest moja opinia
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 marca 2011 07:27
GusiaChi ja jestem🙂 dokladnie z Grudziądza
Moim zdaniem zamiast kupować takie konie mogliby odlożyć część pieniędzy na później. Przecież jest tyle spokojnych koni i nie koniecznie muszą być to tinkery i fryzy. Z resztą osoby początkujące mogłyby się bać takich wielkich koni.
Jestem ciekawa jak z organizacją zawodów. Przyznam, że lubiłam ich klimat. Jedyne co mi się nie podobało to czasami siadała organizacja.
jestem bardzo ciekawa co tam się będzie działo, rozmawiałam z osobami, które były kiedyś związane mocno z Myślęcinkiem i każda jest mocno zaskoczona.

Nie wiadomo też na ile w tym prawdy, bo często można było wyczytac w prasie różne bzdury o tej stajni.
no właśnie, jak będzie z zawodami..
czy Caritas się w to zaangażuje?
chyba nie mają zbytnio w tym doświadczenia..ale jest Karolina 🙂
może ona coś zadziała 🙂
Witajcie 🙂
Pozwolę sobie powrócić do tematu i zapytać o stajnie w okolicy Inowrocławia/Radziejowa. Przeprowadziłam się niedawno z koniem i szukam sensownego trenera ujeżdżenia. Takiego, który do mnie dojedzie do jednego konia, a ja od tego nie zbankrutuję... Słyszałam, że w Sikorowie jest jakaś stajnia sportowa, ale nie wiem, czy w dobrym kościele mi dzwoni. Będę wdzięczna za pomoc 🙂
Też przydałoby mi się info o (najlepiej dojeżdżających) ujeżdżeniowcach 😉
Cóż, z dojeżdżających to ja kojarzę p. Kruk i Olgę Pataprigorową ( strasznie przepraszam ale ni jak nie moge znaleźć jak to się pisze ;P )
Ania z Jarużyna też trenuje, ale czy dojeżdża trza pytać.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 kwietnia 2011 19:50
Mam do was prosbe o wypelnienie ankiety. Skierowana jest glownie do osob z Grudziadza i okolic ale jesli ktos ma ochote to rowniez moze wypelnic. Jesli ktos mialby pytania zapraszam na pw🙂
http://www.ankietka.pl/ankieta/58083/stajnie-grudziadz.html

edit : ankieta jest anonimowa ale mozna w ostatnim pytaniu sie podpisac albo poprostu pw gdyz mozliwe ze bede miec pare pytan
Kawecan   Jeździec bez konia...
12 kwietnia 2011 20:02
emuu Padaprigorova  😉
a p. Kruk to pan czy pani? i jak ma na imię? bo jak wpisuję w google to mi coś o długach wyskakuje 😉
To Pani.
p. Kruk całkiem przyjemne treningi prowadzi 🙂

😉
Kawecan   Jeździec bez konia...
13 kwietnia 2011 21:39
Jeśli mi się dobrze zdaje to również jest chyba p. Olga Michalik.  😉
Nie Kawecan, p.Olga Michalik to województwo lubelskie, coś ci się pomyliło.
Kawecan   Jeździec bez konia...
14 kwietnia 2011 12:18
To przepraszam.  🤣
Dojeżdża też pan Konstanty Fras, trener WKKW, ujeżdżeniowo bardzo fajnie z końmi pracuje.

No i oczywiście Danka Gwizdała,  tym, że nie wiem jak ona teraz z dojazdem (stajnia Janowo Młyn)

te osoby mogę polecic z czystym sumieniem 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 kwietnia 2011 20:33
Potrzebuje namiar na pewna pania weterynarz bodajze z Bydgoszczy, ktora ma sprzet do przeswietlen chodzi o kulawizne.
Ja mam telefon do Ewy Burdzy i Marty Parzych/Barzych (zawsze mi się myli).
Moze to któraś z nich?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 kwietnia 2011 21:12
No wlasnie nie pamietam kompletnie jak sie nazywa. Podobno mloda ale bardzo obeznana i wlasnie posiada przenosny sprzet.
kurcze tutaj w okolicy to tylko nowy wet mi sie kojarzy Maciej Kujawski ( ma cyfrowy rtg ) młody ale wydaje sie sensowny, a tak to nie kojarzę kto jeszcze ma rtg w okolicy ( no chyba że Mazurek, ale on też chyba komuś zleca no i nie ma cyfrowego)
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 kwietnia 2011 07:45
gacek a masz moze namiary na niego?
merciuljesli masz namiary na te panie to tez bym poprosila🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się