Puśliska

Moon   #kulistyzajebisty
13 lutego 2023 08:05
Użytkuje ktoś puśliska mono skokowe Balotade?
https://balotade.com/pusliska-skokowe-skorzane-balotade-pro/


odpowiadam sama sobie :P - macałam nowe puśliska Balotade. W porównaniu do puślisk mono Equipe'a i TMD, są... w piiiiiiiiiiiiiiiip sztywne i grube 😐 Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że ta część przylegająca do siodła, będzie wycierać skórę, bo nie są "gładkie", tylko takie chropowate zlekka. W dodatku pętelka, którą mocuje się całość do zamka jest wykonana z... nylonu. Grubego, ale wciąż - nylonu. Tak po oględzinach - nie polecam, dobrze że się nie skusiłam samą ceną.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 marca 2023 16:34
Odkopuję, mam pytanie do osób, które używają puślisk skokowych mono (tych szerokich, jakie ma w ofercie min DMT) . Czy jeżdżąc w nich bez sztylp czy oficerków, znaczy w samych butach krótkich, puśliska te nie "cisną" tak na łydkę jak zwykłe wąskie ? Wiecie o co mi chodzi na pewno. Czy takie szersze dają przyjemniejsze odczucie ?
Dziewczyny pomóżcie, mam nowe puśliska od DTM (rewelacja) ale są one zakończone taśmą u góry. A ja jeżdżę z otwartym zamkiem i puśliska mi wypadają.
Czy wy zamykacie zamki? Jak miałam skórzane całe puśliska to problemu nie było, zamki raczej poziomo mam.
kasia&figa, ja mam TMD i nie mam w ogóle opcji zamknięcia puślisk w jednym siodle, nigdy mi puślisko nie wypadło.
W drugim siodle mam zamki i tez otwarte i tez mi nie wypada. A czasem jak walnie mi koń lota, to noga do tyłu ucieka.
kasia&figa, jeżdżę w otwartych też mam na końcu taśmę i nigdy nic takiego się nie stało 😉
Aleks, kupiłaś je może? Zaczynam się na nie czaić i nie wiem czy warto.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 czerwca 2023 22:01
_Karolina_, wiesz co, jesli chodzi o te skokowe TMD (pomyliłam literki w poście wyżej) to nie jeszcze. Waham się cały czas i liczę, ze się któraś z dziewczyn użytkujących tego typu puśliska wypowie o komforcie jazdy bez sztylpów lub w krótkich butach. 420 zł mnie trochę boli jeśli odczucia nie będą lepsze od obecnych.
Jeśli się wahasz ze względu na jakość tzn czy są jakościowo dobre, to opinie mają bardzo dobre. Ja bym jeszcze potrzebowała wiedzieć czy są przyjemniejsze dla łydki.
Jakby cos, to podbijam pytanie przy okazji 🙏 . Czy komfort jazdy w tych szerokich puśliskach, w krótkich butach, jest lepszy niż w cienkich. Czy one tak nie cisną w łydkę ?
Aleks, kto jeździ w krótkich butach a nie oficerkach? 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 czerwca 2023 22:23
xxagaxx, no mi się zdarza, z lenistwa ;P najczęściej o tej porze roku 😅 .
Masz takie prawda ? 🙂 Zlituj się i zrób eksperyment dla mnie i sprawdź czy cisną jak zwykłe czy nie. Możesz nawet w trampkach 🙏🌻😅 .
U mnie tez gro ludzi jezdzi w trampkach 😂
A ja tez szukam puslisk… takich żeby się nie wyciągały za mocno i żeby równe byly, bo mnie szlag trafia za każdym razem jak muszę mieć po lewej inny numer dziurki jak po prawej. Są takie jakieś?
martrix, Ja od kilku lat kupuję puśliska z taśmą i nie mam problemu z wyciągający się puśliskiem.
A szerokie pusliska tmd mam, ale jeżdżę w tym siodle w oficerach to nie powiem. Ale może znajomej się spytam bo ona u mnie czasem jeździ w tym siodle w krótkich butach i rzuci jakieś światło na sprawę.
martrix, - tak jak dzikadermi pisze, puśliska z taśmą się nie wyciągają 🙂 Miałam daw-maga w skokówce, mam prestige w ujeżdżeniówce, nie drgnęły nawet o minimetry, równiutkie 😁 Jedne i drugie w codziennym użytku przez kilka lat.
Aleks, ja będe nie obiektywna, bo po pierwsze nie mam innych puślisk niz mono (mam TMD i CWD) i od lat nie jeździłam w innych, plus dla mnie brak oficerek oznacza ze moja noga żyje swoim życiem i nie wiem co się dzieje. Od chyyba 10 lat jeżdżę tylko w oficerkach.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 czerwca 2023 08:34
xxagaxx, ech rozumiem 🙂 .
dzikadermi, spytaj jak możesz znajomej, ja ciągle wstrzymuje się z zamówieniem ich tłumacząc sobie, że przecież zawsze sztylpy mogę założyć. Mam jednak kilka par długich bryczesów typu Jodhpury, które bardzo lubię, a jeździć w nich nie mogę.
Post został usunięty przez moderatora
Komentarz moderatora: Dublowanie postów w nieodpowiednich wątkach
Jakie mięciutkie puśliska polecacie nie za miliony?
Mam cwd do wymiany , ale nie chciałabym wydać 800 pln na kawałki skóry.
Siodło mam cielaka delikatnego , wiec nie wiem w co celować?
Perlica, w cielaka. Może equipe? Są nieco tańsze niż 8 stówek...
Zuzu., ja prestige wlasnie zamówiłam, no ale przysłali mi czarne, więc robię zwrot bo na email o wymianie po kontakcie z infolinia cisza jak makiem zasiał niestety, a ja ootrzebuje je na już.
Dzięki za link, wyglądają spoko i super tanie.
Ktoś dotykał na żywo ?
Perlica, Amerigo?
Kuniaa, przecież to cena jak cwd. No i sklep x horse to też nie udało mi się nigdy nic zamówić, bo nigdy nie przysłali niczego.
Perlica, tmd. Jeśli chcesz tanie a miękkie to według mnie najlepszy pomysł.
xxagaxx, a dotykałaś ich na żywo?
Perlica, tak, kiedyś dawno temu je miałam, były ok. Od 3 lat mam ich mono i są super 😁
20231026_180411.jpg 20231026_180411.jpg
Pytanko Czy ktoś z was posiada puśliska ujeżdzeniowe Ryszard andresz i mógłby mi podać maksymalną i minimalną długość dla 65? Próbowałam się dowiedzieć u źródła, ale kompletnie nie możemy się dogadać 🙁
Potrzebuję zakupić puśliska ujeżdżeniowe - będą to moje pierwsze puśliska ujeżdżeniowe, dlatego nie wiem w jaki rozmiar celować. Zmierzyłam długość od kroku do kostki - 72 cm. Czy naprawdę należy dodać do tej wartości 10 cm? Mam 162 cm wzrostu.
Druga kwestia - jakie puśliska do siodła Prestige? Lepiej wybrać puśliska tej samej marki czy jest może równie dobra jakościowo lecz tańsza opcja?
patkahm, - mam puśliska prestige już z 5 lat i polecam 🙂 Mam 171cm wzrostu, dość długą nogę i puśliska 75cm o ile pamiętam. Nie dodawałabym 10cm przy ujeżdżeniowych, nie słyszałam też o tym. Nie siedzisz na totalnie prostej nodze jak przy staniu.
Co do tańszych - no niestety jak szukałam nic ciekawego mi się w oczy nie rzuciło, w sensie ta skóra w macaniu była taka sztywna lub mielonkowa.
Helou. Używa ktoś biothanowych puślisk? Jak wrażenia? 😁
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 marca 2024 17:57
patkahm, patkahm, ja z polecenia keirashara kupiłam prestige i są super. Widziałam winteci i też były spoko ale chyba nie miały tej szlufki która dla mnie była dość kluczowa. Są też inne w dotyku no ale to były syntetyki jeśli dobrze pamiętam. Ale słyszałam wiele dobrych opinii. Podobnie o Batesach (to akurat był mój wybór awaryjny na drugim miejscu po prestige).

Co do rozmiaru - zmierz na jak długim puslisku jezdzisz obecnie. Jak masz ujeżdżeniowe siodło i masz normalne puśliska to sprawa prosta. Mierzysz od zamka do dziurki w strzemieniu i voila masz swoją długość. No i ja tak zrobiłam, potem popytałam po sklepach jak wypadają dziurki i tak kupiłam, akurat bardzo pomógł mi w tym sklep który pomierzył mi gdzie wypadała długość zapiętego puśliska na pierwszej i ostatniej dziurce. Niektórzy producenci podają te wartości na swojej stronie.

Wybierając rozmiar weź pod uwagę czy ktoś będzie siadał oprócz ciebie, ja polecam brać bliżej "za małego" niż zbyt długiego puśliska bo to wtedy bez sensu bedzie ci zamek przeszkadzac albo i nawet obcierać.
infantil, ja mam od roku biothanowe z Kavalkade i wszystkim polecam😁
Nie rozpinają się, nie rozciągają, nie wycierają siodła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się