Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Fokusowa, dzięki, jak widać prawdziwa jakość 😂
Jak wypadają rozmiarowo skórzane Kentucky? Mam konia co nosi przeważnie x-full a widzę ze oni tylko do full maja
czyszczeniepaki, mam konia xfull, nosi kantary kentucky full Velvet i ten z futrem. Kupiłam więc skórzany grooming full, był dużo za mały.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 marca 2023 19:35
Szukam takiego kantarka jak na fotce, albo nawet konkretnie tego modelu ze zdjęcia :https://horsetack.pl/pl/p/Kantar-BR-Polo-Style-Moreno/17717
Dostępnego w rozmiarze cob, czerwonego. Nie musi być ten, ale symetryczne sprzączki i polarowe podszycie to to czego szukam. Help 🌷
edit. albo podszywany jakimś misiem czy coś, byle nie białym 😉
kantar.png kantar.png
Jaki kantar kupić na lato ? Czy to w ogóle robi różnicę ? Teraz klacz ma kantar z futerkiem, ale trzeba go w końcu uprać. Jaki kupić kolejny ? Również z futerkiem czy podszyty neoprenem ? Dodam, że kobyła nosi XFULL 😅
PannaDziewanna, - a to futro, bo Ci lepiej na serduszku czy faktycznie od zwykłych się obciera? 😉 Mój na padok cały rok ma futrzaki, bo inne go obcierają, ale tak to pewnie kupowałabym mu z neoprenem. Zdecydowanie lepsze do utrzymania w czystości.
Duże wypadają kantary Mustanga, jakość w stosunku do ceny też jest super 🙂
keirashara, To futro bo mi lepiej na serduszku 😅 Po prostu wolę zapobiegać, no i w ogóle przecież to moje malutkie (xfull, malutkie) to musi mieć jak najlepiej haha. Jakoś się boję jej dać taki po prostu z taśmy, chociaż u poprzedniej właścicielki chyba właśnie takie nosiła i jakoś z tym żyła. Ale to może faktycznie spróbuję z neoprenem teraz
PannaDziewanna, takie futerko potrafi solidnie konia spocić latem. Albo bez kantara w ogóle albo jak najlżejszy na lato. Dosłownie, wagowo. Im lżejszy tym mniejsza szansa na obcieranie.
PannaDziewanna, polecam taki, mój kucyk xfull nosi tylko tego typu horze, wchodzi bez problemu w full. Są olbrzymie.
https://trok.pl/home/6213-kantar-horze-miami.html#/15-czas_realizacji-1_dzien/64-rozmiar-full/6-rozmiar-różowy
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 maja 2023 13:45
Jakie znacie kantary anatomiczne?
Najlepiej nie skórzane.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 maja 2023 09:12
lusia722, mam z Hooks'a - Fantus Trinity i jest b. fajny. Szczególnie szeroka i miękka potylica.
uszatkowa   Insta: kingaielif
06 maja 2023 22:10
My mamy schockemole memphis, polecam bardzo
uszatkowa, a ja akurat schocke nie polecam. Są ciężkie, bardzo szybko się szmacą.
Mi Schocke Memphis umarł po tygodniu 😜
Po dwóch latach posiadania konia stwierdzam, że Eskadronowe kantary trzymają się zdecydowanie najlepiej. No, tylko mają jedną wadę - przesuwają się na pysku 😐
infantil, ja co prawda używam tylko do prowadzenia itp, ale z eksadronami zawsze postępuje tak samo - zanim na konia to spinam razem sprzączki przy nachrapniku, żeby nachrapnik nie był prosty jak decha tylko się ładnie i równo zaokrąglił. Leży tak pare dni spięty i dopiero na konia. Nic mi się nie przesuwa. Nie wiem jak by było na padoku.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 maja 2023 08:52
Ja nie mam dobrych doświadczeń z eakadronami, chyba najszybciej niszczejące kantary jakie miałam. Nawet Yorki dłużej dobrze wyglądały, a kosztowały 1/3 albo i mniej jeszcze. W Eskadronach spłowiał mi kolor mega szybko i powycierał się kolor sprzączek. Nie polecam ogólnie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 maja 2023 18:28
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi 😍
zembria, może to zależy na co się trafi i w Yorku i w Eskadronie. Mi w Yorkach strzelały karabińczyki. Eskadrony trzymają kolor... zatem pewnie zależy od partii... czy coś
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2023 07:47
_Gaga, Bardzo prawdopodobne, że kwestia partii. Niemniej przy kantarku za taką cenę, to jednak fajnie jakby tą jakość surowców użytych trzymali.
zembria, no raczej, że jakość powinni trzymać.
Czy ktoś mi pomoże z rozmiarówką z Horze? Mam konia co nosi albo x-full (zwykle są na niego luźne) albo duże full. Co wybrać z Horze? XF? czy F wystarczy?
Nie mam w domu żadnego kantara, żeby to zmierzyć....

kantar.png kantar.png
Post został usunięty przez autora
Edit pomyliłam wątki🤦 sorry. Ale już to tu zostawię

Alaska, raczej szła bym w x full.

Mam w sumie od nich 3 ogłowia. Wszystkie full a konie z głową bardziej w kierunku duży cob/mały full z kantarami mam ciekawie🤦. I ogłowia mam o jedno oczko w stronę wiekszego od środkowych dziurek. A nachrapnik w jednym jest na styk. U jednego z koni dla porównania mam ogłowie kavalkade cob i jest ok.
Alaska ja z Horze zamawiam zawsze rozmiar mniejszy. Dla Poniaka, który normalnie nosi pony musze brać shetty i jest ok. W shetty szetland może pływać 🤠
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2023 10:27
Alaska, Miałam kilka kantarów HORZE i wszystkie wypadały duże, mocno duże.
Alaska, dla mojego xfullowego kantar horze kupowałam full. Są bardzo duże.
Polecicie mi jakis nierdzewiejący kantar ze sztucznej skory/tworzywa ktory nie odparza? Moja kobyla lubi się tarzac więc te materialowe wygladaja szybko jak szmata i ciezko je szybko doczyscic. Ostatnie poltorej roku uzywalam tego z deca: https://www.decathlon.pl/p/kantar-500-dla-konia-i-kuca/_/R-p-300608 (jakby co polecam: bardzo trwały, nie obcierał, zero rdzy i bardzo dobrze sie czyści, tylko mi kon ostatnio stanął na karabinczyk i trochę sie pogiął 💩😉
Zanim kupię 2 raz taki sam to chcialam sprawdzic czy są moze jakies alternatywy w podobnej cenie 🙂
azzawa, - ja mam taką taktykę, że w czym innym puszczam na padok, a co innego ubieram do ogarniania 😉 bo te padokowe to nie ma zmiłuj, zawsze uwalone.
Też tak robie 🙂 ale nie raz sciagam konia z tak uwalonym kantarem, że musze kopystka grudy rozbijać i szorować żeby nie wyglądała jak z interwencji pegazusa 😅 wolalabym taki łatwiejszy w codziennym czyszczeniu
azzawa, to może taki z biothanu? Do tego się syf nie przyczepia, a czyszczenie to po prostu umycie w wodzie i gotowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się