Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Musze pochwalić Eskadrona, uwiązy co prawda pozostawiają trochę do życzenia, ale kantary sa zacne. Uwielbiam je i nie żałuję"drobnej" kwoty które na nie wydalam. Gorąco polecam!
Dance Girl A w lecie też chodzi z tym futrem i nic się nie dzieje?
Moja tylko w lecie jest powycierana na potylicy i właśnie się zastanawiałam czy takie futro to dobre rozwiązanie.
LuntPS, co jest nie tak z uwiazami Eskadrona??
Uwiązy są bardzo cienkie, "siepią" się, są nieprzyjemne w dotyku. Na z początku też nie lubiłam, ale weszłam w posiadanie już chyba 5  😀 Pokochałam, głównie za to, że nie są elastyczne. Wystarczy raz szarpnąć łobuza i rozumie 🙂. Mam dwa uwiązy Platinum i to jest dopiero szał, uwiąż nie jest taki cienki jak ze zwykłych kolekcji i ma zupełnie inny splot, są mega  😅
Wigorrr, mam zwykłe, używane po 1,5 roku - 2 lata. Nic się nie siepie...
Może po prostu trafiłam na jakiś lepszy wypust ? 🙂
Dance Girl A w lecie też chodzi z tym futrem i nic się nie dzieje?
Moja tylko w lecie jest powycierana na potylicy i właśnie się zastanawiałam czy takie futro to dobre rozwiązanie.


somebody, chodzi z tym futrem od maja, poprzez lato i jesień aż do teraz. Mam tego konia od kilku miesięcy i od razu mi się obtarł od kantara, więc kupiłam podszywany polarem, co nic nie dało, stąd wylądowała z futrem na kantarze w środku temperatur typu +20 stopni a potem już nie zdejmowałam bo mi się nie chciało kombinować.

To jest naturalne futro owcze, a nie sztuczne.
[quote author=_Gaga link=topic=725.msg2637043#msg2637043 date=1484559760]
Wigorrr, mam zwykłe, używane po 1,5 roku - 2 lata. Nic się nie siepie...
Może po prostu trafiłam na jakiś lepszy wypust ? 🙂
[/quote]

Mi w uwiązie z Nici powyciągały się brzydko nitki, coś w stylu pozaciągania, a wcale nie był mocno eksploatowany. W innym znów "wypuściła" końcówka, nie wiem jak inaczej to nazwać 😀 w każdym razie końcówka, która jest schowana w uwiąż wyszła i już nie wygląda to jak estetycznie  😕
Moje klienckie konie mają uwiązy Eskadrona, nie rozpadają się wprawie, ale są cienkie i "ostre", nieprzyjemne dla ręki. Przy padokowaniu konia i wieszaniu uwiązów na ogrodzeniach wystarczają na jeden sezon. BRy mam jeszcze z czasów Skwarka - zmatowiały owszem, ale nadal są w świetnej kondycji, grube i miękkie.
[quote author=marta__sz link=topic=725.msg2635672#msg2635672 date=1484210916]
tu czarny L

http://www.salonkonskiswiat.pl/kon/kantary-i-uwiazy/euro-star-kantar-reflect-it-w16-detail.html

a tu granatowy ( kod rabatowy Eurostar6 - 40%)

http://www.horse-trade.pl/pl/p/Kantar-EURO-STAR-ESX-Ri1-Reflect-it/2763
[/quote]

Niestety ten rabat jest tylko na jedną kolekcję i nie wchodzi na kantary, w końcu zamówiłam czarny 🙂
Moje klienckie konie mają uwiązy Eskadrona, nie rozpadają się wprawie, ale są cienkie i "ostre", nieprzyjemne dla ręki. Przy padokowaniu konia i wieszaniu uwiązów na ogrodzeniach wystarczają na jeden sezon. BRy mam jeszcze z czasów Skwarka - zmatowiały owszem, ale nadal są w świetnej kondycji, grube i miękkie.

Dokladnie,  uwiazy BR to istny szał. Nie dość, ze świetnie wykonane to do tego pancerne. Mam nadzieję, że ich kantary też takie są, bo w najbliższym czasie czeka mnie zakup i szukam czegoś co nie tylko bedzie ładne...
Potrzebuję naturalne futerko na część potyliczną w kantarze.
Niestety na całą długość, musi zakrywać sprzączkę.

Póki co znalazłam jedynie, że w Mattesie da się zamówić dowolną długość.
Czy ktoś wie czy są jakieś inne futerka?
Od biedy mogę kupić 2 takie nie rozpinane i je ze sobą zszyć.
czy ktoś używał, albo przynajmneij macał kantary Plait z Deca?
O takie: https://www.decathlon.pl/kantar-plait-turkusowy-id_8381991.html

Nie znalazłam w wątku 🙁

Wyglądają na niezbyt solidne, podszycia jakoś tak z d*** przyszyte i  drogie dość, ale ta pleciona taśma jest taaaaka  pięęęękna 😍

https://www.decathlon.pl/kantar-plait-turkusowy-id_8381991.html
[quote author=_Gaga link=topic=725.msg2636680#msg2636680 date=1484466857]
LuntPS, co jest nie tak z uwiazami Eskadrona??
[/quote]

Nie wiem czy źle trafiłam, ale mój bardzo szybko się niszczy. Karabińczyk zepsuł się po tygodniu użytkowania.  🙁
Dostałam drugi od koleżanki i jest o niebo lepszy  :kwiatek:, więc musiałam źle trafić.
My mamy jeden kantar z Yorka taki z polarem na nosie i potylicy. Jest niezniszczalny, juz drugi kon go uzytkuje. A widzac jak u mnie w stajni obchodza sie z naszymi kantarami, na codzien nie zaloze eskadrona.
Hej laski, szukajka nic mi nie wypluwa.
Ma ktoś kantar z Deca ROMEO ? Jakiej jakości jest skóra, bo ogłowia podobno całkiem sensowne?
Zuzu., te droższa modele ogłowi super są. Kantar też bardzo spoko z macania w sklepie. Ja mam ten drugi model, Performer, jestem bardzo zadowolona 😉
Nirv, ooo a gdzie do zmacania? Ciekawa go jestem bardzo, ale chętnie pomacam  😎
Zuzu., Deca Targo ma, Romeo czarne i brazowe, Performery tez. Wiadomo - trzeba je posmarowac, ale mysle, ze po posmarowaniu beda bomba 😉 choć do kantar stubvena (macalam, milion monet) mu daleko :P ale takich kantarkow Deca w cenie Stubbena ze 3 czy 4 mozna miec 😁
https://animalia.pl/waldhausen-kantar-safety/szczegoly/27877/ faktycznie w razie "wu" się odepnie? Ktoś używał? Jakie bezpieczne kantary polecacie?
https://animalia.pl/waldhausen-kantar-safety/szczegoly/27877/ faktycznie w razie "wu" się odepnie? Ktoś używał? Jakie bezpieczne kantary polecacie?


Jeśli nie będzie Cię mierził wygląd, to najlepszym sposobem na zrywanie się kantara, jaki widziałam było zawiązywanie go na nadcięty sznurek sizalowy. No pięknie, zgrabnie i powabnie to to nie wygląda, ale działa. :P

EDIT: A ten rzep... Nie wiem. Jest dość długo, nacisk rozłoży się na całość. W większości kantarów stawiałabym, że i tak pójdzie najpierw karabińczyk. Chyba, że to taki słabo trzymający rzep.
hmm w sumie najprostsze rozwiązania są najlepsze 😀 tylko to wtedy co do karabińczyka ten sizal?
hmm w sumie najprostsze rozwiązania są najlepsze 😀 tylko to wtedy co do karabińczyka ten sizal?


Tak. Albo jak się odsadza, to sizal do kółeczka i przypinasz zamiast do niego, to do sizalu.

EDIT: Tylko podkreślę - nadcięty mniej więcej w połowie, bo pełen nie puści. :P
Nie nie tylko na padok bym chciała bo póki co jeszcze chodzą w kantarach, a tak to 11 lat chodził bez.. a się napatrzyłam na kobyłę w poprzedniej stajni, która miała nos połamany od kantara, w który wsadziła nogę na padoku 🙄
Nie nie tylko na padok bym chciała bo póki co jeszcze chodzą w kantarach, a tak to 11 lat chodził bez.. a się napatrzyłam na kobyłę w poprzedniej stajni, która miała nos połamany od kantara, w który wsadziła nogę na padoku 🙄


Eeee, to chyba nieźle musiała mieć za duży ten kantar. Oo I skórzany? Ja się naoglądałam puszczania na pastwiska właśnie w takich grubych, mocnych kantarach. Swojemu kupuję "badziewne" kantary i jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby nie strzelił przy mocniejszym szarpnięciu. Mam jeden "porządny" kantar i używam go do pracy na lonży, prowadzenia w ręku lub chodzenia na trawę, nigdy na pastwisko. Właśnie dlatego, że w tych taniochnych zawsze ten karabińczyk puści. A wtedy zbijam to kółeczko, w które jest wetknięty młotkiem i znów działa. 😀
Nie mam pojęcia jaki, ale pewnie porządny. bo jak oddychała to było słychać w całej stajni, kość o kilka cm z pewnością była zapadnięta ta kość 🙄

na razie łazi w takim tanim z mustanga czy tam amigo
Ja mam wypróbowany kantar safety z Eskadrona. Ma na części potylicznej kółeczko, które w razie czego się otworzy. Niestety po kilku razach, kółeczko nie wróci już do pierwotnego kształtu, ale jeśli chodzi o sytuację awaryjną na pastwisku a nie o tendencje do odsadzania, nie powinno być to problemem.
O fajny ten eskadronik, koń co prawda nauczony - nadepnąłeś na uwiąz, cofnij i nie panikuj etc., ale wiaodmo to tylko zwierze 😉
Czy są w Polsce dostępne kantary, które miałyby zapięcie wyłącznie po prawej stronie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2017 15:47
Nie widziałam takich, ale jak kupisz taki kantar jak na fotce, to możesz go przełożyć "na lewą stronę" i zapięcie wyjdzie po prawej 😎

Za duża fotka.
Zamów z np. Cavezza, powinni zrobić, a cena nie jest zabójcza 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się