fotograficzne re-voltowe plenerowarsztaty

Stiepan   can i ask you for something?
04 listopada 2011 18:02
Wpadłem na pomysł zorganizowania fotograficznych plenero-warsztatów, o czym pisałem już w wątku fotograficznym. Tematyka oczywiście końska, co wymusza pewne warunki, przede wszystkim lokalizacyjne.
Plenero-warsztaty nie będą miały formy zarobkowej. Organizacji podejmę się, jeśli znajdziemy wystarczająco dużo chętnych (tj. ok. 20 osób). Uczestnicy zapłacą tylko tyle, ile będzie kosztowało zakwaterowanie, ew. wynajęcie potrzebnego nam sprzętu i pula do funduszu na nagrody. Część warsztatowa będzie prowadzona przez bardziej doświadczone fotograficznie osoby z forum. Bycie "instruktorem" jest dobrowolne, jedynym profitem dla takiej osoby będzie zwolnienie ze wszystkich opłat związanych z zakwaterowaniem, ew. wyżywieniem.

Myślałem o tym, żeby warsztaty trwały trzy dni, co pozwoli na przekazanie wystarczającej ilości wiedzy i wcielenie w życie najciekawszych pomysłów, które się tutaj pojawią.
Warsztaty są skierowane do wszystkich, którzy interesują się fotografią - zarówno do bardziej, jak i mniej doświadczonych, posiadaczy analogów, lustrzanek cyfrowych, zwykłych cyfrówek, czy też w ogóle nie posiadających aparatów (sam wezmę 2-3 puszki, z których będą mogli korzystać inni).
Przedsięwzięcie ma na celu integrację, propagowanie fotografii końskiej i doskonalenie swojego warsztatu.
Przewidywany termin: wiosna.

Pomysły, które na razie się pojawiły to m.in. szkolenie z zakresu obróbki zdjęć, a wieczorem praca studyjna (już niekońska).

Na zostanie instruktorem zgodziła się na razie abre (jeśli będzie odpowiadało jej miejsce i termin) oraz jessy

Osoby, które wyraziły wstępne zainteresowanie:
facella, flygirl, alabamka, ewuś, libella, exploited, ewabe, wawrek, nat, strzyga, huculska ostoja, madmaddie, martva, breva, dodofon, m.indira, isabele, misskiedis, maiiaF, buyaka, cierp1enie, strucelka, dorcia, galopada_, karla, baffinka, chuda, ae, livia, lov, aga_, mia, juliadna, zu, aniapa, szaga 
Zaznaczam, że warsztaty nie są jedynie dla forumowiczów - mile widziani też wszyscy inni entuzjaści końskiej fotografii.

Zapraszam do dyskusji i przedstawiania swoich pomysłów. Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby znaleźć odpowiednią lokalizację - najlepiej ośrodek jeździecki z zapleczem noclegowym i parami (jeździec+koń), które nie boją się obiektywów i mają anielską cierpliwość  🤬. Ważna jest też dostępność jakichś odpowiednich miejsc do zdjęć w bezpośredniej okolicy. Decyzję odnośnie tego, gdzie warsztaty się odbędą podejmiemy wspólnie w formie ankiety, kiedy już wyklaruje się kilka możliwych i ciekawych lokalizacji.

edit: dodane zainteresowane osoby i instruktor

Podane dotychczas propozycje miejsc, w których mogą odbyć się plenero-warsztaty:

Polna 6 - www.polna6.pl
Hermanów - www.hermanow.pl
Janów Podlaski
thk Wolbórz

W drodze ankiety wybrany został termin warsztatów, który - zgodnie z wynikami - ustalam na dni od 27 do 29 kwietnia
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 listopada 2011 18:09
ja też bardzo chętnie 🙂 w zależności od tego, gdzie będą się odbywały. tylko liczę na użyczenie puszki, bo sama mam tylko zwykłą cyfrówkę  😡
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 listopada 2011 18:28
W zależności od kosztów i miejsca tej "imprezy" i mnie można dopisać do listy wstępnie zainteresowanych.
ja też bardzo chętnie, jeśli nie będzie się to odbywało bardzo daleko od małopolski (pomorze odpada;P)
Ja jestem za pagórkowatym terenem oraz miejscem, gdzie konie są całą dobę na pastwisku.
Ja tez, jak termin i miejsce będzie gdzieś w środku Polski a nie np. Zamość czy Suwałki 🙂
abre a hucki w choinkach mogą być? bowiem znajomy ma i stawy i hucki i całe 130 ha terenu będących doliną zalesione modrzewiem, jodłami, brzozą i olchą tylko do granicy z ukrainą ma niecały kilometr a do Lwowa bliżej niż do Rzeszowa...
ja sie też piszę, ale znając was i tak wybierzecie coś po środku kraju i jak zwykle będę miała daleko...
Myślę, że to od nas wszystko zależy. Więc trzeba pomyśleć gdzie by większości odpowiadało, poszukać tam stajni z agroturystyką, może ktoś ma jakąś do polecenia ?
edit: Hucki fajnie brzmią 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
04 listopada 2011 19:30
Ja jestem za pagórkowatym terenem oraz miejscem, gdzie konie są całą dobę na pastwisku.


Może byMetki zapytać? Promocja fundacji + Foto 😉
Wstępnie jestem zainteresowana, o ile termin i miejsce warsztatów bedą mi odpowiadały.  😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 listopada 2011 19:36
Tak jak większość będę chętna, jeśli przypasuje mi miejsce i termin 😀
ja również, tak jak większość 🙂

myślę jednak, że sporo osób bez względu na to, jak wszystko uda się rozplanować, będzie miało problem z dojazdem. Może po tych pierwszych re-voltowych warsztatach, które pewnie zakończą się sukcesem, dobrym pomysłem byłoby stworzenie czegoś podobnego, tylko na mniejszą skalę i w poszczególnych częściach Polski? Dużo nas tutaj, więc myślę, że jakby tak zorganizować coś takiego dla ludzi "nadmorskich", "górskich" i "centralnych", to sporo osób by się zgłosiło ze względu na brak większych kłopotów z dojazdem właśnie 🙂 ot, taka luźna propozycja by udogodnić trochę 😉
ja też jestem zainteresowana całym przedsięwzięciem!
czekam niecierpliwie na dalsze informacje 😉
Jeżeli chodzi o dojazd to zawsze łatwiej by było jakby ktoś jechał samochodem i zabrałby kogoś, dołożone by miał do paliwa, i osobę/osoby towarzyszące  😀
Pociągiem też można się grupą zabrać, zawsze raźniej 🙂

Ja też jestem zainteresowana 🙂😉) mam nadzieję, że uda mi się pogodzić pracę, dziecko i wyjazd  🏇
Z dojazdem sobie poradzimy. Część osób pojedzie samochodami, a tych z pociągów zawsze będzie można odebrać hurtowo i przewieźć na miejsce.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 listopada 2011 20:01
Ja też jestem chętna 🙂
Jeśli termin będzie mi odpowiadał, to i Pomorze mi nie straszne 😉 mam auto, więc jak coś, to mogę zgarnąć 4 voltopirów z Małopolski 🙂
Stiepan super pomysł. Ja też się piszę.
ja bym się pisała ale wiadomo: Suwałki, Szczecin, Wrocław odpadają  😉
dlatego optymalne byłoby miejsce w "srodku kraju" gdzie jest łatwy w miarę dojazd
Stiepan   can i ask you for something?
04 listopada 2011 21:27
nine u Metki jest duży problem z dojazdem to raz. Dwa - nie ma bazy noclegowej, miejsca na instruktaż odnośnie obróbki, wieczornych zajęć studyjnych itd. Cel szczytny, ale niemożliwy do zrealizowania. Rzucajcie pomysłami, sami najlepiej znacie korzystne miejsca! Jeśli chodzi o lokalizację to, tak jak mówi abre, logistycznie nie jest to wcale takie trudne do rozwiązania - będą auta, zbierzemy rozbitków po drodze, podjedziemy po kogo trzeba itd. Ja mieszkam pod zachodnią granicą i mogę dojechać gdziekolwiek, w aucie też się kilka miejsc znajdzie, jeśli będzie mi z kimś po drodze.

edit: dodałem do pierwszego postu pozostałych zainteresowanych oraz Jessy, która również zgodziła się wystąpić w roli instruktora.
cieciorka   kocioł bałkański
04 listopada 2011 21:50
ale będę zdziwiona jeśli wypali ]:->
cieciorka-wątpisz w moc re-volty?!  🤬
żartuję  😀 myślę, że czemu miałoby nie wypalić? jak się zbiorą chętni, załatwi się nocleg, to co za problem?  🤣
Stiepan   can i ask you for something?
04 listopada 2011 22:34
Ja nie widzę powodu, dla którego miałoby się nie udać. Zakładam, że jeśli ktoś później się zadeklaruje, to będzie na tyle poważny, żeby faktycznie w tym uczestniczyć. Jeśli wstępną chęć wyrazi 30+ osób, to myślę, że 2/3 z nich się zjawi, tym bardziej że duża część to osoby dorosłe. Mam nadzieję, że nie jestem zbytnim optymistą. Kysz stąd z tymi złymi myślami cieciorka ;P
A czy to naprawdę koniecznie musi być na wiosnę? Obawiam się, że tuż przed maturą mama mnie nie puści. 🙁
Stiepan   can i ask you for something?
04 listopada 2011 22:37
Powiesz, że to warsztaty maturalne ;]
Nieładnie tak. 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 listopada 2011 22:39
Ale super pomysł! Trzymam kciuki za odbycie się warsztatów!
Ja niestety odpadam ze względów finansowych. Maj da popalić po kieszeni 😉
i ja i ja🙂 miejsce sie wymysli:🙂
w lodzi jest masa przepieknych plenerów. są tereny bardziej pagórkowate, jest las piekny, łąki i pola są przecudne. wystarczy wiedziec gdzie szukać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się