Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 maja 2013 18:11
facella znajdz dobrego specjaliste. takie rzeczy to raczej na bank w miejscowym 🙂

ja mialam wybielane zeby na szynie z 12 lat temu. chyba dwa tygodnie przez noc nosilam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2013 18:48
Kurczę, nie wiem czy ja się dam w ogóle tknąć w miejscowym... Bo jednak się czuje, że coś tam w tej szczęce robią, strasznie przewrażliwiona jestem  🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
13 maja 2013 19:04
Facella, ja miałam ostatnio wyrywane dwie ósemki za jednym razem i uwierz mi - nic nie czujesz!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 maja 2013 19:29
Ja miałam wydłubywane z kości takie, co to nigdy by same nie wyszły. Mój facet maił usuwaną piątkę... spod trójki. W miejscowym. Da się.
Miałąm też wydłubywane ósemki w ogólnym - niby fajnie, ale się ze mną nie certolili tak i miałam potem mega strup dookoła ust - od jakichś rozwieraków pewnie :/
Diakonka, ja mam efekt po 3 dniach, na pewno nie musisz nosić całe 2 tygodnie żeby było super!

ash, tak tak - szyny mam silikonowe. I dokładnie, masz rację - za dużo tego żelu wlałam na początku, teraz już jest lepiej 🙂 Ale szybko to się wybiela, wow. Pewnie moja szkliwo zostanie zmasakrowane.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
15 maja 2013 20:21
A jakie masz stężenie?
Ja mam 22%, mam nosić 2 razy dziennie po godzinie, właśnie założyłam pierwszy raz, ból jest taki ostry i przeszywajacy co chwila, ale da sie przeżyć. Wzięłam przed Nurofen Forte.
Lekarz mi powiedziała, zeby zakładać 2 tyg, bo nawet jak efekt jest szybciej to będzie mniej trwały jesli nie doprowadze kuracji do końca.

Będziesz jesc truskawki?😉 Nie wiem,czy podchodzą pod biala dietę czy nie.Dentystka powiedziała, ze lepiej nie, dobrze, ze to początek i sa jeszcze drogie, po wybieleniu będzie wysyp i będę mogła jesc bez ograniczeń. Ale ślinka mi już cieknie!

Edit:literowka
A ja już w łeb dostaję. Siódmy dentysta , męczę się od prawie roku. Żadne znieczulenie nie chce zadziałać. Miałam chyba wszystko co możliwe: przewodowe, środwięzadłowe, komputerowe, zwykłe. NIC nie działa 🙁 Nie wiem czy mam taki próg bólu, ale za każdym razem jest ogromny. Myślałam, że wytrzymam. Ale tak strasznie bolało, zaczęłam wymiotować, w końcu osunęłam się z fotela. Mam zapalenie miazgi i oczywiście kanał. Gdybym tylko mogła to bym od razu zrobiła w narkozie, ale niestety chwilowo przez spore nadciśnienie nie mogę sobie pozwolić. Już nie wiem co robić.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
15 maja 2013 20:58
O fuck, zdjelam, ale boli 😕
Diakon'ka, truskawki są jeszcze niesmaczne, ale nie mogę przeżyć czerwonego wina i kawy!! Zaraz umrę, a jeszcze tyle dni 🙂 Dopiero widzę, jak się uzależniam od niektórych rzeczy 🙂 Mam stężenie 20% i w życiu bym nie wytrzymała dwa razy dziennie po godzinie! Siedzę pół h dziennie wieczorem i już.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
15 maja 2013 21:54
Ja tez 2x dziennie nie dam rady.
Truskawki jadłam dziś polskie, po 24zl za kg, ale były takie 😍
Będę musiała sie nakombinowac z dieta, bo cwicze silowo, schudlam niestety, na szczęście tłuszcz mi zlecial, miesni jest wiecej, ale nie chce bardziej.
Kawę latte można, przez slomke🙂
Ketonal wzięłam, jest lepiej.
Czy scaling boli? i czy to urządzenie ktorym sie to robi mocno hałasuje?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 maja 2013 10:39
ehh, wczoraj przedobrzyłam, bardzo nie bolało w trakcie, więc postanowiłam trochę dłużej potrzymać. jak zdjęłam to się zaczęło i trwa do teraz. jadę na ketonalu, nie moge jeść, ba - nawet uśmiechać się! (czyt: wystawiać zębów na powietrze 😉)

Dzionka jak Ty?

szalonakobyła mnie troche bolały  odsłonięte szyjki, a czy hałasuje... chyba nie, nie przypominam sobie jakiś nieprzyjemnych doznań dźwiękowych
ash   Sukces jest koloru blond....
17 maja 2013 14:19
Diakon'ka dziwne, że aż tak na to reagujesz.
Diakon'ka, moja mama miała identycznie jak ty. Też sobie niedawno wybielała zęby i umierała z bólu przez cały czas trwania kuracji. Właśnie nawet ruch powietrza na zębach ją bolał :/ U mnie nawet ok. Też przedobrzyłam wczoraj i bolało mnie trochę, ale dłużej niż 40 minut nie trzymam, boję się. Efekty są, więc nie ma co cierpieć bardziej.
Ile ci jeszcze zostało strzykawek? Ja już w połowie, ufff...
Dzionka Diakon'ka jakie preparaty stosujecie do wybielania?
Opalescence jest chyba najczęściej polecanym żelem 😉
zen dziękuję :kwiatek:
Ja to też jestem ''torba'' mój szef jest świetnym dentystą,prowadzi swoją klinikę,a ja wstydzę się do niego umówić na wizytę 😡 🤔wirek: Głupio mi,że będzie grzebał mi w paszczy a ja wieczorem będę siodłać mu konie 😵A co najlepsze to w zeszłym roku zszywał mi dziąsło po wypadku.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 maja 2013 20:40
Ja mam Zoom NiteWhite. Dopiero 2 razy sobie zapodalam, ale widzę, ze za dużo nawalilam, zużylam już 4 porcje.
Zaraz znowu zakładam, odkladam ten moment ile sie da 🤔
iga07, ja mam właśnie Opalescence, stężenie 22%. Też zaraz nakładam, brr 😀
A gdzie kupowałyście?
Dzionka, bardzo wysokie masz stężenie, dlaczego aż tyle..?
Macie sprawdzony gabinet dentystyczny w Warszawie który wybiela zęby? lokalizacja raczej nieistotna
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
20 maja 2013 07:08
zen ja mam jeszcze wyższe - 22% - zakłada się to na godzinę dziennie, te z niższym stężeniem zakłada się na 3-4 godziny, a 12% czy 16% na całą noc - ja bym tyle nie wytrzymała, poza tym noszę aparat retencyjny teoretycznie 24h, wyjmuję tylko na jedzenie, więc musiałam coś co nosi się krótko.
ponoć Unia ma zakazać używania tych mocniejszych, ja się załapałam na ostatnie strzykawki u mojej dentystki.
Mam problem i nie wiem co zrobić, bo zaraz mnie wystrzeli w kosmos.
Od wczoraj boli mnie ząb - górna 7ka lub 8ka.
Byłam dziś u dentysty, 8ka /nigdy nie robiona/ faktycznie mogła boleć - została zrobiona, ale i została zrobiona 7ka, która już kiedyś była łatana, a że była tam z boku maleńka dziurka też została zrobiona.
Zrobiłam oba, bo nie wiem który boli.
Puściło znieczulenie i powtórka z rozrywki, cała lewa strona twarzy mnie boli, ciągle tętniący ból taki sam jak sprzed zabiegu. Dzwoniłam do babki czy możliwe, że jeszcze ząb będzie bolał - potwierdziła, że zostało wszystko ruszone i jeszcze może poboleć jakiś czas. Od wizyty minęło już trochę czasu - 2h, a boli jak cholera.
Wzięłam 2 apapy i płukam szałwią. Jedynie co przynosi mi ulgę to płukanie wrzątkiem. Zimno nie pomaga, tylko właśnie wrzątek.
Początkowo myślałam, że gdzieś ropa jest, ale dziąsła przy ucisku nie bolą, a też na logikę przy wrzątku naczynia się rozszerzają, byłby większy ucisk i tym samym ból. A tego nie ma.
Teraz dentystka nie odbiera tel /w sumie słusznie, w końcu niedziela/
Co mam robić?!?!?! to faktycznie normalne?
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 maja 2013 18:30
tajnaa, 2 godziny to nic  😁 Potrafiłam nie móc zasnąć po wizycie u dentysty. Weź na noc przeciwbólowe i idź spać, może przejdzie.
Ja się martwię, że ból jest ciągle taki sam jak sprzed wizyty 🙁 w kosmos wyskoczę. To, że ząb boli brzy ucisku, czy opukaniu to wiem, że norma, ale mnie pół głowy boli!!!

EDIT:
Przed chwilą wróciłam od innego stomatologa. Otworzyła mi 7 i 8, w 7 mam otwarte kanały żeby zobaczyć czy będzie bolało /uprzenio miałam zatrutą podobno i zrobione kanałowe/, a 8 mi zatruła. Tak czy siak ciągle boli - teraz to trucie pewnie, bo 7ka przy opukiwaniu już nie.
Chcę umrzeć!!!
a ja mam pytanie: gdzie się zaopatrujecie w końcówki do szczoteczki elektrycznej? zakupiłam właśnie szczoteczkę (Oral B Triumph 5000), ale jeszcze przydalyby się końcówki dla całej familii 😉
na allegro ja zamawiałam.

Mój ząb ostatecznie wyrwany dziś rano. Ósemka jednak była do wywalenia, chociaż jak ją oglądałam wyglądała na zdrową.
Najważniejsze, że nic już nie boli poza dziąsłami po zastrzykach i pękniętym kącikiem ust.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 maja 2013 17:53
a ja mam pytanie: gdzie się zaopatrujecie w końcówki do szczoteczki elektrycznej? zakupiłam właśnie szczoteczkę (Oral B Triumph 5000), ale jeszcze przydalyby się końcówki dla całej familii 😉


Ja zamawiam na allegro.
Na allegro często można trafić podróby, niby pasują do tego mechanizmu, ale sama szczotka jest gorsza. Chociaż pewnie dla kogoś, kto się na tym nie zna, to nie ma żadnej różnicy. Moja mama ma zboczenie zawodowe i patrząc na szczotki odróżnia, która jest oryginalna, a która podrobiona, ja tam nic nie zauważyłam.  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się