Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Ja nie mam pojecia. Rozbawila mnie tylko ta "amptacja zeba", ale ja mam dzis glupi humor  😂

A glupi ze wzgledu na prochy ktorymi sie szprycuje, bo mnie dopadl Pericoronitis. Szlag, nie wiedzialam, ze to tak boli. Zabawne, ze moj chlopiec jakos sie nie przejmuje, ba, cieszy sie, ze prawie nic nie mowie  😵

Jeden plus, jakos tak sie stalo, ze juz nie mam zadnych objekcji przed wyrywaniem osemek. Jak reka odjal przeszedl mi paraliz na sama mysl o zabiegu  😂 Wyrywam za dwa tygodnie 🏇
Gdzie w Poznaniu warto wybielić zęby lampą? 🙂 I jak wasze wrażenia po takim zabiegu?
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2016 20:14
Robią pod narkozą, tylko nie wszędzie i to już droższa impreza. Mnie czeka usunięcie 5 rosnącej w podniebieniu i też zastanawiam się nad narkozą no bardzo się boję  😫

Ja miałam dzisiaj usuwaną dolną 5, która się zatrzymała w szczęce. Sam zabieg bezbolesny, znieczulenie trzymało mnie prawie 5 godzin i chciałabym, żeby trzymało jeszcze :/ mam szwy pod językiem, paskudne uczucie, boję się mówić, pić, jeść, cokolwiek paszczowo robić. Dostałam ketonal, ale i tak chodzę po ścianach... Zwykły ból zęba to przy tym pikuś.
Oj, nie zazdroszczę 🙁 U mnie po konsultacjach z chirurgiem stomatologiem wyszło że moja 5 może sobie siedzieć w podniebieniu, nie powinna nic robić i nie ma potrzeby jej usuwania. Bardzo ciężko by było ją usunąć i po czasie jest ryzyko obumarcia zębów koło których rośnie (4 i 6), więc nie zdecydowałam się na usunięcie. Jedynie co to może mi podejść ropą i wtedy prawopodobnie trzeba będzie usunąć, jednak wierzę że ropa się nie pojawi 🙂 Twoja 5 nie miała miejsca żeby wyjść czy jak?
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 maja 2016 13:27
Tak, nie miałam na nią miejsca, leżała poziomo i otorbiła się, zaczęła też przeszkadzać szóstce, co doprowadziło do kanałówki. Za długo zwlekałam z usunięciem 5. i teraz pod 6. tworzy się nawracający stan zapalny, muszę powtórzyć kanał :/
Na szczęście wczoraj jak ketonal zaczął działać, to byłam w stanie nawet coś zjeść, od tamtej pory nawet nie ćmi.
O stałych pokarmach będę musiała zapomnieć chyba aż do zdjęcia szwów :/ no nie da się żuć.
ja jest dobra pasta (lub inny specyfik) na odsłonięte szyjki zębowe?
Ja używam elmex sensitive professional, mi pomógł 🙂  mam minimalnie odsłonięte szyjki w 3-4 zębach i jednego bardzo wrażliwego.
Pomoglo w sensie szyjki się "zasłonily"? 😉 bo ja mam tylko jedeną szyjkę odkryta ale dosyć mocno i to niestety postepuje 🙁
Nie, odsłonięte szyjki są wrażliwe i z tym mi ta pasta pomogła. Z tego co wiem to odsłonięte szyjki się nie 'zasłaniają' z powrotem 🙁
ja jest dobra pasta (lub inny specyfik) na odsłonięte szyjki zębowe?


Zastrzyki z biostyminy.
Czy ktoś z Was mieszkający w Poznaniu miał usunięte ósemki chirurgicznie? Wlasnie sie dowiedziałam, ze mam taka masakre z dolnymi ósemkami, ze zwykły dentysta temu niepodola🙁 szukam opini gdzie najlepiej trafić, najchętniej to zeby zrobili mi pod narkoza bo jestem straszna panikara
mam kilka ciemnych plomb, pozostałaości jeszcze z gimnazjum  😵 i chciałbym je wymienić na białe. Koszt wymiany plomb jest zbliżony do zwykłego leczenia czy więcej? Bo bądź co bądź mam te zęby zdrowe jednak brzydko to wygląda, jak... próchnica  😵
rybka   Różowe okulary..
07 lipca 2016 12:24
mam kilka ciemnych plomb, pozostałaości jeszcze z gimnazjum  😵 i chciałbym je wymienić na białe. Koszt wymiany plomb jest zbliżony do zwykłego leczenia czy więcej? Bo bądź co bądź mam te zęby zdrowe jednak brzydko to wygląda, jak... próchnica  😵

Ja u mojego dentysty płaciłam 3 tyg temu tyle samo za wymianę plomby co i za leczenie. Robiłam 2 zęby za jednym zamachem. Idę jeszcze na wymianę 2 plomb i usunięcie ósemki, bo te porcelanowe też trzeba wymieniać, niestety ścierają się i krzywią zgryz.
rybka ze znieczuleniem wymieniałas czy to nie boli jak to bywa przy zwykłym leczeniu? 😉 tak z ciekawości ile płaciłaś? ja wiem, że to pewnie zależy od miasta itp. ale już z 5 czy 6 lat nie miałam nic leczonego więc nie wiem 😉
rybka   Różowe okulary..
07 lipca 2016 13:12
Bez znieczulenia, nić nie bolało. 180 płaciłam i mam fajnego stomatologa, który kiedyś jeździł konno 😉
obniża mi się dziąsło ale tylko przy jednym zębie i to tak dosyć mocno  😵 jednak co jest najgorsze ono nie chce przestać i jest jakieś podrażnione, nawet jak lekko dziabne je sztoteczką to potem mnie boli, czym je posmarować żeby się w końcu zagoiło?
Można chodzić 2 tygodnie bez plomby? Wypadła mi a wizytę mam za 2 tygodnie umówioną... Nie boli nic. Czy lepiej jednak pilnie zaplombować?
Dopiero dzis wyrwalam 2 osemki  😁
W miedzyczasie wypadly mi wojaze a pozniej to juz mialam ataki paniki jak pomyslalam o wyrywaniu zebow.

Jak weszlam do gabinetu to myslalam, ze szybciej padne niz mi cokolwiek wyrwa, trzeslam sie jak galareta. Nawet lzy mi juz po policzkach ciekly zanim na fotel usiadlam. A tu szok, elegancko, szybko, przyjemnie  😎 W mej klinice przyjmuje absolutnie najlepszy dentysta swiata. Jeszcze zostaly mi dwie dolne do wyrwania. Bez nerwow pojde.
No, a w ramach ukojenja nerwow zajadam sie lodami  😀
Ja przy wyrywaniu drugiej ósemki też szłam niestresujac się za mocno. Zaczęłam się stresowac jak dentysta ja wyjął, poogladal i dalej zaczął działać. Po czym nic więcej nie wyjął, zatkał nos, kazał dmuchać nosem a powietrze wyleciało dziurą po zębie. Niestety miałam komplikacje, musiałam iść do chirurga, który wydobył korzeń, zamknął przetoke i pozszywal. Spuchłam, antybiotyk, ketonal, ponad 2 tygodnie bez wysiłku fizycznego, bez normalnego jedzenia i kilka dni w łóżku na L4. Nie polecam 😉
buyaka nie chcę straszyć, ale lepiej żebyś świadoma szła z tymi dolnymi  😉 Generalnie górne to zazwyczaj pikuś, usuwa się je elegancko, problem zaczyna się przy dolnych ( i oczywiście wtedy gdy na zdjęciu widzimy, że korzenie żyją własnym życiem  😁 ). Tylko nie ma co przesadnie panikować, jak jesteś w dobrych rękach (a z tego co piszesz to jesteś  🙂 ) to jest szansa, że i tym razem nic nie napuchniesz.

edit. literówka
Mialam lekka opuchlizne i lekki szczekoscisk raptem przez kilka godzin.
Ja aie domyslam, ze z dolnymi tak latwo nie bedzie. Sam lekarz zreszta mnie juz uprzedzil, ze trzeba bedzie podzielic przed wyjeciem. Mnie bardziej chodzi o to, ze przezylam pierwza wizyte  😁 bo powaznie myslalam, ze o ile wyjde z gabinetu, to przybajmniej poharatana i tryskaja krwia  😵  😂
Koleżanka miała sporego siniaka na policzku po dłutowaniu 8  😁
A ja dolne jakoś przeżyłam, chociaż było ciężko, bo trzeba było je przecinać na pół, żeby udało się te kawałki wyjąć z kości, ale przy górnej zasłabłam na fotelu, a była lajtowa :P A najlepsze jest to, że doskonale wiem czemu - jak mi szyli dziąsło i zaczęło mi schodzić znieczulenie, to pomyślałam sobie jak to jest (przepraszam za opis, ale tak było) jak szyją krocze po porodzie bez znieczulenia. W tym właśnie momencie skończyła się na chwię moja świadomość 😀 a wystarczyło po prostu nie myśleć 😉
Jest tu jakas posiadaczka szczoteczki Whitewash SW2000? O takiej: https://denthelp.pl/whitewash-sw2000.html

potrzebuje opinii ponieważ mam na dole i górze druty i przez to czyszczenie zębów jest znacznie utrudnione, a nie wiem co brac. Z góry dzięki na info.
A ja przeżyłam usunięcie wszystkich 4 ósemek pod narkoza. Oprócz tego, że przez spuchnięta twarz wyglądam jak chomik jestem strasznie zadowolona z zabiegu ponieważ nic mnie nie boli 🙂 jedynie usta mam w okropnym  stanie
Kakela, ale 4 na raz?
Kakela, ale 4 na raz?


Tak
Wow, ryzykownie 😉 ale moje były zatrzymane w kości, więc pewnie dlatego  dużo większe ryzyko i możliwe powikłania - nie zdecydowałam się usunąć nawet dwóch ma raz.
Wczoraj miałam awaryjny powrót do domu z ostrym bólem zęba. W całym Gdańsku znalazł się jeden dentysta, który przyjął mnie już prawie w nocy. Zrobiła się zgorzel, ząb miał dość duże wypełnienie i niestety po jakimś czasie nie zgrał się z nim. Dostałam antybiotyk, zęba mam rozwierconego i w dziurę wepchniętą watę. Do piątku teoretycznie mam tak chodzić i wtedy dopiero będę mogła spotkać się już z moim dentystą. Może ktoś miał podobną sytuację, zastanawiam się czy ta wata w zębie do piątku to taki dobry pomysł, oczywiście przynajmniej jedzenie nie wchodzi w dziurę ale wata nasączona śliną to musi być bomba bakterii. Babka nic nie mówiła o tym, żeby ją wymienić, nie wiem czy zdać się na antybiotyk czy jednak wymienić tę watkę?
Brzmi dziwnie... Ja wprawdzie nie w zębie ale w dziurze po zębie miałam gazy jałowe. Miałam je trzymać pół godziny po zabiegu, a potem zakładać na czas jedzenia i picia, ale tylko ze względu na przetokę. Długo musisz czekać na swojego dentystę. Nie przyjmuje wcześniej w nagłych wypadkach? Mnie z bólem wziął bez kolejki, między pacjentami...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się