Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?

Evson, ile struktura dajesz? Długo już?
Gaga tak tez pewnie zrobie... Swoja droga mam zupelnie zwykle wyslodki a zalane wrzatkiem po 2 godzinach osiagaja objetosc ostateczna  😉

Pasze cool mixy odpadaja bo zwyczajnie nie mam na nie kasy 🙁
ej_anka a z miarke dziennie, bo daje jeszcze inne rzeczy  😉 Nie długo, a raczej bardzo krótko, ok tydzien. Ale u nas po 3 dniach widac czy pasza daje na głowe czy nie. Teraz dziad na dodatek stał 4 dni a dzisiaj aniołek.
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 maja 2014 22:31
Atea, a te trzy lyzki oleju to do kazdego posilku? razy ile posilkow?
BASZNIA Początkowo dodawałam tylko do posiłku z witaminami, teraz już daję do dwóch posiłków (na trzy). Za dużo?
Evson, dzięki - pewnie będę zmuszona wypróbować :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 maja 2014 16:12
Atea, za malo :-) . Ponizej 100 ml dziennie szkoda sie babrac :-) .
Ja chciałam tylko dodac ze rady które znalazłam w tym wątku na prawde działają  :kwiatek:
Mój wiecznie chudy, okresowo BARDZO chudy folblut, spalający sie na kazdej dodatkowej miarce owsa aktualnie wyglada tak (przepraszam ze brudny i zdjecie boksowe- na szybko).
Evson Gratulacje!! Najbardziej zazdroszcze schowanych guzów biodrowych, u nas jeszcze trochę sterczą. Zdradizisz jak obecnie jego dieta wygląda? Bo ostatnio nie sledze wątku na bieżąco.
Dzieki  🙂 Myśle ze Twoj wyglada nawet lepiej, moj na padoku nadal taka sarenka sie wydaje  😁 ale to juz kwestia budowy. Nie mniej jednak nie moge narzekac na jego obecną kondycje.
Karmienie w skrócie tak: (prosze sie nie przerazić ilością kombinacji  🤣 )
Rano mix granulat Mastersa Struuktur (tani i mało skrobii- nie daje na łeb) + pasza kondycyjna Mastersa + lucerna.
[font=Verdana]Ale tu generalnie zawsze bylo jakies musli kondycyjne + sieczka + troche owsa[/font]
Obiad i kolacja to rozłozony na dwa posiłki mix zalanego rano jęczmienia + wysłodki + dodane później otreby pszenne.
Owies ograniczyłam bo i tak nie mam go "w pakiecie" ,mam inne zasady pensjonatu, zreszta cały przez niego przelatuje. ALe jak dawalam gnieciony to fajnie działał, wiec jesli chodzi o owies gnieciony to jestem na tak.
I full siana.
Magdzior, schowane guzy biodrowe to moje marzenie, a mam wielkopolaka 175cm 😁
Evson, gratulacje! O jakich ilościach karm mowa?😉

Ja z przyczyn finansowych zdecyuję się jednak na Mastersa, przynajmniej chwilowo. I to chyba nie na sctructuura tylko na taką z magnezem - może tak się da, a jak nie - będę myśleć dalej 😵
mils   ig: milen.ju
11 maja 2014 17:24
Mam takie pytanko. Chcę zacząć podawać mojemu koniowi jęczmień. Jaki kupić? Jakiś specjalny od producenta pasz czy mogę kupić taki "zwykły" spożywczy i wtedy po prostu jakoś go przygotować? Ile tego podawać? 👀
mils, Zwykły jęczmień z paszarni, sprzedawany w workach 😉
Podawać ześrutowany.
Ile, to zależy od konia i ile teraz dostaje.
Ja zastąpiłam 1/4 porcję owsa 1/4 porcją jęczmienia na początek, a potem zwiększyłam ilość jęczmienia.
mils   ig: milen.ju
11 maja 2014 17:34
Mój w sumie jadł (dawka dzienna) 6kg owsa, teraz je 3kg. Tak sobie myślę, że jak owies podniosę do 4,5kg + 1kg jęczmień to powinno być ok? Do tego dostaje  jeszcze witaminy, olej i na dniach mam zamiar zwiększyć dawkę Aminoralu. Nie mam możliwości gniecenia albo śrutowania niestety, da się to jakoś przejść?
mils, zalać gorącą wodą i poczekać.
mils   ig: milen.ju
11 maja 2014 17:40
epk uff, super. Dziękuję bardzo!
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 maja 2014 21:17
mils, mozesz tez sprobowac, jak kon sobie poradzi z calym. Wiekszosc sobie radzi 😉.
potwierdzam, spróbuj z całym niezalewanym, jeśli u konia wszystko okej z zębami, je spokojnie, nie jest koniem starszym powinno być ok 🙂
Dziewczyny, dramat  🙁
Trenujemy intensywniej, skaczemy (a pingwiny latają  😎 ) i z konia została skóra i kości.  😵
I żeby nie było ubytku masy podniosłam owies - trzeci posiłek plus otręby. I NIC...
Nie mam pojęcia co z nim nie tak - dostaje ile trzeba i nadmiarowo, siano po uszy nawet słomę wcina i znowu jestem w punkcie wyjścia.
W dodatku spala się ostatnio chyba bo chodzi nabuzowany jak rakieta, momentami nie do pojeżdżenia.
Z jednego problemu zrobiły się dwa.
Aktualnie zaczynam worek Sereena z mastersa i mesz 2xtyg. I nie wiem co zrobić z tym owsem? To możliwe, taka nadwrażliwość?

W sumie zastanawiam się, czy jego chude lata, zanim jeszcze był mój, mogły wpłynąć tak na powolny lub nie możliwy do uzyskania przyrost masy?
Jestem zawiedziona  🤦
Jak koniowi dymi pod czachą, nie ma co się dziwić, że się spala. Część owsa trzeba zamienić na paszę z wolno-uwalnianą energią.
ladydill, on dostaje niecałe trzy kilo pełnego owsa i do tego właśnie paszę Baileys Conditioning cubes plus otręby/24h. To koń 175cm w kłębie, kawał dziada - dlatego zapytałam czy to możliwe, aby tak duży koń reagował tak na 3kilo owsa?
Pamiętam czasy jak wcinał 6kilo i tego nie było, ale to kiedy...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 maja 2014 06:32
ej_anka wzrost, waga czy rasa nie ma tu nic do rzeczy. Moja koleżanka swojej oldenburskiej klaczy w treningu nie daje owsa wcale, bo się spala i czacha jej dymi. A ja w treningu poniaczowi 140cm daję 3 miarki owsa + paszę energetyczną.
ej_anka, mój kiedyś też lepiej tolerował owies. Dostawał 6x700gram dziennie czyli 4,2kg + zawsze jakieś pasze.
Teraz dostanie 1,2kg owsa i każde zwiększenie odbija się na głowie / nogach 😉. Dlatego dostaje zamiast paszę bezowsową i jęczmień. Koń 170cm, 610kg. Mam wrażenie, że na starość mu się wrażliwość na wszystko zwiększa 😉
ej_anka a może zamienić owies na jęczmień? Genialnie działa na przytycie i nie daje takiej nadpobudliwości. Fakt, że więcej roboty (bo trzeba moczyć) ale warto. Mój koń, który jest baaardzo ciężkim przypadkiem do utuczenia, po dorzuceniu ok. 1,5 kg śruty jęczmiennej dziennie bardzo fajnie się zaokrąglił w krótkim czasie 🙂 I pod czachą nie dymiło, mimo że on ma gorącą głowę.
ej_anka różnie bywa, warto owies zredukować do minimum i dołożyć jęczmień lub paszę gotową, można dorzucić też sieczkę 🙂
ej_anka, skąd wiesz ILE owsa koń dostaje??? Bo w miejscu, w którym stacjonujesz NIKT nie ma wpływu na to, ile owsa dostaje koń. Kartki na boksach można sobie pisać 🙁.
Strucelka, epk, dzięki - trochę mnie pocieszyłyście że nie jestem sama z takim koniem 😉
timianowa, zastanawiam się cały czas, u nas jest śrutownik chyba, i może to niegłupia myśl. Ile owsa można zamienić na jęczmień, żeby nie zaszkodzić?
ladydill, masz rację chyba z tym owsem to trafiłam jak kulą w płot. Zastanawiam się nad kondycjonującą sieczką Dengie, ale przeraża mnie dawkowanie (do 2,5kg dziennie, a worek drobne 9 dych 😵 )

halo, halo, nie ładnie robić antyreklamę stajni, skoro nie ma się pojęcia jak ona aktualnie funkcjonuje. Sama szykuję porcje z racji dodatków do owsa i jestem pewna, że je zjada.
Właśnie też mnie to dawkowanie sieczki przeraziło, ale dziewczyny pocieszyły:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,25.msg2086142.html#msg2086142
tereska, aż się uśmiechnęłam do monitora! 🙂
Chyba czas dopisać tą sieczkę do wydatków na ten miesiąc 😁
Ja daję sieczkę i w życiu mi nie wyszło 2,5kg dziennie - miarka sieczki waży średnio 0,2 -0,4kg, a taka miarka do posiłku zdecydowanie wystarczy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się