Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

galopada_   małoPolskie ;)
10 marca 2009 17:22
moj szary ma mustanga. uzywamy od 2 lat w kazdych warunkach ( tych najbardziej ekstremalnych tez  😁 ) i jest nie do zdarcia.
asds   Life goes on...
10 marca 2009 18:42
No to staneliśmy na trzech pozycjach do wyboru spomiedzy:
- Mustang
- Eskadron kantar z kolekcji FAngo/Sky
- Euro Star Simileath?

No czekam na wsze decyzje :P Co prawda przy ES ograniczony wybór kolorów, ale za to wygladaja na porządne 😉
Eurostar wg. mnie najlepszy 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 marca 2009 19:07
asds, EURO-STAR !!!  💃
Po prostu nie ma innej opcji 😉
Ja mam i jestem bardzoooo zadowolona jest rewelacyjny, cudowny, wspaniały...
Nie wiem czy mam dokładnie ten model, o którym tym mówisz ale naprawdę warto zainwestować w Euro-star'a 😉
asds   Life goes on...
10 marca 2009 19:22
Ada, ja pisze doklądnie o tym kantarku całym z tego materiału ala zamsz. Bo jets jeszcze tasmowy jakby podszyty tym ala zamszem. ale zdaje mi się ze cały zamsz lepszy 🙂

ADA który masz model?

Ten
http://animalia.pl/produkt,14429,523,Euro-Star_Kantar_Simileath.html

Czy moze ten?

http://animalia.pl/produkt,14430,523,Euro-Star_Kantar_Simileath_Lining.html

Jak wyglada ten kolor Hebanowy?

Chciałabym jakis kolor który na sk.gniadym by się ladnie prezentował 😉 . A i jak myslisz na ślazaka z ES 3 czy 4 brac?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 marca 2009 19:34
Raven, jedna kobyłka ma u mnie w stajni taki sam i muszę powiedzieć że z trwałością to tak kiepsko. Tzn. nadal żyje jednak bardzo szybko się zeszmacił.

Hm, no zobaczymy jak się będzie trzymać... Koleżanka ma taki i póki co żyje mu się dobrze no i Nowa raczej szanuje kantary. Więc mam nadzieję, że będzie cieszył me oko i Osiołkowy łepek jak najdłużej 😉
ludki ceny nie mowia w tym przypadku o jakosci

daslo podszywany
http://s19.photobucket.com/albums/b167/pupile/?action=view&current=1.jpg był bardzo dobry uzywałam go codziennie przez 2 lata wytrzymal nie jedna próbe odsadzania sie mego duzego zwierza i wytrzymał - niestety po 2 latach sprzączki mocno pordzewiały
mam pfiffa i o dziwo kantar kupiony za 25 zł a jest rewelka
(oczywiscie na focie mało widac i nie oddaje w pełni koloru - kantar mieciutko podszywany choc nie wiem jak bedzie sie sprawował latem bo mam go dośc krótko)
no i mustang - co prawda fota nie na łbie konski ale de facto na koniu 😉
http://s155.photobucket.com/albums/s302/oldena/?action=view&current=k.jpg
kantar raczej mało uzyteczny - dość ciężki i szybko przecierający sie
obroża z mustanga mało funkcjonalna - cieżko sie ja zakłada i sie juz rozleciała
a zwykłe kantary z podwójna "płynna" regulacja sprawdzaja mi sie najlepiej i nie żal jak służa za smoczki dla innych koni

asds   Life goes on...
10 marca 2009 22:00
777 co doc eny to fakt...ale niestety niektózy mają konie o rozmiarze głowy XL i na nie jest ciężko nawet taki zwykly kantar wytrzymalszy kupic ;(
Ja kupiłam dwa tygodnie temu taki oto kantarek Waldhausena i jestem baaaardzo zadowolona. Mięciutki polarek (chyba) na nachrapniku, nagłówku i paskach policzkowych. Regulacja z dwóch stron u góry i na nachrapniku. Obłęd, uwieeeelbiam go i czystym sumieniem mogę polecić 😉
asds to powiem tobie ze ten pfiff błękitny to jest 2-ka (miała być na młodą)
ku mojemu zdziwieniu bardzo duża dwójka bo klacz normalnie nosi rozmiar 3 a dwójki nigdy bym nie dała rady na jej łeb wcisnąć
ciekawe czy to mój kantar taki się trafił czy wszystkie z tego modelu sa właśnie takie wielgachne
na focie akurat nie widac ale regulacja jest jeszcze duuuuuza - zastanawiam sie jak 3-ka wygląda
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 marca 2009 19:19
asds, Ja mam ten drugi.
Pierwszego na żywo nie widziałam ale wydaje mi się że będzie się szybciej brudził niż ten drugi.
Tak czy inaczej ja z czystym sumienie polecam.
A co do koloru to bierz zielony jest cudny  😜 !
Mogę Ci nawet przesłać zdjęcie dla potwierdzenia jak pięknie wygląda na ciemnym pyszczku.

Raven, oby służył wam dobrze 😉 Kobyła, która u nas go ma całe dni jest padokowana więc ciągle jest w tarzany w błocie :p

777, Gdzie kupiłaś ten kantar Daslo ?
Ciążki jest ?
asds   Life goes on...
11 marca 2009 21:14
No i suma sumarum..bo okazało sie ze na rozmiar 4 Euro Stara musiałabym czekac około 5 tyg 🤔..Zdecydowałam się na Eskadrona z kolekcji Fango Sky podszytego neoprenem w cenie z "promocji". No ciekawa jestem jak będzie się sprawował. Mam nadzieję ze w Eskadronach z sprzaczek nie schodzi emalia, ani inne tego typu sprawy
daslo był kupiony w lokalnym sklepie
czy jest cieżki ? moim zdaniem nie
acha i nie polecam daslo w serii ekonomicznej bo to malo ekonommiczne 😉
asds a czy ten eskadron to nie z tej felernej kolekcji która tak mocno sie przekreca na łbie ?
asds   Life goes on...
11 marca 2009 22:19
w sensie ze jakim cudem się przekreca na łbie?  Mam problemy z wizualizacją 😁. A co do Eskadronów nie wiem bo nasz pierwszy, potrzebny głownie do zakładania na czyszczenie, bo do zeszmacenia padokowego mamy chłopską skórę  😁
nie chce się wypowiadać bo takiego kantara nie posiadam a wizualnie są ładne
jednak  rzuciły mi się w oczy fotki (ZNK) voltowych koni w tych kantarach i na każdej focie okucie od części ... jak to nazwać ....... nosowej po prawej stronie ląduje prawie przy oku
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 marca 2009 16:54
wasia   Goniąc marzenia!
12 marca 2009 19:46
Ja mam 2 kantary, które chyba się nigdy nie zniszczą  😍
Horze-jestem zachwycona. Przebył już niezliczoną ilość kąpieli we wszelakich cieczach padokowych metodą Finałkową, a po praniu wygląda jak nówka  😲  💘

Drugi mam w krateczkę fioletową z bardzo fajnym(żelowym?) podszyciem jakiś no name, ale podejżewam o to HKM i też jest cudowny i też przeżył niejedną kąpiel.
Beżowo-czerwony z Decathlonu również póki co na +.
Ostatnio nabyłam HKM w kratkę granatowo-czerwoną i tez jak narazie na +.
Ogromny minus natomiast dla Eskadrona. No to była istna tragedia  🙄 Wszystko fajnie, kolor ładny, ale to jak ten kantar "leżał" na koniu to jakaś rzeź była  🙄
Kantar Jacsona z neoprenowym podszyciem też mnie zbytnio nie zachwycił.


edit: literówka
asds   Life goes on...
17 marca 2009 21:19
A wiec kwestia kantarowa sie wyjaśniła....ESkadron WB Extra za duży, ES full za mały, Anky to już w ogóle maciupeńka i w końcu pasuję Eskadron WB model z regulacjami na potylicy i nachrapniku. Zakupiłam Niciaka olivkowe z starej serii 😉
asds,

Za ile?  :kwiatek:
asds   Life goes on...
17 marca 2009 21:56
Łojezu ..nawet nie pamietam a po rachunek na dół nie chce mi sie leciec...Ale ceny kantarków Eskadrona zaczynaja sie od 65zł w zależnosci od modelu. JA chyba jakos w okolicach 70 zł cosik dałam. za dużo rzeczy z soba z sklepu wywoziłam 😀
KuCuNiO   Dressurponyreiter
18 marca 2009 09:19
A może orientuje się ktoś gdzie można kupić kantar Eskadrona z futerkiem owczym w niższej cenie niż 180zł.?
Widziałam w Eltanie za ok. 130zł. ale nie jestem przekonana co do kolorów tam dostępnych.
:-)
asior   -nothing but eventing-
18 marca 2009 09:42
A czy ktos widzial jeszcze do kupienia kantary Eskadrona w kolorze oliv, bez podszycia? To jest chyba kolekcja letnia 2008.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
18 marca 2009 10:09
Poszukaj na Allegro. Wydaje mi się, że były.
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 marca 2009 10:47
Ja kupiłam dwa tygodnie temu taki oto kantarek Waldhausena i jestem baaaardzo zadowolona. Mięciutki polarek (chyba) na nachrapniku, nagłówku i paskach policzkowych. Regulacja z dwóch stron u góry i na nachrapniku. Obłęd, uwieeeelbiam go i czystym sumieniem mogę polecić 😉


mam taki sam szary - mój absolutny numer 1 😀
używam od roku (albo ponad roku) i niezmiennie jest moim numerem 1 😉

marzy mi się teraz taki granatowy 😉

P.S. i jeszcze pierze się doskonale i pasują do niego moje ulubione uwiązy lamicella 😀



edit
mój numer 2 to ES brązowo-bezowy 🙂
a numer 3 i "zapas" - czarny Fouganza z wzorkiem na nochalu 🙂
Tania ma już 5 lat (sic!) kantar sznurkowy z uwiązem.
Używa go codziennie.Nieraz się zabłoci,zamoczy,zadepcze. Piorę w pralce .
Troszkę spłowiał ale poza tym trzyma się idealnie.
Hit długowieczności.
Od ponad roku użytkuję kantar elastyczny Kavalkade. Zwierzak tyra go niemiłosiernie na padoku i po praniu kantar nadal wygląda jak nówka. Rozmiarówka jest dość mała - mam cob i jest ledwo na folblucika.
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 marca 2009 11:38
Rozmiarówka jest dość mała - mam cob i jest ledwo na folblucika.

powiedziałabym, ze nawet bardzo mała - fulla na moim koniu nawet zapiąc nie mogłam 😁
a tak mi sie ten kantar podobał 🙁
asds   Life goes on...
18 marca 2009 11:44
A może orientuje się ktoś gdzie można kupić kantar Eskadrona z futerkiem owczym w niższej cenie niż 180zł.?
Widziałam w Eltanie za ok. 130zł. ale nie jestem przekonana co do kolorów tam dostępnych.
:-)


Kucunio może w Końskimświecie na wyprzedazy jest? Bo futra tam widziałąm Eskadrona
KuCuNiO   Dressurponyreiter
18 marca 2009 12:34
Napiszę do nich maila:-)
Na Eltanie są za 115zł, ale same Fulle a one niestety są nawet za duże na mojego największego konia:-P
Pozwolę sobie się pochwalić moim skromnym starym jak świat ale Eskadronem  😍
Rozmiar Full, trochę duży, ściągnięty na maksa, ale nie szkodzi..asz szkoda żeby wisiał na boksie schowałam do szafki.  🤔wirek:

Dzisiaj w sklepie Stajnia widziałam zwykle Eskadrony po 85zł chyba..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się