Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

A mnie ósemka... wypadła. Po prostu wypadła. Jak mleczak  🙄
Cierp1enie a to nie będzie za duża dziura jak wyrwiesz na raz dwa tak szerokie zęby?
no przeciez mi zszyje, ludzie wyrywaja po 3 na razie obok siebie, wiec czemu ja mam nie wyrwac 2.
cierp1enie no tak, o szyciu nie pomyślałam, bo ja się szwów boję i nie dałabym sobie założyć 🙂
Do buzi daja rozpuszczalne wiec zero strachu 🙂 znieczulenie dziala wiec tez nic nie czuc 🙂
Ja chyba miałam nierozpuszczalne raczej. Sivens, szwy nie bolą ani nic. Zdejmowania też nie pamiętam, więc nie mogło boleć.
Ząb przestał dziś wariować, można powiedzieć że nic już nie czuję, jem normalnie zupełnie. Przypomniałam też sobie, że resekcję korzenia to miałam po drugiej stronie, a po tej co dokuczała to 'tylko' wielka plomba z jakimś rdzeniem aby się ząb w jednym kawałku trzymał.
.
Dziewczyny ja mam traumę, nie przekonacie mnie. Wtedy też mówili, że zdejmowanie szwów nie boli i pierwsze dwa może nie bolały, ale kolejne masakra. Nie było to co prawda na dziąśle, a wręcz na drugim końcu, ale słabo mi się robi na słowo szwy.
.
Muchozol też dostałam karteczkę do podpisu, ale podpisałam ją dopiero jak mi powiedziano, że w moim przypadku szwy są zbędne. Zresztą niech sobie zakładają, ale jak chcą je ściągnąć to muszą mnie znieczulić. Sam dentysta mnie naprawdę nie rusza, potrafię przysnąć na fotelu, ale szwy, a raczej ich ściąganie, to jest coś co mnie przerasta.
Mnie z kolei przerasta znieczulenie samo  🤣 mam fobię przed igłami, strzykawkami itp. Mdleję nawet na sam widok  😂 ale u dentysty znieczulenie biorę raczej, tylko uprzedzam o moim problemie i zwykle dentysta coś robi, w międzyczasie mnie kłuje z zaskoczenia i jakoś to zwykle działa, najwyżej trochę słabo mi się robi. U dentysty jeszcze nigdy nie zemdlałam o dziwo 🙂
.
Ja sobie sama te szwy zdjęłam po ósemkach, a miałam po 5... bez przesady 😉 Dziąsło to trochę co innego, niż skóra.
Teraz jest nowa metoda znieczulenia bez bólu, The Wand. Moja pani doktor stosuje u siebie w gabinecie, chociaż ja nie próbowałam, mnie znieczulano standardowo, bo ja nie mam żadnych lęków, ale jak ktoś ma problem to może być to rozwiązaniem: http://prodent.pl/r,37.html
A ja dla wszystkich , którzy boja sie fotela dentystycznego polecam gaz rozweselający.
Ta metoda miałam wyrywana ósemkę, jeszcze z zapaleniem okostnej.
Od tej pory tylko gaz i dentysta juz nie taki straszny
.
Muchozol, ale ja nie każę nikomu sobie zdejmować szwów, pisałam ogólnie 🙂 Mówię tylko, że nie jest to właściwie żaden ból warty odnotowania, skoro poradziłam sobie z tym sama, a to że umiem, to już inna kwestia 🙂 Rozwalone szwy to co innego, niż prawidłowe szwy, a nie wiem co akurat Tobie się tam zadziało.
Przesada czy nie, są ludzie, którzy panicznie boją się wkłucia, w tym wątku masz kilka przykładów, więc dlaczego mają pogłębiać swoją traumę, skoro można to zrobić w inny sposób. No i dla dzieci super sprawa. Mnie bolał moment znieczulenia, tylko ja... lubię uczucie rozchodzenia się znieczulacza i powolnego tracenia czucia.
Myślę że dla mnie to nie ma ratunku jeśli chodzi o igły itp. Po prostu mam fobię, zaakceptowałam ten fakt i uprzedzam lekarzy. Swego czasu zemdlałam nawet na testach alergicznych (nie uprzedziłam babki że mam fobię, ale też nie sądziłam że coś się może dziać), a tam przecież nie ma igieł.
W srode wyrwalam 8, wyrywanie trwalo z 5 min, szycie troche dluzej, ale nic nie czulam, super.
W piatek poszlam wyrwac 7 obok tego co wyrwane. Zab nie chcial wyjsc, trzeba bylo dokladac znieczulenie, doktor cial, podwazal, a to dalej siedzialo. Po ponad 30 min szarpania wyszedl, okazalo sie ze korzenie zrosniete.
Nie zszyl mi, choc teraz wiem ze to byl blad. Dal mi antybiotyk Dalacin C po ktorym sie czuje fatalnie.
Jestem rozbita, mam skoki temperatury, raz goraco, raz zimno, bole brzucha....Do tego dzis w 2 dobie brania 30 min po zazyciu mam silna zgage, renii malo co pomaga. Do tego gorzki posmak w ustach.
Sily brak.  Biore tabletki oslonowe Mycosyst 1x 1 i 2 godz po antybiotyku Linex Forte.
Dalacin C biore 2 tab co 12 godz.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 września 2015 17:42
czym wzmacniacie zęby? wierzyć w pasty z fluorkiem, czy wybrać takie bez?
moje stały się okropnie wrażliwe po stosowaniu past wybielających :/ byłam u dentysty- wszystko z nimi ok pod względem szkliwa i ubytków.
Sivens, od siebie dodam, że lepiej chwilę pocierpieć niż potem mieć tak jak ja 😉 Przez źle zrobione znieczulenie "ból zębów" mam codziennie 😉 Codziennie.
Orientuje się ktoś czy tomografia szczęki (dla ortodonty i stomatologa) jest możliwa na nfz? W wieku 21 lat postanowiła mi jednak urosnąć 5 na którą nie mam miejsca, więc rośnie sobie radnośnie nad 4. Ortodontka (prywatnie) dała mi skierowanie na tomografię szczęki żeby sprawdzić czy 5 nie uszkodziła korzeni 4 bo wolałaby usunąć 5 z podniebienia niż 4. Na samą myśl usuwania któregokolwiek zęba mam drgawki i atak paniki. Samo pójście na konsultację do ortodonty było dla mnie okropnym wyzwaniem. Chyba za radą aszhar pójdę do gabinetu gdzie mają gaz rozweselający bo nie dam inaczej sobie usunąć w inny sposób zęba  😕
stosował ktoś ta pastę? Daje jakis efekt?
https://www.doz.pl/apteka/p49117-Biala_Perla_pasta_do_zebow_75_ml
Czy ktoś wie czy szczoteczka elektryczna z lidla jest coś warta? Jeśli nie, to jaką inną lepiej?
Dziewczyny, ponieważ jestem nienormalna * jeśli chodzi o zęby to mam pytanie...
Czy ząb po leczeniu kanałowym, niby zatruty (??) może boleć? Czy mnie już mózg boli 🙂? Mam wrażenie że coś mi ciągle ćmi (dodam że wypełnienie kanałów i plombę miałam robione wczoraj).  Po pierwszych dwóch wizytach (zatrucie i czyszczenie kanałów)nie bolało nic. A od wczorajszego wypełnienia boli troszkę... Przejdzie czy wydałam 800 zł w błoto?

* one często mnie "bolą" mimo że nic w nich nie ma...
Mój zatruty miał reaktywację x lat później, z atrakcjami zakończonymi pozbyciem się w/w zęba i fontanną ropy.
Może u Ciebie zaplombowany trochę za wcześnie? Jeśli za max. 2 dni się nie uspokoi, ja bym kontrolnie wróciła do dentysty.
Dzięki!
Czy jest możliwe żeby do wyrywania ósemek mnie uśpili? Czeka mnie wyrwanie co najmniej dwóch bardzo głęboko osadzonych i radośnie rosnących sobie w bok i najzwyczajniej w świecie trzęsę gaciami, bo do tej pory do czynienia z dentystą miałam tylko podczas kontroli, zęby mi się (tfu,tfu) nigdy nie psuły...
Robią pod narkozą, tylko nie wszędzie i to już droższa impreza. Mnie czeka usunięcie 5 rosnącej w podniebieniu i też zastanawiam się nad narkozą no bardzo się boję  😫
Muffinka, kup sobie eludril i zrób płukankę. Mi raz bardzo bolał ząb po plombowaniu, poszłam do dentysty, obejrzał, popukał i posłał do apteki po eludril. Po jednym płukaniu przeszło.
Boleć po kanałowym może jeśli kanały są źle oczyszczone. Mi się po kilku latach ząb odezwał, miałam resekcję korzenia zęba. Sam ząb siedzi w miejscu jak siedział.
Muffinka, mnie też się martwy ząb odezwał, ale tylko dlatego, że w kanale został kawałek narzędzia i nie dało się do końca wyczyścić kanału. Miałam później hemisekcję, połowa zęba została jak była.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się