Biotyna

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 stycznia 2015 13:35
KiT z tego artykułu wynika, że realny wpływ biotyny był badany po 8 miesiącach, a z kolei zaprzestanie suplementacji zatrzymuje wzmacnianie się rogu kopytowego.
No dobra walnę jeszcze jedno opakowanie, razem będzie 6 miesięcy, czyli tak optymalnie dla uzyskania najlepszego efektu.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 lutego 2015 11:46
Zainwestowałam w biotynę z miedzią i cynkiem od Podkowy, bardziej dla sierści i włosia niż kopyt i fajnie działa, koń błyszczy się jak psu jajca, ogon zaczął odrastać, kopyta koń miał zawsze mocne ale u innego konia kopyta się mega poprawiły, nie jest to duży wydatek bo nieco ponad 100zł na 6 miesięcy i mam podobne pytanie co Rudzik czy biotynę można podawać cały czas czy po tych 6 miesiącach trzeba zrobić przerwę i jak długą, mnie głównie chodzi o ogon bo ten ruszył dopiero po podaniu tej biotyny.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 lutego 2015 12:54
Ja suplemetuje caly czas bez przerw, tylko czasami zmieniam biotyne. U mojego jesli przestane sumplementowac biotyna od razu leca kopyta na leb na szyje...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2015 14:14
xequus To zastanów się dobrze, co masz nie tak z żywieniem. Generalnie biotynę koń "sam" sobie wytwarza w ilości jaka jest mu potrzebna. A dokładniej syntetyzowana jest prze mikroflorę jelitową. Jeżeli obserwujesz, że przy braku dodatkowej suplementacji pogarsza wam się jakość rogu, to oznacza że coś mikroflora niedomaga.
zembria, z żywieniem tzn? U mnie żywienie to owies + siano, witaminy, po treningu pasza, zimą mesz kilka razy w tygodniu. Jeden koń ma problem z kopytami - musi żreć biotynę non-stop bo inaczej potrafi się podbijć kilka razy do roku... Zastanawiałam się nad zmianą żywienia, tzn podawanie mu jakiejś paszy, natomiast nie mam pojęcia czy coś takiego rozwiąże problem.
xequus, jaką biotyne podajesz?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2015 14:49
Olson z żywieniem, to znaczy, czy wszystkie składniki pokarmowe są w odpowiednich względem siebie proporcjach, czy pasze są dobrej jakości, czy dostarczane są wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, czy witaminy i minerały występują w odpowiedniej ilości i wzajemnych proporcjach itp. Czy przewód pokarmowy funkcjonuje sprawnie, czy nie ma zaburzeń we wchłanianiu, czy mikroflora nie dostała przypadkiem "po tyłku" podczas jakiegoś leczenia itp, itd...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 lutego 2015 16:47
zembria, dokładnie tak jak mówisz, bo u nas przewód pokarmowy niedomaga - wrzody żołądka. Zobaczymy teraz jak zostały wykryte i zaleczone, koń już przytył, więc oznacza, że układ pokarmowy zaczął w końcu poprawnie pracować i wchłaniać, więc mam nadzieję, że to pozytywnie odbiję się również na chociażby kopytach.


Olson, głownie kerabol i officinalis i po nich jest faktycznie efekt wow. Ale też jeśli nie było tragedii z kopytami to hippovital teraz biotyna kompleks od p. Podkowy 😉
xequus, zastanowiłabym się nad ilością cukru w codziennej dawce pokarmowej, skoro kopyta bez suplementacji cały czas się sypią... Może warto np. część owsa zastąpić jęczmieniem...?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 lutego 2015 16:55
_Gaga, tak jak napisałam powyżej, być może napisałyśmy w tym samym czasie 😉 u nas to problemy z układem żołądkowym tak się przyczyniały do jakości kopyt. Dieta dla wrzodowca, więc cukry i żywienie pod ścisłą kontrolą. Mam nadzieję, że tak jak piszecie, po zrobieniu porządku z żołądkiem już takim problemów nie będzie.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 lutego 2015 16:56
ciekawe, czy można odstawić biotynę i przy skarmianiu dobrą paszą wprowadzić drożdże, żeby z tej paszy koń sam sobie wytworzył odpowiednie składniki?
właśnie kupiłam drożdże ale w zupełnie innym celu, dla wzmocnienia po antybiotykoterapii, ale może i kopyta się wzmocnią przy okazji
Czy ktoś mądry może mi powiedziec, czy koncentrat biotynowy od Podkowy będzie dobrym pomysłem jesli koń dostaje codziennie dobre wit ogólne(Chevinal), ale nie w tym samym posiłku, w którym byłaby biotyna?
Koncentrat chcialam dorzucić do meszu z drożdżami co 2 dzień, witaminy dostaje codziennie rano. Czy koniecznie miedź i cynk musi dostawać razem z biotyną w tym samym posiłku? Zastanawiam się, bo w chevinalu juz wszystko jest, a i koncentratu sypie się jakieś 10raz mniej, więc może łatwiej "zginie" w meszu.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 marca 2015 09:25
Katasia, ja chevinal i biotynę podawałam razem w ty samym posiłku. Prawda taka, że co się ma przyswoić to się przyswoi, a reszta zostanie wydalona.



Ja się zastanawiam jak stosować PRO-LINEN BIOTIN BIO-UP: http://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-Biotin-Bio-Up/356

Przecież jedna aplikacja nic nie zmieni 😉 ? 
Witam 🙂

Czy ktoś z Was stosował Leovet Biotin ZM ??
Jakie efekty? na ile starcza?
Ktoś może kombinował z biotyną dla innych zwierząt? http://sklep.apet.pl/biotiderm_-_1kg.html
Kombinować możesz ale to czysta biotyna (a więc bez dodatków) nieprzyswajalna dla konia.
Równie dobrze możesz podać wiaderko wody - dla kopyt i sierści efekt będzie podobny
Dokładnie, żeby biotyna (witamina H) dała radę zadziałać u konia, musi być podawana w towarzystwie cynku i miedzi. Inaczej niezależnie od dawki po prostu przez konia przeleci.
karoszata, mi już gro osób polecało właśnie biotynę dla zwierząt futerkowych (łącznie z wetem). Teraz zamierzam wytestować, ale jak wiadomo po kopytach będzie można poznać dopiero za pół roku 🙂

Też słyszałam o tym cynku i miedzi, zastanawiam się czy nie dokupić u p. Podkowy i nie zrobić mieszanki samemu w domu:

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Aminokwasowy-chelat-miedzi/552
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Aminokwasowy-chelat-cynku/551
xxagaxx my mamy ale jeszcze jakieś coś jest w mieszance, akurat była promocja że taka mieszanka z produktów p.podkowy (miedź, cynk i coś jeszcze) robiona u nich na miejscu była za 1 zł (sam fakt zmieszania, bo za produkty składowe normalna opłata) poszukaj na stronie może akurat jest jakaś promocja, nie jestem pewna czy nie było to jakoś teraz za połowę ceny
drabcio, tyle że ja mam biotynę, potrzebuję tylko dodatku cynku i miedzi😉 przynajmniej tak tu wszyscy piszą. 
ach, myślałam że masz w płynie, bo tak to byś miała proszek miedź+ cynk i mililitry biotyny, no ale jak wszystko sypkie  i jedno masz w domu to ciężko, w każdym razie my stosujemy miedź i cynk od p.Podkowy i jest różnica bardzo na plus 🙂
Nie mogę znaleźć a gdzieś kiedyś widziałam- cukierki/smakołyki z biotyną? Jest coś takiego?

I co dobrego w budżecie ok 80-120 zł ? W zasadzie to inaczej- musze kupic jakąs działającą biotynę ale nie kosmicznie drogą, najlepiej w płynie zebym mogła podawać strzykawką. Officinalis w tym akurat przypadku odpada.
polecam
dobry sklad i cena. konie jedza bez problemu, działa. kilka lat na kilku...nastu koniach testuje ich produkty (glownie msm) 🙂
http://www.makana.de/pferd/futtermittel/ergaenzungsfuttermittel/biotin/88/biotin-3000-pro-1-kg-beutel
O dzieki  🙂 ja szukam czegos co wzmocni kruche kopyta.

A kerafortin? Stosuje ktos?
Evson, najmocniejszym znanym mi specyfikiem jest Keraderm , niestety nie w Twoim budżecie
Officinalis jest w płynie - nie wiem dlaczego nie możesz podawać strzykawką
Nie najgorsze efekty daje też Nutri Horse Biotin H, może "nic nie urywa", ale skład niezły i efekt generalnie widoczny.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 kwietnia 2015 11:29
Evson a ja Ci powiem z własnego doświadczenia nie baw się w tanie biotyny - po prostu nie działają prawie w ogóle na kopyta(jedynie sierść się lśni...). Wypróbowałam chyba już wszystkie możliwe biotyny, robiłam tabelki, przeliczałam i prawda jest taka, że najlepsze Equistro Kerabol oraz Officinalis Biotin wychodzą najtaniej i DZIAŁAJĄ i te dwa akurat są w płynie, sama podwałam Officinalis strzykawką. Zniechęca cena początkowa 220zł, ale wystarcza ich na 100dni, wychodzi miesięcznie ok. 60zł - czyli tak naprawdę mało, a wszystkie inne biotyny kupisz może i za 70-100zł, ale albo nie ma efektów albo tak naprawdę starczają może na 30-60 dni i przez to w ogólnym rozrachunku wychodzą drożej.
Jeszcze Orling Biotin wpisuje się do tych wartcyh uwagi, ale niestety chyba tylko wersja w proszku jest.
Klami, Orling ma większość suplementów również w płynie  🙂
Klami jest chyba biosol
xequus wiem wiem  🙂 sama juz kiedys doszłam do tego wniosku ze NA MOJEGO konia najlepiej działa officinalis i jest to jedyna słuszna biotyna. Chodzi o to ze mam kupic biotyne dla konia rekreacyjnego, placi szef, ma byc efekt a ponad 200 zł nie da. No ale tak pieknie to nie ma, myslalam tak mimo wszystko o wyprobowaniu hippovitalu bo na niektórych działa a na niektórych nie, a jesli zakupie biotyne za 200 cos a tez nie bedzie efektu bo i tak moze sie zdarzyc no to słabo.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 kwietnia 2015 20:48
Rozumiem 😉 to ja ostatnio z racji tego, że nie mamy już takich dużych problemów z kopytami profilaktycznie podaje teraz Biotin Max z Black Horse http://konik.com.pl/biotin-max-biotyna-black-horse... Ale tak jak mówię, nie potrzebuję jakiegoś wielkiego wspomagania kopyt, ale grzywa i sierść lśnią, podkowy nie odpadają, więc może coś tam daje. Przy dużych problemach tylko te, które wymieniłam powyżej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się